Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Dajanje zdravila v obliki tablet

Go down 
+3
choo
Nes
An
7 posters
AvtorSporočilo
An

An


Število prispevkov : 6
Join date : 29/11/2010

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimePet Avg 19, 2011 8:25 am

Lep pozdrav,

mogoce to ni ravno tema za to podrocje, ampa glede na to da je na temo zdravljenja....(prosim administratorja ce sem se zmotila v podrocju da prestavi temo, kjer je primerna)

nikjer nisme zsledila nasvetov kako dati zdravilo v obliki tablete podganci...

Moj podgancek je zbolel in vsekakor cim sva opazila bil pri veterinarju. Tam je dobil inekcijo in sedaj se zdravila. Predlog veterinarje je bil dati tableto v hrano (mogoce jabolko ali banano). Vse lepo in prav, mene zanima glede na to da je moj gospodic dovolj izbircen, kako zamaskirati da je ne bo izpljunil oziroma ne bo pojedel celega koscka ce mu razdrobim tabletko not?

najlepsa hvala za izkusnje Very Happy

Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimePet Avg 19, 2011 8:42 am

=) Optimist, ta veterinar.
Bom samo preimenovala temo, pa lahko ostane tukaj.

Podganice preveč dobro vohajo in ni osnovne možnosti, da
bi jo nahecala s hrano. Poskusi z najbolj smrdečo tuno, kar jo lahko najdeš
in zdrobi tabletko.
Upam, da uspe blush

Če ne, je možnost tudi tista ''frača' za tabletke, samo je vprašanje,
če bo podganica pri miru. Misliem, da jo lahko zgooglaš pod iskalni vnosm pet pill gun.


VIR

Dajanje zdravila v obliki tablet Lix-063_1z
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
An

An


Število prispevkov : 6
Join date : 29/11/2010

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimePet Avg 19, 2011 8:53 am

hehe, sej se mi je zdelo da ne more bit tako u izi jezik
da bi biu moj hiperaktivcek pr mir.... nekako dvomim, ampak je za probat. bom pogeldala v lokalni trgovini za male zivali.

ampak najprej s tuno, ceprav se nikoli ni jedel tune.. aj je bolje najprej probat ce tuno sploh je? je namrec kar zibrcen tudi glede pribolskov (ne mara korncka, pa malin in se kaj bi se naslo) blush

wave
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimePet Avg 19, 2011 11:27 am

Tuna mu bo 99,9% všeč, pa je lahko še tako zbirčen Wink Lahko pa po mojem tudi probaš zdrobit/raztopit tabletko v kak frutek al pa kaj podobnega, pa mu potem to po brizgi v gobček daš. Samo pripravi se na popraskane roke in veliko cviljenja :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimePet Avg 19, 2011 11:37 am

Ja, cvilijo pa zraven hujše ko mladi pujsi.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
An

An


Število prispevkov : 6
Join date : 29/11/2010

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimeSob Avg 20, 2011 6:25 am

hehe, cviljenja sm navajena ze od kopanja Razz

pa da porocam - tabletko sm zdrobila in poskrila v manjsih kolicinah v razne manjse pribolske (banana, pribolski za podgane). tokrat je uspelo veselje

v nasljednjih dneh pa bomo videli.. podgane so pametne, ce slucajno kej zgrunta bom mogla uporabit kaksno sprico res, nisem pa videla tistega podajalnika za tabletke.

Najlepsa hvala za nasvete lol
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimePon Avg 22, 2011 10:04 am

Jaz moji podgani dam zdrobljeno tabletko kar v rozino. Lepo ji dam na pol in potem jo še "zaprem". In do zdaj je vedno pojedla.
Nazaj na vrh Go down
An

An


Število prispevkov : 6
Join date : 29/11/2010

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimePon Avg 22, 2011 10:22 am

morem priznat da tut moj lepo poje - sm kr presenecena, nekak dvomim da ne zazna, tako da mislim ali on tako zaupa ali pa ima tableta dober okus ali pa dober ucinek in podgancek kokr je pameten, dojame da je to dobro zanga?

to so samo moja ugibanja...
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimeTor Okt 11, 2011 10:57 pm

Jaz pa nimam prav velikih uspehov s tabletami - tokrat sem dobila Enroxil kar v tabletah in jih moram Iskaralu v gobček dajati po šprici (ki ji je že odgriznil tisti ožji del, pujs debeli), ker v priboljških ne poje. Sem pa pogruntala dobro foro, ki mogoče komu utegne pomagati - Iskaral ima zelo rad sladke tekočine, tako da je za oba lažje, če mu namesto z vodo ali jogurtom tableto zmešam s čim bolj sladkim, npr. kompotom ali čisto malo sirupa. Pa še za zihr vse poje Very Happy


Sicer pa, ko smo že pri Enroxilu, to je za moje prav čudežni antibiotik, Iskaral je nekaj ful grdo hropel in ga je porihtalo v parih dneh. šok Prav verjet nisem mogla, še vedno mu sicer dajem antibiotik, da se ga bo prijelo (ni še mimo 10 dni), ampak je pa to nekaj čisto drugega kot pa takrat, ko smo veliko blažjo obliko mikoplazmoze zdravili ene tri tedne s Sumamedom.
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimeSre Okt 12, 2011 12:33 pm

Juni, super da vam je Enroxil tako hitro prijel. Smile Moja sem res ful dolgo pitala z antibiotiki ... Na koncu je pa le vsaj malo prijelo. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
čiočips

čiočips


Število prispevkov : 2
Join date : 16/01/2013

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimeSre Jan 16, 2013 8:48 pm

Živjo!
Pred enim tedno sem kupila mesec dni staro podganco, ki je že od začetka kihala, včeraj pa je začela še piskati med dihanjem. Peljala sem jo k veterinarju, kjer sem dobila antibiotike(vzrok: mikoplazma), ki pa jih nikakor ne morem spraviti po njenem grlu. Poizkusila sem s tuno, frutkom, jogurtom, piškotkom in zdaj nič od tega noče jest. Z brizgo pa tudi ne gre, ker je še tako mala, da se je ne upam močno stisnit in se mi vedno izmuzne. Kaj naj naredim? Naj jih dam na začetek cuclja od vode, ali potem še tiste ne bo pila?

Hvala za odgovore.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 3:14 am

Probaj speštat banano in v tisto "brozgo" potem zmešat. Al pa čokolino. Pri naših to dvoje vedno vžge. Kateri antibiotik je pa dobila in kakšno dozo? Če ne gre drugače, bo treba vseeno na silo, ker če ji antibiotik smrdi in ga ne mara zmešanega s priboljški, ga tudi sama od sebe sigurno ne bo polizala.
Sej jo lahko malo bolj moćno primeš, ji ne bo nič hudega. Jaz jih ponavadi primem tako, da jih vzamem v naročje, držim z levo roko in s prsti probam čimbolj fiksirat glavo in sprednje tačke. Z desno roko potem nežno potisnem to šprico v gobček, dokler ni tako globoko, da ne more več gobčka zapret, in stisnem. Je pa fino takoj po tem ji dat kak dober priboljšek (sploh fajn je, če je za polizat, na primer jogurt), ker drugače vse ven spljuvajo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
čiočips

čiočips


Število prispevkov : 2
Join date : 16/01/2013

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 5:12 pm

Super, hvala za pomoč, sem spasirala banabo in jo je takoj popapcala. Pa še eno vprašanje, ker sem pozabila včeraj vprašati veterinarja: kdaj približno bi morala biti boljše? Ima pa antibiotik Synulox in Bisolvon za izkašljevanje.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 5:22 pm

Po mojem je fino, če pokličeš veterinarja, če v ene 5 dneh ne bo nič boljše. Koliko časa so ti pa rekli, da mora jemat antibiotik?
Ta čas ji pa lahko pomagaš tudi tako, da ji skuhaš kak čaj (kopriva al pa timijan pomaga pri kihanju, pa še moji majo ta dva čaja ful radi Smile), samo pazi, da ne bo prevroč, da se ne opeče. Če imaš vlažilec zraka, ga nastavi v sobo, kjer imaš podganco, ker tudi vlaga v zraku pomaga. ČE pa vlažilca nimaš, jo pa lahko s sabo vzameš v kopalnico, ko greš pod tuš Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Dajanje zdravila v obliki tablet Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Dajanje zdravila v obliki tablet   Dajanje zdravila v obliki tablet Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Dajanje zdravila v obliki tablet
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: