Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Slike naših kletk

Go down 
+40
pa3cija
magijamarko
sara828
Klarchy*
soncnica
Tahun
fate
izi
marshmallow
nika_animals
Fiamma
choo
sharp
talupu
Skinny
amyZ
ines.
Sara27
E.T.
Juni
Kalisto
Nina
zverina
podgANA
NORČKK
Lee
Tjashy
mamaF
Timea
Blue
podganca
sreda_
Nes
elanor
Dejan
AtLanT!da
Sonii
lenka
mashikaa
Cath
44 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AvtorSporočilo
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Slike naših kletk - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slike naših kletk   Slike naših kletk - Page 8 Icon_minitimeSob Maj 11, 2013 3:12 am

Haha, sem odkrila tole temo in sedaj se moram važit z graščino mojih dragih princesk ... Razz

Slike naših kletk - Page 8 Imag0373

Slike naših kletk - Page 8 Imag0393

Pogled s strani:
Slike naših kletk - Page 8 Imag0369

In še od zgoraj:
Slike naših kletk - Page 8 Imag0359

Dimenzije so 100cm (dolžina) x 60cm (globina) x 140 cm (višina), po rat cage calculatorju z Ratty Cornerja gre notri do 13 podgan, če računamo 0,06 kubične metre na en osebek. Na zgornjih fotkah lahko vidite še transporter in pa eno ''hrček kletko'' v kateri trenutno bivajo tri mladičke, ki se lahko iz ta velike z lahkoto stisnejo skozi rešetke. Drugače je namenjena bolnikom in še čemu (:
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Slike naših kletk - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slike naših kletk   Slike naših kletk - Page 8 Icon_minitimeSob Maj 11, 2013 2:30 pm

Noro Very Happy Kolk je pa velika tale kletka za bolnike & kje si jo dobila? Jaz mam tudi eno "bolniško" kletko, samo je malo premajhna in iščem novo, da bo mojim bolnikom bolj komot (no, sej trenutno ni noben ločen od ostalih, samo je fajn met eno takole kletko pri sebi za vsak slučaj).
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Slike naših kletk - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slike naših kletk   Slike naših kletk - Page 8 Icon_minitimeNed Maj 12, 2013 9:23 pm

Um, mičkena je ... Dimenzije so 50x36x25 (d x š x v) in mi jo je posodil prijatelj, ko sem kupila Fammyja in Lennyja in sta imela samo 5 tednov - za mojo, večjo kletko sta bila namreč premajhna in bi z lahkoto pobegnila skozi rešetke. Sedaj jo imam že ene dve leti, s tem prijateljem sva nekako izgubila stike, sem pa ga zadnjič srečala, pa je kar rekel, naj jo kar obdržim. Po smrti dveh podgan, hrčice in pa dihurčka nekako noče več imeti živali Sad
No, ja, kakorkoli. Potem sem kupila tole ta veliko kletko, ki je na slikici in prejšnjo ''ta veliko'' prodala, saj se je število članov moje podganje družinice povečalo iz 3 na 6. Za tole ta mičkeno sem se pa odločila, da jo obdržim - na bolhi bi jo prodajala za ene 15-20€ pa sem si rekla, da brezveze, za ta denar se mi pa spet ne gre toliko pa še kletka je že stara in ji manjkajo tisti ''hakeljci'' s katerimi pritrdiš rešetke na plastično dno in pa, - kot si tudi ti rekla - vedno je fajn imeti rezervo za kakšne bolnike ali pa za nove in še bolj mičkene družinske člane.
Kakšna je pa tvoja, da se ti zdi premajhna? Za podganice se itak svetuje, da ob bolezni ostanejo zraven ostalih, če se le da. Jst sem jo ponavadi imela zaradi izolacije, ki je potrebna po okrevanju po kakšni operaciji (je ravno dovolj velika, da notri tudi udobno namestim termofor^^) ali pa recimo, ko so pošasti pogrizle Dee dee in je imela abscese, ki sem jih tudi odpirala in čistila - pa je v majhni kletki lažje držati čistočo (tudi beddinga se je ob takih stvareh treba znebit, da zadeva ne pride v ranico in jo še bolj vname). In za ta kratek čas mi velikost zadošča, itak se gredo skupaj igrat, ko jih spustim, ali pa se vsaj obiščejo Razz
No, ja, jst ti svetujem, da temeljito pobrskaš po bolhi in pa na podarimo.si- ljudje to ful ful dajejo oz. prodajajo naprej in se res splača pogledat - tudi tole ta veliko sem recimo našla tam in sem jo dobila za 80€ - v trgovini bi me verjetno stala kakšnih 100€ več (:
Lp (:
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Slike naših kletk - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slike naših kletk   Slike naših kletk - Page 8 Icon_minitimeNed Maj 12, 2013 11:13 pm

Aja, sem mislila, da je večja. Jaz imam tudi nekaj podobnega, edino malo ožja je, se mi zdi. Bi rada večjo, ker se odrasla podgana težko normalno obrača v njej, pa še posodica s hrano zasede ogromno prostora in potem moji bolniki vedno v posodi spijo doh (seveda to ni posoda s suho hrano, ampak s frutkom ipd, ane...)
Sicer jih imam vedno ob ostalih, tudi ko/če so bolne. Samo Cookie sem morala ločit za hranjenje, ker je imela tumor hipofize in ni mogla normalno jest, poleg tega je pa rabila še bolj kalorično hrano, ker je noro hitro hujšala. Zdaj imam z Nutello isti problem (no, verjetno ima tumor hipofize, ampak ne kaže nekih znakov zaenkrat, tako da lahko normalno biva z ostalimi). Skratka ja, ločim jih samo, ko je že zelo hudo, ampak takrat bi bilo pa fajn, da imajo malo več prostora ravno zato, ker tako težko hodijo in se kar naprej prevračajo...
Bom še naprej gledala po bolhi Smile Sicer sem videla eno, ki se mi je kar dopadla, v Mr. Petu, samo je bila okrog 50€, to se mi zdi pa tudi malo preveč za kletko, ki bi se uporabljala samo vsake toliko :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Slike naših kletk - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slike naših kletk   Slike naših kletk - Page 8 Icon_minitimePon Maj 13, 2013 1:54 am

Ja, s temlem frutkom je vedno svinjarija, čeprav moje miši - hvalabogu - se dosedaj še niso odločile it spat vanj xD mnja, jst sem imela predvsem take bolnike, ki so se komaj premikali Sad če pa je že šlo za izolacijo, pa so bile zaprte vanjo samo dopoldne, ko me ni doma, pa da so jedle v miru (grozno, kako lahko to tako shira v parih dneh). Tako da je meni dosedaj zadoščala ... Oziroma ni bilo videti, da bi bilo ganam neudobno v njej (:
Pa ja, pridno brskaj po bolhi, ker je res brezveze dat toliko (:

P.S. pa sožalje glede Cookie in Nutelle - mogoče gre pri Nutelli za kaj manj resnega, držim pesti! Jst s tumorji na hipofizi še nimam izkušenj in upam, da jih nikoli ne bom :S Že z Desinim tumorjem na smrčku je bilo grozno, saj ji je pritiskal na očesni živec in ji silil oko iz jamice. Sem jo dala uspavat, ampak je bilo grozno, ker mala sploh ni kazala, da trpi - ja, sem ji dajala painkillerje, ampak je bila že vedno podgana - je jedla, se igrala, cartala in delala bedarije, kljub temu, da je bila na to oko slepa ... Pa sem jo vseeno raje dala stran preden bi začela res trpet Sad
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Slike naših kletk - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slike naših kletk   Slike naših kletk - Page 8 Icon_minitimePon Maj 13, 2013 2:01 am

Tumor hipofize je kar grozna zadeva, ja... :/ Res upam, da tebi in tvojim podgancam ne bo treba nikoli videti, kako to zgleda iz prve roke. Cookie je bila ful boga in se tudi z zdravljenjem ni zares pobrala. No, je šlo na boljše in smo nekaj časa še vztrajali, ampak taka "podganasta" pa ni bila več. Žal Sad Za Nutello pa ni čisto ziher, če ga res ima. Takoj, ko so se začeli pojavljati simptomi (no, po 2 dneh, ker se je to jasno zgodilo med prazniki) sem jo dala na Galastop in se je v dveh dneh čisto pobrala. Vet je rekel, da glede na to, da Galastop pomaga, je zelo verjetno tumor hipofize, nismo pa delali nobenih testov. Najbrž je možno tudi, da jo je kap, samo ne vem, če bi potem počasi tekom parih dni bilo vedno slabše, potem pa kar na lepem boljše zaradi zdravila.. No, kakorkoli, zaenkrat se drži prav fino, sploh ne opaziš, da je kaj zares narobe z njo Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Slike naših kletk - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slike naših kletk   Slike naših kletk - Page 8 Icon_minitimePon Maj 13, 2013 2:39 am

Draga so-insomnijka (joj, kaka grozna skovanka Razz), kaj pa tebe muči, da zapravljaš dragocen spanec na temlem mrtvem forumu? XD

Mnja, drugače pa hvala, tudi jst upam, da ne. Še enkrat, držim pesti za Nutello ... Vet ima verjetno prav, je pa res, da lahko gre včasih za čist nekaj drugega ... Jst sem pri Maggie sklepala ali kap ali pa bolezen sečil, samo prvih par dni ni imela izcedkov ... Pa je bil na koncu parazit. Žal smo Slovenci tako prikrajšani za vete, ki se spoznajo na podgane, da je Ratguide res moja prva pomoč. Miši imajo pa tudi talent zboleti med prazniki >.<
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Slike naših kletk - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slike naših kletk   Slike naših kletk - Page 8 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Slike naših kletk
Nazaj na vrh 
Stran 8 od 8Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» slike naših podganic
» Prodaja/oddaja kletk za podgane, dihurje,...
» Naših 12 podganic :D
» Kako objaviti slike na forumu

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: