Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 ali podgane potrebujejo brusni kamen

Go down 
+6
Nina
Emč
Puppy
choo
Klarchy*
nelli.chio
10 posters
AvtorSporočilo
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 9:28 am

žiujo,

res je da je moja podgana še zelo mlada in da rada gricka razne stvari kot so naprimer moji prsti, blago, plastika ampak sem useeno pomislila da ji mogoče manjka brusni kamen za njene zobke. ali mi lahko kdo prosim pove če je to potrebno ali pa bo sama nehala grickati, ko bo malo starejša?
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 2:25 pm

Ja... nekatere podgane ga (ful) glodajo, druge pa skor nič.. Wink najboljše je kupit onega z okusom, da si bojo rajši zobke brusle Wink
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 5:24 pm

Čisto od podgane odvisno. Moji imajo brusni kamen, lesene igrače, stare cunje... ni da ni Very Happy Ta starejši se lesa sploh ne dotaknejo (kamen pa pospravijo ko nič), ta mlajši pa grizejo vse, najraje od vsega les Smile Naj ima podganca čimveč stvari za glodat, bo bolj zanimivo zanjo
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 5:47 pm

Kateri les jim pa daješ? Moja se kamna niti ne dotakneta, pa smo poskusili veliko vrst.. Kaj pa sipina kost? A jo lahko glodajo?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeSre Avg 31, 2011 10:46 pm

V zooticu sem kupila neke lesene igrače za sestavit, kamen imajo pa iz mr.peta - tak rumen v obliki ananasa.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 6:28 pm

no jst sem ji kupila brusni kamen z okusom in se ga še dotaknala ni jezik od vsega začetka pa ima v kletki lesene igračke in palčko od smreke in jo ma fuuuul rada veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Sep 01, 2011 11:14 pm

Smreka in drugi iglavci niso v redu za podgane, zarad smole. Sicer je pa pri brusnih kamnih res čisto odvisno - samo zato, ker je kamen z okusom, še ne pomeni, da ga bojo imele rade. Mojim je všeč točno ta iz mr. peta, pa poglodali so mi cel tisti rumeni kamen v obliki koruze iz zootica. Enih drugih kamnov se pa tudi dotaknili niso.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
nelli.chio

nelli.chio


Število prispevkov : 93
Join date : 17/08/2011
Age : 27
Kraj : Celje

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeNed Sep 11, 2011 3:13 pm

no ta palčka ne spušča iz sebe nobene smole Very Happy pa palčke tut počas zmankuje tak da lahk vem za drugič da ji ne bom devala več lesa od spreke Very Happy tuk o smoli...čist usa drevesa spuščajo smolo razen če je les lakiran ampak pomoj lak ni glih uredu za podgano...ALI? pa podgana tut ne bo pojedla nečesa če ve da ni dobr že sam po vonju tak da pomoj ni treba skrbet da bi pojedla smolo...tut papir mislijo da je užitn sam se rajš z njim špilajo kukr pa da ga jejo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Emč

Emč


Število prispevkov : 12
Join date : 29/05/2010

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 5:55 pm

Veterinar v LJ mi je povedal, da teli kameni, oz. mineralni kamni niso ravno najboljši za zobke glodavcev. Najboljša naj bi bila slama/mrva, kupiš lahko tudi take stisnjene kocke različnih oblik. Les pa naj bo od sadnih dreves, kakšnega kostanja pa niti slučajno ne smejo gristi.

Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 7:18 pm

Emč zanimivo, bomo poskusili, saj so moji dve lumpi brusni kamen kaj kmalu začele ignorirati. Kje pa naj bi imeli te kocke?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 10:11 pm

No, glede tega, da bi škodili zobkom, ne vem.. pri nas doma imamo brusne kamne, ki se jih moje podganice kar rade lotijo, kadar sem jim pa dala mrvo, jo pa niti niso kaj dosti grizli, bolj so si tunele in gnezda delali iz nje. Ne vem, če govorimo o istih kockah, ampak neke vrste stisnjeno slamo se dobi v praktično vsaki trgovini za živali, tudi kak Mercator zna to imet. Jaz sem kupovala to slamo še za mojo morsko pujso, in se jo je res z veseljem lotila, pa tudi podganam je bila zadeva precej všeč Very Happy So jo radi zgrizli na prafaktorje, naredili iz nje gnezda in tunele ipd...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 10:47 pm

Sem bila sigurna, da bi moralo biti kaj tršega za zobke.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Nov 24, 2011 11:40 pm

V bistvu kolkor jaz vem podganice za brusit zobke ne rabijo ničesar, ker naj bi si jih same brusile (pač drgnejo zobke ob zobke, pa je). Jaz jim dam brusne kamne predvsem zato, ker če jih nimajo, mi začnejo pogosto steno grizt huh
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nusa*

Nusa*


Število prispevkov : 19
Join date : 08/09/2011
Age : 31

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimePet Nov 25, 2011 9:15 am

Če so grizle steno jim je že nekaj manjkalo. Tudi moj ima nek mineralno-vitaminski kamen in ko sem ga dala v kletko ga je grizel kot nor, sedaj pa je nehal. Očitno ga zaenkrat ne rabi več.
Nazaj na vrh Go down
nikiica

nikiica


Število prispevkov : 47
Join date : 24/06/2011
Age : 37

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimePon Dec 12, 2011 9:48 pm

Meni je pa prijatelj rekel, da naj bi podgane (v teoriji), začutile kdaj prihaja njihov čas za 'odhod' s tega sveta in naj bi si takrat nehale brusit zobke.

Nevem pa, kako je dejansko s tem v 'praksi'. Smile

Mogoče kdo ve kaj o tej tezi?
Nazaj na vrh Go down
Emchika

Emchika


Število prispevkov : 44
Join date : 06/11/2011
Age : 25

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 4:45 pm

To ne more bit res ker sta moji dve ganci nehali s kamnom že po dveh mesecih ali nekaj takega, zdaj pa sta obe stari že eno leto.
Nazaj na vrh Go down
nikiica

nikiica


Število prispevkov : 47
Join date : 24/06/2011
Age : 37

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeSre Dec 14, 2011 4:52 pm

Tudi meni se zdi to čudno, čeprav mislim, da je to letelo tudi na to, da si podganice same brusijo zobe (z škrtanjem). Smile

Sem rekla, da bom malo pozorna pri svojih, ampak tudi jaz malo dvomim. Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 12:57 am

Ne vem, še nikoli slišala za to... Ampak samo zato, ker ne grizejo brusnega kamna, še ne pomeni, da so nehale brusit zobke, brusijo jih namreč tudi tako, da samo škrtajo z zobki, ne rabijo zares grizt stvari. No, kot rečeno, nimam pojma če res nehajo brusit zobe, ko so starejše, se mi zdi pa precej neverjetno, kaj pa vem. Malo prevelika vdanost v usodo se mi zdi to za podganji karakter Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitimeČet Dec 15, 2011 9:19 pm

Niti slučajno to ne drži. Moja Zofka je stara dobre 2 leti in je šele sedaj postala čisto nora na te brusne kamne. Je čisto nesrečna, ko ga zmanka. Prej ga pa še povohala ni.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





ali podgane potrebujejo brusni kamen Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: ali podgane potrebujejo brusni kamen   ali podgane potrebujejo brusni kamen Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
ali podgane potrebujejo brusni kamen
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Brusni kamen
» Podgane in muce
» So to podgane?
» Tečne podgane??
» Podgane in glasba

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: