Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.

Go down 
+10
Fiamma
Skinny
talupu
Dejan
Nes
Juni
Tahun
Kalisto
fate
zverina
14 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:02 pm

Ja, škoda ker je res zelo prijazna in sem se nanjo kar navezala, vem pa da ji bo pri teti zelo lepo, ker ima teta ogromno časa. Very Happy


Nazadnje urejal/a mišo/miško&pika Sob Jun 12, 2010 5:20 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 10:10 am

Meli je včeraj prišla k teti v Prekmurje. Pot je mirno prestala. Lastniki so zelo zadovoljni z njo. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimePon Avg 09, 2010 1:04 pm

Nove novićke!

Danes zgodaj zjutraj sem od prijatelja Tomaža dobila novo podganico, saj on zanjo nime več časa nažalost. Ime ji je Mona Liza, stara je cca. 4 mesece, saj jo je kupil v trgovini. Njen vzorček je banded husky (siva).Velikokrat sem jo videla, ko sem bila pri njemu na obisku in tako sem se zaljubila v njo na prvi pogled-tako jo je tudi meni poudil. Meni ima zakon karakter. Je zelo prijazna, zdrava. Ko pa je bila majhna je prijatelju padla iz roke in tako si je zlomila repek. Sedaj je z repkom vse uredu, samo malo krajšega ima. Slikice pidejo čez nekaj časa, saj mi je trenutno oči vzel fotoaparat (nevem zakaj, ampak dobro).

Tudi podganice sem stehtala:
-Mišo: 420 g
-Pika: 280 g
-Mona Liza: 250 g Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 7:35 am

Slikce podganic, prosim Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 15, 2010 8:15 pm

Slikice od Kivi:
http://www.shrani.si/?2e/BM/4wTMrsH8/329.jpg - Kivi na moji roki
http://www.shrani.si/?11/zA/2WtofkSf/345.jpg - Kivi v tunelu
http://www.shrani.si/?1C/Co/BLOOZs4/320.jpg - Aleš (moj bratranec), Kivi in Lajka, nič bati, Lajka ima rada podgane in jim nič ne dela
http://www.shrani.si/?43/UG/1wXnBkDx/348.jpg - od Kivi trebušček
http://www.shrani.si/?u/DD/1WK24OsN/349.jpg - Kivi še vedno v tunelu
http://www.shrani.si/?8/Vh/1nSj0LlC/350.jpg - Aleš in Kivi
http://www.shrani.si/?1/xj/1bn7X0f/351.jpg - spet onadva
http://www.shrani.si/?z/aY/3Tr7kho6/354.jpg - Kivi, moja teta (od Aleša mama) in Aleš
http://www.shrani.si/?Y/II/5sqQTGr/356.jpg - Aleš in Kivi
http://www.shrani.si/?q/ar/1TuZNX5I/358.jpg - ta slikca se pa ne vidi ravno najboljše

Slikice sem jaz slikala. Sem pa jo pozabila slikati ko je bila v novi kletki z Meli. Drugače se ful fajn razumeta, skupaj spita v enem tulcu, se čistita, igrasta in jesta. Ni bilo nobenega pretepanja, tako da ju ni bilo treba umiti (zaradi vonja). Very Happy

Upam, da so ti slikce všeč, bom pa sproti poročala kako ji gre. Smile
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 7:06 am

Okej, kaj se mi je dons zgodil.

Pri nas v kuhinji nimamo klime in smo odprli vrata, da se malo prelufta, da ne bo notri tako vroče (to je bilo včeraj). Kletke so bile ta čas v dnevni sobi. Tko se je luftal prbližno eno uro in potem se zaprla vrata in prinesla kletke nazaj. Odprto je bilo samo še okno. Ker sm bila zaspana sem šla spat in potem me zjutraj kar naenkrat mami zbudi in kr neki začne panično govorit. Jaz vstanem, grem v kuhno in vidm, da je na tleh polno zemlje, kletka od Pike in Mone je bila odprta (ptičja kopalnica ni bila več na svojem mestu, ampak na tleh-ostalo je bilo zaprto), onidve pa sta samo prestrašeno gledali in se tresli. Tudi spuščeni sem ju že imela v kuhinji in NIKOLI nista niti povohali rož, kaj šele da bi šli kopat. Tudi če je bila kletka odprta, NIKOLI nista šli sami ven, samo opazovali sta. Tako, da mislim, da je v našo kuhinjo prišel samec-podgana, ker je zavohal Piko, ki se je takrat lih gonila. Upam, da to kar milsim ni res. Ker če je bil samec je možno, da sta sedaj obe breji. :S Ampak not je res nekaj prišlo, ker še Lajka (naša psička) je zjutraj vohala in nekaj lajala, mogoče se skriva za omaro. Ampak res, nekaj je v hiši (kuhinji). :S
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 7:50 am

Pa tudi vem, da moji podganci ne bi znali sami odpret kletke, oziroma dvignit in dol potisnit ptičje kletke (tudi pregledala sem zvečer, če je bilo vse zaprto-kletke in to pa je bilo vredu, tako da je bilo vse v najlepšem redu). Res upam, da ni bil samec! :S
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 8:09 am

Kaj pa če je bila kakšna mačka?
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 8:25 am

Mačka ni bila, ker imamo mi kar majhno kuhinjo in sem bila jaz takoj poleg vrat-na računalniku in malo dvomim, da bi upala not pridet. Lajka je bila pa v sosednji sobi in bi jo pomojem takoj zavohala. Podgane pa ne bi, ker imamo že doma podgane in bi mislila, da je kakšna prijateljica z podgano pri meni na obisku. Pa tudi mačka se ne bi mogla nikamor skriti, ker nimamo tako velikih odprtin, podgana bi se lahko skrila, ampak mačka pa ne. Moje mnenje.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 9:03 am

V primeru najhujšega te opozarjam, da potencialnih mladičev ne oddajaš ljudem.
Mešanci z divjo podgano niso primerni, zlasti ne za ljudji, ki še nikoli niso imeli podgane.

Kam je šel pa samček, ki si ga imela prej?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 9:14 am

Ja Mišo je bil lepo v kletki, ni nikamor šel in tudi kletka je bila zaprta.

Kam pa naj dam tiste mladiče, če je Pika slučajno breja? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 9:43 am

O groza!! Shocked
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 10:02 am

Lahko bi bila mačka kljub temu, čeprav pol bi se znalo zgodit, da podganic ne bi blo več... K meni včasih sosedov muc na obisk pride (odkar mam podgane, sicer še ne) in gleda morsko pujso, enkrat sem ga pa dobila, ko je spal na moji postelji, pa ga ni nič motilo, da sem tam.
Jaz res upam, da ni bil podganček :S A bi lahko sploh podgana kletko prevrnila? :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 10:19 am

choo, moj odrasel podganček lahko premakne porcelanast pepelnik.


Kaj pa z mladiči pa ne bi vedela, poglej po tujih forumih, kaj predlagajo.
Če se lahko za kače, jih boš pač morala dati za kače.
Ali pa evtanazija. Če pa najdeš kje nasvete, mi pa link pošlji, me zanima.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 10:46 am

Okej!

Hvala vsem za nasvete. Very Happy

Choo: ni bila prevrnjena kletka, ampak samo ptičja kopalnica, am slikice:
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs534.ash1/31322_397529434285_643034285_3903869_8098264_n.jpg
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 5:37 pm

Opala, sem narobe prebrala Embarassed no, javi ko kaj izveš Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 6:58 pm

Bom! Very Happy

Hm...lihkar mi je en model iz bolhe (ki je napisal, da podgane živijo do 5 let, jaz pa sem mu odpisala kdo mu je to rekel?) tole odgovoril:
meni so to povedali v trgovini,videl sem na internetu in še prebral sem v knjigi.
Podgane živijo 5 let in več.
To sem videl na lastne oči,ker sem že imel podgane(pred zdajšnjo)-ena je živela 6 let druga pa 4,5 let.
To ste vi mislili verjetno za hrčke,ki živijo 2 leti.Ste se verjetno zmotili.
Vseeno hvala za podatek.
Lp


Kaj je narobe, ker res ne razumem...
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 7:03 pm

Sej podgane v povprečju naj bi živele 2-3 leta in to nikakor ne izključuje dlje živečih osebkov. Jaz sem sližala za enega samca, ki je živel 8 let.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 7:04 pm

Ampak 6 pa 8 let je pa velik! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 28, 2010 9:48 am

Nove novice:
Pika ni breja, ker se danes goni, jeeej! cheers


Nazadnje urejal/a Nes Sob Avg 28, 2010 12:10 pm; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : Edit: izbris objavljenih vsebin, ki niso v skladu s pravili foruma)
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 28, 2010 2:36 pm

Juhu! Very Happy Very Happy
Zdej pa upamo še za Mono, da ni! Smile Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 28, 2010 4:32 pm

Ej, meni se ta scenarij s samcem od podgane zdi ZELO neverjeten. Tudi če je vohal brejo podgano (kar je že samo po sebi malo tako-tako, podgane pač niso psi pa verjetno vam ne letajo kar po vrtu), je še vedno čudno, da bi šel kar direktno do kletke in potem še odhakljal tisti del. To, da pa tvoje podganice še nikoli niso povohale rož, pa še ne pomeni, da jih nič ne zanimajo. Pač, meni se prej zdi, da je bila res kaka mačka, ali pa sta bili tvoji dve. Še nikoli nisem slišala, da bi divje podgane kar hodile v stanovanja bratit se z domačimi. Wink

Edit: kar se pa življenjske dobe tiče, podgane res lahko živijo tudi do 5 let (rekord je okoli 7), ampak žal ne trgovinske podgane, temveč samo 'pasemske' oz. take od rejca. Pri trgovinskih se namreč ne gleda na genetiko in ostale stvari, tako da imajo podganice cel kup prirojenih genetskih napak, kar jim konkretno skrajša življenjsko dobo. Bi rekla, da v povprečju živijo okoli 2 leti, sploh samičke, pri katerih so tumorji precej pogosti, tiste od rejcev pa tudi do 3 leta in več (ampak redko več kot 3.5). Tako da ta tip z bolhe ti pomojem laže kot pes teče Neutral


Nazadnje urejal/a Juni Sob Avg 28, 2010 4:46 pm; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 28, 2010 4:34 pm

Jaz pa sem že slišala, da te ''naše'' podgane privabijo tudi divje podgane, ampak samo v primerih, kjer so ljudje imeli podganice v lopah ali pa kje zunaj v zajčnikih, torej napol v divjini takorekoč.

No, v divjini je že malo pretriano. Na prostem bom rajši rekla.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeNed Avg 29, 2010 1:58 pm

Juni je napisal/a:
Ej, meni se ta scenarij s samcem od podgane zdi ZELO neverjeten. Tudi če je vohal brejo podgano (kar je že samo po sebi malo tako-tako, podgane pač niso psi pa verjetno vam ne letajo kar po vrtu), je še vedno čudno, da bi šel kar direktno do kletke in potem še odhakljal tisti del. To, da pa tvoje podganice še nikoli niso povohale rož, pa še ne pomeni, da jih nič ne zanimajo. Pač, meni se prej zdi, da je bila res kaka mačka, ali pa sta bili tvoji dve. Še nikoli nisem slišala, da bi divje podgane kar hodile v stanovanja bratit se z domačimi. Wink

Edit: kar se pa življenjske dobe tiče, podgane res lahko živijo tudi do 5 let (rekord je okoli 7), ampak žal ne trgovinske podgane, temveč samo 'pasemske' oz. take od rejca. Pri trgovinskih se namreč ne gleda na genetiko in ostale stvari, tako da imajo podganice cel kup prirojenih genetskih napak, kar jim konkretno skrajša življenjsko dobo. Bi rekla, da v povprečju živijo okoli 2 leti, sploh samičke, pri katerih so tumorji precej pogosti, tiste od rejcev pa tudi do 3 leta in več (ampak redko več kot 3.5). Tako da ta tip z bolhe ti pomojem laže kot pes teče Neutral

Se strinjam.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitimeTor Nov 16, 2010 9:33 pm

Jaz na žalost ne bom mogla obdržati Moninega mladička-samčka, s katerim sta bila Mišo in on odlična prijatelja, saj je našel nov dom. No...to sem pozabila povedati. Drugače pa se učimo različnih trikcev, sedaj se učimo agility in gre Piki odlično!! Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.   Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli. - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Moja nagajivčka: Mišo,Pika, Mona Liza in Mimi! In v začasnem skrbništvu bila tudi Meli.
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Chaos, Jinx in Draco aka. Speedy Gonzales & all the rest of the gang
» Kleo,Puhi,Mimi,Misi
» Kaj je potrebno vedeti preden kupite podgano! Za novince in tudi za poznavalce!
» Podgani Pika in Poka ter dihur Bobi
» Pika in Poka

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: