Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Presuha podganica

Go down 
+3
Nes
choo
Gyakusatsu
7 posters
AvtorSporočilo
Gyakusatsu

Gyakusatsu


Število prispevkov : 12
Join date : 12/06/2011
Age : 28
Kraj : Ravne na Koroškem

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSob Jul 23, 2011 6:46 pm

Moja ganica je bla zdaj en mesec bolana (plučnca) in je res čisto malo jedla, očitno so mi že prodali čist bogo. Živinozdravnik je reku da je za svojo starost (okol 3- 4 mesece) malo presuha.
Poje zdaj že malo več. Največ poje zelenjave, ker je to ubistvo kar ma najrajš. kak paradižnik pa pa zelje, od oreščkov ma rada sam lešnike pa tiste indijske oreščke. Suhe hrane sploh ne poje ful vlk.
Obesla sm ji tut tisto palčko s hrano pa jo je obglodala, sam ne ful.
Zdaj ma še vitaminčke za v vodo, pa eno dopolnilo še. Dobla je pa tri inekcije in je ful bolš, sam zredit jo pa še vedno morem.
Ma kdo kakšno idejo da bi se lahko malo zredila?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSob Jul 23, 2011 7:29 pm

Tuna, pasje konzerve/briketi, perutnina, mlečni izdelki... ne v prevelikih količinah, seveda Smile Tisto palčko pa malo traja, da do konca pojejo (sicer ti pa svetujem tisto, ki ma rakce notri), in tudi se ne bo čez noč zredila.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSob Jul 23, 2011 7:34 pm

Kot prvo, surovega navadnega zelja ji NE devaj.

Kot drugo, preberi si na forumu fancyrats recept za krepčilno hrano,
ki je namenjena bolnim podganam.
Ampak čimprej naj dobim dozo pasje kvalitetne konzerve.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSob Jul 23, 2011 7:47 pm

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSob Jul 23, 2011 8:17 pm

Ker je še mlada, bo hitro začela pridobivat na teži,.. tehtaj jo vsak dan,... in če ne bo haska, jo pripelji h meni Wink
Nazaj na vrh Go down
Gyakusatsu

Gyakusatsu


Število prispevkov : 12
Join date : 12/06/2011
Age : 28
Kraj : Ravne na Koroškem

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeTor Jul 26, 2011 5:57 pm

Trenutno je 170 g, 10g manj kot pred 5 dnevi.. Pa ji dajam to kar ste priporočli pa sploh noče, čez noč če ji pustim še kako sadje poje, pa pasje hrane čez dan pa nč ne poje. No
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 8:07 am

Poskušaj ji doma kakšne mešanice mokre hrane delat. Ali pa kupi kakšno baby food, mogoče ji bo všeč. Po mojem je pomembno, da začne tudi količinsko več jest, torej je treba najt stvari, ki jih bo imela rada. Od zelenjave se ne bo zredila in jo boš mogla mogoče malo omejit, da bo bolj jedla še kaj drugega. Jaz mojemu dam zelenjavo ali sadje zmeraj le zvečer (npr. kuhan grah in koruzo, narezano melono - jo imajo ponavadi podgane zelo rade in brala sem, da ima veliko sladkorja in je dobra za presuhe ali bolne podgane - ,banana, sladka nektarina...)
Zdaj, ko se tudi pri nas moramo zrediti in ni na prvem mestu, da podgana je zdravo hrano, dobi nekje enkrat na dan mali košček sira (nevem če ga ima tvoja rada) ali špagete z malo sirove omake. Špagete majo tudi ponavadi ful rade, poskusi če še nisi.
Od "babyfood" priporočam Hipove kašiče, v kakšni bolje založeni trgovini jih maš milijon na izbiro jezik So bio, pa brez soli in sladkorjev. Zame zdaj še posebej pridejo v poštev, ker so tudi mesne in mi ni treba samo za podgano mesa pripravljat. In fajn je videt, da jih ima tako rad Smile

V mešanico suhe hrane dodaj kakšen pšenični "korn flakes", pa super je tudi ena mešanica od Biotop, Fitnes musli (rjava vrečka, najdeš jo tam pri zdravi hrani). Nevem kakšno mešanico imaš sicer, ti pa priporočam, da dodaš tole. Sestavine: (vse je bio) pirini, riževi, ovseni kosmiči, sončnično seme, laneno seme, rozine, jabolčne kocke.

Če se še kaj spomnim, pa naišem kasneje veselje Dober tek
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 8:10 am

Aha, pa še to ima zelo rad... Žlička žitne kašice in žlička keksolinota z malo segretim mlekom (navadnim ali sojinim). Pa jogurti - najraje ma vanilijevega in bananinega jezik
Nazaj na vrh Go down
Gyakusatsu

Gyakusatsu


Število prispevkov : 12
Join date : 12/06/2011
Age : 28
Kraj : Ravne na Koroškem

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 1:59 pm

Hvala Sonja Smile Bom poskusla s špageti pa sirčkom, baby food pa tak že dobiva. Jogurte pa nima preveč rada, razen breskvinega. Banane, avokado pa melone ponavadi dobi čez noč.
Kaj pa čokolino s sojinim mlekom? Bi tisto tut blo okej?
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 3:11 pm

Jaz raje dam keksolino, ker nima kakava, ki naj ne bi bil ravno najboljši za podgane (nevem točno zakaj). Ker pa se mi zdi presladek, dam pol tega in pol žitne kašice, ki je brez sladkorja.

Mogoče lahko kdo drug pove glede čokolina...
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 4:15 pm

sonja256 je napisal/a:
Jaz raje dam keksolino, ker nima kakava, ki naj ne bi bil ravno najboljši za podgane (nevem točno zakaj).
Kakav je za veliko večino živali strupen, in sicer je strupen teobromin, ki se v kakavu nahaja. Človek smo ena redkih vrst, ki lahko to snov presnovimo in za nas ni strupena.
Zato se izogibajte hranjenu vaših podgan (in drugih živali) z derivari kakava!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeSre Jul 27, 2011 8:38 pm

Ni res, da ni pomembno, ali je nezdrava hrana.
Res je, da lahko/smejo/morajo dobit hrano, ki bogata z maščobami in beljakovinami, ima
pa veliko hranil.

Sojino mleko je super ideja, banane in avokado tudi.
Predlagam še orehe in lešnike (samo NE mandljev). U, pa jajčko še. Rumenjak obožujejo.

Olivno olje tudi ni slaba ideja.
Če imajo rade te otroške kašice, izberi takšno, ki je bolj močna (več riža ko sadja)

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimeČet Avg 04, 2011 7:46 pm

A jajc mora bit kuhan ali surov? A na oko? xD
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitimePet Avg 05, 2011 12:11 pm

Boljše je kuhan, mene bi bilo strah kakšne zastrupitve pri surovem.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Presuha podganica Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Presuha podganica   Presuha podganica Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Presuha podganica
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Husky podganica
» Samo ena podganica?
» Moja podganica E.T.
» Podganica Ellie
» Pobegla podganica

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Prehrana-
Pojdi na: