Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Tonči podganec

Go down 
+9
Malinca
Olivija
miki
AtLanT!da
Eva
*Tinky*
Sonii
Fiamma
mamaF
13 posters
Pojdi na stran : 1, 2  Next
AvtorSporočilo
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeTor Jan 13, 2009 8:35 pm

Tole je naš Tonči. V bistvu smo ravno prejšnji teden po letu in pol ugotovili, da je v bistvu - Tončka.
Ampak, na to se je težko navaditi, zato ga/jo še zmeraj kličeno Tonči in ogovarjamo "na fanta".

Večino dneva uživa v viseči mreži...
Tonči podganec Tp15112008-016

....je pa pogosto na volji za lumparije...
Tonči podganec Za-forum1

....posebej take, povezane s hrano...
Tonči podganec Tp13109-003

...za rojstni dan mu je pripadla takale lepa torta....
Tonči podganec Torta

....ki pa ni prav dolgo ostala cela....
Tonči podganec Torta-2

...ampak, takemu lepemu smrčku človek ničesar ne zameri....
Tonči podganec Tp15112008-007
Smile Wink
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeTor Jan 13, 2009 8:37 pm

samo res se ti tak smrček ne more zamerit I love you
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeTor Jan 13, 2009 8:55 pm

Smrčka ma pa res luštnega. Very Happy
Iz česa je pa tortica narejena?
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeTor Jan 13, 2009 9:01 pm

Tortica je iz dveh "grancereale" piškotov, čokolinota in briketkov. Je bila shramba polna kar nekaj časa Smile
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimePon Jan 19, 2009 7:48 pm

Tonči je včeraj postala ponosna "velika sestra" malemu mačkonu Fickotu.
Za enkrat ga kot "veliki modrec" opazuje iz kletke in se ji po mojem zdi ena taka otročja igračka, ki ni niti minuto pri miru bounce Smile še slikat mi ga ni ratalo prav lepo , ma za lušte naredit bo v redu:
Tonči podganec Ficko-1912009-013

Tonči podganec Ficko-1912009-014

Tonči podganec Ficko-1912009-009

Tonči podganec Ficko-1912009-011

Tonči podganec Ficko-1912009-019

Tonči podganec Ficko-1912009-022
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimePon Jan 19, 2009 7:52 pm

joooj, ke lepi mucek!!!!! I love you
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
*Tinky*




Število prispevkov : 82
Join date : 18/01/2009

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimePon Jan 19, 2009 8:44 pm

Kakšen puhek I love you I love you ...Všeč mi je ime cheers
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeTor Jan 20, 2009 3:45 pm

OOOOO, kok je luštn!!! Razz
No, oba dva sta! Wink
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeSre Jan 21, 2009 2:57 pm

iiiiii I love you tista fotka, kjer lenari v košari (rima se) je sweet.. Like a Star @ heaven
Nazaj na vrh Go down
miki




Število prispevkov : 23
Join date : 27/01/2009
Age : 27
Kraj : Koper

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 1:00 pm

joojjj ma res je ful lepi


vse fotke so lepe
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeTor Feb 17, 2009 2:59 pm

Kako sta lepa. Jest bi tud muca mela,pa ma mt na žalost spet alergijo ( Evil or Very Mad Evil or Very Mad )
Nazaj na vrh Go down
Malinca

Malinca


Število prispevkov : 23
Join date : 19/02/2009
Age : 32
Kraj : Maribor

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimePet Feb 20, 2009 5:22 pm

tonči je pa pravi osvajalec,zelo sta si z bobiko podobna! Very Happy Bobi ima tudi cez 2meseca drugi rojstni dan in bi te prosila če smem dobiti recept za tortico? Very Happy sunny
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeSob Feb 21, 2009 1:07 am

Very Happy Very Happy Itak! je pa zeloooo kompliciran ta recept lol!
Vzameš 2 okrogla piškota, ju namažeš s Čokolinom in okrasiš z briketki za podgane, lešniki itd.
Tonči je najprej razmontirala tortico, potem pojedla ves čokolino, piškote in ostalo pa si je spravila v shrambo, da je imela sladke užitke še par dni Very Happy

Ps. Ne se čudit, da sem v starih postih najprej pisala o Tončiju kot fantu - no izkazalo se je, da je Tonči v resnici punca Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 8:46 am

mamaF je napisal/a:
Very Happy Very Happy Itak! je pa zeloooo kompliciran ta recept lol!
Vzameš 2 okrogla piškota, ju namažeš s Čokolinom in okrasiš z briketki za podgane, lešniki itd.
Tonči je najprej razmontirala tortico, potem pojedla ves čokolino, piškote in ostalo pa si je spravila v shrambo, da je imela sladke užitke še par dni Very Happy

Ps. Ne se čudit, da sem v starih postih najprej pisala o Tončiju kot fantu - no izkazalo se je, da je Tonči v resnici punca Embarassed

Kako to da niste prej vedl? lol! no sej mi spo tud za hrčka najprej misll da je samica, je biu pa samčk Laughing Laughing
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeSob Jul 25, 2009 8:44 pm

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Dragi moji podganarski prijatelji, moram vam povedat nekaj zelo žalostnega ... naša Tonči po dveh letih z nami očitno odhaja...
Sploh ne vem, kako je to možno Crying or Very sad Še pri kosilu je žicala za hrano, potem je pa cel popoldan preležala v svoji hišici (kar se ni zgodilo že ful časa) - sem mislila, da ji paše tako v miru spat zaradi vročine.
Potem sva pa s hčerko šli k prijateljici v sosednjo vas, da bi se zmenili za varstvo za Tončko za dva tedna, ker imamo namen v petek iti na morje. Lani smo jo vzeli s sabo in je bilo vse super, samo po poti nazaj je bla ful vročina in avto brez klime in se nam je podganca ful smilila, ker je bilo očitno, da hudo trpi zaradi vročine... in tako smo se letos odločili, da je ne matramo in jo rajši pustimo pri prijateljici, ki zelo rada carta Tončko in bo mogoče enkrat (ko konča študentska potovanja mad LJ in domom) tudi imela podganco. In ta prijateljica je bila ful vesela, da bo imala Tončko, samo malo jo je zaskrbelo, kaj bo, če se v tem času podganci kaj zgodi, če zboli itd....
No, in zdaj pred pol ure prideva s hčerko domov in mi ona pravi, da se ji zdi čudno, da Tonči leži kar na žagovini v svoji WC škatli ... in jaz sem še rekla, da sem jo že jaz dostikrat videla tako,da ji pač paše očitno. In potem ona začne jokat, da nekaj ni v redu, da Tonči ful čudno leži in se ne premika. Sva jo vzeli ven iz kletke in jo dali na brisačo na mizo in malo vode sva ji dali v posodico za pit, uboga Tončka pa se skoraj ne more premikati. Tačke je kar ne držijo, dlako ima vso naježeno in očke se ji kar zapirajo, pa kar tak rdečkast izcedek (verjetno tisti od tretje veke) se ji je pojavil. In sploh nobene moči in želje nima po gibanju, samo proti robu mize se je poskušala odplaziti v smeri proti kletki. Pa sprednje tačke ima pokrčene v pesti in koža je čisto bleda ... meni se zdi, da umira...tako mi je hudo in grozno.
In sva jo dali nazaj v kletko, zdaj se je zvila v kotiček v hiško in ful plitko diha...
Crying or Very sad Crying or Very sad Saj ne vem, kaj naj naredim, kam naj jo peljem zdaj sredi noči...zgleda tako slabotna in nemočna in meni se srce trga, hčerka je totalno v šoku...bova prebedeli s Tončko, če ji bo le uspelo preživeti to noč. Bomo videli, kaj bo jutri, samo tako uboga zgleda, da ne vem, če ji sploh lahko še veterinar pomaga ali ne. Ko bi vsaj v miru zaspala...

Oprostite za vse to nakladanje, samo nekomu sem morala povedat...
in hčerka pravi, da nikoli več ne bo hotela imeti podgane, če Tonči zdaj umre Crying or Very sad Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeSob Jul 25, 2009 10:26 pm

Jooj. Sad
Upam da je samo res res res močno utrujena čeprav verjetno ni to. Neutral
In upamo da pridete uspešno čez noč s Tonči. Sad
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeNed Jul 26, 2009 8:55 am

uboga Tonči Sad
je preživela noč?
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeNed Jul 26, 2009 9:49 am

Crying or Very sad Tonči leži na boku, spančka in plitko diha ... pa čisto mlahava je. Pokrila sem jo z dekico, da je ne bi zeblo. Ponoči je še čepela, skrčena v kepico, sem ji poskušala dajat vsaj vodo po kapalki, pa ni hotela ... mislim, da ni več upanja Crying or Very sad Crying or Very sad se poslavljamo od nje Crying or Very sad

Ponoči sem buljila v vse tiste strani o zdravju podgan, katerih linke sem sama nalepila v ta forum in sem takrat še spodaj napisala, da upam, da jih nikoli ne bomo rabili (kakšna kruta usoda, a ne). Pač, povsod piše, da imajo podgane izredno hiter metabolizem in vse, kar se jim dogaja, se dogaja izredno hitro Crying or Very sad tudi bolezen.
Ne vem, mislim, da tega dneva ne bo preživela ... ko bi vsaj mirno zaspala brez trpljenja, če je konec njenega že moral priti tako hitro.
Ah, kako je kruto to življenje
pale
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeNed Jul 26, 2009 10:00 am

Veterinarji majo kokteljčke za hitrejšo in nežnejšo smrt, za take, ki se mučijo.. Da ni tako hudo.. Sad Sad Sad
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeNed Jul 26, 2009 10:17 am

Boga Tonči. Sad
Me kar malo stisne ko gledam da se jim že pri 2h letih izteka življenjska doba. Moja je pa že eno leti pri meni dobila sem jo pa ne ravno mlado. Uff. No
A potem je samo še slabše kot včeraj? Sad
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeNed Jul 26, 2009 11:48 am

Kako je kej s Tonči? Po 2 lethih Crying or Very sad Me kr stisne k pomislm, da albinke še mn žvijo.
UPam, da se Tonči nau mučla pa da bo lepo brez bolečin poginla če je že pršu njen čs Mad . Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
bolha

bolha


Število prispevkov : 282
Join date : 27/01/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeNed Jul 26, 2009 12:02 pm

boga Sad
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimeNed Jul 26, 2009 7:07 pm

Kr solze sm v oči dobila Crying or Very sad Crying or Very sad Kako je z njo? Sam ne obupat mogoče se celo izvleče... in to že po dveh letih Sad Crying or Very sad
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimePon Jul 27, 2009 11:38 am

Kako je s Tonči?
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 53
Kraj : Komen

Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitimePon Jul 27, 2009 11:46 am

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Uboge naše Tonči ni več ... Včeraj je cel dan ležala in se sploh ni mogla prav premikat. Učke je imela priprte in v bistvu je samo še dihala na plitko, in nič drugega. Za danes zjutraj sem bila odločena, da jo peljem uspavat.

In je zaspala kar sama. Bogica.
Zdaj bo dobila grobek pod lavando na vrtu. In hčerka je na leseno krstico napisala "Tonči podganec". Tako smo jo še zmeraj klicali....
Nikoli te ne bom pozabila, Tonči ljuba, pametna podganica, ki smo te imeli za podgančka.

Spančkaj v miru I love you
Tonči podganec Tp312009-010
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Tonči podganec Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Tonči podganec   Tonči podganec Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Tonči podganec
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 2Pojdi na stran : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: O članih in njihovih podgancah :: Naše žverce-
Pojdi na: