Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Tresenje in cviljenje

Go down 
+10
choo
Juni
LadyCy
Eva
Nes
Tahun
Blue
Sonii
Cath
Timea
14 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 9:11 am

Živjo!

Že nekajkrat sem opazila, da se moja Tequila vsake toliko časa trese. Prvo sem mislila, da jo mogoče zebe, vendar to ni mogoče, ker jo imam vedno na toplem in tudi, ko je pri meni stisnjena, se včasih kar strese, in to le vsake toliko časa za kakšno sekundo. Včeraj pa sem opazila, ko sem jo crkljala, da vsake toliko časa čisto potiho zacvili. Pogledala sem, ali ima kje kakšno poškodbo in sem jo jaz nezavedno tam primla, ma ni nikjer nič takega, kar bi jo lahko bolelo. Nimam pojma, kaj bi lahko blo narobe.
A ma mogoče kdo izmed vas s tem kakšne izkušnje al pa ve, kaj bi lahko bilo???

Lp, Timea
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 9:17 am

Kaj pa je in pije normalno, je živahna?
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 9:23 am

Ja, vse je prou normalno. Tudi obnašanje je čisto običajno
Ma mislim, da to počne samo takrat, ko jo dam ven iz kletke k sebi, ker nikoli prej nisem tega opazila.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 6:15 pm

Preveč teqile spije. ;P

Ne resno. Kako se pa trese? A celo telo ali samo določen del?
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 6:18 pm

hahaha xD

Ma ja celo telo strese ja. Ma to res samo UČASIH..
dns se ni še nikoli, pa jo mam že večino dneva zuni, je pa enih 3x zacvilila.
:/
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 6:23 pm

Meni nikoli ne cvili, če izvzamemo del ko ji uzamem čokolado in se krega na povno.
To pomoje res kaže na to da jo nekje boli ob dotiku. Probaj jo malo božat pa celo telo pretipat pa boš videla kdaj zacvili.
Priporočen pa seveda tudi veterinar =/
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 6:34 pm

ja sm probala jo pretipat po celem telesu in tko in ni nč zacvilla.
Ker to tudi če je sploh ne tikam in mi lenari na roki kr tko na lepem zacvili :/
ja bom v pondeljek poklicala veterinarja če mi bo znal kej povedat, če ne bom peljala na pregled, da ne bo kej narobe z mojo pikico :/
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 6:36 pm

A zacvili kr tko, brez da jo božaš in nič? Ker moj zacvili, če ga božam kontra rasti dlak, mislim, ko sem ga kopala je tko zacvilil.
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 7:42 pm

Nessie je pa to delala v sredo, ampak samo kratek čas. Ko sem jo dvignila (tko čisto normalno, kot zmeraj) je zacvilila pa se je začela čudno tresti. Shocked In pa ko sem jo pobožala je rahlo čivknila pa potem se spet začela tresti. Sem bila čisto panična. Embarassed Neutral Ampak nimam pojma zaradi česa bi bilo to lahko.
Nazaj na vrh Go down
Timea




Število prispevkov : 160
Join date : 29/07/2009
Age : 31
Kraj : Temnica

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 8:10 pm

evo, isto meni. ma se je tresla dougo časa, al sam tko za ene dve sekundi?
ker meni glih tko čivkne. :O
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 8:26 pm

Ja ene dve sekudne se je tresla.. pa potem malo ne in potem spet. scratch
Nazaj na vrh Go down
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeSob Nov 21, 2009 11:27 pm

moja se je isto tresla!pa otrpnla je.to je ene 3x nardila in pol nč več..to je blo u sredo.
nevem pa glede cviljenja..:S
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeNed Nov 22, 2009 7:54 am

Prašičja gripa na podganah. Laughing
A je možno da je kakšen tak poseben virus, ki prizadane samo podgane, pa brez da se dotikajo ena druge [torej da se širi po zraku]. Samo tako informativno. ? =/
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeNed Nov 22, 2009 8:18 am

je bil kak blažji potres prešnji teden?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeNed Nov 22, 2009 7:36 pm

Sonii je napisal/a:
Meni nikoli ne cvili, če izvzamemo del ko ji uzamem čokolado in se krega na povno.
To pomoje res kaže na to da jo nekje boli ob dotiku. Probaj jo malo božat pa celo telo pretipat pa boš videla kdaj zacvili.
Priporočen pa seveda tudi veterinar =/

Tole s čokolado je pa zelooo poznano Very Happy Prov zameri in me ignorira še lep čas, podgana razvajena :=)=:

Upam da ni kej hujšega, mojima dvema se to še ni zgodilo.
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePet Jun 11, 2010 1:18 pm

Moja podganca zelo zelo cvili. Neutral Velikokrat mi cvili ko grema malo ven (pa se je sploh ne dotikam pa cvili ), velikokrat pa mi cvili ko spi...verjetno so kake ''grde'' sanje. No... Celotno telo sem pretipala, pa nič ne zacvili da bi jo kaj bolelo. Crying or Very sad nevem kaj naj naredim... le kaj je narobe..? O.O
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePet Jun 11, 2010 1:52 pm

Lahko da je samo cvilibaba Laughing moj Samuel je bil kar nekaj časa tak, pa še zdaj se zelo rad pritožuje (če ga primem, ko mu to ni všeč, če ga šlatam po trebuhu, če mu kremplje strižem, ...). Višek je takrat, ko se puca in se uščipne, pa se potem še malo dere zraven. Laughing

Bi pa jaz na tvojem mestu preverila še, če gre res za cviljenje, ali pa je bolj piskanje (lahko bi bile kake dihalne težave, sploh to cviljenje v spanju mi je sumljivo).
Nazaj na vrh Go down
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePet Jun 11, 2010 2:11 pm

hehehe Cvilifantek Razz Nene nima pri dihanju težav pa nič. Very Happy ZDRAV fantek je.! je že bil pri veterinarju, in je v super formi. Very Happy Sam moj ne cvili če ga šlatam pa to. sam tako za brezveze... to me najbolj skrbi, le kaj bi to bilo... ( Mogoče pa rabi družbo, in zato joka Neutral )
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePet Jun 11, 2010 2:15 pm

LadyCy je napisal/a:
hehehe Cvilifantek Razz Nene nima pri dihanju težav pa nič. Very Happy ZDRAV fantek je.! je že bil pri veterinarju, in je v super formi. Very Happy Sam moj ne cvili če ga šlatam pa to. sam tako za brezveze... to me najbolj skrbi, le kaj bi to bilo... ( Mogoče pa rabi družbo, in zato joka Neutral )


Jah, če pa vztrajate s samo eno podganico, ko je več kot jasno, da morajo biti vsaj v paru.
Mogoče bi pa res rad pozornost?
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
LadyCy

LadyCy


Število prispevkov : 209
Join date : 04/04/2010
Age : 31
Kraj : Ptuj

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePet Jun 11, 2010 2:33 pm

ja, družbo bo dobil sčasoma.. Sam Caco ima pozornosti še preveč Very Happy Ali ga imam jaz ali mama ali oče ali kolegi. Laughing pol pa ko ga v kletko dam pa sam BUM zaspi. Smile moj zaaspanko. jezik
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePet Jun 11, 2010 6:59 pm

Jaz bi tudi rekla, da potem samo išče pozornost. Dodatna podganja družba res ne bi bila slaba ideja.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePon Avg 16, 2010 9:29 pm

Tole tresenje, o katerem se govori na začetku teme, a je to tko kot neko trzanje? Sem danes vidla ta malo, kako je ene parkrat trznila pa čisto tih "cvik" zraven spustila, meni je zgledalo kot kolcanje :s A se podganam kolca? In a je možno, da je to kej s strahom povezano, da se česa ustraši al pa kej pa potem to počne od strahu? Po mojem ni z malo nič narobe, tudi z njeno sestrico ne. Obe sta zdravi in veseli, firbčni in na dotik nič ne cvilita, pa še čisto mini sta, tko da res dvomim, da gre za kakšno bolezen al pa kej.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePon Avg 16, 2010 10:19 pm

a trese z ušeski?pa mal otrpne pa se zvije nazaj če jo zagrabš?pol se goni Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimePon Avg 16, 2010 10:31 pm

Ne, samo s telesom. Pa en mesec je zdej stara, tko da se mi zdi za gonjenje mal zgodej Wink
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
ZionRoad

ZionRoad


Število prispevkov : 36
Join date : 30/07/2010
Age : 29

Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitimeTor Avg 24, 2010 6:43 pm

Zdravo, mene pa zanima če se podgance oglašajo kakor ptiči(ne dobesedno samo moja učasih ne cvili hmmm oglaša se kot majhna miška). Če jo imam dalj časa zunaj in jo hoče prijeti ko se sprehaja tudi zacvili, ne primem je grdo ali natesno preprosto zacvili tudi če ji nastavim roke. jaz mislim da ni nič narobe vprašam pa še vas...?
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Tresenje in cviljenje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tresenje in cviljenje   Tresenje in cviljenje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Tresenje in cviljenje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: