Forum ljubiteljev podgan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Za vse ki imajo podgano, si jo želijo ali so jim podgane enostavno všeč.
 
KazaloPortalGalleryLatest imagesIščiRegistriraj sePrijava

 

 Kako porediti podganico?

Go down 
5 posters
AvtorSporočilo
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako porediti podganico? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Kako porediti podganico?   Kako porediti podganico? Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 9:04 pm

Nisem 100%, da sem dala tole v ta prav podforum Embarassed

Torej, imam tri podganice, Boo je malo starejši od Cookie in Nutelle. Nutella in Boo sta lepi okrogli podganici, Cookie je pa že od malega bolj drobna - čeprav je sestrica od Nutelle, je malo manjša od nje, predvsem je pa bolj suhcana. Danes sem jih spet tehtala z mojo predpotopno kuhinjsko vago in je Cookie (pri starosti skoraj 3 mesece) težka nekje okrog 180g, Nutella pa cca 230. Drugače Cookie je mogoče malenkost manj kot Boo in Nutella, ampak ji druga dva ne kradeta hrane in sploh imajo vsi trije ves čas na voljo vsaj podganje brikete, pogosto dobijo pa še razno sadje in zelenjavo, kakšno kost od piščanca ipd. Skratka hrane ne manjka. Včasih se sicer zgodi, da je niti grah ne zanima, samo takrat je vedno neka druga stvar blizu, ki je očitno več vredna od hrane (na primer kup oblek al pa luknja za omaro Rolling Eyes ). Je tudi najbolj aktivna od vseh treh, največ šiba okrog in najraje se pride pocrkljat, tako da na videz ne zgleda, da bi bilo kaj narobe z njo.

Ampak bolj ko jo gledam, bolj se mi zdi suha, mogoče celo malo preveč. Sem že pomislila na težave z zobki, ampak glede na to, da jé, najbrž ni v zobkih problem? Ima kdo kak predlog, kako bi se jo dalo malo poredit?
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
Dejan

Dejan


Število prispevkov : 584
Join date : 13/01/2009
Age : 41
Kraj : Kranj

Kako porediti podganico? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako porediti podganico?   Kako porediti podganico? Icon_minitimeSre Okt 13, 2010 9:10 pm

Običajni mešanici hrani za podgane, dodam še brikete za pasje mladiče. Rezultati so. Sicer pa za moje podgane velja isto kot zame; lahko pojemo karkoli in kolikorkoli pa se ne bomo preveč zredili. Smile
Nazaj na vrh Go down
Juni

Juni


Število prispevkov : 981
Join date : 24/10/2009
Age : 34

Kako porediti podganico? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako porediti podganico?   Kako porediti podganico? Icon_minitimeČet Okt 14, 2010 5:24 pm

Tamala aka AnaMarija je tudi ful suha, pa je sestrica od debeluhov. Je niti ne poskušam zrediti, ker hrane imajo dovolj, če bi ji pa dala noter redilne sestavine, bi pa itak Samuel vse pojedel (on je pa že dovolj debel) Laughing
Nazaj na vrh Go down
choo

choo


Število prispevkov : 1152
Join date : 17/03/2010
Age : 34
Kraj : Ljubljana

Kako porediti podganico? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako porediti podganico?   Kako porediti podganico? Icon_minitimePet Okt 15, 2010 3:22 am

Hvala za nasvete Smile Pasje brikete in druge bolj redilne stvari itak iz roke dobijo, ravno zato, da dobijo vsi enako. Malo me je strah, ker je tako suha, zato ker sem imela podobno situacijo z morskimi prašički, samo da takrat nisem porajtala, ko je ena (ki je bila že od vedno bolj suhica) nehala jest in je potem, ko sva šli k veterinarju zaradi predolgih zobkov, bilo že prepozno :/ No, bom mela mojo suhico na očeh, dokler normalno papca vsak dan je najbrž vse ok, ne? Smile
Nazaj na vrh Go down
http://nellaf.deviantart.com
kopriva




Število prispevkov : 40
Join date : 07/09/2010

Kako porediti podganico? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako porediti podganico?   Kako porediti podganico? Icon_minitimePet Okt 15, 2010 7:13 am

Zgleda da so res tako kot ljudje- ene so bolj aktivne, manj jesce in vitke, ene pa lene, pozresne in zavaljene Laughing
pri mojima je isto, kraljica je ful aktivna, sicer je ampak nikak da se poredi, ma tudi tako podganjo atletsko postavo Smile in tudi, ce lahko izbira med hrano in kako zunanjo dejavnostjo, bo izbrala slednje. vceraj sem jima glih nastavla malo rizote od kosila za posladek, malo po tistem pa sem odprla vratca in pripravila transporter da gremo nekam na obisk. kraljica je bila takoj vstran od hrane, pa zunaj cakala kam zdaj gremo, no, princeska pa glih obratno. cakali smo jo se 10 min pri odprtih vratcih, pa se je se basala, basala, basala, pa nosla hrano skrivat. in temu primerno je tudi okrogla. saj zdaj se je malo potegnila v dolzino tudi, je pa se vedno lepo rejena Very Happy tako da, po moje ne mores kaj dosti spremenit pri tem.
Nazaj na vrh Go down
Nes

Nes


Število prispevkov : 1946
Join date : 14/08/2009
Age : 36
Kraj : Maribor

Kako porediti podganico? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako porediti podganico?   Kako porediti podganico? Icon_minitimePet Okt 15, 2010 12:16 pm

Tudi v naši hiši je bilo vedno tako.
Ene podganice so bolj neješče in tudi če včasih Lemiju (in prej Taku) ponudim hrano posebaj, je niti noče vzeti.
In tudi je bolj aktiven, teka po sobi največ od vseh, je pa takšna grinta suhcena.
Nazaj na vrh Go down
http://gone2rehabbrb.blogspot.com/
Sponsored content





Kako porediti podganico? Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Kako porediti podganico?   Kako porediti podganico? Icon_minitime

Nazaj na vrh Go down
 
Kako porediti podganico?
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1
 Similar topics
-
» podarim podganico
» Alergija na podganico??
» podarim podganico
» Podganico vleče v desno stran
» iščem podganico (:

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Forum ljubiteljev podgan :: Splošno o podganah :: Bolezni podgan in razne težave-
Pojdi na: