Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kimmy je breja - oskrba in prehrana

Go down 
+12
Tahun
Cath
Lee
Tjashy
mamaF
Dejan
Fiamma
Sonii
AtLanT!da
Juni
Nes
mashikaa
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AvtorSporočilo
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 9:00 pm

Danes je 23 dan in še vedno ni nič! Prav skbi me že. Pa Zdaj je spet spremenila vedenje in je enaka kot prej..živahna radovedna.. PA nima več tako napetega trebuščka, čeprav se ji močno moznajo seski in je še vedno bajsika pa težja od Didi. Tudi gnezdo si je spet nardila, ker sem prejšnega podrla. Jaz upam, da bo vse uredu in da ni kaj splavila ali pa kaj. Poogledala sem, če je kje kaj krvavo ali pa če ona kaj krvavi pa ni nič. Njeno spolovilo je še čisto zaprto in brez madeža.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 9:20 pm

Preostane ti samo čakanje. Če ne bi bila več breja, si tudi gnezda ne bi delala, vsaj meni se tako zdi. Pa tudi poznalo bi se kaj. Imaš še vsaj tri dni na voljo Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 9:27 pm

Ma to čakanje me res živcira.. Pa kr skos preverjam kako je pa če že kaj piska tam v kletki pa če se kej premika.. PA nč. A če opazim kaj krvavo to pomeni, da o takrat še kakšne 3 urce traja al šele čez en dan začne kotit. NEki nism čist točn razumela k sm prebrala.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeSob Jun 12, 2010 9:56 pm

Mislim da začne krvaveti kako uro pred kotenjem, pa prej lahko opaziš, ko ji odteče voda, če jo imaš pri sebi. Ti pa svetujem, da jo samo pustiš čim bolj na miru.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 2:04 pm

Mashikaa, če danes še vedno ni kotila, jo pelji jutri zjutraj k veterinarju. Samo ne je preveč prijemat za trebuh ali premikat; najbolje, da samo zagrabiš celo kletko in jo tako pelješ tja.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 6:00 pm

amm..daj ti poglej malo pod temo naše kletke pa boš videla kakšno kletko mam! Veliko ogromno težko leseno. Ne morem s kletko nikamor. Še v avto gre komaj. Drugače pa nevem no..zdaj še ni nič. Sicer me zdaj trenutno ni doma ampak je reku fotr: Še nismo rodili! Smile Bomo videli kako bo danes zvečer in jutri zjutraaj.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 6:02 pm

Pa čakaj, a nisi rekla, da jo imaš ločeno? Potem verjetno ni v taveliki kletki z ostalimi, ne?
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 6:58 pm

Te velike lesene kletke se da predelit na dva ločena dela. Samo eno desko daš noter in je Smile
Sicer pa ji lahko nastavi hrano v kakšno škatlo in jo dvigne skupaj s škatlo vred.


Nisem zdaj štela koliko je dni, ampak mene tudi skrbi, da ne bi bilo kaj narobe :S


Nazadnje urejal/a Nes Ned Jun 13, 2010 7:17 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 7:15 pm

Mja, pač samo da se jo tako premakne, da se je ne stiska za trebušček ali kaj podobnega.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 7:34 pm

Didi imam v mali plastični kletki, Kimmy pa v veliki, da bo imela več prostora.. Kletke ne morem razdeliti na dva dela ker ima ttako poličke naštimane... Bomo videli jutri. Če ne pa res grem k veterinarju.Izgleda čisto zdrava.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 7:51 pm

Joj, pa saj lahko izgleda še tako zdrava, ti pa ne veš, kaj se dogaja v njenem trebuščku ... res ti priporočam da jo k vetu pelješ že jutri zjutraj.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 9:11 pm

Np saj pravim..mogoče bo pa danes ponoči. Če pa ne bo bom pa šla k veterinarju ali pa ga poklicala.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 6:36 am

Mashikaaa, je kaj novega?
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 8:34 am

Trenutno me ni doma ampak fotr je reku, da včeraj zvečer še nič ni bilo, danes pa še ni pogledal. Bo mi sporočil takoj, ko pride z vrta v mojo sobo.
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 11:56 am

Evo zdej sem prišla domov in pogledala pa je nikjer ni bilo na spregled in potem sem opazila, da se skriva za tavelkim kotnim wc-jem in da se tam stiska v kotu in si je okrog zagradila. Ko sem malo želela slamo premakniti, da bi kaj videla me je narahlo ugriznila potem pa sem odmaknila wc pa nisem nič videla. Dala sem nazaj. Nič še ni mladičkov in nič še ne krvavi. Klicala sem veterinarja pa je rekel, da nimajo kaj narest, če ima apetit in da lahko kamot počakam kakšen dan ali dva. Potem bomo pa videli.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 12:08 pm

Mashikaaa koliko dni točno pa je breja? Pomoje bo kmalu skotila, ko je bila moja Tortilla breja je 1 dan prej Takosa grizla, nato je naslednje jutro skotila. Vedela pa sem zato, ker se je v kletki slišalo kot neko čivkanje (podobno kot v ptičjem gnezdecu) Smile
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 12:19 pm

Jah 25.dan je breja. Sedaj ji malo še čistim kletko, ker je že res usrano, ker sem mislila da bo že v četrtek ali pa čez vikend. Gnezdo, ki si ga je naredila iz slame sem pustila pri miru. Samo žaganje bom zamenjala in v wc dala čiste brikete. Drugače Sem zdej amalo dala v keltko Didi in Didi je silila pod njen trebušček in jo vohala okoli lulike pa Kimmy ni preveč pasalo oz. je malo cvilila in se ji umikala. Pa sem ju potem takoj spet ločila. Upam, da bo res že jutri zjutraj vsaj kaj pokukalo na svet.
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 12:27 pm

Mashikaaa a si 100%, da je breja? Jaz sem tudi Mišo dala 2x parit a ni bilo nič scratch
Pa si je tudi ona naredila gnezdo in vse tko, kot praviš ti. To pa zato, ker sem jo dala v drugo kletko, da je bila sama in si je z žagovino zaprla vse luknje hiške, vrjetno zato, ker sem jo preselila in je hotela svojo zasebnost...
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 12:55 pm

Jah zredila se je, ima nabrekle seske in vse kaže na to, da je breja. Pa samček jo je ene trikrat naskočil pa še gonila se je. Nevem no. Tudi občutljiva je in se ne pusti prav preveč dotikat. Prej je bila pa skos rada pri meni.
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 2:23 pm

mashikaa je napisal/a:
Jah zredila se je, ima nabrekle seske in vse kaže na to, da je breja. Pa samček jo je ene trikrat naskočil pa še gonila se je. Nevem no. Tudi občutljiva je in se ne pusti prav preveč dotikat. Prej je bila pa skos rada pri meni.

Deluje že da je breja..Samo ali obstaja tudi pri podganah navidezna brejost kot pri psih??
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 2:24 pm

Ko sem ji sčistila kletko in nasula novo žaganje si ga je spet zmetala vsega na eno stran kletke in naredila "štalo". Tega nikoli prej ni počela. Pa občutljiva je na dotik in tudi Didi ne pusti blizu. Potem mora biti nekaj na tem..
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 2:25 pm

Navidezna brejost je hormonska zadeva, torej teoretično bi lahko tudi pri podganah obstajala. Kako je denjansko, pa ne vem.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 2:38 pm

mashikaa je napisal/a:
Ko sem ji sčistila kletko in nasula novo žaganje si ga je spet zmetala vsega na eno stran kletke in naredila "štalo". Tega nikoli prej ni počela. Pa občutljiva je na dotik in tudi Didi ne pusti blizu. Potem mora biti nekaj na tem..

Problem pri navidezni brejosti je da zgleda identično kot prava brejost..=/
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 2:40 pm

Jaoo.. ma jst nevem več nč! Prou živčna sm že!
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitimePon Jun 14, 2010 3:59 pm

Mashikaa, poglej, če ima trdega trebuščka ali mehkega. Seski so se tudi pri moji Miši fulll poznali, živčna pa je bila, ker sem jo dala v kletko samo, ker sem mislila, da je breja, da si pripravi gnezdo., a je bila skozi v hiški, vse zaprla z žagovino.. Ko je bila Tortilla breja pa je bila 1 dan preden je skotila full napihnjena, kot da bi imela žogico not.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kimmy je breja - oskrba in prehrana   Kimmy je breja - oskrba in prehrana - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kimmy je breja - oskrba in prehrana
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 10Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Oskrba po operaciji
» Prehrana mamice in mladičkov
» Pika nenačrtovano breja
» Kimmy in Didi iščeta topel domek
» Pika je breja

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: