Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Lumparije xD

Go down 
+8
choo
pipsi
Olivija
podgANA
bolha
aella
Fiamma
AtLanT!da
12 posters
AvtorSporočilo
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeSre Avg 19, 2009 1:32 pm

Mislila sem, da bi tu lahko vsak napisal največjo/e lumparijo/e, ki so jo/jih naredile vaše žverce Wink naprimer kakšne anekdote, zanimiva srečanja, reakcije, svoje izmišljotine, karkoli ubrisanega in zanimivega!! Twisted Evil
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeSre Avg 19, 2009 2:27 pm

No, da povem o lumpariji mojih dveh.
Dokler sem imela samo Alxija, je bil čisto tak miren, mogoče celo depresiven... ko pa je prišla Lumpa, se je tudi gospodič malo prebudil in začel živet drugo puberteto XD haha
Dokler je bil Alexi sam, je bila kletka dokaj urejena, ko pa je prišla tamala, je začela hrana kar letet iz posodice, zobe si je brusla v vsemu kar je imela v kletki...in tudi samo kletko je izkoristila za brušenje zob.
Čez čas sem opazila, da je začela glodat plastiko na dnu kletke (tam je kot nek vogal, ki štrli ven in tam je lahko lepo glodala). In glodala je v vseh štirih kotih kletke. No, pospodična je ustvarjala vedno večje luknje, ki sem jih az tudi opazila in spremljala njihovo velikost. Dokler niso bile luknje dovolj velike, da bi šle podgane skozi, me ni preveč sekiralo.
No... in nekega večera, ko sem js šla k fantu, da bi pri njemu prespala, so očitno moja dva vragca splanirala pobeg. Ali ga je samo lumpa splanirala, ne vem. V glavnem, naslednji dan ko sem bila popoldne v službi (vmes nisem šla domov, ampak sem direktno od fanta šla delat), me mama panična pokliče, da podgan ni v kletki. affraid In js cela ustrašena začnem razmišljat cyclops in vprašam mamo če je res dobro pogledala, da se niso slučjno skrile pod poličko in se skril pred popoldanskim soncem (podgane so čez noč na balkonu in občasno tudi podnevi, če le ni tako hudo vroče). Rekla je da ne, da verjetno seo res pod poličko in da se odpravlja na plažo. No, čez ene pol ure me mama še enkrat pokliče, bila je besna in spustila je tak rafal (grdih) besed, kakršnih jih od nje še nism slišala lol! Namreč; podgani sta bili pod posteljo oz v predalih pod posteljo in že načele nekatere stvari, ki so bile not (nek starinski kovček, žeba in nogavice za zimo, ...), predali so pa bili polni kakcev....očitno sta zbežala že ponoči. Mama ju je čudežno ujela in spravila v kletko ter jo postavila nekako tako, da je rpekrila luknjo.
No, pridem js domov iz dela in res, situacija je bila katastrofalna, vendar vseeno ne tako hudo kot je pa bil mamin odziv. Počistla sem kažin, ki sta pustila in si ogledala corpus delicti. Luknja skozi katero sta pobegnila ni bila preveč velika, očitno je Lumpa rahlo računala samo nase, Alexi pa se je revček s tistim vampom nekako zvleku skozi. lol!
Naslednji dan smo šli k fantu in mi je njegov očim zvaril mrežasto posodo za na dno kletke. Tačas pa so podgance morale bit v transporterju za mačke, ker sm ta drugo kletko posodla fantu, ker so si lih nabavli morskega prašička.
Samo da je stvar rešena brez večjih problemov... Mislim, da bo treba bolj pogosto pregledaovat stanje kletke. Laughing
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeSre Avg 19, 2009 2:35 pm

lol! Dobra sta! lol!
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeSre Avg 19, 2009 3:08 pm

ma norca sta XD
mislim, da sem lumpi izbrala primerno ime Twisted Evil
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeSre Avg 19, 2009 3:43 pm

ojej xD Vedla sm, da sta ti pobegnla, sam nism vedla za predale Very Happy jaooo... Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 12:18 pm

-khm- mi pa smo danes meli podgano na begu.. Very Happy
sem tamalemu kakce vn pobirala (mmm, še posebej prijetno je, ko naletiš na kakšnega, ki je še svež) pa poličke pucala. Ko sem končala s poličkami sem šla v kuhinjo po suho krpo, da bi jih obrisala.. in ko pridem nazaj (v roku 15 sekund ali še manj) tamalega ni nikjer, pes pa se prosto šeta po stanovanju.. Shocked
jasno, pozabla sem zapret vsa vratca kletke.. in se je začela panika: "kaj pa, če ga je pes.. ?" naj ne pozabim omeniti, da ima pes neke čudne lovske nagone in se dobesedno začne trest, našpiči ušesa in bulji v tamalega ko ga vidi.. pa še pred leti je imel mojega hrčka v gobcu (sem ju želela predstaviti.. pač, bila sem majhna.. ampak ga je na srečo spustil) torej mu ne zaupam. V glavnem, pes je v trenutku zletel čez balkon (smo v pritličju, je itak navajen skakat dol Razz ), vsi v stanovanju so bili obveščeni o 'pobegli podgani' in iskanje se je začelo. Trajalo je pa celih 30 sekund Laughing Tamali je nekako našel pot do moje sobe, čeprav je bila kletka na hodniku zaradi čiščenja in s potjo do sobe ni seznanjen Shocked No, kakorkoli, zalotila sem ga ravno na poti v njegov najljubši predal, kamor seveda ne sme Rolling Eyes Laughing
Trenutno je pa ob meni in mi gloda nohte, ker se hoče ravsat lol!
Nazaj na vrh Go down
podgANA

podgANA


Število prispevkov : 92
Join date : 11/08/2009
Age : 41
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 12:42 pm

Uh, sam da se je srečno končal Very Happy
Jst morm tud skoz merkat, da so vrata zaprta, ker
je lump pogruntu kako iz kletke pobegnt. Čeprov gre
potem zmerom v kavč in mi ga trančira. Mad
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 4:19 pm

aja pa še jih mava midva.. XD

enkrat sva bila na obisku pri očetu.. jaz sem sedela za mizo in jedla, tata je sedel na kavču zgoraj brez, tamali pa se je šetal po kavču. kar naenkrat pa čujem: "ma ou! pusti mojo bradavičko!" hitro pogledam proti kavču in lih še ujamem pogled na tamalega, kako veselo skaklja stran od očeta.. Laughing

no, vedno ko sva bila pri očetu je tamali zelo rad hodil za povštre, ki so bili na kavču. kavč je pa bil postavljen tako, da so bili povštri naslonjeni na steno. no vsi smo mislili, da se tam hodi skrivat in da mu je zato tako zanimivo vse skupaj. kasneje pa smo ugorovili, da je vragec hodil glodat zavese, ki si bile na tisti steni.. tega se je lotil tako učinkovito, da je uspel izdelati 3 luknje s premerom 2 cm in na enem mestu so bile zavese že skoraj predelane v čipke Laughing naj ne pozabim omeniti še tega, da so bile zavese stare že najmanj 30 let, tako da imajo že skoraj zgodovinsko vrednost.. Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 5:51 pm

Se vidi, da sta Tobi in Lumpa brat pa sestra lol!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Avg 30, 2009 9:55 pm

lol! Bradavička...

Ma, a vi nimate podgance stalno sproščene? Moja 2 gresta v kletko samo ponoči, ko gremo ostali spat Question
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimePon Avg 31, 2009 6:19 am

Hahaha bradavičke. lol!
Ta pa je svetovna.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimePon Avg 31, 2009 9:19 am

xD Zaaaakooon!! No, js vem, da bom sobo tko preuredila, d bojo podgane loh povsod sam na postli p pod njo ne. Pa za omare prehodi bojo vsi zaštopani u nulo ^^ safe and secure
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeSob Sep 04, 2010 2:06 pm

Živijo, sem nova na forumu. Doma imam ze veliko raznih živali, en teden nazaj približno, pa sva si s fantom kupila vsak svojo podganico.Stari sta bili okoli enega meseca.Upam da sem zadela temo =P Moja podganica Zofka mi je dva dni nazaj nekako pobegnila medtem ko sem jo polozila na kletko, se je vrgla dol in stekla za omaro in pod njo. Ker se do večera ni prikazala sem pred omaro postavila vodo in hrano, pojedla je vse, pila je po mojem tudi. Danes je drugi dan in se zmeraj noče ven. Omare sama ne morem prestavit pa še bojim se da bi jo poškodovala s premikanjem omare. Ali ima kdo kakšen predlog, kako jo spraviti ven? :S
lp, Pia
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeSob Sep 04, 2010 2:27 pm

Kolk te je pa navajena? Mislim da nekje že piše nekaj o podobnem problemu, ampak vseeno na hitro... Naštimej hrano (pa ne brikete, probej s čim, kar ma ful rada. Ne vem, moji so nori na grah, solato pa meso v kakršnikoli obliki - pasji briketi, kost od piščanca, pasje konzerve...) stran od tiste lukne, v katero se je skrila in mej pri roki nekaj, da zapreš tisto luknjo, ko ven pride. Pa jasno poskrbi, da ne more potem v kakšno drugo kletko zbežat. Pol pa sedi pa čakej :/ Še ena opcija je da daš to hrano v neko dost visoko posodo, da ne bo mogla ven (samo pazi, ker so kar mojstri - meni je Boo, ki je star zdej pol leta, skočil iz banje ven brez problema Suspect ), pa naštimaš neko lestev al pa neki, da bo lahko v posodo zlezla, ven pa ne bo mogla pa počakaj, da spet po hrano pride.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Sep 05, 2010 8:28 am

Jah en teden jo imam in temu primerno me je navajena =P Danes sem ji naredila ''past'', in sicer sem v škatlo za čevlje na vrhu naredila lukno, noter hrano, na škatlo pa nekakšna lestvica, da ko bi, če bi skočila v luknjico nebi mogla več ven.In kaj me je čaklo zjutraj?Vse je bilo samo razgriženo, tamala pa še zmeraj pod omaro. Kadar sem v sobi to ve in se sploh ne prikaže ven, razen ponoči....nevem kaj naj hehe. Embarassed
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Sep 05, 2010 10:22 am

Kaj pa kakšna stvar, ki je ne more zgrizt? Naprimer posoda za rože al pa kej takega? No, dokler je ven ne dobiš ji v vsakem primeru lepo hrano pa vodo nastavljaj, da bo vsaj jedla in pila :S Probej mogoče z jogurtom, moji so nori nanj. Pač prinesi si lepo lonček v sobo, se usedi nekam blizu omare pa ga tam odpri pa pojej, pa magari postavi tist pokrovček od jogurta zraven sebe na tla al pa neki, mogoče bo zavohala pa prišla pogledat. Moji majo najraj vanilijev jogurt Smile
Drugače bo pa omaro slej ko prej treba premaknit, če ne drugega zato, ker je verjetno ogromno enih kakcev in lulanja zadaj :S
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Lilith

Lilith


Število prispevkov : 6
Join date : 19/06/2009
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Sep 05, 2010 1:00 pm

Moj je prvi teden ponoči pobegnil za omaro. Zjutraj sem šla na šiht in ko sem prišla domov, je bil že utaborjen na postelji pod deko (kletka je bila zraven postelje) Laughing
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Sep 05, 2010 3:32 pm

Danes sem jo videla kako je izza omare kukala in čim sem se malo premaknila je pobegnila nazaj, pa sem jo poskušala s hrano nazaj ven zvabit in je ze ni bilo več od nikoder Rolling Eyes Ja, bom probala to z jogurtom!Počasi se mi dozdeva da že voham tiste kakce in urin ko se omari približam Embarassed Mislim da bo treba kar omaro premaknit...danes bom še počakala, mogoče pa se bo le ujela v mojo ''past'', drugače pa bom jutri nekoga prosila, da mi pomaga. Smile
Nazaj na vrh Go down
Dr. Miška




Število prispevkov : 61
Join date : 01/06/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Sep 05, 2010 4:05 pm

pipsi je napisal/a:
Živijo, sem nova na forumu. Doma imam ze veliko raznih živali, en teden nazaj približno, pa sva si s fantom kupila vsak svojo podganico.Stari sta bili okoli enega meseca.Upam da sem zadela temo =P Moja podganica Zofka mi je dva dni nazaj nekako pobegnila medtem ko sem jo polozila na kletko, se je vrgla dol in stekla za omaro in pod njo. Ker se do večera ni prikazala sem pred omaro postavila vodo in hrano, pojedla je vse, pila je po mojem tudi. Danes je drugi dan in se zmeraj noče ven. Omare sama ne morem prestavit pa še bojim se da bi jo poškodovala s premikanjem omare. Ali ima kdo kakšen predlog, kako jo spraviti ven? :S
lp, Pia

Midve sva imeli identično situacijo, en teden podgani, ki sta se skrili za omaro, pravzaprav set omar na katerih je tudi akvarij, tona knjig ipd., da se reees ne da premaknit. Naredili sva svega in svašta, od palic, da bi zbezali ven, do pasjega briketa na vrvici (ki ga je potem pojedel maček z vrvico vred Rolling Eyes ampak to je že druga zgodba), po nekaj urah truda sva obupali in čakali. Glavna fora je bila pravzaprav to, da sta vedeli, da je hrana in voda v kletki, zato sta se vrnili sami. Zanimivo, ampak voda je bila tista, ki je taglavno Mis pripeljala nazaj, Ka ji je samo sledila. Pač dežurala sem zraven in čakala, da sta obe prišli, potem pa zaprla za njima. Tudi ob naslednjih pobegih je bila taktika enaka, čeprav ni bilo take sile, ker sva vhod za omaro zabarikadirali.
Jaz sem se odločila za šok terapijo in vse zaprla, ko me ni bilo, ko pa sem bila tu pa odprla kletko, da sta se lahko vrnili. Zaprla pa zato, da ne bi znosili hrane v skrivališče. Smile

Srečno pri lovu na podgane Smile
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimePon Sep 06, 2010 3:44 pm

Pipsi je ujela podgano (:
Nazaj na vrh Go down
pipsi

pipsi


Število prispevkov : 56
Join date : 28/08/2010

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeTor Sep 07, 2010 3:30 pm

Ja, podgana je spet tam kjer mora bit, je pa bila ful boga...kar ležala je ali pa se čisto počasi sprehalaja po kletki. Medtem ko je bila pod omaro je imela ves čas vodo in hrano na voljo.Ujela pa sem jo tako, da se je mala skrila pod drugo, manjšo omaro tako, da sem iz papirja naredila tulec in jo porinila ven. Važno da je zdaj vse v redu in da sem zabarikadirala vse majhne luknje v sobi Cool
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeTor Sep 07, 2010 3:40 pm

So kar mojstri kar se skrivanja v premajhne luknje tiče, ja... Moji dve sta še precej mini in sta se zadnjič stlačili skozi eno luknjo pod omaro (Boo skoz tisto luknjo že zdavnaj ne more več, tako da sploh nisem pomislila na to, ko sem jih spustila po sobi Embarassed ). Hvalabogu se da pri tej omari spodaj eno dilo odstranit, tako da sem ju komot ven vzela... in celo večnost čistila prah z njiju. Drugače njun največji hobi je pa da lezeta v kletko od morske prašičke (sta še dovolj majhni, da se stlačita skozi rešetke) in jo "terorizirata" in ji kradeta hrano. Pujsa se kar umakne, če se kakšna podgana v kletki pojavi, tamale pa potem kot da je svet njun prešnjofata, prekopljeta in pojesta vse Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimeNed Nov 04, 2012 7:43 pm

Ni ravno lumparija, pa vseeno- moja dva kar pogosto hkrati pijeta iz napajalnika pa je potem prav zabavno opazovat njuno prerivanje in poslušat 'piskanje'. Laughing
Nazaj na vrh Go down
Chibi_Rat

Chibi_Rat


Število prispevkov : 17
Join date : 13/07/2012
Age : 33
Kraj : Domžale

Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitimePon Nov 05, 2012 6:46 am

moji dve mata tud svoje fore vsaka posebi ampak ene pa definivno ne bom pozabila veselje
Moja Loti se je, ko je bila mejhna, vedno tlačila v rolce od straniščnega papirja Smile zdej ko je pa mal zrasla pa to ne gre več... no zadnič jima jst dam to rolco(ker je na srečo celo ne jesta, ampak samo zgrizeta veselje ) in slišm jst čez 10 minut neko čudno prerirvanje.. boga Loti se zataknila u tisto rolico in se je probala basat vn in ji nikakor ni ratal.. lol na eni strani so ji nogice vn štrlele na drugi strani pa glava pa sprednje tačke rofl uglavnm pol sm ji mogla pomagat, k sm vidla da ne bo nikamor sama pršla... od takrt naprej jima ne dajm več rolc Smile
Nazaj na vrh Go down
https://www.facebook.com/chibirat
Sponsored content





Lumparije xD Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Lumparije xD   Lumparije xD Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Lumparije xD
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: