Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 'Debele' mlade podganice

Go down 
3 posters
AvtorSporočilo
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 26
Kraj : Fužine,Ljubljana

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 5:44 pm

Živjo vsem!
Moja podganica Ellie je zelo požrešna in se je do sedej kar zredila bi se reklo. Trebušček ji je zrasel. Embarassed In me zanima ali je to kaj narobe za podganico ki je stara komaj 1 mesec, ali je to čisto normalno? Ker prej ni imela tako velikega trebbuščka. jezik
Vesela bi bila odgovorov,

LP Ines.
Nazaj na vrh Go down
Skinny

Skinny


Število prispevkov : 442
Join date : 11/03/2010
Age : 47
Kraj : Kamnik

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 5:48 pm

Ko sem Jinx prinesla s trgovine, je bila tudi vsa bajsasta... po moje je to od nepravilne prehrane. Moje mišljenje. Ker pri mladičih neke hude debelosti nisem opazila.
Nazaj na vrh Go down
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 26
Kraj : Fužine,Ljubljana

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 5:51 pm

Aja, no Ellie ima v kletki semena in jih pač je, včasih ji dam nekaj salame ker jo enostavno obožujeee, pa še pašteto ko jo jem. Danes sem ji dala nekaj krompirja in par makarončkov. Ampak ona bi kar jedal in jedla in jedla. Rolling Eyes Ampak seveda ji ne dam ane. Koliko pa je bila stara tvoja podganca ko si jo dobila? Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 6:02 pm

Saj ravno to je to.
Če podgane ne je druga kto semenske mešanice (ki je mimogrede primerna za miši, podgane imajo drugačne potrebe po hranilih), in ne dobi DNEVNO zelenjave in sadja in je edini priboljek salama in pašteta (oboje zelo slano in polno konzervansov in maščob IN beljakovin),
ptem je res možno, da je podganica napihnjena.

Ali pa je bila prej še slabše hranjenja in zdaj organizem skuša popravit stanje za nazaj.
Po slikah, ki si jih kazala, je tvoja podganica absolutno premlada, bi bi imela za hrano samo suho hrano.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 26
Kraj : Fužine,Ljubljana

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 6:37 pm

Aha okej ji ne bom zdaj dajala več paštete in salame dokler se pač ne izboljša. Ja saj zelenjavo in sadje tudi dobi. Smile Okej zdaj ji torej dam samo semensko mešanico, sadje in zelenjavo al še kaj ker nisem ravno razumela tvojega posta? xD
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 6:56 pm

Jaz bi ji ta semena prej skuhala, da bodo bolj mokra in bo oblika hrane bolj primerna za mlado podganico. Ko te ni doma pač naj ima suho, da ne bo lačna, ko si pa doma, pa naj dobi skuhano.

In ja, semenske mešanice NISO dobra hrana za podgane, to je bolj za kakšne miške primerno.
A mogoče veš točno, kaj vse je v tisti hrani?
Lahko prepiše, če so sestavine napisane.

Zanime me predvsem, katera semena so not.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 26
Kraj : Fužine,Ljubljana

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 7:01 pm

Aha okej. Smile Hvala za nasvete.

Ima podganjo hrano, v njej pa je:
-koruza
-grah
-pšenica
-ajda
-žita
-fižol
-oreščki
-oves
-bele in pisane sončnice
-briketi
-arašidi

Dala pa sem ji še:

-ješpernj
-riž
pa nevem mogoče še kaj

To je to. Smile
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 7:10 pm

A veš, da je čisto možno, da ji grah in fižol ne odgovarjata.
Obvezno skuhaj to mešanico, iz hrane, ki jo bo imela za čez dan po poberi vse grahce, fižole in arašide (skuhane pa lahko je).

Ni ravno dobra mešanica za potrebe podganice, verjetno ji je zato tako slabo in jo napenja.
Če še kaj ni jasno, kar vprašaj Smile
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 26
Kraj : Fužine,Ljubljana

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 7:28 pm

Aja zdaj sem se spomnila, dala sem ji še ene kosmiče nevem točno katere prej pa tudi kornfleks a ga je zdj na žalost zmanjkalo. Aha okej kaj bi ji pa še lahko dodala oz. dala stran od te hrane?
Drugače pa jaz sploh ne razločim kje so grahi in arašidi ker je vse tako potlačeno in se ne razloči. scratch
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimePon Okt 25, 2010 9:08 pm

Najlažje bo, če kar zamenjaš firmo hrane, ker verjamem, da je fižol težko najti v potlačneme stanju. Do tedaj pa naj dobiva to hrano samo skuhano.
Vse o mešanicah lahko najdeš na forumu, tam pri nekje prehrani bo.

Drugače pa ima tista italijanska stran dobro hrano za podgane, znamka je pa Oxbow.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
ines.

ines.


Število prispevkov : 74
Join date : 14/08/2010
Age : 26
Kraj : Fužine,Ljubljana

'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitimeTor Okt 26, 2010 8:25 am

Aha, okej bom zamenjala. Smile
Saj res ne mara kaj preveč te hrane. :S Drugače pa ja danes grem tako ali tako v Mr. Peta in bom malo pogledala naokoli. Smile
Glede mešanice, sem si prebrala in imam vse zapisano in am itak nekaj semen pa tega je že v pač tej hrani, nekaj semen pa nimam doma zato sem ji pač dala to kar imam trenutno. Smile
Pa še nekaj, a ni tako da ne smejo arašidov in surovega graha? Suspect Sem nekje prebrala o temu, in mi je malo čudno da to potem dajo v podganjo hrano. confused
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content





'Debele' mlade podganice Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: 'Debele' mlade podganice   'Debele' mlade podganice Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
'Debele' mlade podganice
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» Mlade podganice za oddajo po 10.avgustu :)
» kupim samičko mlade podganice, kjerkoli v slo :)
» Debele podgane
» Podarim mlade skakače
» Oddajam ta mlade 3 podgance

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Razno-
Pojdi na: