Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako se obnašati z novo podganco?

Go down 
+48
Domen
hellcat666
VforV
BabyBusted
Nusa*
nelli.chio
pety
ines.
nika_animals
talupu
Endy
choo
ZionRoad
taii aiko
valandil
Kalisto
Muha
Nina
ziuua_
Kate
Juni
sonja256
Titi
Tahun
Tjashy
Mushy
anna and anna
Lee
mateichk
Cath
Avalon
mashikaa
bolha
aella
Nes
miska
Katarina
*Tinky*
Sonii
AtLanT!da
Piipsy
elanor
Olivija
Eva
Dejan
njana
mamaF
Fiamma
52 posters
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AvtorSporočilo
zigi853

zigi853


Število prispevkov : 13
Join date : 03/11/2012
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Nov 11, 2012 10:09 am

OK! Bom probal res se malo pocakat!

Druga podganica pa je zelo pridna in mi zdaj ravno spi v kapuci.... Very Happy
Nazaj na vrh Go down
zigi853

zigi853


Število prispevkov : 13
Join date : 03/11/2012
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Se vedno ne pomaga!    Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 15, 2012 8:05 pm

Se vedno ne pomaga ko jo hocem prijet ali pa ko pridem v sobo zbezi v taki kot kjer je ne morem prijet! jok jok jok jok jok jok jok jok jok jok jok jok jok
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 15, 2012 10:07 pm

Podrobno preberi to temo in druge po forumu. Take stvari lahko trajajo tudi en mesec ali več, nekatere podgane se pa nikoli ne navadijo na roko oz. se pač ne marajo prijet.
Več o tem pa na povezavi: http://ratfanclub.org/trust.html
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
zigi853

zigi853


Število prispevkov : 13
Join date : 03/11/2012
Kraj : Maribor

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Hvala!   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Nov 25, 2012 6:05 pm

Hvala vsem, zdaj sta ze obe fuul lepo privajeni!
veselje
lol
cheer Very Happy
Nazaj na vrh Go down
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeTor Feb 18, 2014 6:34 pm

Či Či mi je spet ušla pod posteljo. Sploh ne vem kaj naj naredim, da jo ohranim pri meni. Spleza povsod in hitra je za popizdit. Ves napredek od danes je šeu po gobe.  Crying or Very sad 
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeTor Feb 18, 2014 7:08 pm

A s postelje ali kavca lahko na tla skoci? Potem jo pa probaj nase navajat kje, kjer ti ne bo mogla uit, npr. na mizi...
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeTor Feb 18, 2014 7:12 pm

Ja in skoči brez problema. Mislim, da jo bom navajala kar v kletki. Ker to lovljenje po sobi je mučenje podganice.
Čisto me je vrgla s tira, mislila sem, da bo super ker mi je jedla z roke, sedaj pa spet raje umre, kot da je pri meni.
Nazaj na vrh Go down
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 6:06 pm

Torej danes grem lepo počasi. Čič je dobila piščančjo kost na papirčku in jo je skrila v svojo hišico skupaj s papirčkom, ki ga je stlačila v luknjo. In sedaj, ko spi v hišici jo s prstom vsake toliko pobožam. Malo se zmila, ampak me ovohava.
Jutri greva domov in ne vem kako naj jo spravim v transport boks. Kakšne ideje?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 7:36 pm

Nimam čisto občutka, za kakšno podgano gre - nekaj časa praviš, da je kar ok, se pusti božat, prjet itd, potem pa da se skrije in se ne premakne nikamor... Vsaj tak vtis sem dobila... Spravljanje v transporter ni nobena znanost, če se podgana vsaj približno pusti prijet. Pač primeš in daš v transporter, čimprej zapreš. Lahko jo pa prej spustiš nekje, od koder ne bo mogla pobegnit (recimo po mizi), daš zraven transporter, notri kak priboljšek in čakaš, da bo šla sama not. Ponavadi so kar pogumne in grejo not brez problema, tudi transporterja se lepo navadijo in če redno potuješ, bo čez nekaj časa lepo sama iz kletke zlezla v transporter, ko ga boš postavila ob vhod Smile Vsaj moji so bili taki, ko sem se še sorazmerno redno vozila na drug konec Slovenije ob vikendih. Odprla sem kletko, zraven dala odprt transporter, miši so pa zlezle not in čakale, da gremo Very Happy
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 7:45 pm

Ja, točno tako. Ko je v hišici ali stisnjena v kot in se ji počasi približam z roko se pusti ''bužat''. Takoj, ko dobi priložnost pa teče stran in jo lovim okoli po kletki. Zato je tudi težava s tem transporterjem, ker se ne pusti prijet. Če bi bila dlje v Ljubljani bi bilo verjetno bolje, ampak ker moram domov je nujno, da jo vzamem s sabo. Torej ne vem točno kako bom to naredila, ker če skoči s postelje bo skočila tudi z mize. Razlila v višini med njima je zanemarljiva. Hvala za nasvete
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 8:31 pm

Jah če je nuja, je nuja. Jaz mam tudi eno tako miš doma, ki se ne pusti prijet (in ko jo primeš, se začne dret in upirat..). Probaj najprej nastavit odprt transporter pred odprto kletko, mogoče bo pa šlo. Takoj, ko bo cela v transporterju,ga odmakni od vhoda in drži dovolj visoko, da ne bo upala dol skočit in transporter čimprej zapri. Fino je, če naštimaš kakšne priboljške not. Če pa tako ne gre, jo boš morala pa pač na silo prijet, najlažje, če jo stisneš v en kot v kletki in jo primeš. Probaj to izvest čimhitreje, da bo zanjo čimmanj stresno (ker dalj, ko jo loviš po kletki, slabše je). Sej bo šlo Smile
Sicer pa če je tako, da se ti samo v kletki pusti božat, ji najbrž tudi to ne paše preveč, ampak se pusti samo zato, ker se nima kam umaknit. Če je tako, je bolje, da še enkrat res dobro zagradiš vse luknje/vogale v sobi (magari prelepi z lepilnim trakom, če ne gre drugače), se usedi ob kletko in čakaj. Naj podgana sama pride ven, ne silit vanjo, ker boš samo poslabšala zadevo. Če boš z roko silila v njeno kletko, je tako ne boš socializirala, ampak samo bolj prestrašila. Mislim, da sem tale članek že linkala, ampak nisem ziher, zato je tukaj še enkrat povezava: http://ratfanclub.org/trust.html
Skratka čakaj jo nekje ob kletki, imej pri sebi priboljške, in naj se te sama navadi. Samo res pazi, da ti nima kam pobegnit, ker jo boš potem z lovlenjem samo prestrašila. Lahko tudi probaš z jogurtom na žlički, žličko drži ob vhodu v kletko (ne silit v njeno hiško, ker ima tam svoje zavetje in je to najbrž edino mesto v celi sobi, kjer se počuti vsaj približno varno), pa bo že prišla pojest, ko se bo opogumila. Počasi in z veseljem, pa bo Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 10:44 pm

Hvala.
Nazaj na vrh Go down
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeSob Feb 22, 2014 2:59 pm

Moram povedat, da nam gre veliko bolje. Čič' se pusti lepo bužat, še vedno pa ne mara, da se jo nosi okoli. Verjetno nima karakterja za to. Rada se skriva pod noge in posluša, če bereš na glas. Upam, da se kmalu navadi tudi malo prenašanja in upam tudi, da čim prej dobi prijateljico.
Ni ravno navdušena nad sadjem in zelenjavo, ampak včasih vidim, da malo pogrize kakšen korenček ali jabolko.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeSob Feb 22, 2014 3:57 pm

To je pa lepo slišat Smile Tudi na ramo se bo navadila, samo čas ji daj. Najbrž ti še ne zaupa dovolj, da bi se varno počutila pri tebi, ko jo nosiš okrog. Si probala s puloverjem s kapuco? Pogosto se rade v kapuco skrijejo in jih lahko potem brez problema okrog nosiš, tudi če se sicer ne marajo prijemat in bit v naročju Smile Zbirčne so pa tudi različno, ene podgane pojejo vse, druge pa ogromno stvari ne marajo. Moje recimo papriko jejo samo, če res ni drugega (pa še potem pozobajo lih za vzorec, zelo redko pojejo cel košček). Kot priboljšek sem jim kupila neke napihnjene kosmiče z medom, kijih Dobby obožuje, Bloo jih pa niti povoha ne... skratka odvisno od podgane do podgane Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
meta.cehovin




Število prispevkov : 37
Join date : 12/02/2014
Age : 30

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeSob Feb 22, 2014 7:02 pm

Bojim se, da mi zbeži nekam kamor jo ne bom našla. Sicer zabarikadiram vse kote, ampak vedno se lahko najde kaj kar spregledaš. Sploh pri vseh omarah, ki jih imamo.
Sem jo poizkušala dati v majico, ampak je hitro tekla ven in pod noge. Bom pa poizkušala počasi in potrpežljivo.
Upam, da že naslednji teden dobimo družbo. :-)
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Nutella in Viki   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 12, 2014 11:09 am

Jst sm pa učeraj šel po 2 podganci pa ko sem jih tam gledal so ble čist vesele pa mel sm jih v rokah potem sm jih dal pa v kartonsko škatlo mal hrane not pa eno cujno. Ko sem jih pripeljal domov sem jih dal čisto lahko v kletko ki je bila že pripravljena. najprej so se skrivale v kotu nato pa so stekle v tako hiško http://mmc.bolha.com/1/image/179496/180372/Kletka-za-glodalce-38x23x23-cm_541fe74d290dc.jpg dal sm jim za jest in jih prvi dan pustil pri meru. Malo so gledale iz hiške in bile malo radovedne. Ponoči so pa tekle pa se igrale pa plezale po kletki da sem komaj spal, tudi jedle so in pile. Danes sem jim dal roko v kletko, jim dal malo paštete, nato malo salame pa malo piščanca pa motovilca, vse so z veseljem pojedle in se niso bale moje roke, vedar so se še vedno skrivale v tisti hiški in skos gledajo ven čez rešetke, ko dam roke k rešetki se ne bojijo, lahko jih božam vendar mi nočejo v roko. Ko grem iz sobe gredo vn iz hiške ko pridem not spet stečejo v hiško. Kletka je velika, ima 3 nadstropja in pritličje vendar ko sem v sobo so samo v pritličju. Mogoče veste kdaj se bodo pač mal igrale z mano ali malo tekale po kletki? Podganci sta stari malo več kot en mesec.
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 12, 2014 11:27 am

Sej ne bojo kar same od sebe zlezle v roko in čakale, da jih ven vzameš Smile no, nekatere se tudi tako navadijo, ampak načeloma pa ne.
Podgane so nočna bitja, tako da se boš moral na hrup ponoči kar malo navadit, se bosta pa sčasoma tudi onidve malo prilagodili na tvoj dnevni ritem. So pa še vseeno najbolj aktivne zvečer.

Raje jim ne dajat toliko salame in paštete ipd kot priboljške, te stvari so preslane zanje. Kot priboljšek raje ponudi pasje brikete, frutek, sadje, jogurt, oreščke (samo ne arašidov)...
mislim, da smo v tej temi to že večkrat pisali, sicer pa še enkrat na hitro - podgano nase najlažje navadiš tako, da odprto kletko postaviš na posteljo, kavč... nekam skratka, od koder ne bojo mogle pobegniti. Če je kletka zelo velika, probaj vzet rešetke dol in daj na posteljo samo spodnji del kletke. Imej pri roki priboljške in pusti podganama, da sami prideta k tebi raziskovat. Naj povežeta druženje s tabo s prijetnimi stvarmi - torej s hrano Smile sicer pa mislim, da bi morale bit tele podgane dovolj socializirane, da jih lahko tudi direkt ven iz kletke lepo vzameš in daš na posteljo in se igraš z njima.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 12, 2014 1:41 pm

vredu, hvala za odgovor Smile
Nazaj na vrh Go down
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 12, 2014 6:17 pm

danes sem kletko loču od spodnga štuka pa dal spodn štuk na postlo pol sem jih pa mal vn zvabu s hrano pa mal božal pa mal probi prijet pa so se mal pustile mal ne pol je pa ena od dveh začela plezat po men sam so pol mal laufale pa sm zapru kletko, potem se pa niso nč bale pa so plezale po kletki tut ko sem bil zraven. Tako da je use uredu Smile
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 12, 2014 7:49 pm

Super veselje
Kar dovoli jima čimveč časa zunaj kletke. Podgane so blazno radovedne in rade tekajo okrog, tako da če imaš le čas, naj bosta čimveč spuščeni Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Marko

Marko


Število prispevkov : 32
Join date : 20/09/2014
Age : 25
Kraj : Novo mesto

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 12, 2014 8:29 pm

opazil sem da se malo tepejo, kotalijo se potem pa ena cvili, včasih pa ena drugi pusti da jo grize ona pa cvili bi me moralo skrbeti? Ker meni se zdi da je Nutella glavna ker je skos na Viki in usakih ko grem z roko mal not Nutella stopi ma Viki in gre do moje roke Viki pa sploh ne upa. Pa ko sem jih imel zunaj se mi je samo ena pustila prijeti, je mogoče to vzrok?
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitimeNed Okt 12, 2014 10:31 pm

ne, to je čisto normalna igra med podganami Smile Sicer pa iii, ena moja je bla tudi Nutella Smile

Najbrž je Nutella ta bolj dominantna. Tole igranje bo sčasoma ponehalo, zdaj prvi mesec al pa dva bo tega "pretepanja" največ. Se na isti način še vedno igrajo tudi, ko so odrasle, samo manj pogosto.
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Sponsored content





Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako se obnašati z novo podganco?   Kako se obnašati z novo podganco? - Page 8 Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako se obnašati z novo podganco?
Nazaj na vrh 
Stran 8 od 8Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 Similar topics
-
» Kako prepričati starše za novo kletko ?
» težava z novo kletko
» Kako navaditi podgano na WC?
» novo leto in obanšanje podgan kaj storiti
» Kako in kam s podgano?

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Vedenje-
Pojdi na: