Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Mladi podganček

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
saraa




Število prispevkov : 6
Join date : 30/10/2013

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimePet Nov 01, 2013 3:34 pm

Živijo
No pred 3 dnevi sem si šla kupit malega Stuarta. Star bi naj bil 1 mesec. Vse kaj mu dam za jest noče niti povohat, pije pa tudi ne Sad ni mi jasno zakaj saj namreč je zelo cartljiv in ko me sliši, da prihajam me že čaka pred vratci, da se gre cartat in raziskovat!
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimePet Nov 01, 2013 6:48 pm

Pa res nic ne je? Opazuj nivo vode in kolicino hrane v posodici, najbrz ti ne zaupa dovolj, da bi ti hrano vzel iz roke oz. jedel v tvoji prisotnosti in je in pije bolj ponoci. Ce pa hrana res ne zmanjkuje, pa cimprej k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
saraa




Število prispevkov : 6
Join date : 30/10/2013

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimePon Nov 04, 2013 4:49 pm

Hvala za pomoč, opazovala sem ga nekaj dni in stanje se je izboljšalo Smile
Sedaj že je v moji prisotnosti in pije tut ... Glede pitja ko mi res nič ni pil me je prav skrbelo, zdaj pa sem ugotovila, da moj malček ne ve pit na napajlnik, ko pa sem mu vodo dala v sklečko pa je vode zmanjovalo en, dva ,tri Very Happy
.. Ima kdo kak predlog kako ga lahko navadim na napajalnik al mu kar sklečko pustim in napajalnik odstranim?wink
Nazaj na vrh Go down
Daisee




Število prispevkov : 34
Join date : 28/02/2013
Age : 36
Kraj : Lubljana

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimePon Nov 04, 2013 5:39 pm

Jaz sem mojim zmeraj napajalnik ˝predstavila˝ Smile to je zgledalo tako, da sem do napajalnika, kjer je namescen v kletki, postavila podgancka in s prstom podrajsala po bunkici napajalnika, da je dala zvok in seveda vodo, ter mu jo dala za polizat...2x sem tako naredila in je seveda pogruntal takoj, da si lahko sam postreze.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 10:50 am

Tocno tako kot je daisee rekla Smile pa preveri, da napajalnik pravilno dela, ker se znajo novi napajalniki pogosto zatikat in jih je treba nekajkrat pretrest vcasih, da zacnejo normalno delat Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
saraa




Število prispevkov : 6
Join date : 30/10/2013

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: /   Mladi podganček Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 6:47 pm

Hvala za pomoč, bom poiskusila Smile .. amm še eno vprašanje: stalno ko ga imam spuščenega se mi ponesnaži, kako ga naj odvadim tega? Drugače pa je pravi mali cuker :$veselje 
Nazaj na vrh Go down
gajči




Število prispevkov : 26
Join date : 24/06/2013
Age : 28
Kraj : Ljubljana

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 7:30 pm

Če se vsake toliko časa malo polula, to pomeni, da markira ozemlje in ga označuje kot varnega in vrednega ponovnega obiska. Smile
Moja podgančka tudi vsake toliko časa pustita za sabo kakšen miligramček urina in dvomim da bi ju tega lahko odvadila (mogoče s kastracijo).
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 8:19 pm

Samčkov se tega ne da odvadit, ker kot je gajči rekla, z urinom markirajo teren. Eni markirajo bolj, eni manj. Ko pridejo v puberteto, je najhuje (tam nekje od 5-6 meseca naprej), na stara leta se zadeva ponavadi spet malo umiri. Lahko pa markiranje skoraj 100% preprečiš s kastracijo. Moji samčki so vsi kastrirani, in ne puščajo čisto nobenih lužic za sabo, razen takrat, ko v skupino uvajam kakšno novo podgano, da pokažejo, kdo je glavni Smile Skratka ja... če te preveč moti, bo kastracija pomagala, "prevzgojit" ga pa ne moreš Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
saraa




Število prispevkov : 6
Join date : 30/10/2013

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: /   Mladi podganček Icon_minitimeSre Nov 06, 2013 5:35 pm

Okej hvala.
Nazaj na vrh Go down
saraa




Število prispevkov : 6
Join date : 30/10/2013

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimeČet Nov 28, 2013 3:22 pm

Po dolgem času se spet oglašam jaz veselje 

No namreč mene pa zanima, če bi bilo preveliko stresa za Stuja če bi ga mela sabo v šolo namreč na povodcu?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimeČet Nov 28, 2013 5:07 pm

Če ni navajen šundra in na splošno bit zunej, mu bo zelo zelo stresno. Živali slišijo bistveno bolje od nas in v šoli vsi vemo, da zna bit zelo glasno, sploh med odmori. Nenadni zvoki ipd ga lahko ustrašijo. Poleg tega se cel dan ne bo imel kam dat in v miru počivat... A to bi ga s kakšnim posebnim razlogom v šolo peljala? Ker načeloma živali v šoli nimajo kaj iskat, no...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimeČet Nov 28, 2013 6:04 pm

Ne priporočam!
Jaz sem Windy in Gino lansko leto peljala (v okviru prostovoljstva) v šolo k drugošolčkom.... Nesla sem ju v globoki škatli z brisačo, da sta se lahko skrili. Otrokom se je z nekaj opozorili sicer dalo dopovedat, da jih ne mučkajo in ne kričijo, potem pa je učiteljica ropotala s stoli tako, da sta bili čisto prestrašeni. Nesla sem ju od učenca do učenca in kljub temu, da so res lepo delali z njima, sta se dvakrat polulali na mojo majco in enkrat na učenca - to naredita res samo pod večjim stresom. Po tem sem se odločila, da tega ne bom ponovila. Na koncu leta, ko ni bilo več učencev na šoli, sem ju nesla še enkrat v šolo, ker ju je hotela videti ena učiteljica.

A ti je kak učitelj rekel, da jih prinesi? Če ni, je bolje, da tega ne delaš. Eni se bojijo podgan in lahko zaženejo paniko, podgana se lahko izmuzne s povodca, v omarici je ne moreš pustit, ker bi iz strahu vse polulala... Če misliš, da mu prezagnani ljubitelji živali ne bojo težili...pomota! Vsak bi jih šlatal pa mučkal pa imel v naročju - mam izkušnje s sošolko...

Letos je profesorica biologije rekla naj jih s sošolko, ki ima tudi tri podgane, prineseva enkrat... Sem rekla da bom, ampak ko bo kak tehniški Dan in jih bom lahko imela cel čas pri sebi.

Sama se odloči, a mislim, da je bolje, če tega ne storiš
LpKuku
Nazaj na vrh Go down
saraa




Število prispevkov : 6
Join date : 30/10/2013

Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitimeČet Nov 28, 2013 7:10 pm

No namreč nesla bi ga prostovolnjo saj hodim na veterinarsko.. drugače pa mam ju3 samo 4 ure in bi mel tut prostor v torbi al pa v žepu da bi lahko bil, kjer bi mu pasalo bi lahko bil.

drugače če pa ne priporočate pa ga raje nebom, ker nočem da je kaj narobe z njim..

hvala za odgovore in pomoč Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Mladi podganček Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Mladi podganček   Mladi podganček Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Mladi podganček
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: