Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Brušenje zobkov

Go down 
+19
sonja256
Juni
Cath
Honda
Avalon
lenka
Blue
bolha
Lee
binko
elanor
Olivija
AtLanT!da
Eva
njana
Dejan
mamaF
Fiamma
Sonii
23 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3
AvtorSporočilo
AtLanT!da

AtLanT!da


Število prispevkov : 726
Join date : 14/01/2009
Age : 33
Kraj : Ljubljana

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 8:03 am

mojidve mata pa radi brusiln kamn pa moje štunfe! Na srečo ne znata odpret predala, sam enkrat je mami pustila sveže na moji mizi in sm sam za 2 min šla iz sobe in so ceu kupčk (5 parov) v tem cajtu prenesle za kletko!!! In valda en je podlegu zobom in mam zdj luknco u njemu -.-
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 8:04 am

Tudi Takos ima brusilni kamen. Zanima me, ali imajo tudi vaše podgance spodnje zobke na vrhu malo ločene eden od drugega?

Spet sem našla nekaj simpatičnega na netu:

Brušenje zobkov - Page 3 Lavaledge
Nazaj na vrh Go down
Fiamma
Admin
Fiamma


Število prispevkov : 1492
Join date : 13/01/2009
Age : 34
Kraj : Koper

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 12:16 pm

Ja, za Alexija vem, da ima razmak, Lumpi pa se ne vidita tako lepo zobka.
Nazaj na vrh Go down
https://podgane.slovenianforum.com
Avalon

Avalon


Število prispevkov : 180
Join date : 19/03/2009
Age : 29
Kraj : LJ

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 12:38 pm

A mi, ljudje, mamo pa vsi čist ravne zobe? Lepo prosim Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Cath

Cath


Število prispevkov : 550
Join date : 24/10/2009
Age : 42
Kraj : Koper

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 12, 2009 12:41 pm

Ne, sej ni zaradi tega Laughing Sem mislila, da če so predolgi, se pol širijo zgoraj. Sam meni se ne zdi, da ima on predolge a skoraj nič ne grize Suspect
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 12:49 am

Mojedva pa grizeta sicer vse, če jima je dolgčas, ampak sem zdaj začela tako delati, da jima vsake toliko (odkar ju imam, je bilo 2x) dam vsakemu eno manjšo kost od piščanca ali purana. Najprej pojesta dol vse, kar se da, potem imata pa kost v kletki in ju vsak dan slišim, da jo škrabata. Very Happy Meni je pa to kul rešitev, ker za kamen nisem sigurna, če bi ga hotela jest, surovih testenin, ki jima jih dam v hrano, pa ne marata preveč in ne vem niti, koliko jih pojesta, koliko jih pa zvlečeta kam.
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 10:41 am

Zanimivo Very Happy Mojadava pa obožujeta testenine. Dajem jima polnozrnate svedre (mislim da so Grande, bio, pol kile nekaj čez evro), ki jih tudi midva jeva in najprej iz hrane zmanjkajo ravno te testenine... Sta smešna, ko si jih odneseta pod kavč in se sliši pi celem stanovanju kako grizeta :=)=:
Nazaj na vrh Go down
pa3cija

pa3cija


Število prispevkov : 12
Join date : 29/07/2009
Age : 32

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimePon Jan 18, 2010 6:01 pm

Moj Ari je pa prav priden. Zgrizel mi je samo majco in torbo sam to takoj na začetku takoj ko sem ga dobila Very Happy
Tistih kamnov za zobke ni nikoli preveč marau, ampak si jih itak sam "pobrusi". Pa tudi on z veseljem gloda testenine in jih raznaša vse naokoli, pol pa se mama jezi ko jih najde Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 11, 2010 3:50 pm

Meni je biba začela grist že drugo kletko... in kr ne neha.. malo sem razmišljala in prišla do ideje da bi samo tisti rob na tenko namazala s kisom ravno tako da ima malo kiselkast okus... to sem storila in danes kletka ni nič več zgrižena od včeraj.. problemov ni nobenih... upam da se ne bo več pritaknila tja. Sploh ji pa ni na pamet prišlo da bi lizala to. A se vam zdi kaj narobe?
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Feb 11, 2010 4:03 pm

Heksa ma strašno rada ene sladoledke, v zooticu se jih kupi.. V bistvu brusilni kamni v obliki sladoledkov =)
Nazaj na vrh Go down
Lee

Lee


Število prispevkov : 660
Join date : 12/05/2009
Age : 28
Kraj : Britof, Kranj

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeNed Maj 30, 2010 2:32 pm

Nazaj na vrh Go down
Grass

Grass


Število prispevkov : 22
Join date : 14/09/2009
Age : 32
Kraj : Izola

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeSre Jul 13, 2011 9:11 am

Nikoli se ne bi sama od sebe tega spomnila in mi je prav dalo mislit Smile :
moj oče je pred par dnevi prišel iz plaže s sipino kostjo mi jo dal in rekel, da je za podgane. Sipina kost za podgane? huh
Ker me je firbec matrau sem šla vse skupaj malo raziskat po netu, kjer sem našla, da je sipina kost pomemben dodatek za ptice saj si z njo ne le brusijo kljuna, temveč tudi dobijo iz nje različne minerale, kalcij in jod. Za glodalce pa sem našla različna mnenja. Za zajce in činčile naj bi bila škodljiva, če imajo že normalno raven kalcija. Če ga imajo preveč lahko razvijejo probleme z mehurjem in dobijo ledvične kamne. Za podgane pa sem prebrala, da čeprav ne rabijo dodatnega kalcija iz sipine kosti jo lahko imajo le z namenom, da si brusijo zobe (oz. da imajo kaj novega za demolirat Wink ), drugje pa spet piše, da ji jo lahko daš le v primeru, če je v njeni prehrani premalo kalcija.
Vaše izkušnje, misli, mnenja? veselje
Nazaj na vrh Go down
podgančica




Število prispevkov : 17
Join date : 22/06/2014
Age : 24
Kraj : šk.loka

Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitimeČet Jul 24, 2014 11:12 am

Hej,ravnokar sem ugotovila, da so lešniki v lupini ful fina zadevca za zobke brust, mojidve jih mata ful rade:)
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Brušenje zobkov - Page 3 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Brušenje zobkov   Brušenje zobkov - Page 3 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Brušenje zobkov
Nazaj na vrh 
Stran 3 od 3Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Nega-
Pojdi na: