Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 naše 3 male podgance

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
peper




Število prispevkov : 10
Join date : 05/11/2013
Kraj : slovenske konjice

naše 3 male podgance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: naše 3 male podgance   naše 3 male podgance Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 6:49 pm

mojim podganam je ime peper nimi in nataša jaz sem po melani  zelo rade se igrajo in grizejo
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

naše 3 male podgance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: naše 3 male podgance   naše 3 male podgance Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 8:30 pm

Ok ok ok KAJ? V eni temi si za povrh napisala, da je ena drugo tako ugriznila, da bo mogoče poginila?!
...ok, dejmo od začetka. Najprej te prosim, da si prebereš pravila foruma, ker tole dvojno pisarjenje po temah in pisanje po več postov z eno ali dvema besedama v razmaku pol minute pač ni ok, ker naredi forum absolutno nepregleden.
Zdej pa tako - kako resni so te ugrizi, o katerih govoriš? A tisto o poškodbi, zaradi katere lahko pogine, je resno? Kakšna je rana, imaš kakšno sliko? Če se ti zdi tako hudo, da lahko pogine, jo TAKOJ pelji k veterinarju. A so podgane sestrice? (no, glede na pretepe sklepam, da niso...) Kako dolgo jih že imaš? Si jih kupila naenkrat, al ločeno? Kako to, da prihaja do takih pretepov? Pri podganah, ki se med sabo dobro razumejo, resne poškodbe niso nekaj normalnega in jih je treba ločit oz. se spoznavanja lotit drugače...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
peper




Število prispevkov : 10
Join date : 05/11/2013
Kraj : slovenske konjice

naše 3 male podgance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: naše 3 male podgance   naše 3 male podgance Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 9:32 pm

Kupla sem jih loceno in Nataša je ponoci grizla peper natasa je crna peper pa je bela in sestra od nimi natasa je samo prijateljica zato smo ju locili da nebi blo se huje pa hvala za dobre nasvete ime mi je melani
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

naše 3 male podgance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: naše 3 male podgance   naše 3 male podgance Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 10:00 pm

Živjo, Melani.
Prosim te, da si zelo podrobno prebereš tole temo: https://podgane.slovenianforum.com/t102-uvedba-nove-podgane
Ker iz tvojih postov sklepam, da si malo mlajša, te prosim tudi, da tale forum in zgornjo temo pokažeš svojim staršem. Prav tako naj lepo prosim preberejo moj post (bom na hitro povzela glavne stvari, napisane v zgornji temi):

Podgane so zelo teritorialna bitja. To pomeni, da čuvajo svoj teritorij in če podgan ne kupiš vseh naenkrat iz istega legla (oz. tako, da se med sabo že poznajo) lahko pride do hudih, hudih poškodb, kar ste na žalost doživeli tudi sami. Nasveta za zdravljenje te poškodbe nimam, ker si niti ne predstavljam, kako hudo je. Prav je, da ste jih zaenkrat ločili (a drugi dve podgani se dobro razumeta oz. poznata že od prej?), lepo pa prosim, da poškodovano podgano ČIMPREJ peljete k veterinarju. Če so poškodbe tako hude, da se ne da pozdravit, res ni prav, da podgana trpi. Mogoče je potrebno šivanje, mogoče pa samo zgleda grdo in se bo zacelilo samo od sebe. Ampak lepo prosim, da jo odpeljete k veterinarju, ker bo on najbolje presodil, kaj je narobe in kako ukrepati. Prav bi bilo, da dobi vsaj zdravilo proti bolečinam, tudi če šivanje ne bo potrebno. Če ste iz Ljubljane ali okolice, priporočam Ambulanto za ptice, kunce, glodalce in plazilce na Veterinarski Fakulteti (Cesta v Mestni Log 47). Delajo od 8 do 15h. Vem, da je delovni čas malo neugoden, ampak če gre za resno zadevo, rabi veterinarja čimprej, ne čakat do popoldneva.
Zdaj pa glede združevanja. Podgane, ki se med sabo ne poznajo, je treba združevati zelo počasi. Cel proces lahko traja od nekaj dni pa do več tednov ali celo mesecev! Podgane, ki se ne poznajo, morajo bit najprej v ločenih kletkah in naj se samo ovohavajo skozi rešetke. Lahko so ločeno spuščene v istem prostoru (npr. ena je v kletki, druga pa prosto hodi okrog, da lahko še od bližje povoha prvo podgano). Pazi samo, da ne pride do ugriza, ker si rade grizejo prste ali rep. Ko gre to bolj ali manj brez težav (se pravi brez znakov napadalnosti: pihanje, ježenje, hoja vstran), jih lahko previdno začneš združevati na nevtralnem teritoriju (torej kateremkoli teritoriju, ki ga nobena od podgan še ne pozna - npr. banja, kuhinjska miza... nikakor pa ne postelja ali kavč v sobi, v kateri podgana sicer živi!). Meni se najbolj obnese banja, ker ne morejo pobegnit ven. Ko gre to že večkrat zaporedoma brez težav, se jih lahko združuje na skupnem teritoriju (torej npr. na postelji, kavču... kjer se sicer podgane zadržujejo, ko so prosto spuščene) in šele, če je tam vse ok, se jih lahko da skupaj v kletko.
To, da je "vse ok" pomeni, da se podgane skupaj igrajo dalj časa, več dni zaporedoma, brez kakršnihkoli resnih spopadov. Malo bockanja brez ugrizov je normalno, ker morajo vzpostavit hierarhijo, ampak kot že rečeno, ob prvem znaku agresije je treba podgane takoj ločit in znova poskusit kasneje (čez nekaj ur, naslednji dan...). Za več nasvetov glede združevanja pa preberi zgoraj omenjeno temo. Ampak v tem trenutku je najbolj pomembno, da se podgano čimprej pelje k veterinarju...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
peper




Število prispevkov : 10
Join date : 05/11/2013
Kraj : slovenske konjice

naše 3 male podgance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Choo   naše 3 male podgance Icon_minitimeSre Nov 06, 2013 8:31 pm

danes je zelo bolje z mamo sva se odločili da ji maževa s kremico pa bova čez 2dni videli če bo bolje če nebo bomo sli k veterinarju in sem iz slovenskih konjic hvala ker si si vzela cas in mi napisa odgovor :-)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





naše 3 male podgance Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: naše 3 male podgance   naše 3 male podgance Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
naše 3 male podgance
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Naše podgane na facebooku
» Kako podgano privadim nase
» Naše 3 podganice in ostala banda :D
» Kako podganco čimhitreje privadit nase?
» Sprejemam rezervacije za male morske prašičke

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: