Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 moj cukerček<3

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimeNed Jun 22, 2014 8:28 pm

Zivjo!Pred dvema tednoma sem domov prinesla majhno samičko s husky vzorcem, takrat je bla stara en mesec.Kupila sm jo v Mr. Petu(vem,da so baje trgovine zelo slabo zrihtane za oskrbo živalic, ampak se mi je ta zdela zdrava, pa tud je se zelo majhna, tko da se je cist lepo navadla na ljudi)No, v eni temi sem zasledila da ma podgana nek bioritem, pa zdej teme ne najdem vec. Moja podganca je se mlada,in nekdo mi je rekel naj bi takrat podgana samo jedla in spala. Zdi se mi da se ganca vcasih trese ko jo vzamem iz kletke,kot js kadar nism naspana, je mozno da je od tega ker premalo spi?(z njo se ukvarjam priblizno 2-3 uri na dan) Skoraj vsak dan jo odpeljem vn na sprehod tko da mi sedi na rami:).
Ime pa se izbiram, ampak so mi najljubši Wendy, Skyler, Eleanor in Šnofi,pomagite!
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimeNed Jun 22, 2014 9:30 pm

Trese se, ker se te najbrž še boji al pa zato, ker si jo zbudila. Mladiča ne zbujaj, naj spi, ko ji paše, se bo že sčasoma navadila na tvoj bioritem. Mladički res veliko spijo, se pa tudi zelo veliko igrajo (z drugimi mladiči bi se lovila, pretepala, crkljala...). 2-3 je ure absolutno premalo za podgano, ki nima podganje družbe. Če malo pobrskaš po forumu boš videla, zakaj podgane potrebujejo družbo (ampak če zelo skrajšam - ne glede na to, koliko se ukvarjaš z njo, bo podgana brez podganje družbe nesrečna). Glede na to, da je še tako mlada, je ne bi bil problem združit s podgano iste starosti, prosim razmisli v tej smeri Smile Bodi tudi pozorna na njena ušesa, ker imajo podgane v Mr Petu pogosto ušesne garje (vsaj v tem, ki ga jaz najpogosteje obiskujem). Če opaziš na ušesih kakršnekoli pikice oz. bunkice, pojdita čimprej k veterinarju, da se pozdravi.
Prosim lepo, ne nosit ven tako mlade podgane, ki je pri tebi šele 2 tedna. Lahko se ustraši in pobegne... Naj se najprej dobro navadi tebe v domačem okolju in šele ko boš 100% prepričana, da bo vse ok, jo lahko pelješ ven. Prav tako jo je treba navadit na povodec, če jo imaš namen kdaj prosto spuščat. Ravno pred kratkim smo imeli en primer, ko je podganček lastnici pobegnil.

Za ime je pa najbolje spoznat podgano in boš potem videla, kaj ji najbolj paše Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimeNed Jun 22, 2014 10:00 pm

Aha, res lepa hvala za odgovor.Zdi se mi da, se me podgana ravno ne boji saj pleza po meni in vse prešnofa. Brez problema mi tudi jè iz roke. V ušesih 100% nima garij.Ko greva na sprehod sne daje vtisa da bi bila prestrašena, vecinoma sedi na rami in opazuje okolico iz mojih las.Kupila sem tudi povodec, vendar ga ne mara in se zelo otepa.Ubožica se mi smili,zato je ne silim več Tudi o druzbi sem razmisljala in tudi po malem iskala v razlicnih trgovinah, vendar so se mi vse zdele prestare, vesela bi bi bila ce mi sporocis če bos opazila da kdo oddaja mlado samicko(po moznosti kapučino).Tako ali tako bom zagotovo kupila eno, ko bom nasla primerno. Ali morda ves kaksno trgovino,rejo podgan v okolici Kranja oz. Ljubljane?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 5:14 am

Jaz osebno nakupa v trgovinah ne podpiram in ga zato tudi odsvetujem. Na bolhi sem nedolgo nazaj videla, da se oddaja ena husky kapučino podgana, samička, ne vem pa, če je oglas še aktualen. Trenutno ne vem za nobeno domače leglo, se da pa na bolhi kaj dobit (čeprav moraš ful pazit, kje kupiš, ker ima večina teh vzrediteljev "za kače" podgane kar skupaj in lahko dobiš brejo samičko, če je starejša od 4-5 tednov - mlajše se pa ne sme oddajat, čeprav tudi to počnejo nekateri). Če se odločiš za nakup prek bolhe, vzemi pri taki osebi, ki podgan sicer ne vzreja za hrano kačam. Ampak tukaj res velja da prej = bolje, ker se nekje po 3 mesecu starosti lahko začnejo problemi z združevanjem.
Na oprsnico jo moraš pa počasi navajat Smile Najprej samo doma, ko je spuščena, naj oprsnico samo ovohava, mogoče zleze skozi (ne je pripenjat), ves čas naj med tem dobiva priboljške. Potem samo malo "odloži" oprsnico nanjo (spet, priboljšek), potem jo daj gor za nekaj sekund (priboljšek), nato nekaj minut itd. To seveda počni postopoma, ne vseh korakov v enem dnevu, pa se bo lepo navadila Smile Mora dobit občutek, da ni odprsnica nič hudega (se pravi jo začne povezovat s priboljški), doma naj samo bo v oprsnici in tisti trakec za sabo vleče, ne je držat za povodec. Upam, da vama uspe Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 8:14 am

Hvala za nasvet, jo bom probala navadit.Sem tudi na bolhi gledala, pa tudi vse kontaktirala, vendar mi je le en odgovoril, njegove gance pa so prestare .Bom še poskušala najti kaksno na net
Nazaj na vrh Go down
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 1:12 pm

Aja, pozabla sem oment, da podganca diši po medu(semm preverla pa nic takega nima v kletki, pa tud jedla ga ni).A je to normalno?
Nazaj na vrh Go down
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 1:18 pm

Ops, ocitno sem dvakrat objavla, sori
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 4:53 pm

Vsaka podgana ima svoj vonj, lahko tudi po medu. Meni načeloma vse dišijo.. Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimePon Jun 23, 2014 4:59 pm

Fino, zdej morm pa najdt še eno ke bo dišala po cimetu in bom mela živi osveževalec zraka Razz
Nazaj na vrh Go down
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimeSre Jun 25, 2014 7:16 am

A tegale prodajalca si že kontaktirala: http://www.bolha.com/zivali/male-zivali/glodalci/belo-krem-dumbo-podgana-1293673386.html?aclct=1402643945&kw=Podgana

Drugač pa meni podganc ni šlo navadit na oprsnico, sem naredila še sama ene iz vrvice in so se v živi meji skor zadavle. So pa navajene na ime in tudi, če jih zunaj spustim pridejo, ko jih pokličem. Navadno se hitro navadijo na neke stalne zvoke npr. Ccc.. verjetno celo prej kot na ime:)
Nazaj na vrh Go down
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitimeTor Sep 23, 2014 11:46 am

No, hvala Kuku, ampak se nam je pred enim mesecem pridruzla nova podganca Bella, je prisla iz avstrije in je pravi cuker, malo bol hiperaktivna kot Šnofla, ampak se lepo razumeta. Je pa karamelne barve, z belimi lisami okoli učk in uses. Zdej sta obe ze "polnoletne" in prava požeruha (:
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





moj cukerček<3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: moj cukerček<3   moj cukerček<3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
moj cukerček<3
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Člani se predstavljajo-
Pojdi na: