Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kraljica in Princeska

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimePon Okt 04, 2010 7:54 pm

Kraljica je stara dobre 4 mesece, ima svojo ogromno kletko, kamor ne spusti zive duse (beri podgane) roke za bozanje pa so dobrodosle vedno, nikoli ne grize. Rada se potepa zunaj kletke, pokrade vse, kar je malega in odnese pod kavc. Ponavadi pride na tretji klic, redko na prvi, ce pa kaj uspici pa sele na deseti :=)=:

Pred nekaj tedni je dobila druzbo, da ne bi bila osamljena, malo Princesko, takrat staro dober mesec. Najprej jo je povohala, potem se malo, nato jo je zacela agresivno premetavati in histericno "cistiti", kar je Princesko cisto prestrasilo. Od zacetka sta vsaka v svoji kletki (princeska v manjsi), vsak poskus srecanja zunaj kletk se konca enako. Kletke imata eno ob drugi, da se lahko samo ovohavata, Kraljica piha in se grebe skozi resetke, ko je mala blizu. Ko bo Princeska zrastla, upam, da bosta lahko obe v veliki kletki, kot je bilo misljeno. razmisljam se o tretji podganici za druzbo mali Princeski ali pa o parjenju Kraljice, da bi obdrzala 1 ali 2 mladicka, vendar moram pocakati, da se stanje malo umiri da ne bodo na koncu 3 kletke ali vec Laughing

No, princeska pa je mala druzabna podganica, ona bi se rada druzila, pa kaj ko je Kraljica noce. Ce bi kmalu dobila kako druzbo, bi je po moje bila vesela, saj je se majhna. Pa ne najdem nic primernega trenutno. Zunaj kletke pa se ne teka prosto, samo pod kontrolo, da se ne bi kam zavlekla. Je pa pol manjsa od Kraljice.

Ce ne uspem nalozit slik, se opis: Kraljica je sivo- bela- husky, Princeska pa crna (temno siva z belimi tackami, konico repka in trebusckom)
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimePon Okt 04, 2010 8:01 pm

aha slike... niso ravno profesionalne, podgane niso pri miru, pa vedno je kaj na sliki kar ne bi ravno objavljala na spletu... Rolling Eyes
tako da sem malo zradirala v slikarju in izsekala dele slik, ki so napoti, da so potem samo podganice gor Smile ( nimam fotoshopa trenutno gor, da bi vsaj lepse izgledalo to moje pacanje:) se bom potrudila enkrat naredit lepse slike... ko bo cas





Nazadnje urejal/a kopriva Pet Jan 28, 2011 4:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimePon Okt 04, 2010 8:31 pm

A jo pri tem agresivnem čiščenju tudi kaj poškoduje? Al jo pač prevrne na hrbet/bok in jo dejansko samo češe in umiva? Ker od začetka, ko sem spoznavala moje podganice med sabo, je tudi Boo ta mali dve besno umival, česal in prevračal, pa so se vseeno zelo hitro ujeli. Pač pokazal je, da je glavni in situacija se je počasi umirila. Zdaj se samo še vsake tolko zravsajo, ker hoče tudi Nutella bit ta glavna, Cookie je pa pridna in se proba ne vmešavat v te boje Smile
Je pa res, da moj Boo ni nikoli pihal na ta mali dve.

Drugače maš pa res ljubki podganci I love you
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimePon Okt 04, 2010 8:38 pm

Mislim, da Kraljica nima obcutka in da bi se lahko zgodilo, da jo resno poskoduje, sploh, ker je taka razlika v velikosti. Ja meni itak zgleda da jo pretepa, ceprav je baje to srdito umivanje O.O
tako da ju takoj kak jo zacne obdelovat locim pa fertik, mala pa se itak dere zraven ko zmesana. Po moje bo bolje, ko bo malo zrastla in se znala za sebe postavit.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimePon Okt 04, 2010 8:45 pm

Če je mladiček star manj kot 6 tednov, ju jaz zaenkrat še ne bi silila, ker jo starejša
lahko tudi pokonča.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimePon Okt 04, 2010 9:03 pm

Ja, to se absolutno strinjam, probala sicer sem, pa ni slo, bosta pa loceni do nadaljnega, da se navadita in da mala zraste. tako da mam zdaj 2 edinki, pa mala se mi smili, ker zgleda, da pogresa druzbo. Nekaj sem se prej napisala glede tega, pa ni objavilo tukaj, je kar izginilo (?)
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimePon Okt 04, 2010 9:22 pm

Vseeno ju probaj met čimveč skupaj. Zdej če te je strah, da bi se kaj naredilo, magari naredi tako, da bo ena v kletki, ko se bo ta druga prosto okrog sprehajala. To sem jaz naredila na začetku - ta mali dve sta bli v kletki, Boo je pa šibal okrog in ju prišel vsake toliko povohat skozi rešetke. Grizli se niso nič, tudi tepli ne. Pol sem pa še obratno naredila, pa je bil Boo v kletki in sta ta mali dve tekali okrog. Po dveh tednih sem jih prvič dala skupaj in nekaj dni po tem so že bili skupaj v kletki. Je pa res, da je Boo kastriran samček, drugi dve sta pa samički, ki sta bili takrat stari cca 1 mesec.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimePon Okt 04, 2010 9:31 pm

Če le imaš možnost, res nabavi miceni še eno miceno, Kraljično npr. Smile
Pomaga jim, da niso tako osamljene.

Sploh če je starejša podgana smotka in bo trajalo več mesecev, je fino,
da ima vrstnika za igro in druženje.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeTor Okt 05, 2010 4:24 pm


choo: ja, sem tudi to poskusala, pa je zgledalo, da bo spulila in pojedla tacke ta mali. Kaze, da je pri tebi bilo drugace, kastriran samcek vendarle ni tako agresiven in poln hormonov kot mlada, ravnokar odrasla podgana, ki bi trenutno bila po moje vesela edino nekastriranega samcka Smile
mala je zdaj stara cca 7 tednov, mogoce 8, ampak res mora zrasti, da se bo lahko kosala z Kraljico. Je pa to v planu, da ju poskusam zdruzit, ko bota podobne velikosti, tacas pa se lahko vohata, parkrat sem naredila tudi to da sem ju zamenjala- dala v od druge kletki, drobizek je zgledal v veliki kletki kot kaplica v morje in raziskoval,
kraljica pa prvo, kaj je naredla, je "oznacila" gnezdece, kjer Princeska spi, potem je sla pogledat, kaj ma za jest, potem pa je ze cakala pod vratci in nekaj jamrala,ces naj jo spustim.

Nes: Kraljicna iii:) bi pasalo zraven ja. Drugace pa ju klicem s "rezervnimi", krajsimi imeni, ali pa kar "ja pridi", Kraljica in Princeska sta bolj po statusu, ki ga imata,kar sploh velja za kraljico, pa se je potem kar malo prijelo Smile pa da ji ne bom delala krivice, podganica je cist ok, prijazna (do ljudi), vsi jo imajo radi, vsak ko pride jo vlaci,
skace po njem, po vseh nas, rada se carta, uziva v voznji ( vsepovsod gre z nami zraven no, poleti ko smo pac se vec potepali), takrat se ni bilo princeske, raziskuje, ce jo peljemo ven, potem zleze v rokav ali zep in zaspi.... Mislim, je najboljsa podgana, kar sem jih kdaj srecala, pa to kaj sem brala da so ene bojecke, pa da grizejo (ljudi), pa da so bolane, pa da razgrizejo vse kaj vidijo...
ma nic od tega, lepo vzgojena, prava carica res. In kako disi! Noce se kopat, pa niti ni potrebe, se sama umije, ampak meni disi skoz, ko da bi bila naparfumirana, res. Kar za Princesko ne morem rect. Ko sem jo prinesla, sem bila sokirana, zelo je smrdela. Sem si misla ok, vprasanje kje se je valjala tam, ko sem jo kupila, pa sem jo umila. Ni se branila, pa sem se potem cez par dni jo spet.
Ampak nic ne pomaga, ma neki poseben pac malo smrdec vonj,zdaj sem se ze navadla, od zacetka mi je bilo cudno, ker sem bila prepricana, da vse podgane disijo Smile Prvo podgano sem pa imela ze ful dolgo nazaj, ko so bile se pri nas podgane kot ljubljencki ekstremna redkost, pa se tudi ne spomnim, da bi smrdela, disala pa zagotovo ni tako kot Kraljica Smile

Saj pravim, da sem ze takoj razmisljala o nabavi se ene in tudi iskala se eno malo samicko za Princesko, pa ne najdem. saj podobno je bilo s Kraljico, druzbo sem ji iskala ze ko je bila manjsa, pa se je zavleklo, ker nisem nic primernega nasla. Razmisljala sem tudi, da bi Kraljico sparila, pa bi obdrzala se 1 ali pa 2 mladicka samicki. Samo ne bi ravno pred zimo, med drugim tudi zaradi zracenja in tega, ce bo kakih 15-20 podganic pri hisi
po moje ne bo ravno svez vonj vel iz kletk, pozimi pa ne morem nenehno zracit Smile tako da ce ne uspem najti kake samicke kmalu, potem mam se to opcijo spomladi. potem pa bo princeska ze vecja.. Pa saj mislim, da bosta do takrat ok skupaj, z malimi svojimi pa se bo kraljica itak razumela.

Tako da res upam, da bom do spomladi resila tako, da bo lahko vec podganic v veliki kletki, kar sem si zelela ze od zacetka.
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeTor Okt 05, 2010 4:26 pm

pa se 2 malo lepsi slikici:


Nazadnje urejal/a kopriva Pet Jan 28, 2011 4:48 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSob Okt 09, 2010 3:38 pm

Koncno sta se moji podganici ujeli, ne izgleda vec tako strasno, kot je na zacetku, zdaj je ciscenje res podobno ciscenju in ne vec borbi Smile
pa se nekaj je... Princeska raste z neverjetno hitrostjo, skoraj je ze dohitela Kraljico, ko se raztegne je ze kar dolga, poje 3 krat vec kot kraljica... pa nekam okrogla je postala, vceraj sem jo opazovala kako se base- posumila sem celo na brejost, ceprav je "baje" bila stara sele dober mesec, ko sem jo kupila, sumim pa, da je bila mogoce ze takrat stara 2 meseca in pac drobna... zdaj v par tednih pa se je ful zrastla in prav debela postala, al je zelo zelo debela, ali pa... upam da, ne je pa mozno teoreticno, saj tam niso bile locene, nekje od 2 mesecev naprej pa ze obstaja moznost, da postne breja. saj odgovor bo znan cez par dni, ker mislim da bo potem ze 3 tedne odkar jo mam...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSob Okt 09, 2010 3:44 pm

Mogoče pa zdaj intenzivno raste, ker dobiva zadostno količino primerne hrane.

In preden se pogvor nadaljuje v tej smeri, te prosim,
da si pogledaš pogoje v temi Podarim/prodam. V skladu s tem ti bom malo priredila objavo.
Če je kakšno vprašanje glede tega, pa kar piši po zasebnih sporočilih.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSob Okt 09, 2010 4:12 pm

Glede debelosti - no, možno sicer je, da bi bila podganca breja, ampak jaz imam dve samički, ki sta sestrici, pa je ena res bajsa, ta druga je pa taka drobna suhica. Nutella se je res tako na hitro poredila, da me je blo kar malo strah, kaj se zdaj dogaja, potem je pa lepo še malo zrasla in je zdej prav lepa (sicer malo bolj okrogla Rolling Eyes ) podganica. Zgleda imajo nekatere podgane obdobje, ko se blazno poredijo, samo pri Nutelli to ni trajalo preveč dolgo.

Drugače pa čestitam, da si ju uspela združiti Very Happy Zdaj vam bo vsem trem bolj fino Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSob Okt 09, 2010 4:40 pm

saj, srcno upam, da je mala pac debeluska Smile ja in zelo sem vesela, da sta se ujeli, lepo ju je videt skupaj, pa nekako bolj naravno se mi zdi 2 ali pa ce je moznost vec podganic skupaj.
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSob Okt 09, 2010 4:48 pm

Nes- glede urejanja mojega posta- napisi mi na zs ce kaj ne stima pa bom sama uredila svojo objavo
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 7:26 pm

Evo, minilo je zdaj ze zagotovo vec kot 3 tedne odkar imam princesko in na sreco kot kaze ni breja ampak debela :=)=: pa raste tudi z neverjetno hitrostjo, ni vec drobizek v primerjavi z kraljico.
zdaj sta ze nekaj dni tudi ponoci skupaj v veliki kletki in kot kaze si je mala ze podredila kraljico, veckrat jo preganja pa grize v rep, no izgleda kot igra, samo kraljica vcasih izgleda kot da se je boji, bezi pred njo. pa princeska vcasih skoci na njo, kraljica pa ohromi pa dvigne glavo ko da se goni, pa strize z usesi. tako da sem ze ene 6 krat preverjala da ni kje princ, pa ne, ni Laughing princeska pac v igri vse zivo pocne z kraljico, skace po njej, jo lovi... kraljica pa je malo zmedena potem rabbit vcasih pa se lepo cartata, spita skupaj, se cistita... skratka, lepo da sta se ujeli in da sta lahko sedaj koncno skupaj.
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: napad na napajalnik :)   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 8:38 am

wink


Nazadnje urejal/a kopriva Pet Jan 28, 2011 4:47 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 6:26 pm

Lepe, lepe. I love you
Napajalnikova fora je pa ista pr men. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Lanac

Lanac


Število prispevkov : 31
Join date : 01/03/2009

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeSre Nov 17, 2010 7:30 pm

Luškane sta ja Very Happy
Hehe evo isto tle, pa ne samo za napajalnik, ampak več al manj vse Wink
Nazaj na vrh Go down
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 8:08 am

ja, saj, tudi pri drugih receh se takole prerivata, sploh ko sta v kletki. najbolj smesni sta, ce gre kdo mimo kletke, zdrvita v na en plac, na najvisji policki, kjer je najboljsi razgled, ce pa se slucajno ustavis in jima kaj govoris, pa cist znorita in prerivata ena drugo in stopata druga drugi na glavo ter s tackami skozi resetke vlacita npr lase ali jopco ali prst ali kaj lahko dosezeta, pa vohata pa lizeta potem ce dobita prst Smile vgrizneta pa ne, hoceta lizat al probat al kaj vglavnem ful se grebeta. Spusceni pa gresta vsaka po svoje, kot da se ne poznata, vsaj prve pol ure je tako. s tem da kraljica bolj raziskuje, princeska pa se bolj drzi ljudi, al pa se skrije kam in kuka ven.
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitimeČet Nov 18, 2010 1:08 pm

Haha, isto je tukaj. Very Happy
Čeprav se mi zdi, da starejša Bella sploh ne porajta tamale, ta pa bi se z njo igrala. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kraljica in Princeska Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kraljica in Princeska   Kraljica in Princeska Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kraljica in Princeska
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: