Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 osamljena podgana :/

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
babs.

babs.


Število prispevkov : 5
Join date : 04/08/2011
Age : 31
Kraj : mežica

osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitimePet Feb 17, 2012 12:49 pm

imam en problem.. imela sem dve podgani didi ki je stara eno leto in zojo ki je bila stara slabe 4 leta. zoja je imela včeraj operacijo tumorja in ni preživela O.O . pred tem sta bile skupaj v tronadstropni kletki. in tako kot jaz tudi didi pogreša zojo. in me zanima kaj bi bilo najbolje, naj jo dam v majnšo kletko ali ji naj kupim novo prijateljico. in ne vem kako bi sprejela novo podgano.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitimePet Feb 17, 2012 3:49 pm

Sožalje Sad
Po mojem najboljše, da nabaviš 2 mladička (in to čimprej, preden se tvoja podganica odvadi družbe). Načeloma, če je družbe navajena, bo zelo verjetno tudi novo podganco sprejela. 2 bi pa vzela zato, da nova podganca ne bo sama, če jo starejša slučajno ne sprejme, in sploh pri podganah tako ali tako velja, da več ko jih je, boljše je Smile Pa še mladička se bo imela vrstnico za se igrat z njo, tako da bo manj težila ta starejši podganci.
Ne je pa v manjšo kletko dajat, ker bo po mojem potem še bolj žalostna.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitimePet Feb 17, 2012 6:17 pm

Ker je praviš, da je stara eno leto, ima pred sabo še par let življenja in teh res
ne sme preživeti sama in za povrh še v manjši kletki.

Kar pravi Choo je idealna rešitev.
Da boš bolje pripravljena, si preberi tole temo: Uvajanje podgane in za vsak slučaj še Podganji prepiri
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
babs.

babs.


Število prispevkov : 5
Join date : 04/08/2011
Age : 31
Kraj : mežica

osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitimeSob Feb 18, 2012 1:46 pm

hvala za odgovor. res mi je pomagal in že dannes sem kupila dve novi podgani Smile je pa problem ko sta samčka Very Happy a ju bom nesla v kratkem kastrirat da ne bo problemov Smile drugače se pa razumejo Smile ju je didi lepo sprejela. še enkrat hvala!! group hug
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitimeSob Feb 18, 2012 1:56 pm

No, samo previdno Smile Naj se zaenkrat samo čez rešetke spoznavajo, ker so samčki plodni že pri cca 5 tednih, kastrirat jih daš pa lahko, ko so stari 3 mesece, potem je pa treba še kak mesec počakat, preden jih daš lahko skupaj. Veliko veselja z malčkoma ti želim! Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitimeSob Feb 18, 2012 2:04 pm

Super, da ju je že od začetka lepo sprejela veselje
Si ju v trgovini kupila a kako? (:
Nazaj na vrh Go down
babs.

babs.


Število prispevkov : 5
Join date : 04/08/2011
Age : 31
Kraj : mežica

osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitimeSob Feb 18, 2012 4:09 pm

saj za enkrat jih imam ločeno.. ampak so kletke skupaj da se lahko vohajo Very Happy kupila sem ju v trgovini in tam so mi rekli da sta stara nekje 3-4mesece. zato gremo že ta teden k veterinarju še na pregled. drugače sta pa prava lenuha za razliko od didi Very Happy bom zrihtala kako sliko Smile
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitimeSob Feb 18, 2012 4:19 pm

Ja, saj samčki so itak bolj lenuhi, samičke pa hiperaktivne (:
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





osamljena podgana :/ Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: osamljena podgana :/   osamljena podgana :/ Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
osamljena podgana :/
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Še ena podgana?
» podgana in čaj
» Podgana in sneg
» Omoticna podgana..
» Podgana 2 leti

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: