Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 podgano "nosi" v eno stran

Go down 
+14
Endy
Juni
zverina
Kalisto
Nes
fate
halibel
Olivija
petrca
Fiamma
Katarina
Eva
Barbara
mamaF
18 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 5:28 pm

Živjo, danes me je ena punca vprašala za nasvet, pa ne vem, kako ji odgovoriti. Ima morda kdo od vas idejo, kaj bi lahko bilo narobe?
Evo, tule je njeno vprašanje:
čau,kako smo?
a se ti kej spoznaš na podgance?
mene ful skrbi za mojo bubbo. danes sm jo prjela v roke pa se ful drži na eno stran.pol sm jo dala še na tla da je malo hodila in se drži res ful v desno in postrani hodi. zakaj tko?Sad
Nazaj na vrh Go down
Barbara

Barbara


Število prispevkov : 26
Join date : 03/02/2009
Kraj : okolica Ljubljane

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 5:39 pm

Tole bi zanlo bit vnetje (mislim da srednjega Rolling Eyes ) ušesa.... se mi zdi da sem nekje že brala o tej težavi in da je bilo povezano z ušesi.
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 5:48 pm

Sm isto pomislna! Vem da če se nekaterim živalim (mensezdi da hrčkom) vname center za ravnotežje, potlej ne morjo naravnost hodit, vrtijo se okol sebe ker niso orientirani al nekj tacga... Zdravi se z antibiotiki pa hitr je treba k veterinarju pelat da ni kej hujšega...
Upam d bo vse uredu s podganco Neutral
Nazaj na vrh Go down
Katarina

Katarina


Število prispevkov : 70
Join date : 13/03/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 5:48 pm

Ja, najverjetneje je vnetje srednga usesa, ce je se mlada...moja podganca je mela to. Naj jo pele k veterinarju pa bo dobla injekcije, k jih bo mogla dajat kaka 2 tedna apa 3, ker je to baje kr trdovratna stvar.
Ce je pa starejsa, je pa mozno, da je kak tumor, sam to vrjetn neb blo kr cez noc..
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 6:12 pm

ja, bo kr unetje ušesa najverjetneje...
tudi druge živali nosi po strani ko imajo težave s centrom za ravnotežje
nekdo (se mi zdi da sošolka) mi je pravla o psički, ki je mela neke težave z ravnotežjem in jo je prov noslo po strani
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 9:13 pm

flower Hvala vsem za hitre odgovore! Bom takoj poslala link do te strani tej punci, ker je vsa v skrbeh. Hvala, res, ful ste pridne Smile
Nazaj na vrh Go down
petrca

petrca


Število prispevkov : 2
Join date : 18/03/2009
Age : 35

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 9:37 pm

ta punca k je tko v skrbeh se je tudi dej prjavla na forum Shocked
hvala usem za odgovore,upam da bo moja lubica čimprej ozdravela! I love you
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 9:53 pm

drćim pesti, da bo kmalu vse v redu s podganco Wink
verjetno bojo kr zoprni obiski pri veterinarju
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
petrca

petrca


Število prispevkov : 2
Join date : 18/03/2009
Age : 35

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeČet Mar 19, 2009 11:06 am

a ji lahko dam kaplce za ušesa? cat Laughing
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeČet Mar 19, 2009 11:37 am

kakšne kapeljce bi pa ji ti dala v ušesa?? Shocked upam, da ne humane, ker so konkretko premočna doza!
najboljš da striktno poslušaš veterinarja
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeČet Mar 19, 2009 12:20 pm

A veste, da je bilo tudi meni čudno, ko mi je veterinar za mačka - za vneto oko dal enkrat mazilo "Tobrex" - mazilo za oči za ljudi (sicer sem morala uporabiti zelo majhno količino), zadnjič pa, ko je mačku čistil ušeska zaradi garij, sem dobila kapljice "TobraDex" - tudi za ljudi (doziranje prilagojeno mačku). To so antibiotiki (deksametazon, tobramicim) in moj veterinar pravi, da jih zmeraj uporabljajo pri malih živalih. Jaz sem morala vnašati po 1 kapljico v uho 1x dnevno tri dni - pri 2 kg težkem mačku, kakšna bi bila pa doza za podganco, si pa ne predstavljam. Neutral
Nazaj na vrh Go down
Katarina

Katarina


Število prispevkov : 70
Join date : 13/03/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeČet Mar 19, 2009 12:23 pm

Ja sj kaka zdravila so vrjetno v manjsih kolicinah primerna tut za zivali, sam kaplce so pa res take mejhne kolicine, d dvomm, da bi blo to mozno prilagodit podganci. Pa fora je u tem, da more dobit v misico to zdravilo, k tko najbol ucinkuje (usaj tko je men veterinar razlozu), zato tut vrjetn kaplce neb ble lih najbol.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeČet Mar 19, 2009 12:32 pm

ja, to itak da se ogromno zdravil uporablja tako za ljudi kot za živali
samo doze so različne...
samo ki kapljice že človeku daš kolko....2-3??
zdej pa si ne predstavljam kako bi kapljice za ušesa doziral podgani What a Face
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeČet Mar 19, 2009 8:22 pm

Moj ps je tud dobivu kaplce za oči (mačka mu je spraskala učka No ) in so ble za ljudi. PRav tako je jedu zdravila za ljudi tko da nakonc je zdravila že moj fotr pisu k je zdravnik. Na splošno se večino zdravil uporabla tako za ljudi kot za živali.
Glede prilagajanja je pa bl težko. Najbolš je da veterinarja uprašaš pa nej ti on pove kako pa kaj. Ker eno kaplco, k je že tko mejhna, je težko razpolovit, kaj šele dt na kkšn manjši delčk. ž

Upam da je zdej s podganco vse ok?
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimePet Maj 07, 2010 7:03 pm

Se mi zdi podobna ali pa enaka stvar zato bom uprašala kar tukej.. Moja podganca drugače stoji naravnost, samo če je na miru več kot pol minute začne prestavlat glavo iz ene strani a drugo (kot da bi gledla avto na zlo velikem ekranu od tvja pa moreš glavo obračat da vidiš)-nevem kako drugače napisat Very Happy In to dela dokler se ne premakne..
A bi blo to tud lahko vnetje?
Nazaj na vrh Go down
fate

fate


Število prispevkov : 223
Join date : 11/04/2010
Age : 26
Kraj : ljubljana

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimePet Maj 07, 2010 7:05 pm

Vse naj naj Petrca-kar tukaj! Very Happy Lepo praznuj! Razz

Halibel glede tvoje podgace pa mislim da ima unet srednji ušes in če ne opaziš hitro se lahko prenese na možgane in umre,zato ti priporočam da ga pelješ k veterinarju
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimePet Maj 07, 2010 7:11 pm

fate je napisal/a:
Vse naj naj Petrca-kar tukaj! Very Happy Lepo praznuj! Razz

Halibel glede tvoje podgace pa mislim da ima unet srednji ušes in če ne opaziš hitro se lahko prenese na možgane in umre,zato ti priporočam da ga pelješ k veterinarju

Ok hvala.. U pon jo peljem.. Hvala
Nazaj na vrh Go down
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimePon Maj 10, 2010 11:59 am

OK, pa smo nazaj od veterinarja.. V bistvu v Novi Gorici res nimajo pojma o glodavcih, zato tudi on ni točno vedu kaj ji je... Ampak nekako nam je uspelo prist do tega, da najbrž ima res vnetje srednjega ušesa, zato ji je dal antibiotik, ki ga more dobivat 1 teden 2x na dan.. Po 1 tednu pa mora na pregled...
Dal ji je pa tudi inekcijo prosti garjam, ker je mislil, da je možno tudi da ima garje v ušesu. Reku je, da ji škodit ne more, zato sem pustila, da jo je ubožico špiknu affraid

Bomo vidli kaj bo čez 1 teden...
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimePon Maj 10, 2010 1:25 pm

halibel je napisal/a:

Dal ji je pa tudi inekcijo prosti garjam, ker je mislil, da je možno tudi da ima garje v ušesu. Reku je, da ji škodit ne more, zato sem pustila, da jo je ubožico špiknu affraid

A kar injekcijo? Boga podganica, kako je pa prenesla?
A je kaj povedal, zakaj ravno z injekcijo in ne npr. z frontlinom ali pa ivermectinion kar iz flaše? Meni se zdi to kar grobo, no ...

EDIT: sem šla zdaj pogledat in sem ugotovila, da dejansko ni potrebno z injekcijo, ker se lahko ivermectin da tudi oralno/kožo, frontline pa na kožo (samo mislim, da je frontline doza že vnaprej določena za mačke). Razliko med ivermectinom in frontlinom si pa še moram pogledat.


Nazadnje urejal/a Nes Pon Maj 10, 2010 1:33 pm; skupaj popravljeno 1 krat (Reason for editing : preverila info še drugje)
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimePon Maj 10, 2010 1:39 pm

Nes je napisal/a:
halibel je napisal/a:

Dal ji je pa tudi inekcijo prosti garjam, ker je mislil, da je možno tudi da ima garje v ušesu. Reku je, da ji škodit ne more, zato sem pustila, da jo je ubožico špiknu affraid

A kar injekcijo? Boga podganica, kako je pa prenesla?
A je kaj povedal, zakaj ravno z injekcijo in ne npr. z frontlinom ali pa ivermectinion kar iz flaše? Meni se zdi to kar grobo, no ...

EDIT: sem šla zdaj pogledat in sem ugotovila, da dejansko ni potrebno z injekcijo, ker se lahko ivermectin da tudi oralno/kožo, frontline pa na kožo (samo mislim, da je frontline doza že vnaprej določena za mačke). Razliko med ivermectinom in frontlinom si pa še moram pogledat.


Ja kar inekcijo ji je dal proti garjam... Ni ji pa dal frontlina, nekej drugega je blo, se pa ne spomnim kako se kliče.. Sej antibiotik ji bom zdej v usta dajala..
Nazaj na vrh Go down
Kalisto

Kalisto


Število prispevkov : 176
Join date : 05/04/2010

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSob Maj 15, 2010 6:42 pm

Kak pa je zdaj s podganco? Še "pleše"?

Tut jaz sem to opazla pri mojem Gimliju danes ko sem prišla s Španije...... Sad Sad
Res lahko od tega umre? Kam je najboljše it k veterinarju v Mariboru, če kdo ve, in kaj mu naj da po vašem mnenju... ?
Nisem še namreč bla s podgano pri vetu, upam da obvlada ... :/
Nazaj na vrh Go down
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeSob Maj 15, 2010 7:10 pm

Kalisto je napisal/a:
Ja.... To je res lahko tak hudo al kaj? No

Mislim, da ja. Ampak ne me držati za besedo, ker nisem 100% prepričana.
Nazaj na vrh Go down
fate

fate


Število prispevkov : 223
Join date : 11/04/2010
Age : 26
Kraj : ljubljana

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 6:55 am

Kalisto je napisal/a:
Kak pa je zdaj s podganco? Še "pleše"?

Tut jaz sem to opazla pri mojem Gimliju danes ko sem prišla s Španije...... Sad Sad
Res lahko od tega umre? Kam je najboljše it k veterinarju v Mariboru, če kdo ve, in kaj mu naj da po vašem mnenju... ?
Nisem še namreč bla s podgano pri vetu, upam da obvlada ... :/


Ja lahko umre,ampak samo če iz srednjega ušesa pride na možgane!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 7:24 am

Kalisto je napisal/a:
Kam je najboljše it k veterinarju v Mariboru, če kdo ve, in kaj mu naj da po vašem mnenju... ?



Bolj bogo bo, jaz jih vozim na pobrežje, priporočam dr. Žela (ker za ostale sem dobla občutek, da ne marajo podgan), samo ta klinika ni pretirano opremljena za preglede glodavcev. Če ne bo vedo kaj je, ti bo pa dal št. od veterinarske fakul. Tam pa res obvladajo.
Vse je boljše, kot pa da čakaš.


Ps. pardon za škiks, spet zamešala funkciji edit/quote. Fahidioti pač Smile

Drugače pa ja, infekcija se zelo hitro širi, ampak je lepo ozdravljiva z antibotiki.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
halibel

halibel


Število prispevkov : 74
Join date : 09/08/2009
Age : 36
Kraj : Branik

podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 12:31 pm

Kalisto je napisal/a:
Kak pa je zdaj s podganco? Še "pleše"?

Tut jaz sem to opazla pri mojem Gimliju danes ko sem prišla s Španije...... Sad Sad
Res lahko od tega umre? Kam je najboljše it k veterinarju v Mariboru, če kdo ve, in kaj mu naj da po vašem mnenju... ?
Nisem še namreč bla s podgano pri vetu, upam da obvlada ... :/


Jutri bo 1 teden kar ji dajem antibiotik... Malo jo še nosi, ampak zlo majn, je pa tudi bolj živahna, pa več hrane poje... Je pa full pridna sploh se ne pritožuje nič ko ji dan zdravilo I love you
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





podgano "nosi" v eno stran Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: podgano "nosi" v eno stran   podgano "nosi" v eno stran Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
podgano "nosi" v eno stran
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» otečena leva stran gobčka
» Podganico vleče v desno stran
» "pikice" na repu in usesih
» "Seminarske naloge"
» "Plantanje"- šepanje

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: