Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Omoticna podgana..

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
BovHch




Število prispevkov : 3
Join date : 28/09/2010

Omoticna podgana.. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Omoticna podgana..   Omoticna podgana.. Icon_minitimeTor Sep 28, 2010 3:22 pm

Hey!

Moja podgana se zadne case zlo cudn obnasa..k da bi bla omoticna..pac pred kratkim sm jo pelala k veterinarju zaradi krast in ran ki jim ma po telesu in ker se skos praska..pa sm omenla tut to da je omoticna in da ko jo mam na rami recimo mi ucasih kr pade dol uglavnem ni vec normalna no..pleza tut ne vec po kletki ker ji kr drsi al pa pade dol.. veterinar itk ni meu pojma kai bi blo narobe..za kraste/rane mi je dou antibiotike ker je ampulo dubla ze enkrat prej in ni pomagal..

Tko da zdej je ene 5 dni na teh antibiotikih, praska se še vedno, samo ran nima vec, kraste pa odpadajo..(ocitno da deluje)
sam najbolj me skrbi to da je omoticna..kot da nezna hodt se kr vlece po tleh, noge se trudi uporablat, sepravi nima paraliziranih al kei tazga..sam zgleda pa kot da bi ji misice oslabele in tut shujsala je malo..

Ce ma kdo kshn predlog al kej kaj bi lahko nardila bom zlo vesela..
Hvala ze u naprej!

P.S. : peljala sm jo k 2 razlicnima veterinarjema.
Nazaj na vrh Go down
taii aiko

taii aiko


Število prispevkov : 138
Join date : 03/09/2009
Age : 36
Kraj : Okolica Celja

Omoticna podgana.. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Omoticna podgana..   Omoticna podgana.. Icon_minitimeTor Sep 28, 2010 11:01 pm

Kar se tice krastic...jih ima tudi moja podganca. Sem ugotovila, da je to zaradi alergije na hrano ter na kemikalije, ki so v raznih cistilih oz. pralnih praskih in mehcalcih za oblacila. Kar se tice omoticnosti mi pa deluje kot tumor na mozganih, ali posledica kaksnega udarca oz. padca. Se je mogoce kdaj kam udarila?
Nazaj na vrh Go down
http://monika-b.webs.com/
BovHch




Število prispevkov : 3
Join date : 28/09/2010

Omoticna podgana.. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Omoticna podgana..   Omoticna podgana.. Icon_minitimeTor Sep 28, 2010 11:12 pm

Taii Aiko je napisal/a:
Kar se tice krastic...jih ima tudi moja podganca. Sem ugotovila, da je to zaradi alergije na hrano ter na kemikalije, ki so v raznih cistilih oz. pralnih praskih in mehcalcih za oblacila. Kar se tice omoticnosti mi pa deluje kot tumor na mozganih, ali posledica kaksnega udarca oz. padca. Se je mogoce kdaj kam udarila?

Za alergijo sm probala, sam kaj k so beljakovine pousod pa podgana itk nemore brez beljakovin..zdj pa odvisn na kero vrsto beljakovin je alergichna je pol treba ugotovit..sam bomo vidl kako bo ko poje use antibiotike do konca..
Glede mehchalcou pa uporablamo Luno k nej bi mela najmn tega sranja umetnga not.. :S

Tumor na mozhganih..a se to sploh da pol she kei narest? )=
ne ni se nikamor udarla, ni nikol padla z velke vishine al kei..zmeri sm jo prjela predn je blo karkol.. :S
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Omoticna podgana.. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Omoticna podgana..   Omoticna podgana.. Icon_minitimeSre Sep 29, 2010 8:57 am

Prvič, sploh ni res, da se beljakovinam ne izogniti. Še večja cvetka pa je, da podgane ''itk nemorejo brez''Podgano enostavno daš na ločevalno dieto (pa ne tisto človeško).


Drugič, na forumu pišemo v slovenščni in to v knjižni normi. Poznamo črke š,ž,č in tudi glas j in samoglasnike, tako da prosim, če se to upošteva. Če tvoja tipkovnica nima simbolov za šumnike, lahko uporabiš s,c,z.
Ponavadi samo opozorimo, ampak če še kje preberem ''she kei'' bom celotno temo enostavno zbrisala.


Tretjič, forumaši ti težko postavimo pravilno diagnozo, zato je najbolje da se oglasiš pri specializranemu veterinarju.
Tumor na možnganih si težko predstavljam, da bi bil ozdravljiv s kakšno operacijo, ampak vet, ki se spozna bo dal analgetike in antibiotke, ker baje včasih antibiotki naključno pomagajo.
Tvoja prva skrb bi morala biti, da najdeš nekoga, ki je izkušen pri zdravljenju podgan, ker se bojim,
da zna tvoja podganica biti v zelo hudih bolečinah.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
BovHch




Število prispevkov : 3
Join date : 28/09/2010

Omoticna podgana.. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Omoticna podgana..   Omoticna podgana.. Icon_minitimeSre Sep 29, 2010 9:15 am

no glede beljakovin mi je veterinarka tako rekla, kaj je res pa nevem..

joj smo tecni..zaradi mene zbrisi vse skupaj..pa se moj profil zraven!
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Omoticna podgana.. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Omoticna podgana..   Omoticna podgana.. Icon_minitimeSre Sep 29, 2010 9:24 am

Prosila bi te, da uporabljaš tudi velike začetnice.
Pravila glede pisanja so zato, da se forumaši med seboj lahko vsi razumemo. Verjemi, da nas je na forumu iz najrazličnejših koncev Slovenije in prav tako, da smo različnih starostnih skupin, od 12-letnikov do preko 40-let starih ljudi.
Zato ne razume vsak tvojega slenga in je tudi prav, da tole spoštuješ in zato uporabljamo slovnico na našem forumu.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sponsored content





Omoticna podgana.. Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Omoticna podgana..   Omoticna podgana.. Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Omoticna podgana..
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Še ena podgana?
» podgana in čaj
» Zbirčna podgana
» Bouna podgana
» Hana Podgana :)

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: