Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami

Go down 
+3
choo
Juni
sharp
7 posters
AvtorSporočilo
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 8:45 pm

Jaz pa bi potreboval varstvo Jerryja in Charlieja med zimskimi počitnicami. Za en teden gremo smučat v Avstrijo tako, da me ne bo doma od 19.2.2011(sobota) do 26.2.2011(sobota). Za bobbyja, ki je še manjši in to se bom zmenil s sošolko za tisti en teden. Ne morem pa ji dati še Jerryja in Charlieja, ker že ima 2 podgane in bi bila malo huda ji vturit 3 samce. (ona ima dve samici). Če bi mi jih bil kdo pripravljen merkat, bi mu jih prinesel v tistem tednu pred vikendom, ko gremo in jih prišel iskat najkasneje v začetku tedna po koncu zimskih počitnic.. Se pravi, da bi jih prišel iskat najkasneje po kakih 10 dneh...

Nevem kako je v navadi, ko daš podgane v varstvo. Ali to pomeni, da bi ju moral dostaviti v njuni kletki? (ki je kar velika). Ali je kakšna možnost, da bi prinesel samo podgane in nekaj hrane. (To najbrž samo v primeru, da ima nekdo doma prazno kletko, ki je dovolj velika.. zmeda )
Načeloma sem pripravljen tudi nekaj plačati (kakih 10, 15€).

Kar se Bobbyja tiče sem se odločil, da jih povsem sploh še ne bom združil do takrat, ker je res preveč majhen v primerjavi z J&C in jih bom dal skupaj po zimskih počitnicah.

Da še malo opišem Jerryja in Charlieja za katera iščem varstvo. Jerry je star cca pol leta, ima 360 gramov in je kar pogumen, ima super karakter. Charlie je malo bolj zadržan, plah ampak vseeno super. Ima okoli 400 gramov. Je z njima kar nekaj dela ampak za nekaj dni oz. 1 teden ne bi smelo biti problemov.

Lepo bi bilo, da bi bila v tistem tednu vsaj kake pol ure na dan spuščena...

Upam, da se bo kdo javil oz. jih bo pripravljen vzeti, ker drugače nevem točno kaj bom...
Časa pa imam manj kot tri tedne (19 dni)

Lp. wink
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 9:56 pm

Okej, ena možnost je, da ju jaz prevzamem za en teden, problema sta samo dva:

-kje bosta prebivala: kletko imam dovolj veliko za 5 podgan, problem je bolj v tem, da bi se tepli, pa še eno nesterilizirao samičko imam. Hkrati živim v bloku, kjer nimam ful veliko prostora za kletke. Šlo bi, če imaš kako manjšo kletko, v kateri bi tvojadva tačas, ko sta pri meni, lahko prebivala.
-morala bi vprašati fanta, če se strinja, da dobimo še 2 'smrdljivca' za en teden veselje
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 10:17 pm

aha...ravno to je. Imam eno majhno kletko, ki pa je za hrčke. Pomoje je zelo premajhna. Res je, da bi bila notri le en teden, pa vseeno. Mere kletke so: 28cm širine, samo 24cm višine :/ in 44cm dolžine..V tej kletki sem sicer mislil poslati Bobbyja k sošolki ampak to bi se že lahko zmenil kako drugače.
Ta kletka je najbrž precej premajhna za 2 še kar velika podganja samca, pa čeprav le za en teden?
Ta velika kletka je definitivno prevelika, da bi jo lahko dostavil. (40x60x75).

Bom vprašal še nekaj kar se mi zdi precej nepredstavljivo, pa vseeno. Ima kdo izkušnje s tem, da je podgane pustil 1 teden same?
Si težko predstavljam ampak res sem pomislil tudi na to. Čeprav bi jima bilo malo dolgčas, bi imela medsebojno družbo, čistoča kletke za 1 teden ni problem. Če jima naštimam 2 ali 3 napajalnike z vodo, tudi to ne bi smel biti problem. Edino kar se mi zdi zoprno je hrana. Kako bi poskrbel, da bi imela 1 teden v kletki dovolj hrane...(na katero ne bi urnirala in iztrebljala). To je zgolj vprašanje, zanimajo me mnenja, izkušnje.

Sicer pa se bolj nagibam k prvemu odstavku, čeprav bi to s kletkami kar znal biti problem...
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeNed Jan 30, 2011 10:43 pm

Jaz jih tako dolgo še nikoli nisem pustila samih... Največ, kar so bile moje zverine same doma, je bilo čez vikend, se pravi max 3 dni, pa sem jim pač dala malo več hrane za ta čas... Sicer je pa vedno kdo drug zanje skrbel, če me več kot 3 dni ni bilo...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 6:09 am

Ne jih puščat same.
Je potem boljše, daih kdo pride k vam domov hranit.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 12:19 pm

Takole je, fant načeloma nima nič proti. Samo za kletko pa še vedno ne vem, ker ta tvoja je slišat kar majhna za dva odrasla samca ... :/
Nazaj na vrh Go down
talupu




Število prispevkov : 339
Join date : 21/02/2010
Age : 26
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 1:32 pm

Kaj pa če bi en na forumu posodil kletko (če ima eno odveč) za ta teden? En jo ima sigurno... sam pač če ne bo mal šok to za podgane.. nova kletka, novo okolje.. veselje
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 1:55 pm

Sharp, koliko pa je velika tvoja kletka? Ne gre v avto?
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 5:48 pm

Kletka bi šla v avto, smo jo že pripeljali domov na tak način (mere so 40x60x75) ampak mislim, da zavzame kar nekaj prostora. Juni, ki je npr. v bloku bi zevzela kar nekaj prostora...nekaj mi je sestra omenjala, da je sošolke povprašala glede varstva tako da bom videl. Sicer pa če je kdo pripravljen 1 teden shajati s tako veliko kletko in dvema podganjima samcoma super....
Nazaj na vrh Go down
Manca

Manca


Število prispevkov : 15
Join date : 05/01/2011

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 6:05 pm

Od kje pa si? Jst bi si rada kupila podgance, pa bi se na ta način mogoče dal starše naštimat, da že prej spoznata mal te žvalce veselje
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 6:29 pm

Drugače sem iz Škofljice, blizu Lj. Tako da je željeno da bi bil ''varuh'' mojih podgan iz LJ. ali okolice...
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 6:43 pm

Bi jih z veseljem sama vzela, samo, ker mam že svojih veliko, pa gonitve punc (bi jih blo treba posebej spuščat), pa kako bi se sploh razumeli s fanti,... Mah kaj sploh razmišlam,... bi bla bl težka :S
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 9:47 pm

Mnja, če bi bila vsaj malo nižja ta kletka (ene toliko kot tista za zajce), bi bilo takoj lažje, ker bi jo itak dala na kletko od mojih. Samo 2 veliki kletki druga na drugi se mi pa ne zdi preveč pametna ideja.
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimePon Jan 31, 2011 10:34 pm

Ja to je res. Bom videl še kako bo s sošolko od sestre, čeprav tudi zanjo bi bile lahko 2 podgane+tako velika kletka preveč...Drugače bom pa še malo vztrajal tu, se bo že nekaj našlo pametnega za ta problem...
Nazaj na vrh Go down
Manca

Manca


Število prispevkov : 15
Join date : 05/01/2011

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeTor Feb 01, 2011 9:24 am

Jst bi jih z veseljem vzela samo sem iz poljanske doline oz. okolice škofje loke
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeTor Feb 01, 2011 3:45 pm

Hvala za voljo ampak ta bo malo težka.. Saj vem, da to ni tako daleč od Lj. ampak vseeno. Ne bi me bili pripravljeni voziti tja...Če bi se slučajno kaj odločil, bi te obvestil ampak najbrž ta možnost odpade.

Hvala vseeno Smile
Nazaj na vrh Go down
Manca

Manca


Število prispevkov : 15
Join date : 05/01/2011

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeTor Feb 01, 2011 3:56 pm

Aha. Uredu
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeTor Feb 01, 2011 6:02 pm

Če se ti nihče drug ne javi, jih lahko še vedno pripelješ k meni. Smile Moja kletka je 80 (dolžina) x 50 (širina) x 80 (višina), tako da tvoja kletka po mojem lahko še vedno stoji na njej. Za tisto enkrat, ko bo treba spucat, bomo pa že premaknili v kako drugo sobo.
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeTor Feb 01, 2011 7:12 pm

Juni, hvala ti za skrb. Ti javim kako se bom odločil/dogovoril. Ti bom kakšen teden prej sporočil, če jih prinesem k tebi. Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeTor Feb 01, 2011 7:13 pm

No, zmenjeno Smile
Nazaj na vrh Go down
sharp

sharp


Število prispevkov : 169
Join date : 03/10/2010
Age : 30
Kraj : Ljubljana

varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitimeSre Feb 02, 2011 5:34 pm

Jah, Juni očitno bom Jerryja in Charlieja kar k tebi prinesel. Ni še čist za zihr (ampak si uzem kot da je). Sestrina sošolka, ki bi jih bila pripravljena paziti pomoje staršem sploh ni povedala in nočem uleteti z veliko kletko in potem doživeti scene, ko starši nič ne vedo...

Tako, da ja. Kletka je velika (40x60x75) in ti bo kar nekaj prostora vzela, a upam da bo šlo...

Glede podrobnosti se bova pa že zmenila, recimo naslednji teden oz. v 10 dneh...Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami   varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
varstvo mojih podgan med zimskimi počitnicami
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Mojih 6 podgan
» Varstvo podgane!
» Kunec-varstvo
» varstvo podganic
» Rabila bi varstvo

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Arhiv & smetišče-
Pojdi na: