Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Seciranje podgane

Go down 
+6
Olivija
lenka
AtLanT!da
Fiamma
bolha
Sonii
10 posters
AvtorSporočilo
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeČet Avg 20, 2009 4:24 pm

Sem ravno na enem tujem forumu zasledila kako so secirali podgano.
Mi je kr mal slabo ratal ker se mi revež smili. Crying or Very sad

Pa še slika:
Seciranje podgane Attachment

Uff zase lahko trdim da tega ne bi mogla ker bi se mi preveč smilila. Neutral
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeČet Avg 20, 2009 5:17 pm

isti je ko moj tobi Sad Sad Sad
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeČet Avg 20, 2009 6:04 pm

lahko objavim še svoje slikce seciranja podgane in obrazložim notranje organe (da ponovim za izpit) Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimePet Avg 21, 2009 7:57 am

to fotko sm tud js že vidla nekje... No, sj, če hočmo karkol vedt o podgancah tud anatomsko, je tole nekak neizbežno preučvt Razz Fiamma lahko močnejšim želodcem še kj razluži Cool

sam ne razumem, te, kuko loh siciraš podganco, če maš te živalce tud doma??? (just question flower )
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimePet Avg 21, 2009 8:19 am

Smo secirali tudi pse in mačke, tako da ni s podgano nič drugače. Tako pač je. Se hitro navadiš. Edino formalin gre v nos.
Podgane so pa še posebej smrdele, ker niso bile preparirane s formalinom, ampak smo dobili odmrznjene. Sploh ko si jih odprl, je kar fino "pridišalo".
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimePet Avg 21, 2009 11:24 am

e ja, je tko kot pravi lenka...
verjetno, da mi je bilo dosti bolj hudo na začetku leta videt tiste formailinizirane pse nametane na kupu, čakajoč da si jih vzamemo in začenmo rezat...
tko da do konca leta se navadiš...ki podgance smo secirali na predzadnjih vajah...edino smrad je bil problem...
vsaketolko smo se morali obrnit stran in zadihat svež zrak, pa je blo Wink
poleg tega so podgane ene najbolj pogostih laboratorijskih živali in bomo meli vernetno še dosti opravka z njimi...boljše se navadit čim prej
sicer imam zdaj občutek, da tudi seciranje človeka mi nebi delalo večnjih težav Razz ...s časom rataš odporen na vse in že skoraj psihopat lol!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimePet Avg 21, 2009 12:02 pm

Fiamma je napisal/a:
e ja, je tko kot pravi lenka...
verjetno, da mi je bilo dosti bolj hudo na začetku leta videt tiste formailinizirane pse nametane na kupu, čakajoč da si jih vzamemo in začenmo rezat...
tko da do konca leta se navadiš...ki podgance smo secirali na predzadnjih vajah...edino smrad je bil problem...
vsaketolko smo se morali obrnit stran in zadihat svež zrak, pa je blo Wink
poleg tega so podgane ene najbolj pogostih laboratorijskih živali in bomo meli vernetno še dosti opravka z njimi...boljše se navadit čim prej
sicer imam zdaj občutek, da tudi seciranje človeka mi nebi delalo večnjih težav Razz ...s časom rataš odporen na vse in že skoraj psihopat lol!

Fiamma prosim ne me ubit in secirat? Laughing
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimePet Avg 21, 2009 3:21 pm

Sonii je napisal/a:
Fiamma je napisal/a:
e ja, je tko kot pravi lenka...
verjetno, da mi je bilo dosti bolj hudo na začetku leta videt tiste formailinizirane pse nametane na kupu, čakajoč da si jih vzamemo in začenmo rezat...
tko da do konca leta se navadiš...ki podgance smo secirali na predzadnjih vajah...edino smrad je bil problem...
vsaketolko smo se morali obrnit stran in zadihat svež zrak, pa je blo Wink
poleg tega so podgane ene najbolj pogostih laboratorijskih živali in bomo meli vernetno še dosti opravka z njimi...boljše se navadit čim prej
sicer imam zdaj občutek, da tudi seciranje človeka mi nebi delalo večnjih težav Razz ...s časom rataš odporen na vse in že skoraj psihopat lol!

Fiamma prosim ne me ubit in secirat? Laughing
se bom potrudla Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeSob Avg 22, 2009 5:20 pm

Fiamma je napisal/a:
e ja, je tko kot pravi lenka...
verjetno, da mi je bilo dosti bolj hudo na začetku leta videt tiste formailinizirane pse nametane na kupu, čakajoč da si jih vzamemo in začenmo rezat...
tko da do konca leta se navadiš...ki podgance smo secirali na predzadnjih vajah...edino smrad je bil problem...
vsaketolko smo se morali obrnit stran in zadihat svež zrak, pa je blo Wink
poleg tega so podgane ene najbolj pogostih laboratorijskih živali in bomo meli vernetno še dosti opravka z njimi...boljše se navadit čim prej
sicer imam zdaj občutek, da tudi seciranje človeka mi nebi delalo večnjih težav Razz ...s časom rataš odporen na vse in že skoraj psihopat lol!

Kwa se bom mogla navadt...
Nazaj na vrh Go down
Lorix




Število prispevkov : 14
Join date : 04/08/2009

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeNed Avg 23, 2009 11:58 am

A to podgane in ostale živali ubijejo samo za to, da jih lahko secirajo? Ker to se meni ne zdi dopustno, to je vendar mučenje živali in v nasprotju z zakonom o hišnih živalih. Shocked In to če prav razumem delajo/te na šolah - veterinarski najbrž?
Nazaj na vrh Go down
lenka

lenka


Število prispevkov : 128
Join date : 19/01/2009
Kraj : Ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeNed Avg 23, 2009 1:58 pm

Ja, na veterinarski fakulteti.
Pse in mačke dobimo ponavadi iz zavetišč, ki evtanazirajo po pretečenem 30 dnevnem roku.
Konje pa pomoje tiste, ki so bili namenjeni za usmrtitev iz kakšnih zdravstvenih razlogov, tudi zakol mogoče scratch .
Za podgance pa ne vem točno. Mogoče ti veš, Fiamma?

Vsaj za večje živali sem sigurna, da jih ne usmrtijo samo zato, ker bi jih rabili za sekcijo. Glede podganc nisem prepričana.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeNed Avg 23, 2009 3:27 pm

Podganice smo dobili iz Krke ali Leka, ne vem točno...
in ne vem tudi, če bi bile usmrčene samo za nas ali ne... sicer nima veze, ker te živali se ne tretirajo kot domače živali, ampak kot laboratorijske... in za vsako usmrčeno žival je treba izpolnit obrazec, kako je usmrčena in v katere namene...
zato tudi običajno na fakulteti ne usmrtijo živali za seciranje, verjetno jih uporabljajo bolj za druge namene... in vse je legalno...
Lorix, to ni mučenje živali, saj so vse humano usmrčene in kot sem že rekla prej, to niso hišni ljubljenči
konec koncev se moramo nekje učit, pa naj bo to podgana, pes, mačka, konj, krava, žirafa, slon ali morski pes
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Lorix




Število prispevkov : 14
Join date : 04/08/2009

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeNed Avg 23, 2009 4:33 pm

Groza Suspect
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeNed Avg 23, 2009 6:11 pm

Lorix je napisal/a:
Groza Suspect
zakaj groza?
ali naj seciram žive podgane?
sicer ne vem kako bi pričakovala od veterinarja, da zdravi tvojo podgano, če ne ve niti kako zgleda njeno telo in kako deluje Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Lorix




Število prispevkov : 14
Join date : 04/08/2009

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeNed Avg 23, 2009 7:20 pm

Ne, ne mislim tega. Samo jaz tega ne bi mogla narest, ker bi se mi kot prvo preveč gnusilo in kot drugo preveč smilila žival, pa četudi bi bila mrtva.
Sicer pa razumem, da tako pač je.
Nazaj na vrh Go down
Norka

Norka


Število prispevkov : 6
Join date : 29/07/2009
Age : 30

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimePon Avg 24, 2009 8:16 pm

glih jem... No
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 1:34 pm

Kokr jaz vem dobite skoraj vse živali od veterinarjev(tiste ki so seveda umrle zaradi določenih bolezni ali kaj podobnega). To sklepam po tem, ker smo tja zelo dolgo nazaj npeljali mačka z mačjo kugo, ki se ga ni dalo pozdraviti in so ga uspavali in so nam povedali da te živali ponavadi uporabijo na veterinarskih fakultetah. Oziroma najprej vprašajo seveda ali se strinjaš z tem. Mček ni bil naš, temveč sva ga z prijateljico takrst ulovile na cesti in potem je to njena mama vse rihtala.
Lp!
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeTor Jun 22, 2010 4:45 pm

Nam v 1. letnik sigurno ne dajo bolnih živali. Mogoče za patologijo ali kaj takega. Drugače sem se odločila, da slik seciranja ne bom objavila.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 7:17 pm

Škoda, da ne boš objavila fotografij, saj bi bilo zelo dobro vedeti kako naši ljubljenčki izgledajo notri. Seciranje podgane Cheer
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:13 pm

Tajson&Silwester je napisal/a:
Škoda, da ne boš objavila fotografij, saj bi bilo zelo dobro vedeti kako naši ljubljenčki izgledajo notri. Seciranje podgane Cheer

Googlaj če te zanima Smile
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 8:26 pm

No na to pa nisem pomislila...Hvala...Upam da bo kaj najdlo Embarassed Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Seciranje podgane Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Seciranje podgane   Seciranje podgane Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Seciranje podgane
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: