Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Godrnja...je kaj narobe?

Go down 
+4
vaychy
Fiamma
bolha
Bonnie&Clyde
8 posters
AvtorSporočilo
Bonnie&Clyde

Bonnie&Clyde


Število prispevkov : 3
Join date : 07/10/2009
Age : 34

Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Godrnja...je kaj narobe?   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 7:04 pm

Najina podganca tako nekako godrnja, brunda...ker sva nova v negi te živali naju zanima ali bi naju moralo skrbeti?
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 33
Kraj : Izola

Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Godrnja...je kaj narobe?   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitimeSre Okt 07, 2009 7:19 pm

Hmm.. a je ta zvok kej podoben hropenju? Recimo kot da bi imela kakšno sluz nekje v dihalnih poteh al kaj takega?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Godrnja...je kaj narobe?   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitimeČet Okt 08, 2009 6:38 am

Odvisno če ta zvok podganca nalašč spušča ali je to kak zvok ki pride iz pljuč in bi nakazoval kakšno infekcijo. :/
Moja Lupa tudi zadnje čase godrnja in se sliši podobno kot mačje predenje oz. mešanica s človeškim godrnjanjem. Se komu sanja, kaj bi lahko blo? To sem opazila ko sem jo imela zunaj in nam je plezala po ramah. scratch
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
vaychy

vaychy


Število prispevkov : 11
Join date : 12/07/2010
Kraj : Ljubljana

Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: godrnja   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitimePon Avg 02, 2010 8:02 am

Hei,hei.!

Včerej sem kupila novo podganco, (drugače imam že dve), ko sem jo prinesla gor in dala v kletko je bila čisto čudna. Sej je logično,ker je na novem,ni navajena lastnika. Samo ni pa normalno, da godrnja...

Sem jo opazovala,kako to izgleda,kadar godrnja in sm opazila, da je mogoče kej bolna, mogoče prehlajena.:S Ko sem jo dala k starejši, jo je samo povohala in šla stran kakor da se je boji..:S Res je čudna ta nova podganca...

Zanima me,kdaj podgane godrnjajo? Ko so jezne, jim kej ni prou... LoL :S
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Godrnja...je kaj narobe?   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitimePon Avg 02, 2010 8:52 am

Meni je ta stara podgana začela godrnjat, ko sem prinesla nove podgane in je vohal po kavču, kjer so se igrale!
In ko sta se mu približala, je še bolj intenzivno in glasno godrnjal. Ko sva pa sama, pa vedno tišina.
Mogoče res to iz jeze ali zanimanja?

Ker drugače ni nobenih drugih zvokov še zraven.

Če kdo najde kaj na to temo, naj sporoči, ker me res zanima Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Godrnja...je kaj narobe?   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 3:56 pm

Hehe, godrnjanje je res najbolši izraz za ta zvok.. tud sama mu tko pravim Very Happy
Moj Loki to namreč počne praktično ves čas, ki ga preživi zunaj kletke, tko da lahko zagotovim, da to ni znak kšne bolezni. Sem pa ravno tako firbčna kot vi vsi, in me preseneča, da še nikjer nisem zasledila kšne strani na internetu, ki bi razložila ta fenomen. Mogoče nisem iskala dovolj vztrajno, mogoče ne prav (ponavad sem se poslužila kšnga "grunting"), mogoče pa res še nihče ni prišel do dna temu zvoku.
Zna bit, da nekatere podgance pač rade godrnjajo, ko grejo po svojih opravkih Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Godrnja...je kaj narobe?   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitimePon Jan 24, 2011 10:19 am

Od koleice podganček je godrnjal, ko je pripeljala novega podgančka in vsakič, ko ju je probala združit, je bilo to godrnjanje glasnejše - v glavnem, očitno je šlo za znak jeze/razdraženosti. Meni moji včasih godrnjajo, ko jih vzamem iz kletke pa hočejo dol z mene, včasih se pa zgodi tudi, da samo sedijo na rami in godrnjajo... Kaj pa vem, lahko da gre za dve različni vrsti tega zvoka? Včasih res izražajo jezo, včasih pa dejansko zadovoljstvo?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Godrnja...je kaj narobe?   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitimePon Jan 24, 2011 2:54 pm

Meni se tudi zdi, da sta 2 vrsti: godrnjanje in brundanje Very Happy Pri prvem niso zadovoljni, pri drugem se pa topijo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Godrnja...je kaj narobe? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Godrnja...je kaj narobe?   Godrnja...je kaj narobe? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Godrnja...je kaj narobe?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kaj je narobe?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: