Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 O veterinarski fakulteti.

Go down 
+9
zverina
Nes
Juni
Timea
Tahun
Lee
Dejan
Fiamma
NORČKK
13 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
AvtorSporočilo
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 2:42 pm

A da smo slabši mariborski študenti je splošno znano? lol! No, hvala Smile haha

Ok, za uni študij na filozofski v MB lahko govorim, da je na izi, faks kot ustavna s pripadajočim referatom, predstavniki ipd. je pa res PODEN. Sploh zadnji dve leti, česa takega še nisem doživela.
Prosim, ne vpisuj se sem Very Happy
Mogoče so vsebine za bolonjce kaj boljše in če se boš vpisovala, ko ne bo ''recesije, zna biti kaj boljše. Ampak naše živce letos pa preizkušajo do amena.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 3:41 pm

Eh, nič skrbet, tudi ljubljanska FF nima nekega super referata s predanimi delavci Wink sicer sem pa tudi jaz že slišala, da imajo delodajalci baje raje "ljubljanske" kot "mariborske" angliste. Zakaj, pa ne vem. Pa tudi pojma nimam, kolko je to res Very Happy Sicer ma pa vsak fax svoje fore, ni samo na filozofskih taka zmeda Very Happy

@Kalisto: vzemi francoščino na višjem nivoju, če ti vsaj približno gre. Jaz sem jo sicer pisala 4+2, ampak mi je zmanjkal se mi zdi samo 1% :S Učila sem se pa res praktično nič. No, zdej če ti ne gre francoščina preveč dobro, pol ne vzet višjega nivoja, sam če ti pa kolikor toliko gre, pa višji nivo all the way Smile Najdi kake stare mature na netu (najbrž se dobijo? Nam jih je profesorica nosila na ure pa smo jih skup rešvali). Nikakor pa tega hudiča ne it študirat, ker je študij res tako beden, da bi jaz prec prepisala, če bi lahko :/

Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 5:55 pm

Nas na faksu niso nič ujčkali! Kar takoj novembra smo meli kolokvij o kosteh. Zelo zabavno za nekoga, ki pride prvič v stik z latinščino, se naučit vse une štrclje, luknje, črte itd. na kosteh. lol!
Drugače kar se tiče v tujini, sta baje dobri fakulteta na Dunaju in tista v Padovi, tako da če ti gresta dobro nemčina ali italjanščina ... Jaz bi lahko šla v Padovo, vendar nisem hotla bit predaleč od doma, se imam čisto v redu v LJ, tudi če non stop godrnjam. lol!
Podiplomca pa ne rabiš, razen če želiš neki ekstra v raziskovalne namene delat. Specializacije kot jih poznajo zdravniki pa pri nas zaenkrat še ni, pač se usmeriš na eno področje (mala klinika, živina, konji ...) in v tisto smer izobražuješ, vendar nekega posebnega naziva ni. Je pa to v tujini vedno bolj pogosto, tako da verjetno kje drugje v EU bi še lahko opravljala specializacijo na določenem področju, vendar zaenkrat v Sloveniji tega ni.
Če pa povem še nekaj o izmenjavah. Možne so, vendar če greš za dalj časa, se ti pogosto zgodi, da ti katerega izpita ne priznajo in avtomatično padeš letnik, glup sistem, zelo!
Tako da bom (vsaj jaz) prvo končala tukaj in potem mogoče za kakšen mesec v tujino na kakšno prakso. Smile
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimeTor Okt 19, 2010 6:52 pm

ah, ja, za angliste še ne rečem, ker imajo totalno drugačne vsebine (beri lažje)
sploh pa sem prevajalka Wink

razlika je tudi v tem, da pri nas ne moraš imeti enopredmetne anglistike, v LJ pa
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimeSre Okt 20, 2010 8:58 pm

Fiamma je napisal/a:

Če pa povem še nekaj o izmenjavah. Možne so, vendar če greš za dalj časa, se ti pogosto zgodi, da ti katerega izpita ne priznajo in avtomatično padeš letnik, glup sistem, zelo!

Zato se priporoča izmenjava v četrtem, ko običajno ni pogojev za vpis absolventa in tudi če ti ne priznajo izpita, ni pene Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 7:51 am

Mi imamo po novem 6 let in smo brez absolventa baje.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 21, 2010 10:29 pm

Aja šit, na te bolonjske fore sem pa povsem pozabila. :/
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimePet Okt 22, 2010 3:51 am

Mhm, welkom tu bolonja :S
Samo a misliš, da se ne bi dalo pogojno naprej vpisat, če nimaš narejenega kakšnega izpita zaradi izmenjave? Z vsemi temi prošnjami, ki so tako zelo moderne, bi najbrž šlo? Je pa res, da je verjetno odvisno tudi od faxa do faxa.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Jagoda

Jagoda


Število prispevkov : 14
Join date : 20/05/2010
Age : 31
Kraj : Maribor/Ljubljana

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimePet Okt 22, 2010 2:40 pm

V čem točno pa je zdaj bistvena razlika med 5letnim in 6letnim študijem veterine? Je več prakse?
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimeSob Okt 23, 2010 8:37 am

@Jagoda: Predvsem v tem, da imaš eno leto več. Laughing
V glavnem ne vem če bo več prakse (verjetno ja), ampak bo tudi drugače razporejena, da se ne bo več križala s predavanji. Je tudi več izbirnih predmetov in stari predmeti so malo prerazporejeni po letnikih.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Tasha.W

Tasha.W


Število prispevkov : 331
Join date : 29/01/2011
Age : 30
Kraj : Brežice

O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitimePet Feb 11, 2011 8:49 pm

Jaz sem tudi ze od malega želela biti veterinarka, tudi ko sem šla na srednjo šolo, 1., 2., letnik sem razmišljala da je VF je zame. Ampak zdaj sem 3. Letnik in ker bi morala ze pocasi razmisljati kaj in kako, sem ugotovila, da res imam super rada pse in mačke in ostale živali. Ampak zdaj sem ugotovila, da me resnično bol veselijo konji, ampak ne tako da bi jih zdravila, ampak na način vzreje in dela z njimi. Tako sem pa potem našla biotehniško fakulteto, smer kmetijstvo-zootehnika Very Happy
še vedno pa je VF Najbolša, mogoče pa me še kdaj zanese tja Razz
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





O veterinarski fakulteti. - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: O veterinarski fakulteti.   O veterinarski fakulteti. - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
O veterinarski fakulteti.
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Mucki v Veterinarski ambulanti v Kopru

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Ostalo :: Zabava in prosti čas-
Pojdi na: