Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Lumpiiiiiiii

Go down 
+5
Fiamma
Nes
zverina
Skinny
talupu
9 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 2:04 pm

Doma


Nazadnje urejal/a talupu Sob Jan 31, 2015 9:41 pm; skupaj popravljeno 4 krat
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 2:07 pm

Tale ribica Nixie ma pa dolga ušesa Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 2:08 pm

Hah...Sem narobne slike dala....Upsi.. Smile

So že taprave slikce. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 2:13 pm

Lep opis in lepa ribia. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 2:18 pm

Kunčica Pikica:

Pikica je na svet priskakljala 7.8.09 (zanimiv datum, ane? 7,8,9)
Kupila sem jo v mr.pet trgovini. Je pasme pritlikavi ovnač in je zeloo lepa. Name se je navadila zelo hitro, saj je že takoj v trgovini priskakljala do mene. Je prava mala razvajenka. Ima svoje "fore". Recimo, ko se ona hoče božati, jo moraš takoj začeti, če ne, bo začela razmetavati naokoli. Ali, pa, če zjutraj, ko vstaneš, ne daš Pikici še isti trenutek za jesti, bo prav tako začela tečnariti na okoli. Včasih se zato postavi na sredino sobi in začne jezno udarjati z tačko ob tla. Je mali pravi klovenček tale Pikica.

Lumpiiiiiiii Dsc00437

Lumpiiiiiiii Dsc00475

Lumpiiiiiiii Dsc00471

Pikica je navajena na svobodo. Spuščena je cel dan, razen par uric dopoldan. Ponoči se je zdaj kar navadila skočiti na posteljo, da se mal pocrklja. Če je cel dan v kletki, postane prav depresivna, zato tega ne delamo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 2:34 pm

Kok je luštna! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 7:22 pm

Hvala.Zdej pa pride še opis Lumpe. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 7:48 pm

Lumpa


Nazadnje urejal/a talupu Sob Jan 31, 2015 9:43 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeSob Jul 24, 2010 7:59 pm

Lumpa je ful lepa psička! Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 6:51 am

Sramota, da so vam prodali mešančka.
Je pa izredno posrečena mešanica, čudno da niso nove pasme naredili iz teh Smile
Lepi kocelj je.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 7:24 am

J


Nazadnje urejal/a talupu Sob Jan 31, 2015 9:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 8:38 am

Zato je pa pri nakupu ČISTOKRVNEGA psa treba bit pozorni in kupit psa z RODONIKOM in pazit, da nimate opravka s preprodajalci, ki le te ponarejajo.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 9:17 am

Saj ne rečem, da ni lep pes, ampak ljudje lepo vas prosim, da pri nakupu psa ne kupujete prek oglasnikov in bolhe, sploh ne od ljudi, ki oglašujejo več pasm.

Če hočete poceni kužka - v zavetišče. I love you I love you I love you
Če hoče ''ornk'' psa določene pasme - poglejete registrirane psarne in kako verodostojno slovensko kinološko revijo ( kaj od kinološke zveze ). Najdite ugledno psarno in se dogovorite za ogled mladičev ali samo razmer, v katerih živijo.
Kvaliteten pes pač stane. Treba je kupovat z glavo in srcem, na pa z očmi.
Dobro se je treba pozanimati o standardu te pasme, da točno vete, kako naj izgleda Smile

Zakaj tečnarim okrog oglasov na bolhi? Ker so to večinoma kužkih iz madžarskih in čeških itd. pasjih farm (zgooglajte puppy mills in se zamislite, kakšno industrijo podpirate z nakupom psa).
Se pa najde tudi kaka požrešna slovenska družina, ki ima pasemsko psičko, ki se je slučajno sparila s sosedovim Flokijem. In si potem drznejo računat za te mešančke.
Ne nasedite.


uf, sem se spet razpisala :/
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 11:42 am

Te čist podpiram N


Nazadnje urejal/a talupu Sob Jan 31, 2015 9:42 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 12:32 pm

Rajši podganco od psa? :O
haha

Moj transporter je 30x15X15, po meri narejen iz žice, da paše v transportno torbico za mačke. Imam pa za 3 podgane.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 12:47 pm

Hvala


Nazadnje urejal/a talupu Sob Jan 31, 2015 9:43 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 12:58 pm

Sem že vidla ta transporter, jaz mam podobnega, lih en tok velikega Smile Če vzameš največjo verzijo tega transporterja, bo po mojem podganci prov fino not, pa še če greš kam za kak dan ali dva komot služi kot začasna kletka (če ga maš jasno dovolj spuščenega) - vsaj po mojih izkušnjah, no. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 1:03 pm

Oh, super.
Ker jaz bi imela tak transporter, da je lahko tudi cel dan notri, seveda pa bi podgano tudi spuščala pa vse takrat. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 1:23 pm

Smile V plastiki marsikatera podganca ne zdrži cel dan brez lumparij.
Lahko pričakuješ izgrižene dodatne zračnike.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 1:31 pm

Uh, na to pa nisem pomisnla. A mislte, da bi useeno grizla, tudi če bi se z njo ukvarjala večino časa, ko bi bla v transporterju? Ker js to mislm met čez dan, ko kam grem pa gre loh ganca z mano, pa bi se itak z njo ukvarjala večino časa.
Ponoči bi pa to zgrizla, ane? Suspect Like a Star @ heaven
Kje pa si ti svoj transporter dobila Nes?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 2:01 pm

Najprej sem na forumu brala, kako ljudje svoje podgane prenašajo v torbicah.
Sem si mislila: super! In kupim v trgovini transportno oranžno torbico za mačke.

Na poti k veterinarju sta seveda zgrizla tisto plastično tkanino in po čudežu mi nista pobegnila na busu. Zato sem šla v vrtni center kupit mrežo in mi je stari ata po meri naredil polkrožno kletko, ki jo vstaviš v torbico, da ne morejo nikamor.

Videti je približno tako (pa mislim, da so mere verjetno malo večje, kot sem prej rekla):
Lumpiiiiiiii Dsc01320h.th
Sem pristaš kletk za hrčke, če nameravaš kam vzeti podganico. Ali tudi ptičje, ker so cenejše. Poglej na bolhi ali podarimo.si. Za take bedarije se ti ne splača denarja zapravljat, sploh ne za plastičen transporter, vsaj po mojem mnenju.

Imam celo eno kletkico odveč, ampak najbrž ne boš šla v MB zato Razz
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 2:13 pm

Zanimivo, jaz pa nisem nikol mela problemov s plastičnimi transporterji, niti s pujso niti s podgano. Pujsa je ponavadi itak čisto pri miru v enem kotu in gleda kaj se okrog dogaja, al pa spi, Boo pa je tudi kvečjemu molil nos ven pa vohal okrog, grizel pa ni nikoli. Pa ga kar pogosto vozim okrog v transporterju, je pa res, da je cel dan v njem preživel samo enkrat, drugače ga vedno preselim pol (če grem kam za krajši čas) v bol malo plastično kletko, pa tudi ni nikoli nič zgrizel. No, nič plastičnega vsaj. Če sreča kje kakšno cunjo, kmalu naredi iz nje dve do petnajst manjših cot Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 2:27 pm

Hvala vama Smile

Bom še malo pogledala po Bolhi, ker res nebi rada doživela, da mi 1x na busu ali pa kje drugje uide. Smile
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 1:01 pm

Malo slikc od (še ne) moje podgance.

Lumpiiiiiiii Dsc01292

Lumpiiiiiiii Dsc01293


Lumpiiiiiiii Dsc01294

Lumpiiiiiiii Dsc01306
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 5:04 pm

Aaaa, Bella!

Ful je že zrastla. Zdej ju že s Piko komaj še ločim.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Lumpiiiiiiii Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumpiiiiiiii   Lumpiiiiiiii Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Lumpiiiiiiii
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: