Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Podganji tumorji.

Go down 
+12
mojoo
choo
nelli.chio
puhi
shady
talupu
dzana
Puppy
BabyBusted
Fiamma
Nes
Tjashy
16 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 10, 2012 4:07 am

Odvisno od starosti podgane, vrste tumorja... Najbolje peljat veterinarju pokazat, pa bo on znal bolje povedat, kaj pa kako.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
BabyBusted

BabyBusted


Število prispevkov : 48
Join date : 01/09/2011
Age : 31

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 17, 2012 3:42 pm

Ravno sem pri Bobu zatipala bulo zadaj na vratu. Joooj, upam, da ni tumor slučajno. Ga bom jutri peljala takoj k veterinarju. O.O
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeTor Jul 24, 2012 12:16 pm

Jaz sem pa pri Nutelli opazila bulico pod sprednjo desno tačko. Sva bili pri vetu in je potrdil moj sum, da gre za tumor Sad Jutri gre na operacijo in me je kar groza, upam, da bo vse ok... Predvsem pa, da se ne bo potem pojavil kak nov tumor, kar je žal precej pogosto. Tudi obnaša se čudno, večino časa spi sama v svojem sputniku, danes sem jo prvič po 3 dneh videla, da je spala z ostalimi... Poročam, kaj bo.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
mojoo




Število prispevkov : 1
Join date : 24/08/2012

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimePet Avg 24, 2012 2:53 pm

Vidim, da že kar nekaj časa ni nihče komentiral te teme.. Imam podganico Mici, ki je stara 2 leti in 8mesecev in ima tumor pod vratom na desni strani. Že nekaj časa nazaj sva bli pri veterinarju (na kliniki za male živalce v Lescah, govorila sem z dr. Božičem- zelo prijeten zdravnik in se mu vidi, da ma kar nekaj pojma o podgancah). Skratka, operacijo je odsvetoval, ker je bil takrat tumor že prevelik, operirajo pa brez večjih težav tam nekje velikost lešnika, operacija pa naj bi stala okoli 70-80€. Zanjo se nisem odločila, ker je že pred tem imela težave s pljuči in sem jo dvakrat sredi noči peljala na injekcijo in inhalacije, zato verjetno narkoze ne bi preživela. Sad Dobila je enormne količine crkljanja in samo dobro hrano, nakar pa so ji začele odpovedovati tudi zadnje nogice, tumor pa je tudi že precej zrastel, sem se odločila, da jo jutri peljem na uspavanje. Crying or Very sad O tem sem se odločala, kar precej dolgo vendar mislim, da je prišel čas.. Sad Ne morem verjet, da taka mala živalica lahko pomeni toliko. Lp
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeSob Avg 25, 2012 2:30 pm

Če je imela težave s pljuči (žal pri podganah čisto preveč pogosto Sad ) in glede na njeno starost bi bila operacija najbrž res preveč tvegana. Taka odločitev je vedno težka, ampak svojo podganco najbolje poznaš in veš, kaj je najbolje zanjo. Vedi, da je dobri 2 leti in pol za podganco že kar lepa starost, tolažimo se pa vedno lahko samo s tem, da smo našim miškam omogočili kvalitetno življenje do konca.

lp
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 30, 2012 2:29 pm

Moja Bella je imela benigni tumor pod zadnjo tačko (tumor na sesku). Stara je že čez 2 leti, a smo se vseeno odločili za operacijo. Operacijo je prestala super, rana je sicer zelo velika (7 cm prbl.), tako kot je bil tudi tumor zelo velik.
Zaenkrat je vse v redu. Upam da tako ostane Smile)

Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Sep 30, 2012 11:04 pm

Držim pesti, da se ne bo ponovilo Smile
Moja Nutella je bila operirana pred cca 2 mesecema, zdaj ma pa 2 novi buli.. Sad V torek gre še enkrat na operacijo, pol pa bomo vidli...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 02, 2012 7:47 pm

Hvala Smile

Joj, tega se jaz najbolj bojim.
A je sploh kakšna podgana, ki se ji to ne ponovi?
Pa še neki.. po koliko časa ste vi spet podgane imeli v isti kletki? Ker jaz ju mam zdej ločeno, a si zelo želita ena k drugi...
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 02, 2012 7:54 pm

A smo se mi slučajno srečali danes na VF? Smile

Sicer pa podganci lahko daš že takoj skupaj, samo namesto stelje raje uporabljaj nekaj dni recimo flis, papirnate brisače al pa kaj podobnega, da se rana kaj ne umaže. Malo opazuj, da ta druga podganica ne bo preveč drezala v rano, ampak načeloma bi moralo bit ok (jaz sem dala Nutello kar takoj nazaj k ostalim, pa ni nobenega problema).
Tumorji se v ogromno primerih ponovijo, ni pa nujno, da se. Podgančku od kolegice se je tumor ponovil na istem mestu praktično takoj po operaciji, še preden se je rana dobro zacelila, Nutella na primer je pa dobila 2 nova tumorja na drugih mestih 2 meseca po operaciji. Vem tudi za primere, ko se je tumor ponovil šele čez pol leta, ali pa se sploh ni. Tako da čisto odvisno, ampak držim pesti, da bo s tvojo podganco zdaj vse ok Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 04, 2012 12:09 pm

Ja aveš da smo se najbrž res mi srečal haha Very Happy


Sej jaz ju mam zdej že cel dan skupej, pa se nobena ne zanima za šive. veselje

Me pa zelo skrbi, ker sem ravnokar opazila, da ima Bella na istem mestu kakor prejšnjič tumor, tako bulico. Na drugi strani tega nima... Neutral
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 04, 2012 5:23 pm

Če je samo trdo, je lahko od celjenja. Opazuj, če bo zraslo, in če bo, jo pelji nazaj k veterinarju, bo najbolje vedel, kaj in kako...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 25
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 04, 2012 6:58 pm

Ja, trdo je. Sej to itak da jo bomo peljali, če se bo večalo.

Pa samo še neki.. ti, k vem da si imela že dosti podgan. A je kakšna, ki pa ni dobila nobenih tumorjev?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeČet Okt 04, 2012 7:38 pm

Jih imam komaj eni dve leti in pol, tako da nimam prav veliko izkušenj s starimi podganami. Moj prvi, Boo, je poginil pri dveh letih zaradi starosti (možno da zraven tudi kake bolezni, ampak meni je zgledalo, kot da gre za staranje in ko je bilo že zelo hudo, sem ga peljala uspavat). Nutelli (2 leti, 2 meseca) so se začeli tumorji 2 meseca nazaj in je bila zdaj drugič operirana, njena sestrica Cookie je pa še čisto ok, nobenih strašnih problemov nima.
Veliko podgan živi do konca življenja brez zdravstvenih težav oz. brez tumorjev, ampak to so predvsem samčki, kolkor vem (imajo pa druge težave- paraliza zadnjih nog, preobčutljivost na beljakovine...). Pri nesteriliziranih samičkah so pa tumorji zelo pogosti, na žalost Sad
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimePet Okt 05, 2012 7:38 pm

Moj Tik ni imel nobenih na zunaj vidnih tumorjev, niti nisem nikdar nobenega zatipala.
Imel pa je paralizo zadnjih tačk in začel mu je krivo rasti zob, na koncu sem ga nesla uspavat, ker
je bil prešibek za kar koli.

Manjkalo mu je par mesecev do treh let.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeTor Okt 30, 2012 5:30 pm

Moja Sunny je bila ravno včeraj tretjič operirana, ker je spet dobila tumor na mlečni žlezi sad Tokrat je bil dosti manjši je pa tudi bil odstranjen v manj kot tednu. Po operaciji je bila tako fit kot po nobeni prej huh sem pa včeraj zvečer opazila zelo nenavadno obnašanje.. Po tem ko je jedla in pila in se malo po postli sprehodila je začela jest wc papir in cotike, s katerimi spi in jih je povsod polno. Njaprej sem mislila, da je lačna samo tudi ko je zraven hrane čepela je zagrabila brisačo in jo začela jest.. Seveda sem zadevo takoj pogooglala in poklicala dežurnega veterinarja in bi naj to počele, ko imajo bolečine in sem ji dala protibolečinska, ki sem jih dobila pri vetu.
Je imel kdo že podobne izkušnje? Že cel dan se nekam sumljivo obnaša, se praska (precej nad rano) in pa živčna je.
Aja pa že cel dan ni bila na wc-ju in me seveda skrbi. Veterinar meni, da bi lahko bila reakcija na antibiotik ali pa da jo kako tkivo malo vleče in bi moralo biti v 2eh do 3eh dneh ok.
Rana je pa tudi "lepa", nič ni vneto, tudi pridno pusti pri miru, edino malo se je umila..
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 01, 2012 11:14 pm

Je zdaj že kaj boljše?
Lahko, da jo je res bolelo, pa je zato grizla vse, kar ji je pod nos prišlo. Tudi živčna bi lahko bila od bolečin, ali pa ji gre rana na živce... Nutelli se je po prvi operaciji čisto zmešalo, si je prav grdo spraskala približno 1 cm2 nad rano.
Glede kakanja pa ne vem, nisem še nič podobnega videla :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 4:55 pm

Noja ni še nič kaj boljše, edino na wc normalno zdaj gre. Ona si je tudi nekje 1cm nad rano tak hudo spraskala O.O sva bili danes pri veterinarju in dobili nov antibiotik. Papir in blago pa še vedno je..zvečer vedno začne, nikoli čez dan. In zdaj še po novem protibolečinskih noče vzet in ji morem v fruteka zmešat Neutral bomo vidli kak bo zdaj..
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimePet Nov 02, 2012 9:16 pm

Ajej :/ Probej zmešat z vanilijevim jogurtom, moji imajo to najrajši Smile Al pa čokolino tudi dela, čeprav ne pri vseh.
Zvečer najbrž grize, ker je takrat bolj aktivna. Če normalno je in hodi na wc, verjetno ni nič hujšega in jo res samo rana matra. Bo sčasoma boljše, ko se malo zaceli.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeSob Nov 03, 2012 9:03 pm

Se mi zdi, da je danes že malo boljše lol Včeraj ko je začela brisačo jest sem jo pustila in je 3x zaglodala in pol kr sama nehala. In vedno kako urco za tem, ko je dobila zdravila..sem pa tudi razmišljala, da je možno, da zanalašč to zdaj počne, ker je prva 2 dni spala pri meni oz. ona je spala jaz pa bedela in je to seveda blo ful fajn veselje
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 04, 2012 7:20 am

Hehe, ni nemogoče, podgane so brihtne Very Happy No, lepo slišat, da je boljše Smile
Jaz sem pa ravnokar pri Nutelli našla nov tumor, oz. star, ki se je ponovil Sad Od avgusta je bila operirana že dvakrat, nazadnje cca en mesec nazaj... Greva drug teden k veterinarju, pa bomo vidli, kako naprej... :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
sashka

sashka


Število prispevkov : 50
Join date : 25/01/2012
Kraj : mb

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 04, 2012 3:40 pm

ojoj boga O.O upam, da bosta rešli!
Pri Sunny se je 2. ponovil po 3eh mesecih in je bil na istem mestu, 3. pa po 6ih mesecih na drugi strani..
ugotavljam pa tudi, da ne sliši več huh moja sicer pravi, da se odziva samo je to bilo nazadnje 2 dni nazaj pa še to je možno, da je zavohala priboljške ne pa slišala klicanja Neutral pred operacijo je sicer tudi že malo slabše slišala (včasih ni vedla iz katere strani prihaja) zdaj se pa sploh ne odziva več Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 9:04 pm

Pozdravljeni, moji podgani Windy se je pred kratkim pojavila bulica med zadnjima tačkama na trebuhu. V nekaj tednih je očitno zrastla. Poleg tega je podgana postala zeloooo debela ob isti hrani oz. še malo manjši količini. Teža se je zvišala iz 380g na 452g. Windy je stara leto in pol. Ima kdo take izkušnje? Kaj bi lahko to bilo?

Hvala.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 9:09 pm

Bula bi lahko bila tumor mlečne žleze, debelost pa ne vem... je samo težja (lahko bi najbrž bil tumor precej težek), al tudi bolj debela? Na stara leta se pogosto malo poredijo ob isti prehrani, ker niso več toliko aktivne. V vsakem primeru pa svetujem obisk veterinarja, predvsem zaradi bule.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Kuku

Kuku


Število prispevkov : 59
Join date : 14/10/2013

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 10:12 pm

Tale podgana ni bila nikoli aktivna, kolesa še povoha ne. Bulica je majčkena in sigurno ni vzrok za tako povečanje teže v samo 4ih tednih. Njena sestra je namreč čisto normalna in že od mladega bolj aktivna. Bulica je tudi precej nizko skoraj čisto med tačkama, trebuh pa ima ogromen. Skrbi me, da ji raste odznotraj kaj velikanskega.....Sad
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 09, 2014 11:12 pm

Pa je trebuh napet? Ce ja, je mozno, da ima tudi v trebuhu kaj. Ce se je pa samo zredila, bi morala bit pa po celem telesu bolj "oblozena". Res ti svetujem veterinarja cimprej. Ce gre za kakrsnokoli tvorbo tudi v trebusni votlini, je bistveno tezje (ali celo nemogoce) operirat potem, ko s zadeva prevec razsiri/priraste na vse mozno..javi, kaj bo pri vetu, upam pa, da je "samo" tumor mlecne zleze..
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Podganji tumorji. - Page 2 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Podganji tumorji.   Podganji tumorji. - Page 2 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Podganji tumorji.
Nazaj na vrh 
Stran 2 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Podganji smeški
» Podganji vonj
» Podganji register
» Podganji mladički
» Podganji prepiri

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: