Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podganček s tremi tačkami

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Podganček s tremi tačkami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Podganček s tremi tačkami   Podganček s tremi tačkami Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 4:30 pm

Živjo!
Če ste že prebrali temo Fibroadenom mlečne žleze, potem veste, da je moj podganček Bobi (2 leti in 9 mesecev) v četrtek imel operacijo tumorja, kjer so mu morali odstraniti še zadnjo desno tačko, saj je bil tumor že razširjen po njej.

Ker ni veliko podgan s tremi tačkami, se mi je zdelo da bi bilo zanimivo deliti to izkušnjo z vami. Smile

Pred operacijo, na zadnji desni tački se vidi bula.
Podganček s tremi tačkami 2013-09-17-163236

Če tačke ne bi odstranili, bi bilo zelo verjetno, da bi se mu tumor ponovil, zato smo se z odstranitvijo strinjali. Dr. Račnik je rekel, da mu je šlo po operaciji dobro.
Že pred operacijo obeh zadnjih tački skorajda ni več uporabljal. Zdaj pa opažam, da je začel pri hoji malo premikati zadnjo tačko, kar je velik napredek. 😁Drugače pa hodi normalno, tako kot pred operacijo.
Sedaj ne sme več plezati, zato sem mu kletko priredila tako, da ima vse na dnu. Ko hoče jesti, namesto da bi prijel briket z obema tačkama, se mora z eno opirati na tla, z drugo pa drži briket.
Bobi se mi na splošno zdi super, razigran in živahen je celo bolj kot prej. veselje

Na poti domov.
Podganček s tremi tačkami 2013-09-20-162623

Dva dni po operaciji:
Podganček s tremi tačkami 9856965346_88dab48fbc

Podganček s tremi tačkami 9856938254_af76810889

Če ima kdo še kakšno vprašanje, seveda lahko vpraša. wink 

Lepi pozdravi od Piratka Bobija in mene! Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganček s tremi tačkami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganček s tremi tačkami   Podganček s tremi tačkami Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 5:40 pm

Piratek zlati, hitro okrevaj lupček na bušček 
A so kaj rekli, kakšen tumor je bil?

Edit: Nevermind, sem že videla v drugi temi Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Podganček s tremi tačkami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganček s tremi tačkami   Podganček s tremi tačkami Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 6:03 pm

Hvala veselje
A mogoče veš kdaj mu bo začela dlaka nazaj rasti? Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganček s tremi tačkami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganček s tremi tačkami   Podganček s tremi tačkami Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 6:47 pm

Uf, malo bo trajalo. Mislim nazaj jim dlaka začne kar hitro rast, samo se še nekaj časa potem pozna, kje je bilo pobrito od operacije. Govorim na pamet, ker nikoli nisem bila preveč pozorna na to, ampak tam nekje po 1 mesecu bi morala bit vsa dlaka nazaj. Se načeloma lepo zaraste tudi čez šive, razen če si bo kaj mrcvaril in spulil ven (tako si je recimo Nutella enkrat uspela rano tako razpraskat, da se ji ni tam nikoli zaraslo oz. je bila dlaka čisto kratka)
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Kosovir

Kosovir


Število prispevkov : 26
Join date : 07/06/2013

Podganček s tremi tačkami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganček s tremi tačkami   Podganček s tremi tačkami Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 7:21 pm

Cez kaksen mesec je obicajno ze kar lepo porasceno.

Sicer pa se vecina zivali kar ok prilagodi na amputacijo katere od tac, izjema so npr kunci in zadnje noge, ker pri njih res nosijo 90 % teze ali pa psi vecjih pasem (ce govorimo o druznih zivalih). Jaz imam enega dihurcka, ki je brez zadnje tace in enega tronogega macka. Oba sta povsem funkcionalna, sploh Skrat (dihur), ki je itak malo poseben ...
Nazaj na vrh Go down
http://www.kosovir.si
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Podganček s tremi tačkami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganček s tremi tačkami   Podganček s tremi tačkami Icon_minitimeSob Sep 21, 2013 8:30 pm

Super, saj mislim da se je tut Bobi že kar navadil. Razen ko se hoče popraskat z desno tačko, ki je nima več, samo trza tam kjer je imel tačko. Ampak potem jaz priskočim na pomoč pa ga malo počoham Smile 
Hvala obema za info Smile
Nazaj na vrh Go down
peper




Število prispevkov : 10
Join date : 05/11/2013
Kraj : slovenske konjice

Podganček s tremi tačkami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganček s tremi tačkami   Podganček s tremi tačkami Icon_minitimeTor Nov 05, 2013 6:45 pm

naša podgana ima na trubuhu rano ker se je tepla s svojo sestro bojim se da bo poginila:jok: angel 
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Podganček s tremi tačkami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganček s tremi tačkami   Podganček s tremi tačkami Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podganček s tremi tačkami
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Težave z zadnjimi tačkami
» Podganček Lun
» Podganček ne raste
» Mladi podganček
» bucko podgancek

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: