Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Bulica pri zadnji tački

Go down 
2 posters
AvtorSporočilo
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

Bulica pri zadnji tački Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Bulica pri zadnji tački   Bulica pri zadnji tački Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 3:15 pm

Pozdravjeni!
Kot sem lahko zasledila na forumu,vas kar nekaj študira veterino in bi vas prosila za nasvet.
Pred približno 14-imi dnevi sem pospravljala Mišino omaro in sem po nesreči pokleknila nanjo in to s "polnim šusom"; bila je zavita v starem puloverju in je nisem opazila jok jok .Seveda sem takoj vstala z nje in v paniki začela kopati po puloverju. Ko sem jo potegnila na plano in celo pretipala,se ni upirala niti ni kazala znakov bolečine ( trzanje pri dotiku bolečega mesta ). Skrbno sem jo opazovala in videla,da rahlo šepa na zadnjo desno tačko,ko hodi počasi,pri teku pa ni bilo vidne razlike. Pred par dnevi pa sem opazila,da skoraj ne šepa več,ima pa ( gledano od zadaj ko stoji ) na desni strani na spodnjem delu ritnice( upam da veste kje mislim) malo bulico. Ko jo tam tipam ne zacvili,niti ne trzne, občutek je pa tak kot pri - MLADOLETNIKI NE BERITE blush - "šlatanju moških orehov"; trdo a se premika.Od strani pa izgleda kot da je močno shujšala in ima tam odvečno kožo( kot mačji trebuh kmalu po skotitvi mladičev ). Moje vprašanje je:
-ali je možno da je to samo oteklina zaradi poškodbe? (nisem ravno lahka- cca 70 kg-za podgano sem pa super težka kategorija)
-kaj bi še lahko bilo?
Naj še enkrat povem,da pri dotikanju tistega dela ne reagira drugače kot pri dotikanju ostalega telesa,šepanje je skoraj neopazno, je normalo živahna (ko ji je do tega seveda wink ), pri hrani pa komplicira ker je razvajen 100 na uro blush veselje veselje
Upam,da ne paničim za prazen nič in da ni kaj hudega.
Za odgovore se vam najlepše zahvaljujem.
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Bulica pri zadnji tački Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bulica pri zadnji tački   Bulica pri zadnji tački Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 3:38 pm

Ni nujno, da je posledica poškodbe. če bi blo od poškodbe, bi jo verjetno še neakj časa bolelo.
Jaz ti predlagam, da jo pelješ k veterinarju, da pogleda kaj to je. Lahko bi bila gnojna bulica, lahko bi bil tumor ali pa kaj drugega.
Vneto mesto običajno ni gibljivo, medtem ko tumor pa ja. silent
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

Bulica pri zadnji tački Empty
ObjavljaNaslov sporočila: re:bulica pri zadnji tački   Bulica pri zadnji tački Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 4:02 pm

Hvala za hiter odgovor Smile .
Ja ,mislim da je to najboljše samo se malo bojim,kako bo podganca reagirala na vse skupaj. Je še vedno zelo nezaupliva do drugih ljudi,pa tudi najmlajša ni več (2 leti je bila januarja)in se bojim,da je ne bo od razburjenja kap Sad Sad .
Pa še eno vprašanje: če je res tumor - bog ne daj!! -na čem bi se lahko razvil? Na mišici ali kje drugje? Ker ko to zadevo tipam nimam občutka,da bi bilo kje zraven zraščeno, je bolj tako kot bi bilo to posebej,se mi zdi da lahko vse skupaj od noge odmaknem ( s prsti pridem skupaj,zadeva pa je na sredini ). Pa tudi z lulanjem in kakanjem ni nobenih problemov ( so vsak dan sveže lužice in kakci ).

Se opravičujem,če sem tečna ali bedasto sprašujem. Že tako sem čisto panična,da mi bo umrla,ker je pač že starostnik med podganami in vsaka sprememba,ki jo zasledim me spravi iz tira in paničarim. blush .
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Bulica pri zadnji tački Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bulica pri zadnji tački   Bulica pri zadnji tački Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 4:10 pm

Tumor lahko zraste na katerem koli tkivu.
Pogosti so sploh pri starejših podganicah, tako da ni izključeno, da ni. Če je tumor, samo upaj, da je benigen.
LP
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
milva

milva


Število prispevkov : 36
Join date : 15/01/2011
Age : 61
Kraj : Prevalje

Bulica pri zadnji tački Empty
ObjavljaNaslov sporočila: re: bulica pri zadnji tački   Bulica pri zadnji tački Icon_minitimeNed Feb 13, 2011 4:17 pm

Najlepša hvala.
Torej jutri k vetu pa veliko molit (upam da je Bog ženska in me bo poslušala).
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Bulica pri zadnji tački Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Bulica pri zadnji tački   Bulica pri zadnji tački Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Bulica pri zadnji tački
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Bulica pod repkom
» bulica na trebuščku :/

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: