Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Slinjenje in težko dihanje

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
moderndisbelieff

moderndisbelieff


Število prispevkov : 3
Join date : 22/10/2012

Slinjenje in težko dihanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Slinjenje in težko dihanje   Slinjenje in težko dihanje Icon_minitimePon Okt 22, 2012 9:09 pm

Hej! Moj podganček je star eno leto in že so se pojavile težave. Poleg tega, da je plašen sem opazila, da se je danes začel prekomerno sliniti (mogla sem ga brisati, ker je na vsake toliko časa izbruhnil slino) in zgledalo je, da težko diha. Prej ni imel nobenih težav, doma nimamo nobenih drugih živali, ki bi ga lahko ugriznile in ni pojedel nobenih strupov, stekline pa tudi nima (usaj mislim). Prosim, pomagajte! huh
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Slinjenje in težko dihanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slinjenje in težko dihanje   Slinjenje in težko dihanje Icon_minitimePon Okt 22, 2012 10:51 pm

A je slučajno kaj jedel, pa se mu je zataknilo? To se včasih zgodi, in jih je najbolje pri miru pustit, da probajo pogoltnit. Zgleda grozno, ampak ponavadi sami uspejo rešit situacijo. Je zdaj "napad" že mimo, al se še vedno slini?
Če je bilo to samo enkrat, ni najbrž nič, če se pa zadeva ponovi, bi pa lahko šlo tudi za epilepsijo, v tem primeru je pa treba peljat podganco k veterinarju.


Edit: Če je bila pa podganca slučajno prehlajena in sicer močno kiha, je pa tole lahko znak hude infekcije dihal in mora čimprej k veterinarju.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
moderndisbelieff

moderndisbelieff


Število prispevkov : 3
Join date : 22/10/2012

Slinjenje in težko dihanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slinjenje in težko dihanje   Slinjenje in težko dihanje Icon_minitimeTor Okt 23, 2012 1:37 pm

Je že debel lol! , tako, da je velika možnost, da se mu je le kaj zataknilo. Zgledalo pa je grozno (sem že imela hrčke in eden mi je umrl na podoben način, tako da sem se zelo 'sekirala'). Zdaj, ko sem spet doma je vse vredu, to pa se mu prej še ni zgodilo.
Nazaj na vrh Go down
efii

efii


Število prispevkov : 14
Join date : 29/06/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana (iz tolmina)

Slinjenje in težko dihanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slinjenje in težko dihanje   Slinjenje in težko dihanje Icon_minitimeSob Dec 29, 2012 4:22 am

Pravkar se je mojmu podgankotu tut to zgodilo.. najprej sem opazila da ima čisto moker nos, poslinjena usta..potem ga je pa začelo na tak čuden način zategovat, kar ušesa mu je nazaj potegnilo oz. glavo zategnilo (ne vem kako bi opisala) na vsake nekaj sekund... kakor da bo bruhal... ful težko je dihal, slinil se je, potem je pa tako prozorno-rumenkasto sluz izbljuval...ene 2x... pa ceu paničen je biu. ko se je 'napad' malo pomiril je 'škrtal' z zobmi ter ležau čisto pri miru.. vsake tok časa ga je še malo zategnilo potem pa se je umiril in zdaj leži, mislim da bo zaspal... sem prekuhala vodo in postavila posodo u njegovo bližino, da mu olajšam dihanje..

sem našla kar nekaj podatkou na tej strani http://ratfanclub.org/firstaid.html ... očitno se mu je nekj zataknilo ne vem sad

še vedno se tresem od šoka, zelo me je prestrašilo vse skupaj...

sem mu dala tudi vodo med napadom in je malo popil, ampak ni zgledalo da bi pomagalo..

drugače ga dostkrat slišim čihat. u sobi imam zelo suh zrak, pa predvidevam, da zaradi tega čiha..

me je pa strah, da bi lahko imel kak resen prehlad pa da se mu je sluz nabrala v dihalih... huh





Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Slinjenje in težko dihanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slinjenje in težko dihanje   Slinjenje in težko dihanje Icon_minitimeSob Dec 29, 2012 11:49 pm

Če samo malo kiha, dvomim da gre za kako bolezen. Zelo pomaga vlažilec zraka, če ga nimaš, pa vzemi podganco s sabo v kopalnico vsakič, ko greš pod tuš. Če kiha zaradi suhega zraka, se bo nehalo takoj, ko bo zrak bolj vlažen (oziroma se bo vsaj precej umirilo). Če se pa tudi pri vlažnem zraku nadaljuje, gre pa verjetno za prehlad.
Bi znalo bit samo, da se mu je kaj zataknilo, tisto rumeno sluzasto bi pa lahko bila prežvečena hrana, ni pa nujno. Mojim se je enkrat tako hrustanec zataknil, ko so glodale kosti, mene je skoraj kap, pa je bilo potem, ko so uspele ven izbljuvat koščke, vse ok.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
efii

efii


Število prispevkov : 14
Join date : 29/06/2011
Age : 32
Kraj : Ljubljana (iz tolmina)

Slinjenje in težko dihanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slinjenje in težko dihanje   Slinjenje in težko dihanje Icon_minitimeNed Dec 30, 2012 2:33 am

ja, danes je že čisto uredu wink
po tem ko je cel izmučen odspal 4 urce, je postal čisto hiperaktiven in veselo skakal po meni in se igral boing
tako, da se mu je res zataknilo in sumim, da je bil kak košček kosti, ker sem našla njegovo skrivališče za kletko, kjer je imel eno pogriženo piščančjo kost lumpek veselje

drugače pa danes nič ni čihal, kopalnice se pa zelo boji in je cela panika ko ga hočem spravit tja..medtem ko pa u druge prostore mu nikoli ni problem it xD pomojem se boji, da ga hočem skopat, ker res ne mara vode.

si bom pa priskrbela vlažilec zraka wink
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Slinjenje in težko dihanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Slinjenje in težko dihanje   Slinjenje in težko dihanje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Slinjenje in težko dihanje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: