Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Črne lise na koži

Go down 
4 posters
AvtorSporočilo
Nena

Nena


Število prispevkov : 8
Join date : 22/11/2010
Kraj : Maribor

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimePon Jul 16, 2012 4:47 pm

Hej,

mene pa zanima, če kdorkoli ve..ena od mojih podganic je dobila dve črni lisi na teleščku. Ena je na glavi, druga pa na hrbtu. Mogoče kdo ve, kaj bi to lahko pomenilo in če je kaj resnega?? zmeda O.O Hvala za pomoč!!!
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimePon Jul 16, 2012 4:59 pm

Mislim, da bi pomagalo, če bi prilepila slikico, da bi videli za kaj se gre. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nena

Nena


Število prispevkov : 8
Join date : 22/11/2010
Kraj : Maribor

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimePon Jul 16, 2012 5:23 pm

[img][/img]Črne lise na koži Scaled.php?server=521&filename=p7160712

To je najboljše kar lahko z mobijem posnamem, ker nimam fotoaparata doma. Sem označla z rdečo flek na njeni glavici. Upam, da se vidi vsaj malo..
Nazaj na vrh Go down
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimePon Jul 16, 2012 7:47 pm

Koliko je iz slike razvidno dlake ni gor. Se kaj praska po njej? Si opazila kakšne male živalice? Ne se vstrašit, ker te to sprašujem. Pokliči veterinarja najprej prek telefona in mu opiši situacijo pa ti bo povedal kaj naredit Smile

Vso srečo. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nena

Nena


Število prispevkov : 8
Join date : 22/11/2010
Kraj : Maribor

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimePon Jul 16, 2012 8:01 pm

Dlako ima, samo na sliki je malo mokra, ker ji voda paše poleti Smile. Drugače pa ne zgleda, da bi jo kaj motlo, tud praska se nič. Nobenih živalc nima, sem jo dobro pregledala. No dobro, upam, da ni nič, bom pa vseeno poklicala veterinarja. Hvala za pomoč! Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 12:11 am

Sem dobesedno ravnokar prebrala, da se na koži pojavi temnejša lisa, preden temna dlaka začne rast, tako da lahko, da samo malo dlako menja Smile Sicer tega pri mojih še nisem opazila, je pa res, da nisem bila nikoli preveč pozorna na barvo kože. Po mojem ne more bit nič hudega, če dlaka na tistem mestu lepo raste. Če pa dlake ni in koža spodaj potemni, gre pa lahko za kožnega raka. Kaj je pa rekel veterinar?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimeTor Jul 31, 2012 9:51 pm

Bom kar tukaj napisala, da ne odpiram nove teme. Nutella je imela operacijo tumorja pred enim tednom. Prva dva dni je ko nora praskala rano (od tega najbrž te rumene kraste na sliki, ampak v živo niso tako rumene in se tudi ne praska več veliko, tako da po mojem ni nič hudega), 2 dni nazaj sem pa opazila, da ji je pod seskom kar precej potemnela koža in se tvori bulica. Po vsem, kar sem prebrala na internetu in v Rat Health Care vodiču sklepam, da gre za gnojno bulo. Brala sem, da se lahko zadevo pusti in se bo samo odprlo, potem se pa čisti in maže z antibiotiki. Me samo zanima, če je imel kdo podobno situacijo in kaj ste naredili? Jutri bom tako na VF klicala, da še oni povejo, kaj mislijo, ampak bi rada še od koga kakšno mnenje/izkušnjo slišala Smile

Črne lise na koži 005
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nena

Nena


Število prispevkov : 8
Join date : 22/11/2010
Kraj : Maribor

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimeNed Avg 26, 2012 8:32 pm

Ful hvala za odgovor! Smile Veterinar je rekel, da ni nič hujšega in da je vse ok! Smile
Nazaj na vrh Go down
niki

niki


Število prispevkov : 66
Join date : 07/06/2011
Age : 37
Kraj : ljubljana

Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitimePon Jan 14, 2013 2:08 pm

moji se je tudi njena sicer rožnata koža obarvala sivo. to se je zgodilo dan po tem, ko sem ji dala "tisto ki ni strupeno za podgane" proti bolham. me je skoraj kap. je pa po parih tednih izginilo.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Črne lise na koži Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Črne lise na koži   Črne lise na koži Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Črne lise na koži
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Nenavadna razjeda/krasta na koži

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: