Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Obnašanje v času gonitve/parjenja

Go down 
+6
Tjashy
Juni
Fiamma
Lee
zverina
Tahun
10 posters
AvtorSporočilo
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeNed Mar 07, 2010 11:44 am

kadar se goni je to normalno če dela,da ne bo še kdo mislu da ma epilepsijo podganca xD
https://www.youtube.com/watch?v=hrSipkFnU8o
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 12:07 pm

Tahun je napisal/a:
kadar se goni je to normalno če dela,da ne bo še kdo mislu da ma epilepsijo podganca xD
https://www.youtube.com/watch?v=hrSipkFnU8o

Ali lahko delajo to z ušesi tudi samčki? Mišo je danes ko je pri meni zaspal, z ušesi delal podobno kot do delajo samičke.

P.s. mogoče pa je sanjal, da je punčka! Razz
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 12:09 pm

Če je delal med spanjem potem je skoraj 100% kaj sanjal,ali pa je dremal in večina živali medtem veliko premilka ušesa saj so skos na preži Smile
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 7:35 pm

Tahun je napisal/a:
kadar se goni je to normalno če dela,da ne bo še kdo mislu da ma epilepsijo podganca xD
https://www.youtube.com/watch?v=hrSipkFnU8o

A goni se samo takrat ko dela to z ušeski, al jo lahko samček naskoči pa ima mladičke tudi takrat, ko tega ne dela z ušeski? Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 7:38 pm

Kadarkoli jo lahko naskoči in je breja Wink
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 7:43 pm

A...hvala! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeTor Jun 01, 2010 4:42 pm

Tahun je napisal/a:
kadar se goni je to normalno če dela,da ne bo še kdo mislu da ma epilepsijo podganca xD
https://www.youtube.com/watch?v=hrSipkFnU8o

Am še eno vprašanje mam glede tega delanja z ušeski, ko to samička dela a to pomen, da ji je nekdo všeč, da ji kej paše al kaj? Vem, da to dela ko se goni. Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeTor Jun 01, 2010 5:42 pm

Sem sodijo vprašanja in debate v povezavi z obnašanjem podgan v času gonitve in parjevna: tipični siganli, ki jih oddajajo samice in samci, itd.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeTor Jun 01, 2010 5:47 pm

mišo/miško&pika je napisal/a:
Tahun je napisal/a:
kadar se goni je to normalno če dela,da ne bo še kdo mislu da ma epilepsijo podganca xD
https://www.youtube.com/watch?v=hrSipkFnU8o

Am še eno vprašanje mam glede tega delanja z ušeski, ko to samička dela a to pomen, da ji je nekdo všeč, da ji kej paše al kaj? Vem, da to dela ko se goni. Embarassed

To pomeni samo, da se goni, in da 'peca' vse naokrog (tudi če ni nobenega samčka, pač, za vsak slučaj).
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeTor Jun 01, 2010 6:07 pm

Juni je napisal/a:
mišo/miško&pika je napisal/a:
Tahun je napisal/a:
kadar se goni je to normalno če dela,da ne bo še kdo mislu da ma epilepsijo podganca xD
https://www.youtube.com/watch?v=hrSipkFnU8o

Am še eno vprašanje mam glede tega delanja z ušeski, ko to samička dela a to pomen, da ji je nekdo všeč, da ji kej paše al kaj? Vem, da to dela ko se goni. Embarassed

To pomeni samo, da se goni, in da 'peca' vse naokrog (tudi če ni nobenega samčka, pač, za vsak slučaj).

No pa sem le izvedela! Hvala, hehe! Jaz sem pa mislila, da ko to dela, da takrat voha samčka in ji je ušeč! Smile
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 6:06 pm

Danes sem dala Jasona k LeeLoo in ga LeeLoo ignorira.. Prevohala sta se in vse, zdaj ga pa ona ignorira. On jo ful z noskom, pa liže jo.. Res prisrčen je Razz
A je to normalno?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 8:34 pm

Ja, seveda da je normalno. Očitno se ne goni Smile Najbolje bo, da ju pustiš še nekaj dni skupaj v kletki. Saj boš videla, ko se bo LeeLoo gonila, je kar precej očitno Smile
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 8:47 pm

Moja Bella je stara že 4 mesece, pa je še nikoli nisem videla gonit se... Suspect

A je možno, da se samo ponoči goni?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeČet Okt 28, 2010 8:59 pm

Če ni samčkov naokrog, možno, da ne daje nobenih znakov, da se goni. Tamala se tudi nikoli ne, pa je že eno leto stara. Očitno ji debeluha nista dovolj možata Laughing
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimePet Okt 29, 2010 1:30 pm

Okej, super, hvala! cheers Zdaj sem pomirjena... cherry
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimePet Okt 29, 2010 5:58 pm

O jaz tudi.
Hvala! Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimePon Feb 06, 2012 8:17 pm

Me je danes tamala šokirala. Iks ni nikoli imela tako očitnih znakov da se goni. Ivy pa danes pobožam in jo je odneslo sto na uro in je migala z ušesi ko zmešana. Laughing
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 5:09 pm

Sem jo včeraj posnela Laughing
View My Video
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitimeSre Jul 24, 2013 3:44 pm

Kot zanimivost - nekje sem prebrala, da dumbo naj samičke ne bi vibrirale z ušeski, ko se gonijo. Naj povem iz lastnih izkušenj, da to ni res - med mojimi puncami sta recimo najbolj očitni prav dve dumbo samički, Zoja in Matilda (ta gre čist adijo na vsake par dni, jst podgane, ki tko fejst usloči hrbtenico in vibrira s smrčkom in ušeski, še nisem videla XD Prilepim, če mi jo uspe kdaj posnetˇˇ)
Naj omenim še dve svoji izkušnji s povsem različnim vedenjem mamic podgan - kot morda veste, se samičke v času brejosti in dojenja mladičkov nekoliko spremenijo zaradi hormonov - lahko postanejo agresivnejše ali pa bistveno mirnejše.
Že nekaj časa nazaj sem pisala o Matildi, ki je strašno rada in brez razloga grizla (bila je pač odrasla posvojenka, ki nikoli prej ni imela stika z ljudmi), tudi zelo močno. Pozneje sem pogruntala, da je k meni prišla breja - poleg intenzivnega gnezenja je postala strašno teritorialna, zlasti zadnje dneve brejosti in prva dva tedna po kotitvi. V mojo roko je recimo planila že če je bila preblizu rešetkam in potencialno tudi ugriznila (in to precej močno - ne sprašujte, koliko so me prebolele dlani zaradi ugrizov, ko nisem bila dovolj previdna, ko sem jo hranila itd.). Prav tako jo je bilo strašno zanimivo opazovat, ko sem ji prvič sčistila kletko, po kateri je zmedeno tekala in grizla ter se zaletavala v rešetke kakšne pol ure, čeprav so bili mladički v kletki. Ko so mladički dopolnili 4 tedne, se je nekoliko umirila.
Mici pa sem recimo imela čisto od malega in je ful posrečen karakter - takoj po porodu sem jo namreč vzela k sebi, ona pa je čepela na mojem kolenu in pojedla posteljico XD Svojega legla ni branila pred mano, njene mladičke sem ji lahko dobesedno vzela, in če sem jih prestavljala, jih je pač potem ''skrila'' v gnezdo, brez panike (:
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Obnašanje v času gonitve/parjenja Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Obnašanje v času gonitve/parjenja   Obnašanje v času gonitve/parjenja Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Obnašanje v času gonitve/parjenja
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Starost parjenja
» Čudno obnašanje
» Čudno obnašanje
» Primer neodgovornega parjenja: Fate bo kotila
» Čudno obnašanje podgane

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razmnoževanje-
Pojdi na: