Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Vprašanje

Go down 
+5
Fiamma
Lee
Nes
Juni
Pepka
9 posters
AvtorSporočilo
Pepka

Pepka


Število prispevkov : 23
Join date : 02/03/2010

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeTor Mar 02, 2010 10:50 am

Smo novi lastniki dveh podgnic. Imamo kletko, ki pa sicer ni kaj preveč velika, pa smo razmišljali v eni drugi možnosti. Imamo namreč en veeeelik akvarij in me zanima, če zgornji pokrov zamenjamo z mrežo, če bo vredu bivalno okolje. Sparšujem zato, ker sem zasledila da ni dobro zaradi nabiranja amoniaka. Ampak potem sem ugotovila, da tudi zdajšnja kletka ni primerna, ker ima vse stranice plastične, na vrhu pa je mreža.
kaj pravite?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeTor Mar 02, 2010 11:22 am

Nobena od 'kletk', ki jih imaš, ni dobra. O tem smo tu že govorili, ti pa toplo priporočam, da si kupiš običajno kletko z rešetkami. Mislim, da je ravno zdaj med malimi oglasi eden za kletko.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeTor Mar 02, 2010 11:41 am

Pepka je napisal/a:
Smo novi lastniki dveh podgnic. Imamo kletko, ki pa sicer ni kaj preveč velika, pa smo razmišljali v eni drugi možnosti. Imamo namreč en veeeelik akvarij in me zanima, če zgornji pokrov zamenjamo z mrežo, če bo vredu bivalno okolje. Sparšujem zato, ker sem zasledila da ni dobro zaradi nabiranja amoniaka. Ampak potem sem ugotovila, da tudi zdajšnja kletka ni primerna, ker ima vse stranice plastične, na vrhu pa je mreža.
kaj pravite?


Po moje bi pa šlo, če bi potem bilo še mreže nad akvarijem za 150 cm. In da je cela konstrukcija na kolesih. In da živite v hiši, kjer se da umivat zunaj. In da ima kdo veselje to vsak teden, tudi pozimi, vlačit ven ...
Doma imam 110 l akvarij, ki sem ga najprej hotela predelat v kletko.

Razlogi, zakaj ga nisem predelala:
- ni možno sčistit akvarija, razen če ga lahko neseš vsak teden ven, kjer pereš avto
- tako velikega akvarija ne moreš sam dvigniti, pa še v bano ga ne spraviš

Zelo nepraktična zadeva. Samo sranje maš potem s tem.
Potem je pa problem še to, da bi podgane verjetno spale na tleh, na stelji. In bi bile ravno tako v najhujši koncetraciji amoniaka.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Pepka

Pepka


Število prispevkov : 23
Join date : 02/03/2010

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeTor Mar 02, 2010 12:02 pm

Hvala za odgovore.
Torej nova kletka!Smile
Nazaj na vrh Go down
Pepka

Pepka


Število prispevkov : 23
Join date : 02/03/2010

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeTor Mar 02, 2010 9:06 pm

Hvala vsem za pomoč in slike na forumu za ideje. Takoj danes smo se spravili delati nov kletko.
Ta bo pa sigurno vredu, ane?
Vprašanje 24249_343883102995_626947995_3511815_2946622_n

Sicer se vidi bolj slabo, ker sem slikala danes samo s telefonom. bom pa poslikala še s fotoaparatom. Sprednja stran je seveda vsa v mreži.
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeTor Mar 02, 2010 9:11 pm

To ste jo sami naredili? Ful dobr res! Js bi tut takoo... Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeTor Mar 02, 2010 9:11 pm

Pepka je napisal/a:
Hvala vsem za pomoč in slike na forumu za ideje. Takoj danes smo se spravili delati nov kletko.
Ta bo pa sigurno vredu, ane?
Vprašanje 24249_343883102995_626947995_3511815_2946622_n

Sicer se vidi bolj slabo, ker sem slikala danes samo s telefonom. bom pa poslikala še s fotoaparatom. Sprednja stran je seveda vsa v mreži.

WAW! Shocked cyclops
Ti predlagam, da jo fajn polakiraš, preden spustiš podgane not, ker čene se ne boš nikoli rešila vonja po urinu.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 6:53 am

Ulala, ta kletka je pa več kot dobra Very Happy

Ampak res pazite na vpijanje urina (potem postane les goba za urin, in počasi oddaja amoniak- isto kot tiste lesene palčke, ki jih namočiš v olje pri dišavah za dom)
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 10:18 am

Oooooo, komplimenti! Tole je pa prava graščina Wink
Tudi jaz svetujem en močan, odporen premaz (ali lak za čolne ali pa dvokomponentni lak za parket). Oba sicer močno smrdita, ko sta mokra, vendar ni panike, če kletko lakiraš nekje izven stanovanja in jo nekaj dni pustiš zunaj (na balkonu, v garaži ...) da se dobro posuši in prezrači.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 3:07 pm

Ooooo, res je dobra!!!!!!!!!!!!!!! Zamenjam z mojo kletko kadarkoli!! ^^
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 3:09 pm

Še posebne pohvale grejo na račun, da sto jo naredil v enem popoldnevu. Bravo!
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Pepka

Pepka


Število prispevkov : 23
Join date : 02/03/2010

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 5:26 pm

Hvala. Ja smo bolj takšne sorte familija da vse naredimo sami. Ne dolgo nazaj mi je moj dragi naredil razstavno mizo za psa... Smile

Glede lakiranja. A bi bilo potrebno še kaj dodatno lakirati, glede na to da so vmesne poličke narete iz deske ki je bila že polakirana, čisto spodaj pa je tako podstavek, kjer tudi opravljajo potrebo?

No če pač kdo želi podobno, jo lahko komot naroči, radi izdelujemo stvari.
Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Pepka

Pepka


Število prispevkov : 23
Join date : 02/03/2010

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 5:43 pm

Takole pa izgleda zaprto

Vprašanje 24249_345657692995_626947995_3515742_1163126_n
Nazaj na vrh Go down
Ancha.

Ancha.


Število prispevkov : 49
Join date : 19/10/2009
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 6:20 pm

Konc huda kletka, jst bi tud tako za moje dve Laughing
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 7:23 pm

Koliko računate na eno izdelavo?!! Resno! Question Exclamation Question Exclamation Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Nazaj na vrh Go down
Pepka

Pepka


Število prispevkov : 23
Join date : 02/03/2010

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 7:38 pm

Ne vem točno, bi mogla zdaj preračunat ves material, ker nekaj smo mi kupili, nekaj pa imeli doma. Pa zraven naredim še ročno izdelane igrače (visečka, tunel...), ker jih imam namen tudi za naše naredit. Je pa odvisno zdaj od velikosti, pa okrasov (les- recimo ali so ravna vrata ali okranclana kot naša). za tole velikost ( 90 x 40 x 40 notranji prostor) verjetno okoli 100€, več ne.
aja vratca se pa zapirajo na magnet, ki res super prime.
Bi mi moral/a želje poslati, pa da preračunamo. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 7:46 pm

Pepka je napisal/a:

Glede lakiranja. A bi bilo potrebno še kaj dodatno lakirati, glede na to da so vmesne poličke narete iz deske ki je bila že polakirana, čisto spodaj pa je tako podstavek, kjer tudi opravljajo potrebo?

Very Happy
Jah, odvisno od tega, koliko bodo "pridne" kar se lulanja ali markiranja tiče. Pri nas je Tončka sicer vse kakanje in verjetno večino lulanja opravljala v škatlo z žagovino, ki smo jo tudi imeli v "pritličju" kletke, samo še vedno so se stalno pojavljale lužice lulanja tudi na obeh lesenih policah zgoraj. In ti povem, da je to lulanje tako močno, da je akrilni lak za les (ki sicer ni nič kaj posebnega) kar nekako "požrlo". Potem sem parkat pobrusila tista mesta in na novo pobarvala. In še z raznimi kosi odsluženih brisač in majic sem oblagala ti dve polički, da je blago vsaj vpilo lulanje (potem sem a te cunjice kar stran metala, ker so smrdele kot satan:evil:
Zdaj, ko pričakujem nove podganice, sem se pa odločila, da bom tisti dve polički dodatno zaščitila - ali s kakšnim linolejem ali s pleksijem ali pa res s parketarskim lakom, preden jih spustim notri.

Saj boš videla, kako bo s tem lulanjem, če bo tisti lak, ki je zdaj na deščicah premalo, bo treba pač še dodatno nekaj narediti. Smotano je, ker se tisti vonj od lulanja tako močno vpije v les, da ga težko odstraniš (jaz sem redno čistila z alkoholnim kisom in vodo, pa je bilo kar v redu) - samo podgane pa tisti kis nič ni motil in je še vedno veselo hodola delat lužice na svoje mesto scratch
Nazaj na vrh Go down
Pepka

Pepka


Število prispevkov : 23
Join date : 02/03/2010

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeSre Mar 03, 2010 7:50 pm

No bom najprej par dni opazovala kaj in kje počnejo, pa bomo potem videli, če je še kaj potrebno.
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitimeČet Maj 13, 2010 7:01 pm

Jaz bi eno tako kletko, ki bila kar dosti manjša, ampak moram še malo premislit pa to. Iz kje pa si? Ja pa jst bi imela ravna vrata pa malo širšo kletko. Ampak najprej morem še vse pogruntat, pa pol povem kako sem se odločila. Bi pa rada, da mi tudi kaj poveš o tej kletki kako pa kaj. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Vprašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Vprašanje   Vprašanje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Vprašanje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: