Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 SDA (Sialodacryoadenitis) virus

Go down 
+11
Jasmina
talupu
Skinny
Cath
millyvanilly
choo
M-silver
ini90
Nes
Tasha.W
Juni
15 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 7:54 am

Ojej, božčki! Čimprejšnje okrevanje!
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 11:47 am

Ojooj kok je napihnjen! affraid Sploh si nisem mislila, da se took loh to pokaže.... Da bojo le čimprej okreval. Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 11:54 am

Cath, ene 99% gotovosti je, da to tvoji prenašajo, ker so bili moji v stiku samo z njimi. Ko sem jih peljala k veterinarju, sta bili sicer v čakalnici še dve podgani, ampak ker virus rabi dalj časa, da se izrazi (tam od pet dni naprej), to skoraj gotovo odpade. Prav tako je, kot rečeno, beli mladiček kak teden imel eno oko priprto, kar je eden od tipičnih znakov SDA. Jaz pa tudi nisem božala nobenih drugih podgan v zadnjih 14 dneh, samo tvoje.

Pač, če so tvoji v redu je res super, ker lahko bi bilo precej slabše (ljudje so izgubili po več podgan naenkrat zaradi takih virusov). Je pa to lekcija nam vsem, sploh pa tistim, ki imate doma več podgan ali mladičke, da se nove živali da v karanteno za nekaj časa - pri tebi npr. s karanteno do tega sploh ne bi prišlo, ker bi se bolezen bodisi izrazila pri mladičkih in bi se iztekla v enem tednu, bodisi bi se prenesla samo še na nekaj podganic, ker bi vmes mladičke oddala. Mene bi na tvojem mestu skrbelo predvsem za starejši dve podganici - vsak od mladičkov lahko virus nosi en teden do deset dni, in sploh ni nujno, da ga nosijo vsi naenkrat, tako da lahko traja tedne, preden se kaj zgodi. Mladički stvar očitno dobro prenašajo (sodeč po tem, da je bilo največ, kar smo videli do zdaj, eno priprto oko ...), starejše podganice pa ne ravno.

@Talupu: ma ja, mene je prvi dan grozno skrbelo zaradi tega, zdaj mi je pa že smešno, ko hodijo okrog kot taki kosmati ETji. Very Happy

Sicer pa kar se tiče zdravljenja z veseljem poročam, da čeprav na izjemno bolje ni šlo, tudi na slabše ni. Mogoče bi rekla celo, da malenkost bolje dihajo.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 10:26 pm

Kako kaže z gancam? Je že kaj bolje?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 11:34 pm

Ja, v tem času je Algernonova oteklina splahnela, samo virus pa očitno še vedno ni čisto prenehal, temveč gre malo v valovih; trenutno je na udaru Tamala, ki se obnaša praktično identično, kot se je prej Algernon (samo brez zatekle glave) - je precej apatična, veliko poležava in precej grdo kiha.

Kljub temu imajo pa še vedno vsi trije težave z kihanjem, pa tudi dihajo precej grdo. Jutri nameravam poklicati veterinarja, kako in kaj. Peljati jih še enkrat tja ne mislim, dokler imajo virus (še vsakič, ko sem šla, je imel v čakalnici nekdo podgano, in res ne bi rada koga okužila), bom pa verjetno morala po nove antibiotike oz. po novo dozo starih.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 6:14 am

Ojoj. šok
Kr en za drugim zbolevajo.
H katermu vetu pa hodiš? veselje
Nazaj na vrh Go down
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 12:42 pm

To majo pol isto vse moje,ker imajo iste simptome,sam naj bi mele plučnco. So pa isto napihnjene :/
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 1:03 pm

@Talupu: Ja, saj to je normalno, da ne zbolijo vsi naenkrat, ampak drug za drugim. Drugače jih pa vozim na kliniko veterinarske fakultete. Smile

Jasmina, verjetno je tako kot pri mojih (tj. imajo oboje naenkrat). Kot rečeno, veterinarji o tej zadevi očitno ne vejo prav veliko, tako da so ti verjetno diagnosticirali samo pljučnico. Držim pesti, da bo vse ok. Smile
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 1:10 pm

Juni, jaz sem raje kak dan počakala, preden povem, kako so moje. Nič ni, vse so zdrave, nobena ni prehlajena, nobena napihnjena. Vse so ok, zdrave, živahne in nagajive. Tako, da verjetno to ni to. Kaj pa če je res enostavno pljučnica? Ker če bi ta bolezen bila nalezljiva, kot prtaviš, bi tudi moje bile ubogice zdaj, pa niso.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:00 pm

Cath, kaj naj rečem, očitno si imela srečo, ampak to zagotovo ni bila samo pljučnica.

- http://www.rmca.org/Articles/myco.htm --> opis mikoplazmoze (ki jo imajo še vedno)
- http://www.rmca.org/Articles/sda.htm --> opis SDA virusa

Kot vidiš, napihnjenost okoli oči in vratu ter izbuljene, vnete oči niso simptom mikoplazmoze, ampak zelo očiten pokazatelj SDA virusa. Že če samo malo logično pomisliš, ugotoviš, da to ne more biti samo mikoplazmoza, saj gre pri mikoplazmozi za bolezen dihal, kar nima povsem nobene veze z napihnjeno glavo.
Kombinirano z dejstvom, da je dobil tvoj beli mladiček pri meni ene 2. ali 3. dan probleme z očesom, ki so po cca enem tednu čudežno izginili, in s tem, da so po enem tednu prav tako izginili Algernonovi simptomi (nabuhla glava in vnete, izbuljene oči) lahko sklepam samo na to, da so tvoji mali prinesli SDA.

Kar se pa tvojih tiče - kot rečeno, imela si srečo. Če si prebrala kaj o virusu, potem veš, da je stvar kritična predvsem v kombinaciji z drugo boleznijo, sicer pa ga podgana preboli v okoli 7 dneh in je to to. Če tvoje torej nimajo mikoplazmoze, potem je šel virus lahko mimo, ne da bi ga opazila. To je pri SDA povsem mogoče - moja dva mladička tudi nista imela nobenih pametnih znakov, z izjemo tistega očesa, in sta bila ves čas živahna in ješča. SDA ima tudi zelo veliko atipičnih oblik, ki so (sklepam iz tega, kar sem prebrala na netu) pogoste sploh pri mladičkih. Že pri mojih treh se je izrazilo pri vseh različno - Agernon je bil cel napihnjen, Tamala in Samuel sta pa samo imela zelo izbuljene oči z malenkost otekline (ki je bila praktično neopazna).

Tako da zame samo to, da tvoje niso hudo zbolele, ni še noben dokaz, da moji niso ravnokar preboleli SDA oz. da ga niso prinesli tvoji mladički.
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 31
Kraj : Brežice

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:02 pm

@Juni, kaj tvoji še niso nič bolje ? Sad
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:07 pm

Heh, so in niso. Algernon je v primerjavi s tem, kakšen je bil pred enim tednom, mnogo bolje, vendar še vedno kiha in grdo diha. Samuel je nekje vmes (kar se tiče SDA, jo je očitno najbolje odnesel, razen če bo še zbolel), Tamala je pa že nekaj dni čisto boga, njeno kihanje in dihanje je najslabše od vseh treh, pa tudi najbolj apatična je, tako da se je po mojem še vedno drži virus.

Pa danes sem zamudila tistega veterinarja, ki jih je zadnjič pregledal doh je delal samo do 12h, meni je pa zmanjkalo antibiotikov. Zdaj pa ne vem, kaj naj naredim - a grem danes na blef do njih, a počakam do jutri zjutraj.
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 31
Kraj : Brežice

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:12 pm

ajej Sad
To se pa sliši grozno Sad

Pa ne moreš iti kar na kliniko in povedati katere antibijotike si imela ?? In če jih lahko dobiš še ??
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:16 pm

Jah, problem je, ker ti antibiotiki bodisi ne delujejo dovolj (ker podgane po tednu jemanja še vedno kihajo, v bistvu je še slabše, kot je bilo prej), bodisi delujejo, samo zaradi vmesne okužbe s SDA izgleda, kot da ne. Mad Prokleti SDA.
Nazaj na vrh Go down
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 31
Kraj : Brežice

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:21 pm

Kaj pa če ju pustiš, da okrevajo brez zdravil, bo še slabše?
Joj upam, da čim prej okrevajo Sad
Smilijo se mi res zelo Sad
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 2:46 pm

Ja, bo slabše, ker je mikoplazmozo treba zdravit z antibiotiki. Sploh, ko tako grdo hrkajo kot moji zdaj.
Nazaj na vrh Go down
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 3:31 pm

Moje so ble 5 dni na antibiotikih in je blo mal boljš,sam takoj ko ni več antibiotikov gre na slabše.
Willow in Lumpa sta najbolj slabi trenutno,Willow še posebi. Je dokaj napihnjena,težko diha in sploh nima lepe dlake-kot
bi se ji delala "pleša" .
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 3:47 pm

Napihnjena v smislu zatekle glave ali nasršene dlake? Nasršena dlaka je tipičen znak bolezni, za 'plešo' pa res ne bi vedela.
Nazaj na vrh Go down
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 4:42 pm

Kdaj ima oteklo glavo,kdaj pa kot nasršena dlaka,ja. Nekaj takega. Vidi se ji koža.
Danes se ji je spet poslabšalo in res več ne vem kaj naj. Ali naj vztrajam ali kaj...
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 5:15 pm

Willow danes:

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 140320111063

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 140320111065
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 5:20 pm

O moj bog Sad
Zahtevaj antibiotike za 21 dni zdravljenja, pa boš potem videla, kako naprej.


Revica mala.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 31
Kraj : Brežice

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 6:27 pm

Grozno zgleda Sad
Upam da ti jo rata pozdravit Sad resnično držim pesti da se izvleče
Nazaj na vrh Go down
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 8:15 pm

Bom...Sad
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 12:37 pm

Jaz sem pravkar dobila enroxyl za 10 dni,z navodili,naj poklicem cez 3 dni,ce ne bo nic bolje. Upam,da bo boljsi kot primotren Smile
Nazaj na vrh Go down
Jasmina

Jasmina


Število prispevkov : 238
Join date : 19/08/2009
Age : 33
Kraj : Nova Gorica

SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 17, 2011 10:37 am

Moje 2 sta na marbocylu za 10 dni.
Nazaj na vrh Go down
http://www.myspace.com/gothicbandeternity
Sponsored content





SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: SDA (Sialodacryoadenitis) virus   SDA (Sialodacryoadenitis) virus - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
SDA (Sialodacryoadenitis) virus
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: