Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Izkušnje z abscesi?

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Izkušnje z abscesi? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Izkušnje z abscesi?   Izkušnje z abscesi? Icon_minitimeČet Mar 28, 2013 7:00 pm

Lep pozdrav vsem!
V zadnjem času je število mojih podganic naraslo s tri na šest. Tri nove punce so sedaj že lepo navajene in vse, imam pa problem z najmanjšo od ta novih, ki je v prvem tednu utrpela kaj nekaj ugrizov. Ranice so se pozdravile, potem pa v ponedeljek zvečer opazim kar pet bulic na hrbtu. Me je itak skoraj kap od skrbi, ker sem naslednji dan peljala Des odstranit tumor in res nisem želela še ene podgane s kar petimi tumorji. In gremo vse tri v torek k vetu. Des je lepo preživela operacijo, sedaj že živahno vohlja naokrog, albina Didi pa ima bojda abscese. Vet je rekel, naj ji dajem Enroxil, lahko pa jih tudi stisnem, če želim, bo pa podganico zelo bolelo.
In jst ji zdej dva dni dajem antibiotik, sem pa poskusila stisnit dve bulici. Sem naredila kot piše povsod po internetu, vroči obkladki, da gnojček pride na površje, potem ga stisneš ven in dobro očistiš ranico. Je res priteklo ven ful sranja, en ogromen kos gnoja sem lahko celo s pinceto ven pobrala, ker je bil čisto trd, mala je bila sicer zelo pridna, ampak se je pa itak drla od bolečine (zdej mam non stop slabo vest in me je strah, da se me bo reva zdaj samo še bala) in na koncu sem vse dobro razkužila. Kletko sem očistila in vrgla ven bedding, da ji prah ne bi zašel v ranico, tako da imajo sedaj samo brisače in papir. Razkužujem večkrat na dan. Problem pa je, da pod kožo še vedno čutim gnojček, vendar pa nikakor in nikakor noče ven. In sedaj nimam pojma, kaj naj. Naj dajem antibiotik in pustim pri miru? Naj še stiskam? Sem klicala na kliniko v Lj in so mi rekli, da so oni to pri glodalcih operacijsko čistli. Prerezali kožo, sčistili zadevo in zašili nazaj. Super, ker jaz sem ravno dala 80€ za odstranitev tumorja in novih 80 itak nimam. In sedaj sprašujem, če ima kdo od vas izkušnje s tovrstnim problemom?
Hvala za pomoč.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Izkušnje z abscesi? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izkušnje z abscesi?   Izkušnje z abscesi? Icon_minitimeSob Mar 30, 2013 12:19 am

Sicer na srečo pri nas (še) nismo imeli teh težav, ampak sem pa veliko brala o tem po internetu.. Ponavadi naj bi se rano potem mazalo z antibiotiki in naj bi se rana tudi sama potem zacelila brez operacije in šivanja. Si mogoče govorila z veterinarjem tudi o tej opciji? Sicer antibiotik že dobiva, ampak mogoče bi pa bolj pomagala aplikacija direkt na rano? Upam, da se zadeva čimprej pozdravi:/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Izkušnje z abscesi? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izkušnje z abscesi?   Izkušnje z abscesi? Icon_minitimeSob Mar 30, 2013 1:20 pm

Mnja, vet pravi, da nej kr stiskam (sicer je ena druga veternarka rekla, naj pustim pri miru, ampak z njo sem se takrat prvič pogovarjala in se niti ne poznava). Je rekel tudi, da lahko pridem po sterilne igle na veterinarsko in jih uporabim kot skalpel. Torej da ne zabodem v bulo, ampak za ene dva milimetra zarežem in potem poskusim stisnit. Sicer pa ji jst po tem, ko ji mesto očistim, namažem kar s humanim Bivacynom, ki je itak antibiotik (pol je seveda vsaj 10-20 minut treba pazit na podganico, da si zadeve ne poliže dol -.-). Ne vem, se o tem nisem nekaj posvetovala, ampak škodit ne more, razen tisto, kar si vseeno poskuša dol polizat. Bom pa še tako ali tako naredila laneno sluz, da ji malo okrepim želodčno in črevesno floro (po zadnjih raziskavah se psu po enkratnemu odmerku antibiotika trebušna flora ne uravna do pol leta).
Verjetno moram še počakat, da tele lojnice dozorijo, v večini primerov tako same počijo in lahko pol očistiš, upam, da bo tudi v tem primeru tako in da operacija res ne bo potrebna. Me pa skrbi, ker zgledajo res velike - na vseh slikicah, ki sem jih videla na internetu, izgledajo kot nek mozoljček. Pa še ful jih je ... Ampak verjetno samo malo pretiravam, ker me itak skrbi za mičkeno Sad Ker načeloma naj bi bil to res običajna zadeva, ki niti ne predstavlja problema. Mah, bo že nekako, mala je v posebej kletki, skupaj z Des, ki okreva od operacije, imata ful čisto, nimata beddinga, katerega prah bi lahko zašel v rano, antibiotike dobiva ... Bo že (:
Hvala za odgovor in se priporočam, če kdo še kaj izve (:
Pa lepe praznike!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Izkušnje z abscesi? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izkušnje z abscesi?   Izkušnje z abscesi? Icon_minitimeSre Maj 01, 2013 6:48 pm

Jaz sem na podganicah uporabljala razredčen jod in kamilične čaje, pa ni bilo problemov. Nisem pa nikoli stiskala, ponavadi so se abcesi sami iztekli.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sh.

Sh.


Število prispevkov : 205
Join date : 02/09/2011
Age : 31
Kraj : Celje

Izkušnje z abscesi? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izkušnje z abscesi?   Izkušnje z abscesi? Icon_minitimeČet Maj 02, 2013 9:21 am

Da obnovim ... Didi seveda nima več gnojnih bul, ampak da povem, kako smo zadevo rešili - Synulox (amoxicillin, clavulanic acid); enrofloxacin sploh ne pomaga proti temu, ampak celjski veti so bolj tako in so šele ob drugem obisku zadevo dejansko preverili -.- So mi pa dali eno tono igel, da jih uporabljam kot skalpel in absces dejansko odprem - ampak tudi tako je gnojček ostajal notri, verjetno je bil problem v tem, da so bile bule večje od 1cm :/
Skratka, pravi antibiotik je v nekaj dneh zadevo čudovito pozdravil (:

Lep pozdrav
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Izkušnje z abscesi? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Izkušnje z abscesi?   Izkušnje z abscesi? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Izkušnje z abscesi?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» ZOO trgovine - vaše izkušnje

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: