Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Navadna življenska doba podgan

Go down 
+20
nelli.chio
Emchika
Scaredy Rat
Blue
choo
sharp
Claire
milva
Lanac
talupu
Puppy
Juni
Nes
Skinny
mamaF
miska
Sonii
Fiamma
Olivija
elanor
24 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 12:02 pm

Toreej.. Zanima me, kok let podgane navadno dosežejo? (če seveda niso bolane, pa da preminijo prej)

Ali je kot pri hrčkih, 1-2 leti ali več?

Hvala za odgovore What a Face Like a Star @ heaven
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 12:12 pm

Elanor je napisal/a:
Toreej.. Zanima me, kok let podgane navadno dosežejo? (če seveda niso bolane, pa da preminijo prej)

Ali je kot pri hrčkih, 1-2 leti ali več?

Hvala za odgovore What a Face Like a Star @ heaven

Jest sm se tud mal pozanimala o tem in mi je zlo čudn: eni so mi rekl, da okol 2 let, eni pa da povprečno 5 let.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 1:14 pm

čisto odvisno
eni pravijo okoli 3 leta, sem pa tudi že slišala za samca, ki je dosegel 8 let
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 2:12 pm

Naj bi bilo približno 2-3 leta. Seveda obstajajo izjeme ki živijo dlje in nažalost obstajajo tudi izjeme ki umrejo prej.
Nazaj na vrh Go down
miska




Število prispevkov : 57
Join date : 22/03/2009
Age : 37
Kraj : Jesenice

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePon Mar 23, 2009 11:00 am

jst sm bla pa prepričana da živijo dlje... (samo najbrž to ta divje)
in sm bla grozno razočarana, ko mi je miška umrla (no ja, uspavat jo je blo treba) po treh letih Sad

mi je pa rekla veterinarka, da imajo tako kratko življensko dobo zato, ker so večinoma v sorodu in imajo ogromno gentskih napak, isto nej bi blo s hrčki...
res škoda, ker je tko težko izgubit mini prjatla/prjatlco Sad
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePon Mar 23, 2009 11:39 am

Ko smo kupili našo Tonči, je prodajalka rekla, da živijo podgane tudi 8 let. Potem sva s hčerko malo brskali po forumu in je povsod navedeno nekako 2 do 3 leta Neutral in priznam, da me je kar stisnilo......no, ampak druga prodajalka v isti trgovini nama je pa enkrat kasneje povedala, da je njena prva podganca živela celih 6 let, pa bi morda še kaj več, če je ne bi zaradi tumorja morali dat usppavat.
Zato upam na najboljše - naša Tonči bo nekje avgusta stara 2 leti in si niti od daleč ne morem predstavljat, da je enkrat ne bi bilo več Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 7:58 am

Da ne odpiram nove teme, bo tale najprimernejša...
Fino bi bilo zbrati na en kup življensko dobo naših podganic... Predvsem tistih, ki so že preminule! Po drugi strani, se jih bomo še enkrat spomnili. Lahko bi prilepili tudi slikice.
Dobrodošlo bi bilo tudi, objaviti tudi naše seniorje. Sicer, moji še niso tako stari, ampak me zanima na splošno koliko so živele.

Moj najstarejši, Chaos, je star dobrih 14 mesecev (trgovinski).
Jinx skoraj 14 mesecev (trgovinska).
Draco 12 mesecev (domača reja).
Mularija 8 mesecev (naraščaj Chaosa in Jinx).
Motko pa po moje 6 mesecev (posvojen iz zavetišča).

Pa vaši?


Nazadnje urejal/a Skinny Ned Feb 20, 2011 6:06 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 8:30 am

Moj Tak, poginil zaradi tumorja pri 8 mesecih Sad Trgovinski podganček.
Navadna življenska doba podgan Img4492.th


Tik, kupljen s Takom je trenutno star eno leto in 8 mesecev.
Leo in Lemi, oba iz domače reje sta trenutno stara 1 leto.


Nazadnje urejal/a Nes Ned Feb 20, 2011 2:19 pm; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 8:57 am

Lepa ritka Very Happy Mene pa malo Natrix skrbi, sem tudi nekaj zatipala na njegovem vratu, upam da je samo od ravsa z Nyx Sad
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Feb 20, 2011 1:49 pm

Pametno bi bilo tudi povedat, a so bili trgovinski ali ne Smile

Kiwi, trgovinska, poginila od prolapsa pri starosti cca 1 leto in 6 mesecev.

Ostali trije moji so vsi stari isto - 1 leto in 4 mesece.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePet Feb 25, 2011 3:13 pm

Ni odziva zmeda Izkašljajte se prosim malo, da vidimo starosti. Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePet Feb 25, 2011 4:39 pm

Miško 2 ali 3 mesece (poginil zaradi kuge, vsaj tako je vet rekel) Crying or Very sad (trgovinski)
Bobi in Pepi 1-2 meseca (iz Bolhe-za kače Mad )
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePet Feb 25, 2011 5:15 pm

Bella-forumska= včeraj dopolnila 8 mesecev

Ellie=forumska-17. dopolnila 5 mesecev. Smile
Nazaj na vrh Go down
Lanac

Lanac


Število prispevkov : 31
Join date : 01/03/2009

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePet Feb 25, 2011 6:21 pm

Chiba in Mogi - 5 mesecev (kupljene na Slo-exo sejmu).
Nazaj na vrh Go down
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePet Feb 25, 2011 10:19 pm

Miša = 2 leti dopolnila januarja = domača reja ; hči privlekla od kolegice (jo je hotela izpustiti v "naravo" Evil or Very Mad Exclamation Evil or Very Mad ,ker je bila že prestara in je ni nihče hotel,revice,pa taaak cukr je lupček na bušček )
ah ja,še veselo živa Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Claire

Claire


Število prispevkov : 27
Join date : 29/01/2011
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeSob Feb 26, 2011 6:50 am

Shavo - forumski - 8 mesecev (dopolnil 22. februarja)
Jimmy - darilo - 8 mesecev (enkrat februarja dopolnila - ne poznam točnega datuma. Sad)
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Feb 27, 2011 10:28 pm

Jerry (trgovinski) ima slabih 7 mesecev
Charlie (forum) ima dobrih 5 mesecev.
Bobby (forum) ima 2 meseca in pol.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePon Feb 28, 2011 4:58 am

No mi smo pa že zelo blizu 3 letom. Sad
In z leti prihajajo tudi težave, tako da je Iks dobila že očesno mreno in je kr boga ker ne vidi.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePon Feb 28, 2011 7:03 am

To pa so že taprava leta! Pa drugače se dobro drži Ixs? Razen mrene? In koliko jo kaj mrena ovira pri vsakodnevnih "opravkih"?
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePet Avg 19, 2011 11:03 pm

Mene pa zanima koliko je/bila stara najstarejša podgana na tem forumu?
Takšni podatki so vedno zanimivi.

Mislim, pa da je lahko ponosen prav vsak, ki vzgaja podgano, katera doseže starost 3 leta ali več. :]
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Avg 21, 2011 1:38 pm

Čisto iz radovednosti me zanima ali v povprečju živijo dlje samičke ali samčki?

Pa še eno upam, da ne preveč neumno vprašanje...
Ali je kakšna razlika v življenjski dobi med kastriranimi in nekastriranimi samci?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimeNed Avg 21, 2011 7:58 pm

Za samička/samček ne vem, ampak baje da kastrirani samci v povprečju živijo nekaj mesecev dlje, kot nekastrirani.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Blue

Blue


Število prispevkov : 317
Join date : 11/08/2009
Age : 29
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePon Avg 22, 2011 10:09 am

Nessie - forumska, 2 leti
Malina in Pelinka - forumski, 1 leto in 10 mesecev
Nazaj na vrh Go down
Scaredy Rat

Scaredy Rat


Število prispevkov : 96
Join date : 26/07/2009
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePon Nov 28, 2011 11:44 am

Ah, vidm da so ljudje že dobili tole idejo pred mano veselje js bi samo še razširila tole statistiko na ta način, da se odpre ena "sticky" tema, kjer bi ena od moderatork redno obnavljala seznam. Da bi meli res en pregleden seznam življenjskih dob na enem mestu. Mene namreč vedno jezi, ko berem o štiriletnih podganah, osebno pa ne poznam nikogar, ki bi mi lahko potrdil, da dejansko obstajajo takšni podganji metuzalemi. Hkrati bi blo verjetno zanimivo navesti tudi vzrok smrti. Mislim, da bi na ta način dobili najbolj realno sliko, pri kakšni starosti in zaradi česa najpogosteje umirajo naše podgance.

No, da še js pristavim lonček:

Kasper: umrl pri starosti 1 leta in 10 mesecev (neka respiratorna bolezen, verjetno pljučnica)
Loki: umrl pri starosti 2 let in 1 meseca (pituitary tumor - tumor hipofize?)

Marvin: še živi, ampak mu šepa zdravje. Star 2 leti in 4 mesece.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitimePon Nov 28, 2011 11:56 am

Ej, kar se stickyja tiče je tako, da dosti ljudi sploh ne pove, če in zakaj jim umre podganica, ali pa so ti podatki raztroseni po milijon temah na forumu. Ideja je sicer že v redu, ampak je stvar na ljudeh, da prispevajo podatke Smile

Sicer pa moj update:

Kivi (trgovinska) - poginila pri cca letu in pol zaradi prolapsa maternice
Tamala (forumska) - poginila pri starosti 1 leta in 7 mesecev, vzrok neznan
Algernon (forumski) - poginil pri starosti 2 let, uradno ne vemo vzroka ampak sumim tumor hipofize
Samuel (forumski) - še živ, star 2 leti in 1 mesec, ampak se vidi, da mu peša zdravje
Ilyrio (forumski) - živ in zdrav pri starosti 9 mesecev
Iskaral (forumski) - enako kot Ilyrio
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Navadna življenska doba podgan Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Navadna življenska doba podgan   Navadna življenska doba podgan Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Navadna življenska doba podgan
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Vrste podgan
» MUČENJE PODGAN!
» Predsodki do podgan
» Vzgoja podgan
» Vsejedost podgan

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: