Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 včasih postane čudno živčna

Go down 
+3
Tahun
Fiamma
moja-zverrrina
7 posters
AvtorSporočilo
moja-zverrrina

moja-zverrrina


Število prispevkov : 20
Join date : 21/07/2010

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 2:01 pm

hej.
Imam en problem oz. vprašanje.
Moja Mici včasih postane zelo živčna iz neznanega razloga. razumela bi če bi karnaenkrat začelo zelo ropatati ali kaj takšnega, tako pa karnaenkrat postane usa "naspidirana" , živčna...postavi se v tako čudno pozo, če prideš bližje zbežim in zgleda kot da ji srček zelo razbija. nevem akj bi to lahko bilo...ali se kaj takšnega dogaja še komu? ali lahko kaj storim da jo pomirim ali kaj takšnega?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 7:19 pm

Podgane slišijo frekvence, ki jih ljudje ne moremo. Mogoče sliši kaj, kar ti ne in se tako odzove.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimeSob Avg 07, 2010 9:05 am

možno je tudi da se goni,tako se moja odziva takrat Smile
Nazaj na vrh Go down
An

An


Število prispevkov : 6
Join date : 29/11/2010

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimePon Nov 29, 2010 1:30 pm

Pozdravljeni!

Sem nova na tem forumu in tudi na novo v svetu podgan.
Moram priznati da sem opazila isti fenomen, ko je moj podgancek zunaj kdaj pa kdaj postane zelo zivcen, bi lahko rekla tudi ziritiran. Takrat tudi hoce rahlo grist. Podgancka imam 2 tedna, zgodilo se je pa to 2x.

Sem mislila da je zejen ali pa lacen, ker zunaj kletke nima hrane in vode.

Me zanimajo vase izkusnje in nasveti.

LP
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimePon Nov 29, 2010 2:03 pm

Moj podganček Caco ima tudi take ''naspidirane'' in to samo ko je zunaj, meni se zdi da je to samo podganja igra. Razz
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimePon Nov 29, 2010 2:29 pm

Jaz z mojimi nimam takih problemov (no, razen v prste na nogah radi grizejo, samo se mi zdi, da to počnejo vse podgane, predvsem pa samčki... pojma nimam, zakaj. Zgleda jim diši Very Happy). Ima pa kolegica podgančka, ki mu je hotela zrihtat družbo, pa podganko ni bil preveč za to - vsakič, ko je bil spuščen in je vohal novega podgančka, je bil razdražen in slabe volje. Enkrat se je zgodilo, da sem pač sedela na tleh, podganček je bil pa spuščen, pa je kar prišel do mene in me ugriznil Suspect Ne premočno, ampak ugriznil je pa vseeno. Po mojem zato, da je pokazal, da mu nekaj ni prav, kaj pa vem :S Tako da možno, da tudi tvojemu podgankotu kaj ne odgovarja (mogoče kak vonj?). Možno pa tudi, da se res samo igra. Koliko je pa star?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
An

An


Število prispevkov : 6
Join date : 29/11/2010

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimePon Nov 29, 2010 2:36 pm

Hm star je okoli 4 mesece. Saj je mozno da je samo igra in da jaz narobe interpretiram kot zivcnost. Malce me moti da mi hoce roke grickat - saj ne mocno, samo toliko da proba - me ne zaboli in nikakor ne gre do krvi, mogoce misli da so uzitne? Ne vem kaj naj si mislim pri tem. Ne morem rec da je plasen, ker pritece iz skrivalisca in pride do roke... Verjetno res ne more skoz samo raziskovat in lepo pocasi hodit okoli, vohljat in riniti pod deko ali kaj podobnega Razz

Drugace pa ja - moj tudi proba moje prste na nogah - sam imam problem, ker me zgecka z brki in kremplji, tako da bo kmalu zgruntau da ni to najboljsa ideja Razz

Hvala za odgovore Very Happy
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimePon Nov 29, 2010 2:44 pm

Če te samo po prstih gricka, ti najbrž po čem dišijo. Moje prste sicer bolj ližejo, ampak se je že zgodilo, da so mislile, da sem zrezek in so mi hotle prst v kletko zvlečt Very Happy Previdno, če ješ recimo kakšna kurja bedra al pa kaj z rokami, ker ko gre za meso, ne ločijo najbolj med prsti in kuro Very Happy Takrat, ko me je tisti podganček ugriznil, me je pa tko "kar nekam" v roko, mu je bilo vseeno, a so prsti al ne... samo da je lahko pokazal, da je slabe volje Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
9malina5

9malina5


Število prispevkov : 29
Join date : 01/06/2009
Age : 28
Kraj : ljubljana

včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitimeSob Jun 18, 2011 9:05 am

mene moja tudi občasno začne grickat v roko ampak verjetno ne zato ker bi ji kaj manjkalo, ker zna sama priti do hrane vode in stranišča. občutek imam kot da se hoče igrat in me izziva Wink . včasih pa me začne grickat med cartanjem, ampak takrat je bolj nekakšno strganje, ki pripada k lizanju in vračanju 'udobja'. nek večer a je na vsak način hotela vn iz kletke in norela. verjetno je takrat čutila neke frekvence. wink
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





včasih postane čudno živčna Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: včasih postane čudno živčna   včasih postane čudno živčna Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
včasih postane čudno živčna
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» ganca se čudno obnaša glede hrane
» Čudno obnašanje
» Podganji tumorji.
» Čudno oglašanje
» Čudno obnašanje podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: