Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk

Go down 
+4
zverina
Tajson
Kalisto
Nes
8 posters
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimeSre Jul 07, 2010 7:11 pm

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimePet Jul 09, 2010 7:58 am

Groza... :/
Zakaj pa bi mu ona pojedla nogo? :O To je morala bit že fejst lačna ?
Nazaj na vrh Go down
Tajson

Tajson


Število prispevkov : 159
Join date : 21/05/2010
Age : 31
Kraj : ljubljana

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimePet Jul 09, 2010 11:26 am

O groza. Shocked
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimePet Jul 09, 2010 12:57 pm

Groza! Evil or Very Mad
Nazaj na vrh Go down
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimeNed Sep 15, 2013 2:06 pm

Meni tega posnetka ne pokaže, me pa zdaj malo skrbi, saj za našo Bili nismo vedli, da je breja in nismo nič kaj posebej pazili..je pa res, da jaz nisem šparala z jogurtom, ker se je dobesedno basala z njim :Dv glavnem skotila je 5 malih nagcov, najprej je dolgo mela samo enega, pol so bli kar trije pa četrti ji je ven prihajal..zdaj jih je 5 :)to je blo včeraj..pa me zanima, če zdaj še vedno obstaja možnost, da jim kaj naredi, če bo npr. lačna O.O čeprav dvomim da bo, ker ma polno bajto vsega Very Happy hvala, Sanja
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimeNed Sep 15, 2013 6:46 pm

Ne, ne, bi moralo bit vse v redu (sploh, če je jedla veliko jogurta Smile ). Od zdaj naprej jo bo treba pa malo bolj kalorično hranit, predvsem mora dobit malo več beljakovin (v obliki npr. sojinega mleka, skute, jogurta, piščančjega mesa, otroške hrane itd), ni pa treba pretiravat. Samo na voljo naj ima ves čas za jest, pa bo Smile Svetujem, da si malo prebereš okrog po tej temi in po podforumu o prehrani za več informacij.
Za slike malih knedlov se pa priporočamo, smo jih vedno veseli Wink Pa srečno z mladički! Se bodo oddajali?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
gajči




Število prispevkov : 26
Join date : 24/06/2013
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimeNed Sep 15, 2013 7:18 pm

Haha choo!
sm tut sama takoj pomislila na možnost, da bi enega tudi jst uzela!
... sm se čist preveč zagrela za te stvari na Bioexu
n_n
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimeNed Sep 15, 2013 7:20 pm

blush 
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimeNed Sep 15, 2013 7:35 pm

Sem dosti danes brala, ja..pa se zdaj malo sprašujem o tem, kdo jo je oplodil-pomoje kaki bratec, al pa ata oz stric (samo je ta pomoje prevelik, ker je bila Bili konec avgusta stara 1,5 meseca in je bolj majhna v primerjavi z odraslimi), ker jih je ona punca mela kar vse miškote skupaj. Upam, da ne bo kake genske napake ali kaj.. sad Mamo pa tudi še eno mlajšo, ki je bila stara kaki mesec in je opazno manjša-to je ta iz profilne slike, Kora (upam, da še ni bla spolno zrela, samo ni videt, da bi se kaj zredila, medtem ko je bla Bili zadnji čas opazno debela v trebuh..jaz pa sem mislila, da se je pač zredila in bo morala dobit manj za jest, ker je bila res požrešna). veselje Bili je taka bež/bela z rdečimi očkami, me prav zanima kaki bojo malčki cheer nisem jih še nič kaj prijemala, ker jih obe stražita, sem pa našla tisti link za pogledat spol..
V petek me je Bilika tudi napadla (v soboto jih je pol mela), ko sem jo htela vzet iz kletke, ker si je nosla seno na kup na wc pa kot zgleda delala gnezdo-do krvi me je vgriznila v prst..kot pes, tak je še malo z glavo stresla, samo me je najprej opozorilno, pa nisem odnehala doh slike bom dala ko bojo kaj kosmati, oddajali pa se bodo z veseljem-2 sta že rezervirana angel hvala za nasvete, pa se slišimo boing
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimeNed Sep 15, 2013 8:43 pm

Ko so bile moje breje nisem nič kaj posebno spreminjala prehrane. Moj ratmix je itak ful kaloričen blush in hrano imajo na voljo itak ves čas. Pa še bašejo se itak z vsem, kar jst jem (:
No, glede malih: tale primer je res ekstrem, podganje mamice so ponavadi ful dobre mamice in je detomor ali napad na mladiče ful redek - pri tebi se to skoraj zagotovo ne bo zgodilo. Je pa res, da če mladiček pogine, ga bo mami pojedla (verjetno je to obrambni mehanizem, da s tem zavaruje ostalo leglo pred plenilci in boleznimi - Matilda je to naredila, ko sta dva poginila. Hvala bogu, da je nisem dobila pri tem dejanju, verjetno bi bila še vedno mičken stravmatizirana). Mladiči pa recimo piskajo, da jih mami po nesreči ne pohodi in poškoduje.
Tale tvoja mamica bo grizla, dokler mali ne bodo stari 4-5 tednov. Nekatere mamice ob brejosti in potem, ko vzgajajo mladiče postanejo zaradi hormonov strašno agresivne (Matilda je bila recimo grozna, ugriznila je tako, da sem recimo krvavela še kakšnih 45 minut in sem imela potem par dni zatekel prst), nekatere pa ravno obratno (moja Mici je bila pa ful zlata^^). Svetujem previdnost, ko ji daješ hrano in tudi ko se dotikaš rešetk kletke, ker bo napadla tudi čez. Mladičkov se pa lahko komot dotikaš, jim ne bo nič naredila, če malo smrdijo po tebi. Daj ji veliko materiala za gnezdenje (wc papir itd.) in bodi pozorna, da če jo spustiš iz kletke, le-to obvezno zapri oz. pazi, da ne bo šla po cvileke in jih znosila v nek kot, ki se njej dopade. Meni je Luna recimo vseh svojih 11 večkrat nesla ven in pol je bilo treba iskat malerozasteknedle po sobi XD
Če potrebuješ kakršenkoli nasvet (npr. pri razlikovanju spola, ker je male potrebno ločit 1. dan 5. tedna) pa kar vprašaj na forumu (:
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimeNed Sep 15, 2013 9:00 pm

Mladičke je dobro čimveč prijemat čisto od malega, in na sploh jih vlačit po rokah. Spusti mamico malo ven iz kletke vsake toliko, da se spočije od mladih, pa se tačas ti ukvarjaj z njimi Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
maxanja

maxanja


Število prispevkov : 47
Join date : 15/09/2013
Age : 38
Kraj : Zg. Korena, Mb

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimePon Sep 16, 2013 9:32 am

Včeraj zvečer sta meli cel čas odprto, pa sta zgledali, kot da sta organizirani - Bili je okoli iskala material za gnezdo, Kora pa je čuvala malčke veselje in pol sem ji delala take kepice iz wc papirja, pa jih nastavljala, ona pa je gradila 'bunker' kot neka supermiš, tak je skakala pa hitela pa v kot popravljala papirčke hehe..pol pa sta šli obe malo naokoli, ko so bli fajn skriti malčki wink 
In ker se Bilike zdaj kar malo 'bojim', je nisem ravno upala prijet al pa kaj, samo sem se pol vseeno opogumila, pa na srečo ni blo problema cheer tudi v kletki mi ni napadla roke, čeprav v zgornjem štoku, tam ko imata male nagece, raje ne grem zraven z rokami, edino če mam kaj dobrega-takrat pa čist lepo vzame in se mi zdi da ve kdaj sem jaz, pa je malo bolj sproščena, ker komu drugemu kar spuli iz roke, tak malo v obrambi mogoče blush 
Sta pa ble prej zopet malo na terenu in sem 'pregledala' malčke..če se nisem kaj zmotila, imamo 3 punčke in 2 fantka boing pa me je Bili pogruntala, pa je kar splezala na mene in mi enega odnesla, ne vem pa če je bla huda hmm..pol pa sem jih dala vse skupaj nazaj v gnezdece, pa je šla pa jih malo prestavila, malo je vse skupaj potisnila na stran, kaka faca veselje
Pridni mamici sta in mislim, da jim res ne bo nič naredla..bala pa sem se, da jim bi lahko, ker sem bila v paniki že, ko je imela komaj enega malčka, ker je jedla posteljico al kako se reče, in je bla krvava okoli ust pa po rokicah-pa sem najprej mislila, da ga jé doh 
Hvala za vse informacije in nasvete, pa se javljam sunny
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitimePon Sep 16, 2013 9:39 pm

Uf, ja, ko sem jst spustila Matildo (mamica ponavadi res rabi malo pavze, še zlasti potem, ko se mladiči naučijo hodit, ker so ful vampirji) me je takoj pogruntala, ko sem šla šarit po kletki in je itak prišla nazaj čekirat in stražit gnezdo.
Drugače pa ja, čim več jih vlači po rokah, da se bodo fajn navadili ljudi. Meni je bilo vedno zakon opazovat, kako vsak dan zrastejo in se spremenijo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk   Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Posledice nepravilne prehrane brejih in doječih samičk
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: