Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 smetxxxxxxxxxxxxx

Go down 
+3
zverina
Nes
millyvanilly
7 posters
AvtorSporočilo
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeSre Dec 08, 2010 9:32 pm

Pozdravljeni!

Glede kletk.. Sicer smo novi na forumu, ampak moje osebno mnenje je, da ljudje, ki se s svojimi podganicami ne ukvarjajo dovolj in jih imajo bolj za opazovaje (ja, tudi taki se najdejo).. Za take ljudi ni nobena kletka dovolj velika.. Glede takšnih ljudi (to seveda govorim zase, da ne bo pomote) kot pa sem jaz in meni podobni, ki pa veliko časa preživimo s svojo podganico, je dovolj velika že kletka kamor gre lahko podganica samo spat.. Da razložim.. Moja (sedaj žal že bivša podganica in čakam na novo) je imela dokaj majhno kletko (60x60x39), ampak je bila ves čas (tudi ko sem bila v šoli) spuščena po moji sobi, zato menim, da bi ji ustrezala že kletka 30x30x30 (samo, da se nekam zavleče spat).. Zato ne se spravljat takoj na ljudi, ki pokažejo svojo kletko le po merah, menim, da je potrebno vprašati tudi koliko časa je podgana v kletki in kaj tam počne.. Tudi te ogromne lesene (omarne) kletke po mojem mnenju niso od boga poslane, če se s podganicami ne ukvarjamo..

To je le moje skromno mnenje (kar pa ne opravičuje vseh majhnih kletk, ampak tiste, ki podganic pač nimamo nikoli zaprtih)..

Lp, T.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeSre Dec 08, 2010 9:57 pm

millyvanilly je napisal/a:
bi ji ustrezala že kletka 30x30x30 (samo, da se nekam zavleče spat).
To bi bilo pa že kar kruto.

Sploh če je to mišljeno kot protiargument ugotovitam stroke oz. avtoritetam svetovnega merila na področju udomačenih podgan. Namreč, nobenih priporočil si ne izmišljujem.
In moji podgančki nihakor niso opazovalni objekt (sicer se mene ne omenja eksplicitno, a slutim, kam pes taco moli).

Če je podganica 24 ur na dan spuščena in ni nobene nevarnosti v sobi, pa sploh ne potrebuje kletke in lahko spi magari v predalniku z nogavicami. Zakaj bi jo morali potem zapirati v kletko, če pa je ''vedno izpuščena''?


Je pa res, da tudi ogromne doma narejene kletke niso zmeraj dovolj funkcionalne za aktivno življenje podgan, ko bi pa lahko bila, prav nasprotno, kakšna srednje velika ptičja kletka dosti bolj ukrojena njihovim zahtevam.
Ja, tu pa res dam čisto prav, predelane omare še ne zagotavljajo kvalitetnega življenja, če so
zverinice cel čas zaprte.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
zverina

zverina


Število prispevkov : 821
Join date : 14/04/2010

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeSre Dec 08, 2010 10:10 pm

Jaz se popolnoma strinjam z millyvanilly

Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeSre Dec 08, 2010 10:53 pm

Nes pes nikamor tace ne moli, bi pa rada, da se neha napadati ljudi s foruma, ko z veseljem pokažejo svojo kletko, ampak se jim raje (in to brez sarkazma!!) svetuje o boljšem stanju.. Jaz se popolnoma strinjam, da nobena žival ne sme imeti zagotovljenih le min. standardov, ampak konec koncev nobena žival ne bi smela imeti kletke.. V idealnem svetu bi morale biti vse živali svobodne.. Ker pa smo ljudje pač dominantna bitja to niso.. In ZATO jim je potrebno nuditi drugo najboljše in to je skoraj naravno življenje..

In ne mi o standardih in tem in onem, ker glede standardov še ena stvar.. Skoraj vse v današnjem svetu se vrti okoli denarja in kdo pa pravi, da ni teh tebi tako ljubih standardov postavil nek trgovec s kletkami (večja kletka = več denarja)?

Moje osebno mnenje je, da mora človek z živaljo živeti in dihati,. Šele takrat bo vedel kaj potrebuje, ne pa se učiti na pamet nekih standardov, pravil in ne vem še česa.. Najboljše je, da se to nauči sproti (pa sedaj ne mislim, da ni pametno, da se ne pozanima pred nakupom o živali.. Sploh ne!!).. Ampak če bi bili na svetu samo ljudje, ki bi sveto verjeli pravilom in besedam drugih, se človeštvo ne bi razvilo do te stopnje na kateri smo zdaj..

P.S: Da pa ti odgovorim zakaj imamo kletko.. Nihče od nas si zjutraj ne želi obuti nogavice polne podganijih bobkov prepojenih z lulanjem, če se razumeva? To je edini razlog, da imamo kletko, ki pa je VEDNO odprta in ne vem od kod ti ideja, da se zapira?!

Lp, T.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 12:45 am

Preden se pobijemo med sabo zaradi te ali one tematike...
Še vseeno je to forum, na katerem je kar nekaj stalnih uporabnikov in nekateri izmed njih/nas (nočem nikogar posebej izpostavljat in niti ni pomembno, leti pa to na vse nas) so se dokazali kot neprimerni lastniki, ki ne poslušajo nobenega nasveta in vejo vse. Od tod vsi te sarkastični in pogosto nesramni komentarji - tudi v realnem življenju imaš kdaj koga enostavno dovolj, ni res?

Jaz osebno se strinjam s tem, da velikost kletke ni pomembna, če je žival ves čas spuščena... čeprav tukaj potem ne govorimo več o kletki, ampak bolj o spalnici z WCjem, ne?
Me pa glede tega čisto iz firbca zanima - kaj ti nič ne zglodajo/zgrizejo recimo posteljnine, omar, knjig ipd, ko te ni? Ko sem imela jaz pujse, ni bilo nobenih problemov - večino časa so bile izpuščene, kablov niso grizle, v sobi so hodile v en kot lulat (tam sem redno menjala neko staro coto, potem so pa kar naenkrat se odločile, da bo WC v kletki, pa niti tega ni bilo treba več) in nikamor niso mogle splezat. Na drugi strani pa moje podgane pridejo res povsod. Brez problema skočijo na posteljo, od tam zlezejo na police s knjigami, brez problema skočijo s tal na radiator in od tam na okensko polico in mizo, kjer so sami kabli... v glavnem, pridejo res povsod. Kablov mi sicer ne grizejo in po vtičnicah ne hodijo, so mi pa že zgrizle eno posteljnino in pulover, enkrat sem jih pa pustila same v sobi samo za 10 minut, pa je tudi vse po tleh ležalo, ko sem nazaj prišla Very Happy Tako, da so zdaj spuščene samo takrat, ko sem v sobi in jih imam lahko pod nadzorom... :/
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 6:09 am

Zame je to protislovje, da bi imel kletko, če je pa ne boš zaprl, da bo NA VARNEM,
ko si zaradi obveznosti nekje drugje.

Mi je pa zgrešeno sklepanje, da imam podgane za opazovanje, zato, ker imajo veliko kletko lol!
Če v tej argumentaciji ne vidite zmote potem pa tudi.

Sicer pa pohvalno, da žival uživa popolno svobodo v varnem okolju (vsaj upam, da je). Kar tako naprej.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 10:02 am

Nes je napisal/a:
Mi je pa zgrešeno sklepanje, da imam podgane za opazovanje, zato, ker imajo veliko kletko lol!
Če v tej argumentaciji ne vidite zmote potem pa tudi.

Kot prvo ne išči prepira, kjer ga ni.. Noben ni ničesar rekel glede tebe osebno.. Verjamem, da vsi, ki ste tukaj gor se trudite po najboljših močeh (logično), saj bi drugače pač imeli žival in se o njej ne bi izobraževali. Govorila sem na splošno, ker imam s podganami in ljudmi, ki jih imajo (imam jih od svojega 15 leta) ter s področjem reševanja živali VEEEELIKO izkušenj in zato opozorim na nekaj, kar me moti.

Glede varnosti pa.. Mislim, da je mojim podganam čisto všeč, da so bile spuščene po sobi in glede na to, da se v vseh teh letih ni še nič zgodilo, lahko trdim, da je soba kar varna in prilagojena zanje za razliko od premnogih kletk.
Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 10:12 am

choo je napisal/a:
Preden se pobijemo med sabo zaradi te ali one tematike...
Še vseeno je to forum, na katerem je kar nekaj stalnih uporabnikov in nekateri izmed njih/nas (nočem nikogar posebej izpostavljat in niti ni pomembno, leti pa to na vse nas) so se dokazali kot neprimerni lastniki, ki ne poslušajo nobenega nasveta in vejo vse. Od tod vsi te sarkastični in pogosto nesramni komentarji - tudi v realnem življenju imaš kdaj koga enostavno dovolj, ni res?

Jaz osebno se strinjam s tem, da velikost kletke ni pomembna, če je žival ves čas spuščena... čeprav tukaj potem ne govorimo več o kletki, ampak bolj o spalnici z WCjem, ne?
Me pa glede tega čisto iz firbca zanima - kaj ti nič ne zglodajo/zgrizejo recimo posteljnine, omar, knjig ipd, ko te ni? Ko sem imela jaz pujse, ni bilo nobenih problemov - večino časa so bile izpuščene, kablov niso grizle, v sobi so hodile v en kot lulat (tam sem redno menjala neko staro coto, potem so pa kar naenkrat se odločile, da bo WC v kletki, pa niti tega ni bilo treba več) in nikamor niso mogle splezat. Na drugi strani pa moje podgane pridejo res povsod. Brez problema skočijo na posteljo, od tam zlezejo na police s knjigami, brez problema skočijo s tal na radiator in od tam na okensko polico in mizo, kjer so sami kabli... v glavnem, pridejo res povsod. Kablov mi sicer ne grizejo in po vtičnicah ne hodijo, so mi pa že zgrizle eno posteljnino in pulover, enkrat sem jih pa pustila same v sobi samo za 10 minut, pa je tudi vse po tleh ležalo, ko sem nazaj prišla Very Happy Tako, da so zdaj spuščene samo takrat, ko sem v sobi in jih imam lahko pod nadzorom... :/

Še odgovor na tole Smile:
Glede spuščenosti.. Saj pravim mi smo se zelo prilagodili podganjim zahtevam.. Police s knjigami in vsem, kar je ponavadi na policah so montirane zelo visoko tako, da ni možnosti, da skoči gor.. Kablov ni, nimam iz tega razloga nobene televizije ali računalnika v svoji sobi imam samo namizno lučko za učenje, od katere pa so kabli speljani po steni.. V sobi imam nekaj rastlin, zanje se s podganicami že na začetku zmenimo, da je to stvar, ki se je ne koplje in imajo za to naštimane posebne posodice s to in ono stvarjo.. Posteljnine niso nikoli (še nobena) grizle, jih sploh ne zanima, ponoči pa spijo pri meni v postelji (imajo naštimano ležišče, da se ne zgodi slučajno kakšna nesreča ponoči zaradi kakšnih bolj aktivnih sanj Smile).. Se je pa že zgodilo, da so zgrizle kakšno naramnico na majici, ampak to je pač vse družinske člane prisililo k doslednosti in pospravljanju stvari (kar pa je tudi velik plus Smile). Če še koga kaj zanima, naj kar vpraša..
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 11:20 am

Ravno v tem je smisel velikih kletk, ker pridejo prav, če soba ni primerna za proste podganice.
Recimo kuhinja pri nas je narejena za udobje ljudi in bi težko zaščitila vse, da bi brez prisotnosti nekoga lahko živalice varno tačkale naokrog.

Problem je, da marsikdo reče, da je podganica vedno spuščena. Pa je v resnici tudi res spuščena
cel čas. Ampak, ko je ta oseba doma.
Včasih ljudje pozabljajo na ta čas, ko so zdoma.

Odvisno je tudi od števila podgan in spola, kako velika naj bo kletka.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 12:13 pm

millyvanilly, kako imate pa z wcjem? Hodijo v kletko ali kako?
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 1:30 pm

millyvanilly je napisal/a:
Glede kletk.. Sicer smo novi na forumu, ampak moje osebno mnenje je, da ljudje, ki se s svojimi podganicami ne ukvarjajo dovolj in jih imajo bolj za opazovaje (ja, tudi taki se najdejo).. Za take ljudi ni nobena kletka dovolj velika.. Glede takšnih ljudi (to seveda govorim zase, da ne bo pomote) kot pa sem jaz in meni podobni, ki pa veliko časa preživimo s svojo podganico, je dovolj velika že kletka kamor gre lahko podganica samo spat.

Super, ti imaš svoje podgane ves čas spuščene. Ampak ko govoriš o 'vseh nas, ki imamo podgane prosto spuščene', si pa po mojem malo v zmoti ... Podgane ima prosto spuščene mogoče 1% vseh, ki imajo podgane, drugi pa za to bodisi nimajo pogojev, bodisi jim to ne pade na pamet. Mislim, da na tem forumu še nikoli nismo okarali kogarkoli zaradi premajhne kletke, če je bilo prej razloženo, da je podgana ves čas spuščena. Ker imamo pa tu veliko šoloobveznih mladih, to dostikrat pomeni, da tudi če je podgana 'vedno spuščena, ko sem doma', to še vedno ne nanese veliko več kot nekaj ur (kar računaj ... 8 ur spanja, 7 ur šole, še kaka ura gre za prevoz, če ne živiš ravno ob šoli, pa interesne dejavnosti ...), kar pa se verjetno strinjava, da niti približno ni dovolj. V takih primerih je nujno potrebno, da ima podgana veliko kletko. Tako da ko mi nekdo prilima slikico kletke za hrčke, pa vem, da hodi v šolo in da se že prej ni izkazal kot super odgovoren lastnik, pač ne predvidevam avtomatično, da ima podgane ves čas spuščene.

Ne vem pa, kako ti je uspelo logično povezati zanemarjanje svojih živali z veliko kletko ... če je kdo tako neveden, da misli, da so podgane kot kake eksotične ribice za gledat, potem ni ravno logično, da bi bil hkrati tako osveščen, da bi jim kupil veliko kletko, se ti ne zdi?

millyvanilly je napisal/a:
In ne mi o standardih in tem in onem, ker glede standardov še ena stvar.. Skoraj vse v današnjem svetu se vrti okoli denarja in kdo pa pravi, da ni teh tebi tako ljubih standardov postavil nek trgovec s kletkami (večja kletka = več denarja)?

Bi raje živela v garsonjeri na 20 kvadratih, ali v večjem stanovanju (morda celo v hiši), tam od 50, 60 kvadratov naprej? Pa si ziher, da to ni samo zato, ker so ti nepremičninski posredniki vcepili v glavo, da je življenje boljše na več prostora? Saj veš, večje stanovanje = več denarja.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 1:39 pm

Vseeno velika kletka še ne pomeni nujno kvalitetne nastanitve.
Ampak vsekakor je pa bolj zdravo, da je v ogromni kletki, kot pa kletki za hrčke.

Ali še huje, da sta dve podgani (ali več podgan) v kletki za hrčke.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Tahun

Tahun


Število prispevkov : 498
Join date : 29/03/2009
Age : 31
Kraj : Ljubljana

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 10:43 pm

Juni je napisal/a:
Tako da ko mi nekdo prilima slikico kletke za hrčke, pa vem, da hodi v šolo in da se že prej ni izkazal kot super odgovoren lastnik, pač ne predvidevam avtomatično, da ima podgane ves čas spuščene.

To je res.
Millyvanilly ti očitno ne spremljaš toliko foruma zato ne razumeš zakaj smo vsi tako "skočili v luft" zaradi kletke za hrčke.Ena podganica je umrla zaradi neprimerne oskrbe in pogojev zato menim da imamo dovolj dober razlog da ji povemo da naj nadgradi kletko ker sama očitno ne ve kaj podgane potrebujejo.

Se pa strinjam da če ima nekdo podgano spuščeno toliko kot ti potem kletko res potrebuje le za wc.Ampak recimo jaz nimam pogojev da bi bile podgane spuščene 24/7 zato sta dopoldne v kletki ki je temu primerno velika.Zdi se mi prav da se govori o tem da podgana pač ne more živeti v kletki za hrčke ali kašnem terariju ker nimajo vsi toliko izkušenj s podganami kot jih imaš ti in bi zato lako mislili da jih lahko stlačijo v prvo kletko ki jim pride pod roke.
Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeSob Dec 11, 2010 9:19 am

Brez veze.. Strinjam se z Nes popolnoma.. Prav je, da opozorite, verjamem, da poznate ljudi na forumu bolj kot jaz, jaz sem samo na malo bolj prijazen ton opozorila.. Kar pa je iz tega nastalo pa je že smešno.. Skratka forum je kar kvaliteten, veliko stvari je povedanih in mislim, da lahko počasi ponovno damo prednost tejle dejanski temi, ker to razglabljanje kdo komu kaj zakaj ni več relevantno..

Juni.. Če nisi razumela kaj sem ti želela povedati s hišo in stanovanjem in svobodo pa se zaradi mene lahko obrneš tudi na ZS, če imaš kakšne skrite namene o tem debatirat..

Tejle temi pa bi rada povrnila njen prvotni namen..
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeSob Dec 11, 2010 1:38 pm

Nimam nobenih skritih namenov, bi te pa opozorila, da v svojih prihodnjih postih malo bolj pazi na to, kako in kje uporabljaš katere (predvsem tiste bolj negativno/pozitivno zaznamovane) besede, da se ne boš naslednjič tudi čudila, če bodo tvoji posti naleteli na neodobravanje. Za prijazno opozorilo so besede/besedne zveze, kot so 'gnusi se mi odgovarjati', 'klevete', 'pomenimo se kot ljudje' itd. pač čisto neprimerne, ker s tem namiguješ na manjvrednost ljudi, ki ti odgovarjajo, kot si tudi že na začetku rekla, da ljudem, ki za svoje podgane ne skrbijo, nobena kletka ni dovolj velika - s čimer si nakazala, da vsi, ki imamo velike kletke, ne skrbimo za podgane. Če ni tvoj namen govoriti take stvari, dvakrat preberi svoj post pred objavo in vse take dvoumne besedne zveze izbriši, saj so taka namigovanja predvsem slabe manire, ki se jih pa na nobenem forumu ne mara preveč.

Tako, zdaj pa res konec offtopica.
Nazaj na vrh Go down
millyvanilly




Število prispevkov : 90
Join date : 03/12/2010
Age : 37

smetxxxxxxxxxxxxx Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: smetxxxxxxxxxxxxx   smetxxxxxxxxxxxxx Icon_minitimeSob Dec 11, 2010 1:49 pm

Moje besede in besedne zveze so na mestu in stojim za njimi 100%.. Vse kar sem napisala, tudi resno mislim.. Ne vem kam pripelje tole brezvezno vtikanje v vsako stvar.. Ampak, da povzamem.. Nisem nad vsemi, vem pa verjetno kar nekaj stvari, ki jih nekdo na forumu pač ne in zato, če imaš eno podgano ali dve še nisi odkril tople vode in si moraš za njihovo poznavanje res vzeti čas in imeti potrpljenje.. To je vse, kar imam jaz še za povedat.. Pa tisto z velikimi kletkami.. Ne vem zakaj ste si vzeli to tako k srcu.. Tisti, ki nanj to ni letelo, bi moral imeti čisto vest in ga ta stavek sploh ne bi smel ganit..

Lepo urejajte kletke še naprej.
Nazaj na vrh Go down
 
smetxxxxxxxxxxxxx
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: