Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Tortilla ponovno mamica

Go down 
+17
Avalon
mashikaa
Dejan
Nessa
bolha
AtLanT!da
Blue
Eva
mamaF
Juni
lenka
Lee
Tahun
Nes
Sonii
Fiamma
Cath
21 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
AvtorSporočilo
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 8:07 am

Pozdravček vsem!!

Pred pol urice je moja mala bela-bež podganca postala ponosna mamica 10 mladičkov I love you I love you I love you Exclamation

Zelo me je presenetila, saj jo nimam niti še 1 mesec doma skupaj s samčom ki pa ga imam že pol leta.

Pred približno 1 tednom sem opazila spremembo vedenja, ni se pustila prijeti v roko, ugriznila me je do krvi, pred tem pa se je vedno pustila crkljat. Tako, da sem jo par dni pustila pri miru, včeraj pa sem jo spet poskusila pobožat in prijet, pa me je spet ugriznila in sem jo le iz kletke opazovala in videla, da ima malo vejega trebuščka. Danes zjutraj je še samčka napadala in sem ga preselila v drugo kletko in je takoj za tem skotila mladičke.

Ne morem verjet, da ima naraščaj, ker je še tako majhna.. samček je 1x večji od nje!

Zdaj ne vem, če je še vedno tako napadalna, ker ne upam prit z roko zraven. Zanima pa me, ali bo spet taka, kot prej.. prijazna in crkljiva ali je boljše, da jo pustim čist pri miru, oziroma, kaj je z njo narobe?


Nazadnje urejal/a Cath Pet Nov 20, 2009 11:36 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 8:12 am

Koliko pa je stara? Ker če je premlada, bi se morala zavedat, da ju ne daš takoj skupaj s samcem, ko si jo dobila! Evil or Very Mad
Verjetno pa bo spet takšna kot prej, samo zdaj so mladiči iprioriteta.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 8:28 am

Mislim, da je strara 3-4 mesece. Nisem pa vedela, da ju ne smem dat skupaj. Kdaj pa se lahko samičko in samčka da skupaj v kletko?

Imam veliko vprašanj, tako, da bom zelo vesela vsakega nasveta in odgovora. Upam, da sem naletela na pravi forum Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 8:50 am

Ja, naletela si na pravi forum, ampak si ga pač že usrala, zdej ne moreš več popravit, veš pa za drugič.
Prvo parjenje za samičko je optimalno okoli 4. meseca. Tvoja pa je bila verjetno 2-3 mesece stara (upam, da je bila 3, ker čene se zna zgodit, da ji bo dojenjenje povzročilo zaostanek v razvoju).
Torej: če hočeš mladiče, ju daš po samičkinem 4. mesecu skupaj, če jih nočeš pa moraš ali samca kastrirat ali samičko sterilizirat oz jih imet ločeno. Tudi če hočeš imet več legel, jih ne smeš imet stalno skupaj, ker lahko eno leglo za drugim samičko močno izčrpa in zaradi tega lahko tudi prej pogine.
Poglej malo po forumu, boš našla veliko odgovorov na svoja vprašanja, če česa ne najdeš pa odpri novo temo v ustreznem podforumu.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:05 am

Ja, na žalost ne vem točno, koliko je stara, ker mi v trgovini niso vedeli točno povedat. Pri kakšni starosti pa so samičke in samčki spolno zreli? Nekje sem zasledila, da so lahko samčki kar precej večji od samičk, zanima me pa tudi kdaj podgane dosežejo končno velikost?

No, upam, da ga nisem res usrala.. Do zdaj je vse ok. Vsi mladički so živi, vsakega posebej je učistila, posušila in skozi jih daje k sebi in že doji. V hišico si je odnesla papir in vse lepo porihtala. Res pridna mamica I love you Skozi je z njimi in jih čuva.

Samček pa je v drugi kletki.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:12 am

Naj bi bili zreli okoli 3. meseca, nekateri prej, nekateri pozneje, s tem, da samičke prej dozorijo kot samčki, tako kot pri vseh sesalcih. Glede na to, da je tako mlada, lahko zaostane v rasti, to zgleda zdej neki takega, kot bi bila 12 ali 13 letna punčka mamica. :/ Ker tvoja podganica je verjetno ravno dosegla spolno zrelost in že sta se sparla, kar ni ravno najboljše zanjo, to pa ne pomeni da bo slaba mamica. Kot slabo sem mislila, da bo to slabo zanjo, ne pa za mladiče, razen če nebi znala skrbet za njih.
Ja, samci so običajno res precej večji od samic, vendar spet ne toliko, da bi bil več kot 2x večji, torej že po velikosti bi lahko sklepli, da je tvoja samička premlada za bit mamica.
S kolegom sva dala parit mojga samca ko sta bila stara nekaj čez 4 mesece in je bil samec res precej večji ko sta bila raztegnjna, ko sta bila v klobčiču pa ta razlika ni bila tako velika. Sedaj imam samca kastriranega in vzela sem eno samičko iz tistega legla. Še vedno je samec kar konkreten nasproti njej, ampak je tudi ona precej velika, glede na to, da je mamica dokaj majhna za odraslo podgano.
Končno velikost pa dosežejo nekje okoli 4. ali 5. meseca če se ne motim, se mi pa zdi, da je moja samička v zadnjem tednu zrastla, pa je stara 6 mesecev. confused
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:28 am

Uff upamo da bo z mladički in mamico vse v redu. sunny
a podganice maš iz trgovine ali od rejca?
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:30 am

Tudi moj samček je star približno pol leta in se mi zdi, da se je v zadnjem mesecu še raztegnil. Najbolje bi bilo, da ga stehtam, pa lahko potem primerjamo. Koliko je tvoja samička težka in kje si jo kupila, dobila? Da nista iz istega legla morda lol!

Upam, da bo vse ok, pa da jih ne bo pojedla.. Do zdaj se je odlično izkazala.

Zanima pa me, če je več primerov, ko samička postane agresivna ali je to bolj redek pojav? Še vedno se bojim prit z roko zraven, pa bi rada vedela, kdaj bi se ji lahko približala?
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:34 am

Sonii, hvala flower

Pomoje bo vse ok z mladički, res lepo skrbi I love you Bolj se bojim za Tortillo, da se ne bo pustila več prijet in crkljaz, kot prej Neutral

Oba sem kupila v trgovini, ne pri rejcu.

Koliko časa pa živijo povprečno podgance?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:36 am

Cath, moj samček in samička od kolega sta iz 2 različnih legel, čeprav sta enako stara. Samčka sem dobila od Dejana (naš uproabnik), Rok (_panter_ na forumu) pa je samičko dobil od nekega fanta iz Ljubljane. Brez skrbi, da ju nebi dali part, če nebi bila prepričana, da si nista v sorodu. Moja samička pa je, kot sem že napisala hčerkica od mojega samčka in prej omenjene samičke, samček je bil kmalu po parjenju kastriran, torej ne bo mladičev.
Nazadnje ko sem to svojo samičko tehtala je bila težka nekaj čez 330 gramov, samček pa okoli 450, lahko da več, lahko da manj, ker se ne spomnem ptevilk na pamet, listek kamor sem pa to napisala, sem očitno založila. Embarassed
To, da samička postane agresivna je čisto normalno ko ima mladiče in se pojavlja pri mnogih živali. Samo probaj se približat tuji mački z mladiči ali pa medvedki... lol!
Za več informacij glede poteka odraščanja mladiče pa najdeč pot temo: Snažka je skotila.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:39 am

A je še mladiček.? Mislim kako sklepaš po velikosti.? Je še zelo majhna ali se ti zdi da so jo imeli že kar nekaj časa v trgovini? Ker mojo sem dobila starejšo kot se ponavadi oddajajo. In bi ti trenutno super prišlo da bi bila malo starejša da nebi imela problemou s tamalimi.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:58 am

Cath je napisal/a:
Koliko časa pa živijo povprečno podgance?
Običajno 2 letni, lahko tudi do 4, redke izjeme tudi več.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 9:58 am

Moj samček je težek 420, sem ga zdaj stehtala na tehtnici brez repa, ker ga ni hotel not držat lol!

Samičke si ne upam prijet in jo stehtat, je pa sigurno za eno glavo manjša od njega. Za Tortillo ne vem, koliko časa je bila v trgovini, je pa bila zadnja na voljo.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:29 am

Mislim, da ni 10 mladičkov, ampak kar 12 I love you I love you I love you Težko jih je preštet, ker se Tortilla skozi vrti okoli njih Smile


Nazadnje urejal/a Cath Sob Okt 24, 2009 10:39 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:35 am

zmanjšaj slikeee.
in ne vem če je pametno da tamale vlačiš po rokah. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:36 am

Pikiji mali cheers
Bi te prosila, da zmanjšaš slike, ker tako širiš stran, počasneje se nalaga in je manj pregledano.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:42 am

Js sem jih tudi naštela 12 Very Happy
Ka lahko prosim zmanjšaš slikce?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:42 am

Sem jih dala dol Embarassed Ne vem, kako jih zmanjšat
Neutral

Jih nimam po rokah, sam 1 sem prijela in slikala.. Potem ga je Tortilla takoj vzela in nesla v hiško Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:45 am

Nekaj dni jih rajši ne tikaj, če jih že moraš jih rajši s papirjem ali rokavicami, da ne ostane tvoj vojn gor.
Za slike zmanjšat moraš že na strani, s kaero si uploadala dat možnost, da so slike manjše, najboljše je, da jih uploadaš ko thunbaille, tako da uporabnik klikne na sliko in se mu ta v novem oknu poveča.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:45 am

sliko daš na shrani.si in prilepiš gor link "koda za forum ( s predogledom)"
lahko pa tudi v programu zmanjšaš (npr. Photofiltre), potem naložiš na shrani.si in nalimaš "koda za forum"
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:51 am

info o tem, kako ravnati in socilazirate te majhne škampe si lahko prebereš tu http://www.fancy-rats.co.uk/information/guides.php?subject=sockit

Če povzamem kaj tam piše; vsak dan jih je treba navajat na človeški stik, ampak s čisti rokami in brez jemamja ven iz kletke, ker prehitro izgubijo toploto. Ko dobijo dlako pa se jih že lahko vlači ven za kratek čas.

Pa nežen bit z njimi.

Fiamma, a je to z vonjem res? Ker viri navajajo, da človeški vonj ne bo vplival. Sploh ne pri teh naših razvajenkah.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:52 am

A takole je ok?

https://2img.net/r/ihimizer/img260/6416/gnezdo2.jpg

Tudi jaz mislim, da jih je 12 I love you Koliko pa je povprečje? Sem čist nova glede tega, to je moje prvo leglo I love you I love you I love you

Sem pa že čisto zaljubljena v ta mala bitja, skozi jih opazujem od daleč I love you Kdaj pa se bo videlo, kakšne barve bojo? Zdaj so videti vsi enaki. Glede spolov pa pojma nimam, ker sem smo enega prijela, pa še ta ne vem, kaj je Neutral
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:54 am

Nes je napisal/a:
Fiamma, a je to z vonjem res? Ker viri navajajo, da človeški vonj ne bo vplival. Sploh ne pri teh naših razvajenkah.
Načeloma nebi smelo bit problemov, ampak glede na to, da je podganca postala agresivna, se jaz s tem nebi hecala. Rokova Snežka sploh ni kazala znakov agresivnosti, pa si jih je po nekaj dneh upal prijet, prej pa nikakor ne. Sploh pa dokler niso poraščeni z dlako in ne lezejo sami okoli, je boljše jih pustit v gnezdu, razen če je res nujno jih premikat.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:55 am

ja bucibuc** kok so lušni,res so taki mali škampki Very Happy I love you
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitimeSob Okt 24, 2009 10:58 am

neki tednov bo samička še napadalna, potem pa se bo umirila ko bodo spregledali in začeli samostojno živet. Dokler ne bo ponovno breja bo spet vse po starem. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Tortilla ponovno mamica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tortilla ponovno mamica   Tortilla ponovno mamica Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Tortilla ponovno mamica
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 11Pojdi na stran : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Tortilla, Takos & Co.
» Zofka bo mamica :)
» Podganja mamica je agresivna

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: