Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako se obnašati z novo podganco?

Go down 
+48
Domen
hellcat666
VforV
BabyBusted
Nusa*
nelli.chio
pety
ines.
nika_animals
talupu
Endy
choo
ZionRoad
taii aiko
valandil
Kalisto
Muha
Nina
ziuua_
Kate
Juni
sonja256
Titi
Tahun
Tjashy
Mushy
anna and anna
Lee
mateichk
Cath
Avalon
mashikaa
bolha
aella
Nes
miska
Katarina
*Tinky*
Sonii
AtLanT!da
Piipsy
elanor
Olivija
Eva
Dejan
njana
mamaF
Fiamma
52 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AvtorSporočilo
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 17, 2010 6:24 pm

Joj, s starejšo podganico bo bolj težka - ker je že tako star veliko težje prevzame nove navade in če je tako zelo agresiven že cel mesec in se ne izboljšuje, potem so prejšnji lastniki verjetno niso prav lepo ravnali z njim in se na splošno boji ljudi... Upam da vama z veliko potrpljenja vseeno rata Wink
Pa da ne začnem o tem kko so se ga znebili Evil or Very Mad Nekateri res nimajo kančka vesti No

Z malim bo pa veliko lažje, samo da se navadi novega okolja pa bo vse vredu Razz

Pa veliko sreče in veselja z obema kepicama :=)=:
Nazaj na vrh Go down
Titi

Titi


Število prispevkov : 20
Join date : 24/02/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana & Šentjanž

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 3:43 pm

No ja bova pač poskrbeli, da se bo Jack imel lepo - vsekakor mu je verjetno velik lepše kot mu je bilo prej... Very Happy

Ja tamalga Ramzy-ja sem pa glih dons vzela ven in je čist podivjau in mi med drugim splezal tudi na glavo nato pa nazaj v kletko... Zgledal je precej preplašen in se je samo stiskal v kot... Za nagrado, ker je biu vseen pogumn, je pa dobil košček paradižnika Very Happy Potem sem ga čez nekaj ur še enkrat vzela ven in me je malo polulal in divjal po postelji kot zmešan in zlezu v kletko... Za danes ima po moje dost... počas pa z veseljem pravjo Cool

Hvala za odgovor, če ima kdo še kak nasvet pa prosim kar na plano ker sem še čisti začetnik in bi mi izkušnje bolj veščih prišle prav. Tnx Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeČet Mar 18, 2010 4:53 pm

Če je sramežljiv (imam 2 taka Razz) je boljše, če ga ne jemlješ na silo ven razen če gre za življenje in smrt

Najbolj podgančku prijazno je, da ga daš skupaj s hišico na posteljo, potem pa čakaš da sam pride ven. Pred nos mu za spodbudo lahko nastaviš priboljške.
To je zelo pripravna tehnika, če imaš kakšno dn za nredit, ali pa se učiš, da imaš kaj za delat med čakanjem Smile

S starejšim pa se bo treba po moje veliko ukvarjat.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Titi

Titi


Število prispevkov : 20
Join date : 24/02/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana & Šentjanž

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimePet Mar 19, 2010 10:04 pm

Kaj pa vem, če je sramežljiv... Drugače, če dam roko v kletko takoj pride, samo ko me povoha leti stran, pa če ga hočm počohat mal tko otrpne... smotko :=)=: ni se me vrjetn še navadu... aja pa še enkrat sm ga dala vn in je blooooo veliiiiik bolš... je postlo celo prešnofu.. mene se je sicer izogibu, sam vseen napredek, ane Very Happy
Nazaj na vrh Go down
Titi

Titi


Število prispevkov : 20
Join date : 24/02/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana & Šentjanž

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 8:37 pm

Imam še eno vprašanje za vas... Nisem prepričana kako ga naj ga navadim, da bo na rami... Sedaj se me je že toliko navadil, da če ga premamim s kakšnim priboljškom pride k meni v naročje (samo toliko, da ukrade in potem leti v kot in poje) ali pa če zleze k meni pod kovter pleza po meni skos... to se mi zdi zanimivo, da leze po meni le v tem primeru.. Sem si ga dala enkrat kar na ramo in mu dala solato, ker sem mislila, da se bo zamotil z njo, pa jo je samo zagrabil v usta in bil čisto zmešan in je takoj splezal dol... Neutral Imam ga že skoraj 2 tedna in kakor sem prebrala, so se vas vaše podganice v večini že navadile ... Ne vem ali delam kaj narobe ali je pač tako nezaupljiv... Question No

Hvala
Nazaj na vrh Go down
Tjashy

Tjashy


Število prispevkov : 210
Join date : 15/09/2009
Age : 28
Kraj : Lublana (=

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSob Mar 27, 2010 8:53 pm

Probaj hodit, ko ga imaš na sebi.. (=
Nazaj na vrh Go down
sonja256

sonja256


Število prispevkov : 83
Join date : 09/09/2009
Age : 36
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 8:00 am

Poskušaj raje brez hrane, ker moja dva če kaj dobita si zmeraj odneseta nekam in tam pojesta. Ko ga imaš na sebi mu kaj mirno govori, poskušaj ga božaz tudi če se dela da mu ne paše. Moja dva sta se nekje po enem mesecu navadila in sicer sta bla sprva na meni bolj kot ne na silo in ju nisem dala dol tudi če sta iskala izhod... in sta sprva tekala zmeraj pomeni, zdaj sta pa že bolj mirna. In dokler bo še mladič, dvomim da bo ful miren na tebi.
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 1:10 pm

Ja, definitivno brez hrane, pri meni je trajalo dlje, da sta se navadila jest pri meni, kot pa, da sta se navadila samo sedeti na rami. Kot je že Tjashy rekla, poskusi hoditi (ne bo imel kam zlesti, pa se te bo moral oprijeti). Če boš sedela, ne bo ostal prav dolgo na tvoji rami, vsaj mojedva nikoli ne - splezata name, malo poškrtata z zobki I love you potem gresta pa spet drugam.
Nazaj na vrh Go down
Titi

Titi


Število prispevkov : 20
Join date : 24/02/2010
Age : 35
Kraj : Ljubljana & Šentjanž

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 8:39 pm

Poskusila.... Je bil pri miru kake 10 minut potem pa je hotel dol na vsak način... super.. začetek je! Laughing hvala!!! Wink
Nazaj na vrh Go down
mamaF

mamaF


Število prispevkov : 519
Join date : 13/01/2009
Age : 52
Kraj : Komen

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 10:03 pm

Super! Zdaj pa vsak dan malo več "treninga" Smile , pa magari imej za začetek kakšno ruto okoli vratu, da se lahko malo skrije, če se še ne počuti povsem varno.
Nazaj na vrh Go down
Kate




Število prispevkov : 3
Join date : 31/03/2010

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 10:03 am

Hej. Bi še jaz predpostavla "problem".

Imava 2 podgani. 1 sem kupila v trgovini, stara je po moji oceni nekje 2 meseca (zelo majhna). Potem sma po celi Štajerski iskala kot nora še eno podgano, sem našla 3,5 mesece staro samičko.

Tamlajša je pri nama nekje 1 teden, starejša pa od sobote.

Starejša se pusti crkljat in se mi zdi da kar uživa ko jo božaš (v kletki!). Saj zapre očke in glavo daje proti prstu, češ: "Daj me še bolj". Bi lahko bil to znak ugodja? (Namrče ne vem kako podgana pokaže, da ji nekaj ugaja). Vendar je ful "lena" ali "prestrašena" (?). Večino časa čepi v svojem kotu. Kakih 3-4x na dan teče po mreži gor in dol - ter nazaj v svoj kot. Premakne se še, ko gre jest ali pit. Drugače pa ni aktivna. Kletka je velika nekje 120 x 60 cm in ima veliko "igrač" noter. Tako, da mi je nenavadno da je nič ne zanima naokoli.

Tamlajša pa je nasprotje. Ne želi se preveč božat. Se pusti sicer, ampak velikokrat pobegne ali pa se stisne k tlom in z široko odprtimi očkami opazuje kaj za vraga počnem z njo. Ampak je pa podganica, ki zelo rada raziskuje.

Zdaj mislim, da sta toliko že navajeni, da bi ju rada kdaj dala nase ali, da gresta po sobi. Za rep, ju nočem prijemat - saj se mi zdi, da s tem podgano samo prestrašiš (?). Če jo pa želim prijet kot "vilice" z obema rokama, pobegneta v drug kot. Vrata kletke imata lahko odprta po več ur, pa greta le po mreži gor pa dol, pa na kletko. Ven iz nje - pa ne.

Kak bi se še drugače dalo podgano prijet na njej čimmanj stresen način? Same 2 nista toliko, da bi prišle na roko. Te pa te jo povohata, in to je to. Navajanje z hrano nama pa vsi odsvetujejo, saj naj bi tako vedno mislile, da nekaj dobijo in bi ugriznile?!
Mimogrede, kako je podgana in ugriz? Kako lahko predvidiš, da te podgana ugrizne in kako se tega izognit?

Hvala Smile
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 11:25 am

Najprej, NIKOLI podgane ne vleči za rep! Lahko ji ga odtrgaš, z repom pa regulirajo temperaturo in lovi ravnotežje, tako da brez repa lahko pogine.
Najlažje navadiš podgano s hrano - na žličko ali prst daš malo jogurta in govoriš podganino ime (bolj potiho in z mirnim glasom), tako se bo navadila da ti nisi nevarnost. Razen če ni totalno nesocializirana te ne bo ugriznila, mogoče malo pogrizljala prste ampak nežno, nikoili do krvi. Tvoji dve ne zgledata nevarni, če te še nista ugriznili te tudi ne bosta, razen če boš predstavljala nevarnost - ju preveč močno stisnila, se drla ipd. Tudi če te ugrizne katera je ne smeš udariti ali se dreti, ker jo tako samo prestrašiš in ti ne bo zaupala. V takem primeru jo primeš, pihneš v smerček in rečeš ne - za podgano je to zelo neprijetno in bo vedela da je nekaj naredila narobe, pa še na besedo ne se bo tako navadila.
Najlažje jo primeš tako, da prideš z roko od spredaj (tako se ne prestraši) in jo od zgoraj zagrabiš - ampak nežno.
Počasi se bosta obe dve navadili, malo preberi tole temo in pobrskaj še po ostalih, o tem kako navaditi prestrašeno podgano nase je bilo že veliko napisanega. Samo počasi in nežno, pa brez hitrih/neadnih gibov in dretja pa bi moralo biti vse vredu Smile

Kako se pa med sabo razumeta?
Nazaj na vrh Go down
Eva

Eva


Število prispevkov : 356
Join date : 14/01/2009
Age : 33

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 11:28 am

https://podgane.slovenianforum.com/druzenje-s-lovekom-in-drugimi-zivali-f9/linki-v-anglesini-t28.htm
Malo še tukaj poglej in tele linke prebrskaj, je veliko uporabnega Razz
Nazaj na vrh Go down
Kate




Število prispevkov : 3
Join date : 31/03/2010

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 1:08 pm

Ja, saj to sem glih rekla - da za rep ne. To nissva niti poskušala.

Vglavnem, na žličko še res nisva probala in bom poskusila. Na prst sva že in je kar precej vgriznlila Smile
Bom še poskušala.

Em, med sabo se vredu zastopita. Obe2 sta bile vzete iz družbe, nista bile nič same. In sta se takoj zaštekale. Malo se mi zdi sicer da tamlajša želi neko dominantnost pokazat, saj se včasih spravi na tavečjo in jo tepta ter malo grobje umiva. Drugače pa med njima ni bilo problemov. Tavečja je celo hrano tamlajši iz gobčka jemala. Spita skupaj. Se umivata, itd itd Smile

Kaj pa naredit v tem primeru, dad je za podgano čimmanj stresno -> Da jo že primer v roku, in potem želi naglo nekam pobegnit iz roke - je bolje da pustim da gre? Ker drugače žival avtomatsko močneje stisneš, da ne pobegne - kar se mi ne zdi najboljša rešitev.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 3:36 pm

potem je najlažje, da jo spustiš na posteljo ali pa kje na varnem, da ti ni treba urgetno zgrabit potem.

Drugače pa se tako obnašata, ker ju še nimaš dolgo. Čez kak mesec ali mogoče dva bo že čisto drugače.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Kate




Število prispevkov : 3
Join date : 31/03/2010

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 5:56 pm

Ja vem, normalno da sta še zdaj previdni. Ampak vseenu bi ju rada čimprej nase navadla, da ne bi potem blo že prepozno pa se nikoli ne bi uspele navadit človeka.
Hvala za odgovore!
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSre Mar 31, 2010 6:31 pm

Kate je napisal/a:
Ja vem, normalno da sta še zdaj previdni. Ampak vseenu bi ju rada čimprej nase navadla, da ne bi potem blo že prepozno pa se nikoli ne bi uspele navadit človeka.

Ni možno, če se ukvarjaš z njimi Very Happy Že to, da stojiš zraven kletke pa se pogovarjaš z njima dosti pomaga. naredi tako, da bosta imeli 20 min na dan intenzivne socializacije (neposreden stik s tabo - dotikanje itd). Poišči kakšno torbico za okrog vratu in ju vlači po hiši povsod s sabo. Ne pozabi na WC odmore na 25 min.

Pomaga Wink
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ziuua_

ziuua_


Število prispevkov : 76
Join date : 02/04/2010
Age : 27
Kraj : ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSob Apr 03, 2010 4:05 pm

mene zanima ko smo ravno pri temi navajanja podgance, ali je bolje da jo prvi dan kar pustim na miru. (saj se mi zdi da hrane niti opazila ni čeprav je šla mimo)
drugače pa je podganca prijazna in se pusti prijeti v roke. (ko sem prišla iz trgovine je plezala po meni)
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeSob Apr 03, 2010 6:06 pm

Maggie. je napisal/a:
mene zanima ko smo ravno pri temi navajanja podgance, ali je bolje da jo prvi dan kar pustim na miru. (saj se mi zdi da hrane niti opazila ni čeprav je šla mimo)
drugače pa je podganca prijazna in se pusti prijeti v roke. (ko sem prišla iz trgovine je plezala po meni)

Naj malo spozna svoj nov domek, prido jo pozdravit, ji kakšen priboljšek dati ... zdaj boš pa sama videla. Kakšne podgance rabijo malo več časa da se navadijo, druge manj.
Nazaj na vrh Go down
ziuua_

ziuua_


Število prispevkov : 76
Join date : 02/04/2010
Age : 27
Kraj : ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimePon Apr 05, 2010 6:01 pm

še nekaj me zanima...
nekaj nasvetov bi rada koliko naj se ukvarjam z novo podganco prvi teden.. mogoče kako so se vaše podgance navajale, kaj ste delali z njimi prvi teden itd...
Nazaj na vrh Go down
Nina

Nina


Število prispevkov : 93
Join date : 21/01/2010
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimePon Apr 05, 2010 6:10 pm

Maggie. je napisal/a:
še nekaj me zanima...
nekaj nasvetov bi rada koliko naj se ukvarjam z novo podganco prvi teden.. mogoče kako so se vaše podgance navajale, kaj ste delali z njimi prvi teden itd...

Pri meni je bilo tako, da je sprva plezala po meni, se skrivala po rokavih in kapuci ... potem je začela malo raziskovati po pojstelji kjer sem sedela in počasi je to povečala na celo sobo oz. z začetka ji nisem pustila povsod da ne bi kje za omaro čisto prestrašena obtičala.

Boš videla, so kar firbci in ko pogruntajo, da je pri tebi varno ... bodo raziskovali, vendar prišli vsake tok pogledat kako si ti Wink
Nazaj na vrh Go down
ziuua_

ziuua_


Število prispevkov : 76
Join date : 02/04/2010
Age : 27
Kraj : ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimePon Apr 05, 2010 6:24 pm

aha, moja je stara 4 tedne, pa nevem ali je pri meni prestrašena ali ne. ker je pa tako mejhna si je pa ne upam dati kam drugam kot nase...(da nebi pobegnila kam kjer je nebi mogla dobit)
Nazaj na vrh Go down
ziuua_

ziuua_


Število prispevkov : 76
Join date : 02/04/2010
Age : 27
Kraj : ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 10:30 am

zanima me, kdaj ste vi začel spuščat svoje podgance. (po kolikem času)
ker moja se boji če jo dam na posteljo in takoj zbeži v kletko. Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_tongue
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimeTor Apr 13, 2010 10:51 am

Jaz sem si mojedva dala v žep in se usedla za mizo. Par dni je trajalo, potem sta pa počasi že začela sama hodit iz žepa, najprej po meni, potem pa še po mizi. Smile
Nazaj na vrh Go down
Muha

Muha


Število prispevkov : 49
Join date : 05/03/2010
Kraj : Celje

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitimePon Apr 19, 2010 4:39 pm

Jaz sem Mici spustila že naslednji dan ko sem jo dobila. Najprej je ko zmešana letala okoli in nazaj v kletko. Včeraj je bla že boljša - iz kletke, pol metra ven, nazaj v kletko, in to ponavlja non stop. Preiskala je že pol sobe, ampak se vedno vrne v kletko.

Pa nič ne lula in kaka ko je zunaj. Samo en kot ima za opravljanje potrebe v kletki, tak da sem prav navdušena Smile
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 4 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako se obnašati z novo podganco?
Nazaj na vrh 
Stran 4 od 8Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» težava z novo kletko
» Kako navaditi podgano na WC?
» novo leto in obanšanje podgan kaj storiti
» Kako in kam s podgano?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: