Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Izpadanje dlake

Go down 
+5
Olivija
Eva
Nes
Sonii
Blue
9 posters
AvtorSporočilo
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeSob Okt 31, 2009 3:22 pm

Se opravičujem če je že kje kakšna podobna tema ampak je nisem našla. Embarassed

Torej.. pri moji podganici sem zadnje tri dni opazila, da ji izpada dlaka. V njeni posteljici jih je res veliko, ko jo pobožam se jih cel kup dol usuje, pa še ko leze po meni sem potem skoraj cela od njenih dlak. Se pa drugače na njej nič ne pozna, da bi kaj dlak izgubila.. Shocked Je to normalno? Ali je kaj narobe? Je morda to kot pri nekaterih psih, da menjavajo dlako?

Hvala za odgovore!
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeSob Okt 31, 2009 3:34 pm

Blue je napisal/a:
Se opravičujem če je že kje kakšna podobna tema ampak je nisem našla. Embarassed

Torej.. pri moji podganici sem zadnje tri dni opazila, da ji izpada dlaka. V njeni posteljici jih je res veliko, ko jo pobožam se jih cel kup dol usuje, pa še ko leze po meni sem potem skoraj cela od njenih dlak. Se pa drugače na njej nič ne pozna, da bi kaj dlak izgubila.. Shocked Je to normalno? Ali je kaj narobe? Je morda to kot pri nekaterih psih, da menjavajo dlako?

Hvala za odgovore!

To je normalno. Če nima kakšnih mest čisto brez dlake je v redu. Ponavadi jeseni in spomladi menjavajo dlako, poleti imajo bolj ostro, pozimi pa bolj puhasto. [kolikor sem zasledila iz svojih cunj Laughing ]
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeSob Okt 31, 2009 3:36 pm

Pi mojem je isto, ampak spreminja barvo iz sive na belo pa sem mislila da je pač to?
Črnuhu ne odpada nič.

Ni zdj res velik teh dlak, ampak jih opazim vsak dan ko menjam cunjic. Po moje je vse kul dokler nima kakih plešatih zaplat.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeSob Okt 31, 2009 11:02 pm

Tud pri mojem je blo enako, jeseni in spomladi fuuul dlak, vmes pa manj. Verjetno je to normalno, cikel pač Smile
Nazaj na vrh Go down
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeNed Nov 01, 2009 8:27 am

Aha, ja sej se mi je zdelo, da je normalno samo vseeno za vsak slučaj še vprašam. Smile
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimePon Nov 02, 2009 1:17 pm

Oliju tud odpada kr v velikih količinah. Pač mena dlako za zimo pa to XD
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 8:30 am

Tudi mojemu Takosu izpada dlaka, ko ga božam. Sem pa opazila razliko, da ima Takos bolj trdo - ščetinasto dlako, Tortilla pa čisto mehkooo in ji ne izpada. Zdaj pa ne vem, ali je to zato, ker je mlajša od njega al ima pač drugačno vrsto dlake?! Odkar jo imam, je dlaka vedno ista, mehka.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 12:53 pm

Mlajše podgane imajo mehkejšo dlako, tako kot tudi imajo samice mehkejšo dlako od samcev, ki jo pa imajo bolj ščetinasto. Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeTor Nov 10, 2009 12:56 pm

Tega pa nisem vedela, hvala Embarassed
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimePet Maj 14, 2010 8:14 am

Mojmu tudi zadnje čase izpada dlaka, ne veliko in ne malo, je kaj narobe? Zanima me pa še nekaj: je možno, da je podganca tri-barvna?
Nazaj na vrh Go down
E.T.

E.T.


Število prispevkov : 15
Join date : 02/09/2010
Age : 26

Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitimeSob Jul 16, 2011 3:29 pm

Tudi moji ganci zadnje čase izpada dlaka in nisem vedel kaj narediti. Sedaj ko sem to prebral se mi je prav oddahnilo. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Izpadanje dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izpadanje dlake   Izpadanje dlake Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Izpadanje dlake
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: