Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Zakaj noče ven?

Go down 
+5
Muha
podgANA
Nes
choo
LILI
9 posters
AvtorSporočilo
LILI




Število prispevkov : 5
Join date : 07/04/2010

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 3:29 pm

Imam en problem... svoji podganci (Lilly) sem naredila novo kletko. Ta stara je bila že vsa uničena... No, problem je v tem, da Lilly enostavno noče ven iz kletke. Kje so vratca zagotovo ve, saj gre čisto počasi ven in nato steče nazaj v kletko. Stara kletka je bila postavljena na istem mestu. Ima mogoče kdo podobne izkušnje? Kaj naj naredim?? Tudi ko se igram z njo se igrava v kletki. Če jo hočem pa jaz vzeti ven, me pa tako grdo opraska, da mi teče kri.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 3:40 pm

Mogoče je je strah zaradi menjave okolja. Jaz sem mela obraten problem - ko sem Booju zrihtala novo kletko, ni hotel not, ampak je rinil nazaj v staro. Pol ga je pa minilo Smile Po mojem ji daj nekaj časa, pusti kletko odprto, mogoče dej kakšen priboljšek ven al pa kakšno stvar, ki ji je všeč. Se bo že opogumila Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
LILI




Število prispevkov : 5
Join date : 07/04/2010

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 5:29 pm

Pustila sem jo samo v sobi z odprto kletko, vendar sem jo snemala na kamero. Kamera je bila usmerjena proti pratcem kletke, tako da bi se videlo če bi šla ven (na kameri ni svetila nobena lučka). Tudi poskusila ni iti ven. Mislim, da je kletko kar dobro sprejela, samo ven noče. Sicer pa se je z mojo sobo seznanila takoj ko sem jo pripeljala domov.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 7:25 pm

Čudno Suspect Kako dolgo pa je bila tako sama? A je možno, da ma soba drugačen vonj al pa kej? Moje podgane so se par dni nazaj res čudno obnašale - ponavadi so ful živahne in samo da jim pokažeš vrata od kletke, so že na drugi strani sobe Very Happy Zadnjič pa jih je ne vem kaj pičilo in najprej sploh niso hotle iz kletke, ko sem jih pa ven vzela so se pa pri meni skrivale, po postelji sploh niso hotle letat :S Tudi ko sem zamenjala posteljnino, je bilo isto, pol naslednji dan so ble pa spet normalne. Tako da a je možno, da je kej drugega in kletka nima veze s tem, da noče ven?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 7:35 pm

Lili, kako dolgo pa že imaš podganico?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
LILI




Število prispevkov : 5
Join date : 07/04/2010

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeČet Sep 02, 2010 3:20 pm

Mislim, da v sobi nič drugače, mogoče je samo malo bolj pospravljena. Sama je bila okoli pol ure, pa ni šla ven iz kletke, zagotovo, ker bi se videlo.

Podganico imam pa že od maja letos. Name je že čisto navajena. Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeČet Sep 02, 2010 3:40 pm

Samo zato, ker tebi nič drugače ne diši, še ne pomeni, da podganice ne zavohajo kaj novega Wink A se je že umirila, al se še vedno v kletki skriva?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeČet Sep 02, 2010 5:45 pm

Bo treba kar par dni počakat, da se navadi. Bo že zbrala pogum. Nič skrbet.
Nazaj na vrh Go down
Muha

Muha


Število prispevkov : 49
Join date : 05/03/2010
Kraj : Celje

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeTor Sep 07, 2010 12:22 pm

Mici tut ni hotla iz kletke, ko je bla majhna. Zdaj pa samo da gre Smile
Nazaj na vrh Go down
LILI




Število prispevkov : 5
Join date : 07/04/2010

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeNed Sep 12, 2010 5:50 pm

jeeeej!!! Uspelo mi je. Pustila sem odprta vratca, jst sem bila na pojstli, pa je šla čez cca eno uro ven, pol je pa začela teči po celi sobi. Tako, da sedaj res komaj čaka da pridem domov, da jo spustim. Very Happy Laughing Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
nika_animals

nika_animals


Število prispevkov : 104
Join date : 01/10/2010
Age : 25
Kraj : maribor

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimePet Okt 01, 2010 10:34 pm

Zdravo, jas sem pa nova tu! čestitala bi ti lili. zdaj pa se lepo igrajta Basketball bounce Very Happy
Nazaj na vrh Go down
lolo




Število prispevkov : 10
Join date : 07/04/2011
Age : 36
Kraj : Ptuj-Ljubljana

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 8:23 am

Me veseli, da se je mala opogumila in šla ven. Saj v končni fazi vsaka potrebuje malo časa preden gre v neznano.
Midva pa imava sledeč problem. Predvidevam da se vas je večina tukaj že srečala z njim in me zanima kako ste ga rešili. Kletka je drugače v kuhinji in je ves čas odprta, da se lahko podganci po želji sprehajata. Ker pa bi rada več časa preživela z njima, bi bilo bolje, če bi lahko bile v sobi. Tu pa nastane problem, saj se vsakič ko prideta v sobo, zatečeta za/pod posteljo, omaro in jih ven dobiva samo takrat, ko se sami odločita prit ven. Problem je, ker so okol in okol lesene letve med parketom in zidom, tako da ni mogoče potisniti omare, postelje čisto do zida. Kako ste te špranje zadelali? Nekih radikalnih sprememb ni mogoče izvesti, saj živiva v podnajemniškem stanovanju. Predlogi, ideje, nasveti iz izkušenj Smile
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 7:27 pm

Samo ob straneh kjer so reže, zabit kakšno dilco? Ali na hrbtišče omare? Pa veliko igrač oz, kakšno igralnico naštimat (da imata prostor za igrat, plezat in spat- v miru). Če ne poznata prostora, se bosta skrivali v najmanjši luknji, tako da rabita svoj kotiček.
Nazaj na vrh Go down
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:11 pm

No Či Či je prvič spizdila, se opravičujem izrazom.
Imam jo par ur in mi že dela sive lase. Ampak sem sama kriva. Zavarovala sem res vse kotičke, vse špranjice in na koncu se mi je izmuznila v predal postelje, ki sem ga pozabila do konca zapreti.
Ker je bila kar pretresena od premikanja iz male v veliko kletko sem ji 20 min brala, da je slišala moj glas in je zbrala pogum. Ko je šla ven iz kletke, da se razgleda pa je malo ovohavala in našla luknjico.
Da sem jo dobila izpod postelje sem se kar namučila in jo verjetno zelo prestrašila. Bojim se, da sem zapravila priložnost, da bi mi zaupala.
Prej je bila zelo razigrana in vesela, sedaj pa vsa prestrašena v svoji hiški ždi in niti noska ven ne pokaže.  doh 
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:29 pm

Priloznosti nisi zapravila, samo daj ji zdaj nekaj casa, da se navadi na novo okolje. Kak dan naj bo lepo v kletki in ji daj mir, potem se pa postopoma loti spoznavanja tebe i novega okolja. Namesto, da jo takoj spustis po sobi, jo za zacetek raje spusti samo po postelji (postelja je naceloma dovolj visoka, da podgana ne bo se nekaj casa (vec tednov ali celo mesecev) upala dol skocit, razen ce imas jogi na tleh). Usedi se na posteljo, nastimaj nekaj igrac (in zase eno knjigo), daj kletko na posteljo in pusti podgano, da sama pride ven in raziskuje. Ne prevec silit vanjo in naj ima moznost it v kletko, ce ji pase. Scasoma se bo zacela vedno bolj pogosto pri tebi zadrzevati, cez cas bos lahko jo spustila po postelji brez da bo kletka zraven, nato pa se po celi sobi. Ampak lepo pocasi, pa bo. Vedi, da je podgana trenutno malo zmedena v novem okolju in ceprav so zelo firbcne, je vseeno bolje, da svojo okolico spoznava pocasi.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:35 pm

Hvala za nasvet. Očitno je zelo radovedna, ker je spet cela kletka njena.  veselje 
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Zakaj noče ven? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Zakaj noče ven?   Zakaj noče ven? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Zakaj noče ven?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: