Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 kastracija samca

Go down 
+2
choo
paco
6 posters
AvtorSporočilo
paco




Število prispevkov : 16
Join date : 01/11/2010

kastracija samca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: kastracija samca   kastracija samca Icon_minitimeČet Dec 23, 2010 10:05 pm

Sicer nimam samčka, pa vendar me zanima, kako se po kastraciji spremeni. Ali neha markirat? ali neha smrdeti?
kakšne druge spremembe?
kdaj se jih pa lahko da kastrirat?


Hvala za odgovore!
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

kastracija samca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kastracija samca   kastracija samca Icon_minitimeČet Dec 23, 2010 10:12 pm

Malo preberi temo o kastraciji in sterilizaciji, bolj ali manj vse tam piše.
Sicer pa na kratko:
-star mora biti vsaj cca 4 mesece
-markiranje se načeloma neha, s tem se tudi smrad zmanjša
-če je bil prej teritorialen oz. napadalen, se to pogosto neha (pri mojem se je, je od kastracije naprej pravi cuker, prej je bil pa tak grizli, da me je bilo kar strah za prste Very Happy)

Moraš pa vedeti, da to ne gre stran čez noč. Nekje sem brala, da lahko traja nekje do 8 tednov, da se samček umiri in dokončno spremeni karakter. Če pa ga misliš potem zraven samičk dat, je treba pa počakat okrog 4 tedne, ker je v tem času lahko še ploden.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

kastracija samca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kastracija samca   kastracija samca Icon_minitimePet Dec 24, 2010 12:26 am

Ti povem iz izkušenj, da markiranje ostane, ampak količina urina, ki jo spusti, močno usahne - moja dva zdaj 10x manj lulata kot prej Very Happy smrdita posledično tudi manj, cukra sta bila pa že prej. Sta se pa tik pred kastracijo začela grozovito pretepat, bili so kar hudi ugrizi in praske, po kastraciji se je pa to povsem nehalo.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

kastracija samca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kastracija samca   kastracija samca Icon_minitimePet Dec 24, 2010 6:37 am

Moram reči, da so pri meni veliko bolj smrdele punce. Fantje so res da puščali črtice kjerkoli so se sprehodili, punce, ki pa so veliko bolj firbčne, pa tudi destruktivne, pa so se, mislim da predvsem če so vohale samčke, postavile v vogal kletke, dvignile rit in pošpricale, kar se je dalo daleč Very Happy Tudi vonj so imele bolj nadležen. Zdaj ko so fantje kastrirani in so skupaj v sobi s puncam, pa mislim, da so se kar vsi umirili.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

kastracija samca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kastracija samca   kastracija samca Icon_minitimePet Dec 24, 2010 8:15 am

Tema o kastraciji že obstaja!!!
Med pravili tudi piše, da preden odprete temo, se pozanimajte ali taka oz. podobna tema že obstaja. Sicer, a je težko uporabit iskalnik? Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

kastracija samca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kastracija samca   kastracija samca Icon_minitimePet Dec 24, 2010 9:11 am

Meni ta glupi iskalnik nikoli ne dela. Sad
Še če vpišem Tik (kar vem, da sem ga 100000 X omenjala), mi ne vrže ničesar.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

kastracija samca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kastracija samca   kastracija samca Icon_minitimePet Dec 24, 2010 10:15 am

No, pol pa pobrskat po forumu. Kastracija je najbolj ogledana in pisana tema v podforumu "Razmnoževanje".
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sponsored content





kastracija samca Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: kastracija samca   kastracija samca Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
kastracija samca
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: