Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podarim mladičke (Matilda)

Go down 
AvtorSporočilo
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Podarim mladičke (Matilda) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Podarim mladičke (Matilda)   Podarim mladičke (Matilda) Icon_minitimeTor Jun 04, 2013 1:58 pm

Pozdravljeni!
Moja Matilda je, kot ste nekateri morda že slišali, prejšnji torek med deseto in polnočjo skotila 6 mladičkov, od katerih pa sta žal preživela samo dva. Ker je Matilda posvojenka, ki sem jo dobila že brejo, žal ne poznam očeta mladičkov - prav tako ne vem, kakšna bosta mladička (prejšnji lastnik ima namreč tako gole kot dlakave, navadne in dumbo podgane, ki so povsem pomešane in tudi on tega ne ve). Prav tako si še ne upam objaviti njunega spola, saj se pri goličih hitro zmotiš - bom pa vsak teden objavila njune fotke in napredek.
Zadevo sem objavila na temle forumu, ker si želim najti ljubeče in skrbne lastnike in se mi zdi, da jima bom tukaj najhitreje našla primeren dom.
Na voljo bosta čez tri ali štiri tedne, prevzem pa je možen v Celju, v Ljubljani (če bom slučajno takrat tam) ali pa kar pri meni doma (okolica Celja), kjer lahko spoznate mamico in pa vso ostalo podganjo družinico (:

Podarim mladičke (Matilda) Forum1

Podarim mladičke (Matilda) Forum2

Podarim mladičke (Matilda) Forum3

Skratka, se vidimo čez en teden - vsi zainteresirani mi pišite na mail, ki ga bom objavila, ko bosta mrcinici na voljo^^

Maja


P.S. Oglas je objavljen z dovoljenjem administratorke Fiamme
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Podarim mladičke (Matilda) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Videoposnetek in znan spol!   Podarim mladičke (Matilda) Icon_minitimePet Jun 07, 2013 3:01 pm

Mladička sta danes stara 11 dni - njun spol pa je prav tako že jasno viden (upam, da se nisem zmotila, no XD). Imamo enega samčka in eno samičko (:

Podarim mladičke (Matilda) Obadva

Samček je bolj droben in pa svetlejše barve (danes je prav tako že začel odpirati očke):

Podarim mladičke (Matilda) Samcek1

Podarim mladičke (Matilda) Samcek2

Podarim mladičke (Matilda) Samcek3

Samička pa je temnejša in ob primerjavi s samčkom prava orjakinja Razz

Podarim mladičke (Matilda) Samicka1

Podarim mladičke (Matilda) Samicka2

Sklepam, da bosta oba ostala gola, vendar pa še nisem 100%. Bosta pa zagotovo dumbota (: Mimogrede, prej kot najdem kandidata za samčka, bolje je. Kakšno punco ekstra lahko obdržim, problem bi le bil, če se ne bi mogla znebiti samčkov :/

Evo, še posnetek, kako mamica gradi gnezdo in kako malčka lezeta naokrog:
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Podarim mladičke (Matilda) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim mladičke (Matilda)   Podarim mladičke (Matilda) Icon_minitimeNed Jun 09, 2013 10:43 pm

Matildina otročička imata danes oba odprte očke - samička jih je danes naposled le odprla! Z vsakim dnem sta bolj simpatična in podganasta - slikati ju je že praktično nemogoče, saj se nenehno kobacata po dlaneh, z vsakim dnem hitreje in bolj spretno, čeprav bosta še nekaj dni še vedno praktično slepa (: Seveda še rineta drug pod drugega, vendar pa postajata vedno bolj samostojna - poskušata se že umivati (moj bog, nimate pojma, kako srčkano je to gledati Razz), vendar pa sta še vedno zabavna majhna neumneža, ki ližeta in sesljata moje roke (včasih repek ali tačko od drug drugega), ker sta seveda še navajena, da ko sesaš, dobiš za jesti XD Nenazadnje, še vedno sta 100% odvisna od mamice Smile
Torej, še kakšen teden, pa se bosta prelevila v prave, pravcate podgane. Ker sta stara dva tedna (skotena sta bila 28. maja zvečer), bosta kar kmalu že iskala nov dom - predvsem samček, samičko bom verjetno le lahko obdržala, če doma pač ne bo našla (kletka, ki jo imam, je primerna za 14 podgan, kolikor jih v njej tudi že stanuje - vendar pa kakšna več ne bo problem, saj so opice večino dneva in pa ponoči - če me le ne hodijo motit na posteljo, ko poskušam zaspati - ves čas spuščene). Zato res prosim, da mi vsi zainteresirani pošljete pm ali pa pišete na moj mail: maja.saver@gmail.com - bi bilo res res lepo, če bi vsaj fantek našel dom - če ga ne bo, ga bom verjetno prisiljena nesti v eno izmed trgovin z malimi živalmi v Celju, kjer sprejemajo mladiče in upati, da bo preko njih našel dom. Iskreno, ta rešitev me res ne mika :S
Zato res prosim, da mi v dveh, treh tednih pomagate najti dom za malčka! Hvala^^

No, dovolj zamorjenost. Slikice!

Podarim mladičke (Matilda) Imag0781

(upam, da se na njih vidi, da odpirata očke - kot nalašč jih namreč ob fotografiranju zapirata; sem poskušala izbrati tiste, kjer se oči najbolj vidijo)

Podarim mladičke (Matilda) Imag0775

Fantek:
Podarim mladičke (Matilda) Imag0779

Punčka
Podarim mladičke (Matilda) Imag0776
... ki je danes prvič kihnila. Ne boste verjeli, kako srčkana je bila veselje

Podarim mladičke (Matilda) Imag0782
Nazaj na vrh Go down
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Podarim mladičke (Matilda) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim mladičke (Matilda)   Podarim mladičke (Matilda) Icon_minitimeTor Jun 18, 2013 7:37 am

Matildina otročička sta danes stara tri tedne. Še malo, pa bosta lahko zapustila dom. Oziroma, samček gre (že imamo kandidata Very Happy), punčka ostane (:

Podarim mladičke (Matilda) Imag0904

Podarim mladičke (Matilda) Imag0903

Podarim mladičke (Matilda) Imag0900

Fantek:
Podarim mladičke (Matilda) M-1
... ki sem ga nekako ponesreči poimenovala Felix ... in potem se stalno popravljam, da gre mali naprej in zaenkrat še nima imena xD
Mali je že pravi mali pogumnež, ki skupaj s svojo sestrico že poskuša lezti po svoji kletki. Tako ves čas jezita svojo mamico, ki ju vztrajno nosi nazaj v gnezdo Razz 

Podarim mladičke (Matilda) M-5
A ni pravi mali lepotec s temi orjaškimi ušesi?

Podarim mladičke (Matilda) M-2

Podarim mladičke (Matilda) M-4

Podarim mladičke (Matilda) M-3
Seveda se že umivamo kot prave podgane!

Punčka:
Podarim mladičke (Matilda) F-1
... ki pa jo je bratec kar pošteno prerasel. Iskreno me malo skrbi, da ne je dovolj, vendar to nekako nima smisla, ker sta v leglu pač sama :/ Vendar je pa opice že uspelo pobegniti iz moje postelje (no, ja, ni ravno skočila dol Razz) na drug konec sobe in sprožila iskalno akcijo XD

Podarim mladičke (Matilda) F-2

Podarim mladičke (Matilda) F-3

Podarim mladičke (Matilda) F-4
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Podarim mladičke (Matilda) Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podarim mladičke (Matilda)   Podarim mladičke (Matilda) Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podarim mladičke (Matilda)
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» podarim 4 mladičke
» Podarim mladičke (Luna)
» Podarim podganje mladičke :)
» Podarim dve podgani
» podarim podganico

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: