Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako podganco čimhitreje privadit nase?

Go down 
+4
mamaF
Sonii
elanor
Lee
8 posters
AvtorSporočilo
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimePet Maj 15, 2009 7:18 pm

hey hoy! Podganco sem dobila v torek in me zanima kako jo v čimkrajšem času navadit name? Imate kakšen nasvet? Ko jo vzamem v roke se mi včasih najprej pokaka potem pa leta po meni. Se še kar boji.

Leja Neutral
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimePet Maj 15, 2009 8:04 pm

Sej ni čudno. Sm ti že povedala, da si kupila prestarga in še iz trgovine..
Sicer pa, lahko da ni tko velk problem, samo usiljiva bot in rin vanjga, ampak ne smeš pretiravat. Jst sm mojga Jonija samo tko navadla..
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimePet Maj 15, 2009 8:11 pm

Nisem edina, k sm ga kupla v trgovin, če spremljaš si lahko ugotovila da imajo tudi mnogi iz trgovin. Ja se trudm...sej se že navaja. Wink
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimePet Maj 15, 2009 10:31 pm

Ne preveč rint vanga. Ko bo hotla družbo bo že pršla.
Moja je bla nezaupljiva do drugih ljudi ko sva ble zuni in je nism nč s silo navajala in se je zdej po maximum 4ih petkih z mano zuni totalno vklopla in se tud z drugimi ljudmi razume se jih ne boji več tok. Tko da isto bo s tabo. Js bi se tud bala če bi pršla kr k nekomu x domou.. (:
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeSob Maj 16, 2009 10:24 am

MetalGirl je napisal/a:
hey hoy! Podganco sem dobila v torek in me zanima kako jo v čimkrajšem času navadit name? Imate kakšen nasvet? Ko jo vzamem v roke se mi včasih najprej pokaka potem pa leta po meni. Se še kar boji.

Leja Neutral

Itak da se bo navadla! Saj tod naša Tonči je iz trgovine (čeprav se mi zdi, da jih je tista punca tam kar precej cartala). Ene dva dni se je malo stiskala v kot - potem sem ji takoj dala v kletko eno škatlico od žarnic za zavetje, pa je že zvečer radovedno ven kukala. In če si predstavljaš - sta jo hotela kar napraj gledat in cartat moja dva otroka, pa še nečak je prišel zraven .... no, prav prvi dan sem otrokom malo zatežila, da so podganco pustili pri miru, ampak že čez dva dni se je sama lotila prihajat na vratca kletke in smo jo lahko vsi jemali v roke. Takrat, ko smo jo dobili, je bila stara 4 tedne.

Se je pa zadnjič zgodilo nekaj čudnega. Naša Tonči v skoraj dveh letih ni še nikogar ugriznila brez veze (enkrat samo malo enega sitnega, vreščečega dveletnika, ki ji je prste, mastne od hrane tiščal skozi mrežo - saj bi ga jaz tudi najrajši ugriznila)
Twisted Evil )
Zadnjič pa so prišle k hčerki prijateljice - bejbe najstnice in je kar dve ugriznila v prst. Sicer ne do krvi, ampak vseeno se mi je zdelo čudno. Kaj pa vem...mogoče so podgani eni ljudje zoprni al pa ji ni pasalo, ker so bejbe že na kilometer ful dišale po raznih parfumčkih affraid in ji gre to na živce Twisted Evil
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeSob Maj 16, 2009 12:11 pm

Se je že pokazal napredek. Danes ko sem vstala sem odprla kletko in gledala podganco, kar naenkrat je splezala do mene in mi skočila na ramo. Kasneje ko je prišla mami je tudi pri njej to naredila.

sunny
Nazaj na vrh Go down
xFylgjax




Število prispevkov : 42
Join date : 28/12/2009

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeSre Dec 30, 2009 12:17 pm

jst mampa svojo od petka, pa se je kr fajn že navadla Smile pridna je pa tud.
čeprov prve dva dni je bla ful plašna, sam pol sm jo mela ful doug časa pr seb pa ji dala za jest in vse ter valda je pol postala mal bl mirnejša.
drugač pa se je itak treba z živaljo samo ukvarjat,pa se te navad Razz
Nazaj na vrh Go down
furlannn




Število prispevkov : 27
Join date : 19/03/2013

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nova podganica   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeTor Mar 19, 2013 12:19 pm

Lep podganji pozdrav vsem!

Imam poganico staro 1 mesec, dobil sem jo od rejke, ki se s podganami ukvarja že vrsto let. Lola je torej praktično še mladič. Zdej me zanima kko je z navajanjem nase. Imam jo slab teden in se je nekako navadla name kar hitro. Večkrat se namesti v kapuco(sam skoraj vedno nosim kapuce) ali pa v žep. Nakar je ugotovila, da lahko tudi zleze v majco kjer je bolj toplo in več prostora za odkrivat. Tako vsaič ko poskuša zlesti v majco jo ustavim, malo bolj globok glas uporabim in rečem NE tja.se obrne in gre v kapuco. Problem se pojavi, če mi je ne pravočasno uspe ustavit, da zleze noter in jo moram potem lovit po majci. Tako ji rečem lumpa Lola, jo dam na ramo in pustim, da ponovno poskusi..ko gre v kapuco pa jo nagradim. PROBLEM pa je, da imam občutek, da se bo lotila lest v majco, zato da bo potem ko gre nazaj v kapuco dobila nagrado(briketek, namočen malo v vodo, ker še bolj slabo grize). Pa še to..sicer je še mlada in imam včasih občutek, da jo je pošteno strah, ko ji dam roko, da zleze name..se da to kako drugače narest, da sama zleze name, čeprav še tako malda? Priboljški ji ne pomagajo. Prvi dan je konstantno lezla po meni, sedaj pa je bolj ali manj v povsem odprti kletki poleg mene. Pustim ji odprto, ker ji želim dopovedati, da komot raziskuje..vendar je v njeni doma narejeni hišici.

No, malo se opravičujem za zmeden post..sem napisal kar vse skrati. V kratkem objavim njeno slikico Smile



EDIT: Pa še to..Lola res veliko spi..to se menimo v urah. Ko je aktivna zleda tako: Pleza gor in dol po meni iz žepa v kapuco in obratno..se ustali..in evo..spet spi Smile Je to mogoče od šoka? Osamljenosti? Z njo se ukvarjam več ur dnevno, le ponoči je sama ko spim. Čez čas bo z mano šla na fax, mogoče mi bo nosila plonk iz žepa do mize Wink

lp, ŽF
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeTor Mar 19, 2013 12:31 pm

Daj ji čas, ene podganice rabijo dalj, da se navadijo na človeka, kot druge. Ampak že to, da ti po enem tednu spi v kapuci in se te ne boji, je dober znak Smile V svoji hiški se počuti bolj varno, pa je najbrž zato tam.
Lahko jo sicer "na silo" vzameš ven iz kletke in jo postaviš nase, pa bo verjetno pri tebi ostala in ko ji bo pri tebi bolj komot, bo tudi raje k tebi šla, kot da v kletki ostane. Treba je upoštevat, da so podgane nočna bitja in podnevi bolj ali manj spijo, pa se ji najbrž ne da iz kletke k tebi prestavit samo zato, da bo spala drugje Wink

Pa še glede prehrane - (pohvalno, da brikete namakaš Smile) brikete raje namoči v sojino mleko, kot v vodo, pa kak smoothie ji naredi, moji jih obožujejo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
furlannn




Število prispevkov : 27
Join date : 19/03/2013

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeTor Mar 19, 2013 12:40 pm

Ok, najraje jo ne premikam, če tega le ni nujno potrebno..ker vsakič ko sem jo kaj poskušal na silo premaknit je kasneje jemala mojo roko z rezervo. Bom nabavil sojino mleko in jih tam namakal. Enega sem sicer pozabil namočit z vodo in ga je vseeno obdelala Smile No, verjetno bom še dosti pisal po forumu, ker imam tisoč in eno vprašanje Very Happy

lp in havla za odgovor
Nazaj na vrh Go down
mambo007




Število prispevkov : 5
Join date : 20/01/2014

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimePon Jan 20, 2014 11:57 pm

Lep pozdrav!
Imam podgano staro 6 tednov in jo imam sicer 5 dni pa me zanima kako jo naj navadim na sebe ker se me še ful boji pa se skos skriva ko jo dam ven z kletke nikol noce do mene vedno stece stran.... hvala ze v naprej!!
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeTor Jan 21, 2014 12:07 am

Vsem novim lastnikom podgan vedno priporočam najprej branje tega članka: http://ratfanclub.org/trust.html
Podgani daj čas, ne silit vanjo. Najbolje je, da daš kletko na posteljo/kavč/pač nekam, od koder ti ne more podgana pobegnit, odpreš kletko in čakaš. Lahko tudi snameš zgornji del kletke, samo naj se ima še vedno kam skrit (recimo v njeno hiško). Pri sebi imej priboljške (najbolje kak jogurt na žlici), in ko pride do tebe, ji jih ponudiš. Sčasoma bo šlo... Smile
A steče stran se kam skrit al steče stran raziskovat? Mlade podgane so zelo firbčne in načeloma ne zaspijo pri lastniku v naročju (še večina odraslih podgan tega doma ne počne), ker grejo raje raziskovat oz. se rade igrajo. 5 dni tudi ni prav dolgo, sploh, če je prišla iz trgovine, ker so podgane od tam ponavadi bolj slabo socializirane (če sploh). Skratka čas ji daj. Ko ti bo malo zaupala in se pustila prijet, jo lahko tudi vzameš in daš na ramo/v kapuco in hodiš okrog po hiši/stanovanju/sobi (če boš pri miru, bo najbrž zlezla dol s tebe). Skratka čas ji daj in ne silit vanjo, ker to situacijo samo poslabša.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
mambo007




Število prispevkov : 5
Join date : 20/01/2014

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeTor Jan 21, 2014 12:16 am

Hvala...Am na pojslo jo dam z kletko vret gre vun laufa malo po pojsli pol pa se gre skrit.... am ji lahko dam ker kol jogurt al sam navadnega ? Hvalaa!..
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeTor Jan 21, 2014 12:27 am

praktično katerikoli, poglej malo pod temo "priboljški" še za druge ideje. Če je tako, da brez problema pride ven, se probaj z njo igrat (ponavadi radi lovijo roko in se "tepejo" z njo). Mladičku tudi ne bi škodila družba, podgane so izredno družabne živali...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
mambo007




Število prispevkov : 5
Join date : 20/01/2014

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeTor Jan 21, 2014 10:07 am

Ok hvalaa...
Nazaj na vrh Go down
mambo007




Število prispevkov : 5
Join date : 20/01/2014

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeSre Jan 22, 2014 12:10 pm

Sak dan jo mam ziher po 3 ure na pojsli se hocem igrat pa pobegne pod odejo pribolske niti noce wzet sn ponudo ze marsikaj
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitimeSre Jan 22, 2014 1:31 pm

Ob kakšni uri pa se ukvarjaš z njo? Probaj ugotovit, kdaj je najbolj aktivna, pa se ukvarjaj z njo takrat. Po mojih izkušnjah je to zgodaj zjutraj al pa proti večeru oz. ponoči (tam nekje od 21h naprej), čez dan načelom spijo. Lej..dejstvo je, da ti še ne zaupa, ti pa najbrž preveč siliš vanjo. Sedi tam, mir ji daj, naj sama pride do tebe, te ovoha, pleza po tebi... ko se bo njej zazdelo. Bodi čimbolj pri miru. Preberi natančno članek, ki sem ti ga linkala par postov nazaj, če je pa angleščina problem pa povej, da ti prevedem.

lp
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Kako podganco čimhitreje privadit nase? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako podganco čimhitreje privadit nase?   Kako podganco čimhitreje privadit nase? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako podganco čimhitreje privadit nase?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako podgano privadim nase
» kako oz ali vreme vpliva na naše živali?
» Naše podgane na facebooku
» naše 3 male podgance
» Naše 3 podganice in ostala banda :D

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: