Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako navaditi podgano na prenašanje...

Go down 
+24
Kalisto
Nes
zverina
Cath
Blue
taii aiko
Tahun
sreda_
pa3cija
crkjeni angel
Dejan
bolha
maši
Katarina
Piipsy
Katie
Olivija
Fiamma
Eva
elanor
mamaF
AtLanT!da
Sonii
njana
28 posters
Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
AvtorSporočilo
njana

njana


Število prispevkov : 61
Join date : 15/01/2009

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimePon Feb 02, 2009 12:13 am

Sem danes prvič peljala čiči in lulu v kuhinjo. S čiči nisem imela problemo k je dost hiperaktivna, ampak ni hotla ostat na rami se vlači rajš po rokavih Smile Lulu pa je sploh šal 1. iz kletke in se je sprav skrila za vrat, potem sm ji dala jogurt in ni pomagalo. Sem šla še po čiči in se je počutla kr domače...

ful sta mi ble simpatične k sta ovohavale moja lička k to tolk žgečka, pa ena od njiju me je hotla bajsnt v ustnico packa Very Happy

pa ful + točk za to da sta potem šle obe ven iz kapuce na usnjeno sedežno in sta se v enmu kotu polulale namest na mene hihi.

fejst je blo...še malu ju pa peljem ven...

ej kako je pa kej z mrazom? nočm ju prehladit...
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimePon Feb 02, 2009 4:41 am

Jaz sem tudi mislila da podgane zunaj zebe itd.
Pa sem jo vzela par tednov nazaj sabo ven in na avtobus itd. pa je spala za vratom pod bundo.
Za nazaj mi je pa kar skakala po rami in gledala okoli sebe pa jo očitno ni nič motilo da je zunaj sneg padal in da je bilo mraz.
Prvič vseeno malo pazi ker imajo tako samomorilske-skakalne nagone. Vsaj moja Rolling Eyes
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeNed Feb 08, 2009 7:32 pm

na you tubu je povhn takih videov, sam majo že tok samoumevne, kuko navajat podgance na vse sorte, od vode do trikov, ...
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimePon Feb 09, 2009 9:02 pm

Po mojem je treba v začetku paziti, da se ne premikaš prehitro, ko imaš podganico v kapuci ali na rami. Vsaj jaz sem imela občutek, da se je kar ustrašila, če sem se na hitro sklonila ali obrnila (pa saj ni čudno, toje tako, kot bi mi stali na lojtrah, ki bi jih nekdo rukal No ) Ko pa se podgana navadi, da je pri tebi na varnem, se mi pa zdi, da ni noben problem več sprehajanje. Vsaj naša je rajši bolj skrita pod obleko - prav po ramah in glavi hodi samo, če smo v hiši, zunaj pa se drži strogo pod majico Very Happy kar zna biti poleti kar problem Evil or Very Mad (krempeljčki, itak).
Pa jo niti ne nosimo kaj daleč naokoli (mislim, če si predstavljate eno mamo, ki pride v trgovino po kruh in mortadelo in ji podgana kuka izza ovratnika) lol! lol! Otroci pa v šolo niti telefonov ne smejo nositi, kaj pa šele podgan affraid ....bi bila po mojem ta mamaF vsak teden na govorilnih No No
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 12, 2009 5:01 pm

Men je kul ker nisem mela kej preveč problemov z njim. Če ga ven vzamem, gre v kapuco in je tam, pa vsake tok časa ven pogleda, porednež, da folk ja še bolj opazuje Laughing


Nazadnje urejal/a Elanor Sre Feb 18, 2009 11:04 am; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 12, 2009 6:42 pm

Jst pa s pepetom nimam problemov kr se na ramenh tiče bit... Mal se sicr steguje okol pa voha, ko sva v stanovanju, če sva pa zunj je pa pr mir za vratom Smile
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 12, 2009 7:02 pm

Alexi ap obožuje kapuco...ne vem ali je zato, ki se še zmeri boji, ali zato ker mu je res všeč
po rokah ga niti ne valjam, pač ga dam na ramo in zleze v kapuco in je tam lepo pri miru...vsake tolko se pokaže in malo vohlja okoli Very Happy
učiri sem ga tko mela na sebi več kot eno uro in je bil čisto priden...
tako da zdej počasi se bo mogoče navadu Smile
pa ne gre nikamor....hodim po celi hiši okoli in ni varjante, da bi kam ušel XD
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 1:52 pm

Moj podgančk Oli se me je kr hitr navadu, ampak se jest sama bujim da nebi dol z mene padu... DRgač mam pa dost probleme stem, ker se name polula al pa pokaka. A ma gdo izkušne s tem kako to preprečt?
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeTor Feb 17, 2009 3:56 pm

Pokakal se ne bo več nate ko ga ne bo več strah... Za lulanje (če kapljice spušča) baje ni rešitve (vsaj jst nism nikjer vidla da bi se dal to odpravt)
Če se pa ornk polula, tko da ornk flek nardi, je pa možno da ga predolgo nisi dala dol. Tud pr kakanju je možno da ga predolg nisi dala dol s sebe...
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeTor Feb 17, 2009 5:11 pm

Eva je napisal/a:
Pokakal se ne bo več nate ko ga ne bo več strah... Za lulanje (če kapljice spušča) baje ni rešitve (vsaj jst nism nikjer vidla da bi se dal to odpravt)
Če se pa ornk polula, tko da ornk flek nardi, je pa možno da ga predolgo nisi dala dol. Tud pr kakanju je možno da ga predolg nisi dala dol s sebe...

No dons sm ga mela na seb pa se je polulu name, tko da je ornk flek ratu. Pokaka se pa ne več name. Se pa zato ornk pokaka in polula na fanta...hihi.
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 11:47 am

Mene zanima, sej ne spada glih k prenašanju ampak useen, kako nej podganci nataknm gor uno uprsnco. Skos se mi izmika. Rada bi mu jo pa nataknla zato da bi ga lah gdaj tud pelala km na kkšn travnk.
Nazaj na vrh Go down
Sonii

Sonii


Število prispevkov : 773
Join date : 13/01/2009
Age : 32
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 4:46 pm

Olivija je napisal/a:
Mene zanima, sej ne spada glih k prenašanju ampak useen, kako nej podganci nataknm gor uno uprsnco. Skos se mi izmika. Rada bi mu jo pa nataknla zato da bi ga lah gdaj tud pelala km na kkšn travnk.
Z Iksom - mission impossible.
Če jo 1x dol vrže ti lahko povem da se ne splača matrat naprej. Jaz po pol leta ne vidim napredka - tega ona ne bo imela gor in konc. x) scratch
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 5:27 pm

Sonii je napisal/a:
Olivija je napisal/a:
Mene zanima, sej ne spada glih k prenašanju ampak useen, kako nej podganci nataknm gor uno uprsnco. Skos se mi izmika. Rada bi mu jo pa nataknla zato da bi ga lah gdaj tud pelala km na kkšn travnk.
Z Iksom - mission impossible.
Če jo 1x dol vrže ti lahko povem da se ne splača matrat naprej. Jaz po pol leta ne vidim napredka - tega ona ne bo imela gor in konc. x) scratch

Sranje...
Nazaj na vrh Go down
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 6:19 pm

hahahhaha!!! Very Happy Twisted Evil clown clown clown jao, punci: 1. vse se da če se hoče.. če je en model zdresiru raco da pou ure sedi na barsken stolčku p govori v mikrofon, pol loh tut vidve data to oprsnco gor... razvadta jo!! dejta ji pribolšk sam k jo ma gor p jo zamotta, d je navta mela cajta dol dajt.. 2. vztrajejta!! k jo da dol, tkoj nazaj gor!! takoj!! tko so mene pr karateju- nogo držat v višini glave, brez opore, k sm jo spustila, tkoj nazaj gor in za vsak spust na koncu 10 skletc (enkat sm jih mela na koncu 110, ampak še zdej po 2 letih loh koga u izi brcnm v glavo) clown [Iksine misli: destroy AtLanT!da Twisted Evil clown ] ampak podgana je podgana, čeprov je pametna, se bo naveličala ugovarjat..
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 6:58 pm

AtLanT!da je napisal/a:
hahahhaha!!! Very Happy Twisted Evil clown clown clown jao, punci: 1. vse se da če se hoče.. če je en model zdresiru raco da pou ure sedi na barsken stolčku p govori v mikrofon, pol loh tut vidve data to oprsnco gor... razvadta jo!! dejta ji pribolšk sam k jo ma gor p jo zamotta, d je navta mela cajta dol dajt.. 2. vztrajejta!! k jo da dol, tkoj nazaj gor!! takoj!! tko so mene pr karateju- nogo držat v višini glave, brez opore, k sm jo spustila, tkoj nazaj gor in za vsak spust na koncu 10 skletc (enkat sm jih mela na koncu 110, ampak še zdej po 2 letih loh koga u izi brcnm v glavo) clown [Iksine misli: destroy AtLanT!da Twisted Evil clown ] ampak podgana je podgana, čeprov je pametna, se bo naveličala ugovarjat..

Pa če se izmika, kako mu nej sploh nataknm gor? Nebi ga pa rada glih ubila zarad ene oprsnce.
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 9:11 pm

Jst sm ugotovila d je lažje če ga naučim da k men nazaj pride al pa d se ne gane z mene dol, k pa da bi mu uno oprsnico nataknila, tko da rajš to prakticiram Smile
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeČet Feb 19, 2009 9:51 pm

Eva je napisal/a:
Jst sm ugotovila d je lažje če ga naučim da k men nazaj pride al pa d se ne gane z mene dol, k pa da bi mu uno oprsnico nataknila, tko da rajš to prakticiram Smile

Ja sam mene skrbi ker se Oli nč ne giba, ker mujmu tipu ne pustijo da bi laufu ukol. Sm mu pol zato kupla uno kuglo pa sploh ne skapči kaj mora delat.
Nazaj na vrh Go down
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 12:35 pm

Fiamma, a z Alexiem že kej ven greš? Like a Star @ heaven
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 1:21 pm

ja, počasi ga že peljem na sprehode Smile
ko pa gremo domov, ga mam na sebi...
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
elanor

elanor


Število prispevkov : 185
Join date : 13/01/2009
Age : 28
Kraj : Kranj

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 6:37 pm

Fiamma je napisal/a:
ja, počasi ga že peljem na sprehode Smile
ko pa gremo domov, ga mam na sebi...

A na sprehode s povodcem?

Jst sm šla danes z Jonnyjem pa je cel žep pokakav Laughing Laughing
Nazaj na vrh Go down
Olivija

Olivija


Število prispevkov : 387
Join date : 15/02/2009
Age : 30
Kraj : Ljubljana

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 9:18 pm

Elanor je napisal/a:
Fiamma je napisal/a:
ja, počasi ga že peljem na sprehode Smile
ko pa gremo domov, ga mam na sebi...

A na sprehode s povodcem?

Jst sm šla danes z Jonnyjem pa je cel žep pokakav Laughing Laughing

Pokaku ga je pomoje iz strahu, mene je tud Oli prvič. So bobki kr od mene letel Embarassed
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeNed Mar 22, 2009 9:55 pm

Elanor je napisal/a:
Fiamma je napisal/a:
ja, počasi ga že peljem na sprehode Smile
ko pa gremo domov, ga mam na sebi...

A na sprehode s povodcem?

Jst sm šla danes z Jonnyjem pa je cel žep pokakav Laughing Laughing

ne, ne nič povodca...
v kapuci ga imam in ga zaenkrat navajam, da se tam pučuti varno in da mu ne pade na pamet kam it... Very Happy
pol ko bo bolj toplo, pa se bom spravla v kak park ali kej takega in ga nekje, kjer ne more daleč it, ali pa da imam koga za pomagača in bom tam podgankota kej spustila

drugače kar se tiče kakanja je lahko res zaradi strahu, mene Alexi nikoli ne pokala, razen ko je prestrašen in takrat še cvili zraven
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Katie

Katie


Število prispevkov : 4
Join date : 25/03/2009
Age : 31
Kraj : Murska Sobota

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeSre Mar 25, 2009 3:23 pm

Glede moje podgance.. zdaj v soboto bo 1 teden odkar sem jo dobila, in mislim da se je že kar fajn navadla na mene. Edino to, da vedno ko jo vzamem iz kletke, se v roku 5min pokaka name. Vedno. Ali je to še vedno od straha? Ker se mi zdi, da se me več ne boji. Polula se pa praktično nikoli.
Nazaj na vrh Go down
Piipsy

Piipsy


Število prispevkov : 32
Join date : 20/03/2009
Kraj : Radenci

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeSre Mar 25, 2009 3:34 pm

Katie, vidim da si iz MS, hodiš na gimnazijo? V ZOOticu si naročla podgano? Se mi zdi, da sem vidla tvojo... jaz in še ena prijateljica sva naročli 2 (tudi v soboto), pa je bla še ena bela tam zraven v kleti Smile
drugače pa je pri meni isto... ko jo vzamem ven se polula nikoli ne, pokaka pa se... ne vem zakaj ampak mislim, da ne od stresa...
Nazaj na vrh Go down
Katie

Katie


Število prispevkov : 4
Join date : 25/03/2009
Age : 31
Kraj : Murska Sobota

Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitimeSre Mar 25, 2009 3:44 pm

Heh..ja. Baje sta zelo hitro prišli po njiju, moja pa je potem samevala malo:D
Nevem zakaj to delajo. V kletki pa niti enega kakeca, ker se vedno name Rolling Eyes Zanima me, kako bi se to dalo odvadit. Ker ponavadi se takoj zatem, ko jo vzamem iz kletke, tako da se ne od tega, ker bi jo imela že dolgo zunaj.
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako navaditi podgano na prenašanje... Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako navaditi podgano na prenašanje...   Kako navaditi podgano na prenašanje... Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako navaditi podgano na prenašanje...
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 4Pojdi na stran : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Kako podgano navaditi na ime?
» Kako navaditi podgano na WC?
» Kako navaditi podgano na bivanje zunaj kletke
» Kako podgano privadim nase
» Kako se spoprijateliš z podgano kupljeno v trgovini?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: