Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 izpuščaji brez dlake

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
timo154




Število prispevkov : 5
Join date : 30/11/2013
Age : 26
Kraj : litija

izpuščaji brez dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: izpuščaji brez dlake   izpuščaji brez dlake Icon_minitimePet Apr 18, 2014 7:07 pm

moja žuža je dobila na vratu (levi strani) nekakšne vrste izpuščaj na katerem ni dlake, ampak je gola koža. to sem opazil že pred nekaj tedni, ampak sem mislil da ni nič posebnega.ali bi lahko povedali kaj narediti?
(dodal bi sliko samo ne ujamem pravega trenutka)
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

izpuščaji brez dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izpuščaji brez dlake   izpuščaji brez dlake Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 9:05 am

Pa zgleda koža normalna spodaj al je kaj pordelo oz. kakorkoli nenavadno? A je sama v kletki al še s kakšno podgano?
Lahko bi šlo za "overgrooming", torej preveč (oz. pregrobo) se umiva/češe al pa to počne kakšna druga podgana. Lahko bi bili pa kakšni zajedavci. Drugega mi nič na misel ne pride, ampak to še ne pomeni, da ne more biti kaj drugega vzrok. V vsakem primeru pejta k veterinarju, da ugotovijo za kaj gre in kako zdravit.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
timo154




Število prispevkov : 5
Join date : 30/11/2013
Age : 26
Kraj : litija

izpuščaji brez dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izpuščaji brez dlake   izpuščaji brez dlake Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 9:48 am

verjetno sem narobe opisal, na vratu ima samo oguljeno.in ni sama ima še sestro Poko. ona jo tut grize tm po vratu, tko da je loh samo do tega. zajedalcev nemore imet ker ju mamo samo not zaenkrat dokler je tok mrzlo. tut koža zgleda normaln. verjetn gre za overgrooming. a jo naj še zmeraj nesem k zdravniku?
Nazaj na vrh Go down
timo154




Število prispevkov : 5
Join date : 30/11/2013
Age : 26
Kraj : litija

izpuščaji brez dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izpuščaji brez dlake   izpuščaji brez dlake Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 9:51 am

(veterinarju)
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

izpuščaji brez dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izpuščaji brez dlake   izpuščaji brez dlake Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 9:54 am

Vsako tako spremembo je pametno pokazat za vsak slučaj, če bi slučajno bil kje drugje vzrok.
Pa se sicer v redu razumeta podgani? Koliko sta pa stari? A mata dovolj veliko kletko, dovolj zaposlitve (igrač, tunelčkov, visečk itd)?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
timo154




Število prispevkov : 5
Join date : 30/11/2013
Age : 26
Kraj : litija

izpuščaji brez dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izpuščaji brez dlake   izpuščaji brez dlake Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 10:00 am

ja razumeta se sej sta sestrci, se pač tepeta ampak nč kej tko da bi se katera loh poškodovala. kletko mata dost veliko zaposlitve pa tut. stari sta pa okol 6 mescev.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





izpuščaji brez dlake Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: izpuščaji brez dlake   izpuščaji brez dlake Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
izpuščaji brez dlake
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Izpuščaji na ušesih
» samec brez mod
» Grizenje brez razloga?
» Podganica brez moči
» MiSsy <3 BeLlko <3 InNa <3 in moja malenkost Klara(brez slikce =D )

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: