Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Čudno obnašanje

Go down 
+3
Fiamma
Nes
vaychy
7 posters
AvtorSporočilo
vaychy

vaychy


Število prispevkov : 11
Join date : 12/07/2010
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimePet Jun 24, 2011 6:43 pm

Pozdrav! boing

Moja albina pondanica, samička, je že nekaj dni čudna. Ni več energična,poskočna, tudi je ne kakor bi morala. Ko sem jo vzela v roka je mirna, kar ponavadi ni nikoli. Po navadi je zelo živahna, preprosto rečeno včasih tudi neustavljiva.
Čudna je že nekaj dni. Okoli njenih učk, sem opazila čisto mali krmežlčk, zaspanček ali strjeno kaplico krvi. nevem kaj bi lahko bilo! ...
jok Ko gledam v kletko, mirno sedi, gleda nekam, in izgleda kokor da kolca, tko napne se in sprosti....

zelo čudno se obnaša! Se mi zdi kakor da je prehlajena, a nič ne kiha ali joka, piska! ...

Je morda depresivna!? ...

Vsakega mnenja, nasveta bi bila vesela.
Nazaj na vrh Go down
vaychy

vaychy


Število prispevkov : 11
Join date : 12/07/2010
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: še bruha!    Čudno obnašanje Icon_minitimePet Jun 24, 2011 6:50 pm

Ko je mirno sedela na omarici, sem opazila da je čudno. ko sm pogledala kaj dela, sem videla kaplice rjave barve, a ne krvi. in na njenih brkicah tudi... bruhala je! :S ... newem kako je to mogoče!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimePet Jun 24, 2011 7:27 pm

Podgane ne morejo bruhat, ker nimajo tega refleksa.
verjetno je kaj skihala? jah, k veterinarju pod nujno, se ne sliši dobro.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimePet Jun 24, 2011 8:59 pm

Podgana in konj imata zelo močen sphincter cardie (mišica, ki zapira vstop v zelodec). Ne vem točno, kako je pri podgani, ampak če konj bruha, veš da je na koncu.
Sicer tudi jaz dvomim, da je bruhala, vendar v vsakem primeru jo čim prej pelji k veterinarju!
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
vaychy

vaychy


Število prispevkov : 11
Join date : 12/07/2010
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: bruhanje   Čudno obnašanje Icon_minitimePet Jun 24, 2011 10:02 pm

Nevem točno če ti temu rekla bruhanje, ampak deluje mi tako. Če ne drugega je lahko izloček iz noska... v vskame primeru nekej čudnega. :S ... Definitivno jo peljem k zdravniku, saj upam da ni na koncu.
Nazaj na vrh Go down
vaychy

vaychy


Število prispevkov : 11
Join date : 12/07/2010
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimeSob Jun 25, 2011 7:19 pm

UMRLAAA MI JE!!! jok jok jok sad
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimeSob Jun 25, 2011 7:32 pm

Sožalje. :'(
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimeSob Jun 25, 2011 8:24 pm

:O sožalje Sad
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimeNed Jun 26, 2011 6:36 pm

Moje sožalje!
sad
Nazaj na vrh Go down
vaychy

vaychy


Število prispevkov : 11
Join date : 12/07/2010
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimeNed Jun 26, 2011 6:45 pm

Hvala vsem za sožalje!

Sedaj sem ugotovila, da je bila zastrupljena. Saj se je slinila okoli gobčka, in bila čudna, dehidrerana, od kar sem ji v kletko dala eno igračko. Igračko ki jo je prijateljica dobila zraven hrane za živali. Valja iz sive lepenke in gor nalepljenih nekih lesenih trakovk ki so bili pobarvani. Sumimim na to, da se je zastrupila z lepenko, ki ima v sebi lepilo da je kompaktna. Mislim da ji je to zapacalo želodček, Saj so današnje stvari polne neke kemijembarv in umetnosti. :S ...
tako, da žal se je slabo končalo, s tem ko jo je razgrizla in nekej tu pojedla... Urmla je v mojih rokah, ko sem ji spirala gobček polen sline. jok

angel Čaka jo lep pogrebek. Dala sem jo v škatlico za čevlje, kamor sem ji natresla steljo ki jo je imela te dni. zraven posodico za hrano katera je bila smao njena, kamor sem nadrobila piškotek. In palčko kruha zraven... Sad ... Ker pa je bila nekej posebnega, sem jo položila na blago, kateei jo je zadnje dni grel. Tako da počiva v miru.
Naj rožica, ki bo pokopana ob njej nikoli ne uveni. In ne bo!. Naj albinca Mimi sveti v temi.

tako da, tudi za živalice, po njihovi smrti mora biti lepo poskrbljeno. angel
Nazaj na vrh Go down
Grass

Grass


Število prispevkov : 22
Join date : 14/09/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimeTor Jul 12, 2011 8:42 am

Sožalje, te čisto razumem sad
Podobno se je zgodilo moji Pupi - kar naenkrat je postala zelo mirna, počasi se je premikala in okoli noska je imela polno porfirina. Ker je bila nedelja sem jo peljala k dežurnemu veterinarju, kateri ji je dal le inekcijo protibolečinam, saj ''strokovnjaka'' za podgane ni bilo. Ko je v ponedeljek prišel sem jo peljala k njemu, dobila je kup zdravil, inekcij in infuzijo. Sumil je vse mogoče - probleme z dihali, tujek v grlu in še marsikaj. Ko jo je rengentsko slikal je vedel še manj kot prej. Tretji dan je izgledala že malo boljše, čeprav se ji je iz smrčka in gobčka še zmeraj cedila rumeno-rjava smrdljiva sluz. Po 4ih dneh muk je umrla malo pred njenim odhodom na intenzivno nego v Ljubljano, stara 8 mesecev. Še zmeraj nevem s čim se je zastrupila, čeprav sem bila odločna da bom to stvar našla, saj smo par dni prej dobili malega Splinterja in me je skrbelo,da bo končal kot Pupa. Na srečo je še danes živ in zdrav Smile

Vedi, da je vsaka izkušnja, pa čeprav taka kot je tale, dragocena. Če se še kdaj ponovi bomo znali pravilno ukrepati.
Nazaj na vrh Go down
vaychy

vaychy


Število prispevkov : 11
Join date : 12/07/2010
Kraj : Ljubljana

Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitimePet Jul 15, 2011 9:50 am

Hvala za sožalje!

Res je, vsaka izkušnja je dragocena in iz slabih izkušenj se učimo. ... Albine so že tako, šibkega imunskega sistema. z nekimi nepravilnostmi. Naj počiva v miru! ...

Načeloma pa, se mi zdi da zna bit takšnih primerou dost, da se male podganice zastrupijo, lupček na bušček treba gledat na vsako stvar ki jo damo. lupček na bušček

Želim vsem veliko sreče!Smile

prijetne podganje pozdrave od mojih ostalih treh miškic. angel group hug
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Čudno obnašanje Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Čudno obnašanje   Čudno obnašanje Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Čudno obnašanje
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Čudno obnašanje
» Čudno obnašanje podgane
» Obnašanje v času gonitve/parjenja
» Podganji tumorji.
» Čudno oglašanje

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: