Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 tepih DryBed

Go down 
+4
Puppy
Klarchy*
Nes
choo
8 posters
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Dec 16, 2011 2:18 pm

Nisem bila ziher, če naj odprem novo temo ali ne, zato sem jo boing
V glavnem - DryBed, pozna kdo? Je neke vrste tepih za pse/mačke, ki se baje ful hitro suši (v bistvu prepušča vodo/urin/karkoli pač že; spodaj daš kaj vpojnega, recimo papir, čez pa potem tale tepih) in ga lastniki podganic in morskih prašičkov radi uporabljajo namesto stelje, ker je lahko za čistit (pač daš v pralni stroj Very Happy), baje ne smrdi, sploh pozimi je fino ker je živalcam toplo in skratka oh in sploh enih pohval sem našla ko sem malo po tujih straneh brskala. Obstaja ista zadeva tudi pod imenom VetBed.
Evo nekaj slikic: http://www.passioncobaye.com/site/dry-bed.html
http://www.zooplus.fr/shop/chiens/corbeilles_paniers_chien/couvertures_chien/couverture_chien/251606 (nisem našla nobenih angleških strani čeprav naj bi bila zadeva originalno iz Anglije)
Se mi zdi fina ideja in imam namen v prihodnosti najbrž zamenjat steljo za tole, al pa vsaj za na poličke bi bilo res fino po mojem. Uporablja kdo kaj podobnega? Predvsem pa - je kdo zasledil kaj takega v naših zoo trgovinah? Jaz se bolj malo zadržujem na oddelku za pse in mačke, in sem prvič slišala za DryBed/VetBed ipd.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Dec 16, 2011 3:47 pm

Glede na material je videti kot navaden kopalniški tekač. veselje
IN podobne lastnosti, kot jih opisuješ za DryBed sem opazila, ko sem po pranju sušila tekač.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Klarchy*

Klarchy*


Število prispevkov : 147
Join date : 28/06/2011
Age : 26
Kraj : Poljčane

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Dec 16, 2011 8:42 pm

Nazaj na vrh Go down
Puppy

Puppy


Število prispevkov : 288
Join date : 10/02/2011
Age : 30
Kraj : Kranj

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Dec 16, 2011 9:00 pm

Tale DryBed mi je dal idejo, da bi imela za steljo kar navaden kopalniški tekač, kot ga je že Nes omenila Very Happy
Mislite, da bi bilo to uredu?

Drugače jaz vem, da tega nebi nikoli naročila, ker sta moja preveč pujsa, ker še kar lulata vsepovsod. Razz Tako bi tole sigurno začelo smrdeti. Ali pač?
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Dec 16, 2011 10:10 pm

Saj se opere, ne Smile Tako da to sploh ne more bit problem- sploh ne pri 2eh.
Moji vem, da bi z veseljem to zgrizli in odvlekli v hiške Smile Trenutno pa imajo ogromno dela s peno bivše postelje- po več ur je ponoči slišat trganje... Ampak bolje kot poslušanje grickanje lesa Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimeSob Dec 17, 2011 2:14 am

Saj ravno v tem je fora - zadeva sama po sebi ne vpije tekočine, ampak gre tekočina (=urin)b bolj ko ne skozi in se vpije v karkoli pač že daš spodaj. Na uni strani z morskimi prašički piše, da po 2 dneh še nič ne smrdi. Je pa res, da se zna zgodit, da bi zgrizli. Čeprav spet ne vem, sem brala na strani od neke rejke (ki jo že bolj al manj povsod omenjam, boing ), ki ma cca 60 podgan, da je tale DryBed naštimala pri samičkah, in da je res ok, so minimalno zgrizle (pa je treba upoštevat, da je punc cca 30 Very Happy) in da bo počasi tudi steljo zamenjala za DryBed.
Meni se zdi, da bi bili bolj problem kakci, ampak konec koncev se tudi to samo strepa dol in se potem tepih vrže v stroj...
Kar se pa tekača tiče, bi najbrž tudi moralo bit ok. Ne vem, nisem še nikoli DryBed-a videla v živo, tako da težko primerjam, je pa za probat najbrž Very Happy Čeprav na teh straneh, ki sem jih jaz našla, ne omenjajo kopalniškega tekača kot alternativo, ampak to še ne pomeni, da ne dela na podoben način Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimeSob Dec 17, 2011 10:03 am

Moj tekač je že naluknjan, ker sem že nekoč uporabila za njihovo ležišče.
Za svoje podgane vem, da bi to stvar uničle, ker ZMERAJ grickajo tkanino, na kateri spijo.

Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 2:24 am

No, jaz sem si pred časom umislila tale DryBed, pa moram reč, da se kar obnese. Imam ga na poličkah, kjer podgane lulajo. V 4 mesecih, kar ga imam, je nastalo samo nekaj luknjic in ga moje miške skoraj nič ne grizejo.
Tepih res dobro vpije tekočino, tako da tudi, ko se polulajo, ležijo na suhem (ker zakaj bi uporabile wc, če ni treba, ane... doh ), samo proti vonju pa ne pomaga preveč, tako da ga menjam vsak dan, konec tedna pa vse skupaj vržem v stroj in je to to. Edino, kar me malo moti, je to, da se tepih po pranju "zmucka", ampak je to moteče bolj ko ne samo z estetskega vidika. Se ga da pa skrtačit in je spet lep, samo meni se ponavadi ne ljubi Smile
Pa še ena slaba stran je to, da kljub pranju nekaj vonja ostane. Sicer meni ne smrdi, ampak nikakor pa ne uspem, da bi imel vonj po svežem perilu, tako kot bi se spodoblo. Mogoče je pa samo v našem prašku problem, kaj pa vem. Ampak zares mi je pa kar všeč, predvsem zato, ker ni treba brisat poličk vsake 5 minut in podgance ne spijo več v lastnih lužah Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 11:50 am

Dodaj alhkolni kis za vlaganje v boben, veže vonj.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 5:21 pm

Sploh nisem pomislila... Hvala, bom probala Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Miška Miš

Miška Miš


Število prispevkov : 44
Join date : 18/07/2012

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 9:15 pm

js ji dam kr krpice od starih majc ki mjih mamo 1000 in ji vsak dan menjam
Nazaj na vrh Go down
poanja

poanja


Število prispevkov : 8
Join date : 19/11/2013
Age : 43

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Jan 24, 2014 8:50 am

Hojla!  

Mene pa zanima, če je imel kdo težave z pralnim strojem zaradi muck od DryBed tepiha, ker me mož sekira, da se bo zaradi njih črpalka pri pralnem stroju pokvarila.  huh 
Ja, smradu pa ta tepih žal res ne omili. Imam tri samčke in komaj čakam, da jih dam kastrirati.
Na spletni strani Zoohita sem videla granule, ki jih posuješ pod steljo in nevtralizirajo vonj, ker razgradijo amonijak. Piše, da so popolnoma nestrupene. Ima kdo izkušnje z njimi?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Jan 24, 2014 10:05 am

Jaz vetbed vedno najprej posesam, pa ni blo nikoli nobenih problemov. Vsake toliko filter sčistimImajo pa moji poleg tega še wc, v katerega pridno kakajo in tisto čistim sproti, tako da nekaj časa vseeno zdrži. So bili pa moji samci vedno kastrirani, tako da z markiranjem nismo meli problemov. Je pa res, da ko sem imela podgan 7, je bilo tepih treba menjat na 2 dni, tistega na polički, kjer so lulali, pa 2x na dan. Zdaj, ko so samo še 4, mi brez problema zdrži ene 5 dni.
K tem raznim praškom se pa jaz raje ne zatekam, ker podgane rade vsako stvar v usta dajo. Meni se zdi bolje pač pogosteje tepih menjat in predvsem jih navadit na wc (lulali bojo sicer še vedno povsod, ampak kakci znajo tudi kar fajn smrdet). Kako pogosto pa menjaš tepih?
Aja, pa jaz ga zdaj redno perem s praškom in kisom in lepo nevtralizira vonj.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
poanja

poanja


Število prispevkov : 8
Join date : 19/11/2013
Age : 43

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Jan 24, 2014 10:55 am

Tepih menjam na dva dni, zjutraj in zvečer otresem kakce z njega in prebrišem poličko, na eni imam pa itak tepih. Ampak zjutraj, ko stopim iz spalnice na hodnik, kar fajn zaudarja.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Jan 24, 2014 1:07 pm

Nenavadno.. Sicer je možno, da tolk markirajo, no. Se spomnim mojega prvega smrduha ki je pred kastracijo kar fajn vonj oddajal. A maš slučajno kaj lesenega v kletki? Les se zna kar fino vonja navzet in ga ne spraviš ven z ničemer. Jaz imam za "hitro čiščenje" in za lesene zadeve (v bistvu je v kletki tako samo eno plezalo) doma sprej urine off, ki dela po mojem po istem principu, kot te granule - razgradi amonijak in nevtralizira vonj. Mogoče probaj najprej s čim takim, če se bo obneslo. Sprej sem jaz kupila že pred časom prek Kosovirja, ne vem pa, če se dobi še kje. Včasih so imeli v Zooticu eno podobno zadevo, s.o.x, samo mislim, da nimajo več.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitimePet Jan 24, 2014 8:57 pm

Jaz sem kupila v mr. Petu nek bel prašek, ki zeeeelo diši in ga čisto natanko razporedim po kletki, bolj debelo dam v kote, ker tam lulajo. Čez to dam potem seno in še tri tedne ne smrdi. Lulanje steče skozi in potem samo obrišem tisti zlepljeni prašek pod senom in sperem z vodo. Kakci pa se tudi pomešajo v seno tako, da podgance sploh ne hodijo po njih..
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





tepih DryBed Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: tepih DryBed   tepih DryBed Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
tepih DryBed
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Življenjsko okolje-
Pojdi na: