Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Aella - Petra

Go down 
+7
zverina
Fiamma
Dejan
AtLanT!da
Sonii
bolha
aella
11 posters
AvtorSporočilo
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeNed Avg 16, 2009 2:36 pm

Lep pozdrav!

Sem Petra. Stara sem 21 let. Živim v Zagrebu, drugače sem iz Kopra. Že leta sem v Zagrebu, pa je moja slovenščina ratala kar slaba - ne zamerit za slovnične napake Embarassed
Na forum sem prišla ker iščem še eno podganco za družbo Igorju, ki sem ga dobila pred kratkim. V bistvu me čaka kar dosti dela, ker bi zelo rada nabavila dumbo podgano. Na Hrvaškem ih ni, zato sem začela iskati še po Sloveniji. Živim z možem in sedmimi živalmi: podgana Igor, pes Rupert, 2 ferreta Tita in Jazz in 3 deguji Ratimir, Jovanka in Coco. I love you
V bistvu ne vem kaj naj še rečem...Rada imam živali. Polno ih je, ker imam čas in pogoje za njih.
Ko imam čas, rada potujem. Pogosto sem v T'minu, pri sorodnikih.

Nimam prav frišne fotografije..Ta je od prejšnjega meseca, fotografirana v Tolminu:
Aella - Petra P7231257
(Sedaj imam roza-viola lase)
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 33
Kraj : Izola

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeNed Avg 16, 2009 3:21 pm

ratimir.. ful dobro ime Laughing
bi ga kar ukradla enga od bodočih podgančkov, ampak potem ne bi blo več tako zanimivo xP
sicer pa dobrodošla Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeNed Avg 16, 2009 5:03 pm

Dobrodošla Very Happy
Pa poročaj če dobiš kje dumbo podganco. (:
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeNed Avg 16, 2009 7:30 pm

@bolha:

Ti kr vzemi ime Ratimir Very Happy Ni panike! Drugače, imela sem nekoč tudi kunca Muncimirja..pa še cel kup živali z čudnimi imeni Laughing

@sonii:

Za dumbo podganco že povem, če mi rata dobit! Bom presrečna, da bi ostala tiho Laughing Laughing

Drugače pa hvala na dobrodošlici cheers
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeNed Avg 16, 2009 7:41 pm

Dobrodošla še od mene!

Uff, dumbo podgance so baje ful redke, v Slo. je pomoje nima noben... Srečno!
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeNed Avg 16, 2009 9:13 pm

Joj..ravnokar sem ugotovila, da sem napisala napačna imena degujev..Jovanka je pokojna degujica - namesto nje je sedaj Pilar Embarassed Embarassed

@Atlantida:
Vem, ja..vseeno bom poskusila. Če nič drugega, obstaja možnost, da znanc od ene kolegice pripelje dumbo podgano iz Švice Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimePon Avg 17, 2009 8:20 am

Dobrodošla na forumu. Smile Pa upam da ti uspe dobiti dumbo podgano.
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimePon Avg 17, 2009 11:51 am

O, ql, naj pol zrihta dve, parček, pa jih začneš prva redit na Hrvaškem in v Slo!?? Cool Cool Cool Pomoje se ti splača Very Happy Very Happy K so tud tuki že spraševal po njih pa noben nč ni vedu...
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimePon Avg 17, 2009 12:13 pm

V planu je, da bi ta kolegica začela rediti dumbo podgane - jaz ih bom raje še naprej imela samo za ljubljenčke Very Happy
Saj vam že povem če bo kaj ratalo od tega Smile


p.s. Je bila neka verzija, da bi dobila dumbo samičko za mojega Igorja, ampak "dembo gen" je recesiven - torej, mladički nebi bili dumbo Sad
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimePon Avg 17, 2009 12:17 pm

aella je napisal/a:
V planu je, da bi ta kolegica začela rediti dumbo podgane - jaz ih bom raje še naprej imela samo za ljubljenčke Very Happy
Saj vam že povem če bo kaj ratalo od tega Smile


p.s. Je bila neka verzija, da bi dobila dumbo samičko za mojega Igorja, ampak "dembo gen" je recesiven - torej, mladički nebi bili dumbo Sad

ni res, da mladiči nebi bili dumbo....
samo mi moraš povedat če se pojavi dumbo podgana že če je osebek heterozigot ali če je obvezno recesivni homozigot
če se dumbo podgana pojavi samo če ima 2 recesivna gena je to isto kot albinizem ali modre oči pri človeku....
torej če boš križala 2 recesivna homozigota, bodo tudi mladiči recesivni homozigoti, ker ne bodo mogli dobit dominantnega gena....razen če pride do kakšne mutacije, samo to je res zelo redko
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimePon Avg 17, 2009 1:05 pm

Meni je ena veterinarka povedala, da bo tako...če to ni res, pa najbrž res vzamem samičko! Samo moram še malo razmisliti o tem...če bi imela čas za legla in podobno. Hvala na info! Wink
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimePon Avg 17, 2009 1:31 pm

če mi kje najdeš podatek kako se prenaša gen za dumbota ti lahko razložim kako se deduje in kakšno podgane bi morala parit, da bi imela dumbo mladiče Wink
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimePon Avg 17, 2009 1:32 pm

aja zdej sm poštekala...tvoj samec NI dumbo?! pol pa verjetno res nebi mogle bit podgance dumbo
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimePon Avg 17, 2009 1:34 pm

Ja Laughing Torej je veterinarka imela prav XD Prav zmedla si me in celo malo upanja vlila do zadnjega posta Laughing
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeTor Avg 25, 2009 9:28 am

Dobila sem dumbo podgance! Na Dunaju ima gospa še 6 mladičkov. 5 samčkov in 1 samičko. Prijateljica bo vzela samičko in samčka, jaz pa samčka cheers Like a Star @ heaven cheers
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeTor Avg 25, 2009 9:56 am

TOOOO!! Ratal ti je!! 1. dumbo podgana na Hrvaškem xD oz. pomoje v celi jugovzhodni Evropi affraid Very Happy Wink cyclops bounce flower 3x hura za dumbike v naši bljižini!!! cheers cheers cheers
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 33
Kraj : Izola

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeTor Avg 25, 2009 10:54 am

čestitke! Laughing

em.. kako jih pa boste dobili? šli iskat? ker je še kr dolga vožnja o.O
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeTor Avg 25, 2009 12:59 pm

Jaz grem po njih - zame je en samček, da bo Igor imel družbo, za kolegico sta pa še 2 podganci. Moram še ugotoviti kdaj grem po njih in kako bom uštimala mejo in vse skupaj... Suspect
Nazaj na vrh Go down
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 12:01 pm

Čestitke še z moje strani....zdej pa čim več sreče pri transportu. Smile
Nazaj na vrh Go down
aella

aella


Število prispevkov : 64
Join date : 16/08/2009
Age : 35
Kraj : Zagreb-Tolmin

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeSre Avg 26, 2009 12:56 pm

Sad Nič od tega. Nimam cajta iti po njih Crying or Very sad Grooozno mi je žal..ful cajta sem iskala dumbo podganco, sedaj pa tole..Očitno je vsoda hotela, da j ne dobim.

Vseeno bo Igor dobil družbo. Poklicala sem kolegico, ki je rekla, da njegov brat ni dobil novega doma. No, sedaj ga pa bo! Prihaja k nam I love you Sivo-bel je, ampak svetlejši od Igorja. Fotografiram ga ko pride Like a Star @ heaven
Ful je lušten in bolj naspidiran kot Igor (Igor je tak..flegma Wink ) Po mojem bo veselo pri nas doma!


p.s. Če si kdo želi dumbota z Dunaja, kar povejte - dala vam bom e-naslov gospi, ki jih ima. Trenutno ih je še 5 sančkov. So dumbo sijamske podgance Exclamation
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 6:00 am

Vse naj naj! king
Nazaj na vrh Go down
fate

fate


Število prispevkov : 223
Join date : 11/04/2010
Age : 26
Kraj : ljubljana

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 11:34 am

Vse naj naj!! jocolor Very Happy
Nazaj na vrh Go down
mashikaa

mashikaa


Število prispevkov : 427
Join date : 25/10/2009
Age : 33

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 12:22 pm

Ima še kakšno samičko? Jaz sem tudi želela imet dumbo pčodganico.
Nazaj na vrh Go down
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeNed Jun 20, 2010 5:35 pm

Dobrodošla!
Uau dumbo sijamke?? Hjoooooj kak bi mela :/ Pa ni dovol placa trenutno...
Čimprej prilepi fotke od Igorja in brata:D
LP
Nazaj na vrh Go down
Leeic




Število prispevkov : 2
Join date : 20/03/2011
Age : 29
Kraj : Lj

Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 11:22 am

aella je napisal/a:
Sad Nič od tega. Nimam cajta iti po njih Crying or Very sad Grooozno mi je žal..ful cajta sem iskala dumbo podganco, sedaj pa tole..Očitno je vsoda hotela, da j ne dobim.

Vseeno bo Igor dobil družbo. Poklicala sem kolegico, ki je rekla, da njegov brat ni dobil novega doma. No, sedaj ga pa bo! Prihaja k nam I love you Sivo-bel je, ampak svetlejši od Igorja. Fotografiram ga ko pride Like a Star @ heaven
Ful je lušten in bolj naspidiran kot Igor (Igor je tak..flegma Wink ) Po mojem bo veselo pri nas doma!


p.s. Če si kdo želi dumbota z Dunaja, kar povejte - dala vam bom e-naslov gospi, ki jih ima. Trenutno ih je še 5 sančkov. So dumbo sijamske podgance Exclamation

Se da dobit ta mail? Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Aella - Petra Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Aella - Petra   Aella - Petra Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Aella - Petra
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Člani se predstavljajo-
Pojdi na: